نکات مهم در طراحی کاتالوگ حرفه ای

یاد بگیرید که چگونه از فضای سفید کاتالوگ هنگام قرار دادن محصولات خود در صفحه استفاده کنید

10 نکته طراحی کاتالوگ که می بایست بدانید

برای طراحی کاتالوگ حرفه ای کدام نکات را باید در نظر بگیرید.

بر کسی پوشیده نیست که کاتالوگ ها اکنون با آنلاین شدن در حال بهبود هستند. چالش کنونی طراحی کاتالوگ این است که کاتالوگ می بایست به گونه ای طراحی شود که با محیط بازاریابی در حال تغییر سازگار باشد. با این حال، باید ترکیبی از دانش شما از بازار مورد نظرتان و همچنین خلاقیت باشد که محصولات و خدمات شما را جذاب می کند. در اینجا لیستی از نکات طراحی کاتالوگ آمده است که قبل از درست کردن کاتالوگ باید بدانید.

ادامه مطلب

طرح متن و طرح رنگ کاتالوگ چاپی شما باید متناسب با محتویات باشد

به عنوان مثال، کاتالوگ یک بوتیک لباس باید ظرافت هایی مانند طلا، نقره و عاج را به تصویر بکشد. از سوی دیگر، یک کاتالوگ اسباب بازی باید عجیب و سرگرم کننده، با رنگ های روشن باشد.

فونت ها را با هم مخلوط نکنید

برای طراحی کاتالوگ حرفه ای تنها از یک یا دو نوع فونت استفاده کنید و برای ایجاد سبک های مختلف که به خوبی هماهنگ هستند، از حروف برجسته یا کج استفاده کنید. به عنوان یک قاعده کلی، حداکثر از دو یا سه فونت با هم استفاده کنید. برای مثال، اگر در پاراگراف‌ها از فونت‌های sans serif استفاده می‌کنید، از فونت slab یا serif برای هدرها استفاده کنید. استفاده خود را از فونت ها در هر بخش ثابت کنید.

عکس ها همه چیز هستند

کاتالوگ های شما باید در صورت امکان از عکس های واضح با نورپردازی و پس زمینه ثابت استفاده کنند. ما 300 نقطه در اینچ را برای وضوح پیشنهاد می کنیم. استفاده از خدمات عکاسی حرفه ای را در نظر بگیرید تا عکس های محصول خود را تا حد امکان جذاب کنید.

روی محصولات جدید و همچنین محصولات در حال فروش تاکید بیشتری کنید

 طراحی کاتالوگ حرفه ای

در عکس های محصول نشان دهید که محصول نشان داده شده تازه معرفی شده است. افزودن تخفیف نیز توجه مشتریان را به این محصولات جدید جلب می کند.

مقاله مرتبط:

روش های طراحی کاتالوگ

با طراحی خود سازگار باشید

طراحی کاتالوگ حرفه ای یک فرصت عالی برای برندسازی است. مشتریان الگوهایی را در طراحی محصول، طرح‌بندی و رنگ‌ها تشخیص می‌دهند که با کسب و کار شما مرتبط می‌شوند.

در حالی که ثبات مهم است، یکنواختی نیز دارای اهمیت است

سعی کنید با افزودن یک صفحه منحصر به فرد، مانند تصویر محصول در اندازه کامل یا محتوای تجاری مرتبط با محصولات شما، آن را تثبیت کنید. از قسمت مرکزی کاتالوگ به نفع خود استفاده کنید. با این حال زیاده روی نکنید، وگرنه چیدمان شما در همه جا خواهد بود.

یاد بگیرید که چگونه از فضای سفید کاتالوگ هنگام قرار دادن محصولات خود در صفحه استفاده کنید

نگاه کردن به یک صفحه درهم و برهم خسته کننده است. فضای سفید به خواننده اجازه می‌دهد در مقایسه با گروه عظیمی از محصولاتی که برای جلب توجه رقابت می‌کنند، چشم و ذهن خود را استراحت دهد و در عین حال به هر محصول جداگانه توجه بیشتری کند .

نوع جنسی که به عنوان جلد کاتالوگ خود استفاده می کنید در نظر بگیرید

 طراحی کاتالوگ حرفه ای

طراحی کاتالوگ حرفه ای شما دو انتخاب دارید: کاغذ نرم یا مقوای سفت. حمل و جابجایی کاغذهای نرم ممکن است آسان تر باشد در حالی که مقوا می تواند از کاتالوگ شما بیشتر محافظت کند و آن را بادوام تر کند.

توضیحات محصول را قانع کننده بنویسید

توضیحات محصول نه تنها باید مشخصات یک محصول را بیان کند، بلکه باید مشتریان را به خرید آنها ترغیب کند. اطلاعات ضروری شامل قیمت ها، مواد و مقادیر است. نکات کوتاهی بنویسید که چگونه خواننده می تواند از محصول شما استفاده موثر کند.

کاتالوگ خود را متمرکز نگه دارید

طراحی کاتالوگ حرفه ای معمولاً از 8 صفحه یا بیشتر با افزایش 4 صفحه تشکیل شده است. هنگامی که تصمیم می گیرید چند محصول را در کاتالوگ خود قرار دهید به این نکته توجه کنید. هنگام برنامه ریزی برای تعداد صفحات کاتالوگ، در نظر بگیرید که خواننده چگونه میزان محصولات در هر صفحه و به طور کلی را درک می کند. خطوط تولید بیش از حد ممکن است خواننده را تحت تأثیر قرار دهد.

مطالعه بیشتر:

5 نکته برای طراحی کاتالوگ عمده با فروشی موثر

این مقاله از منبع معتبر خارجی با این لینک و با موضوع نکات مهم در طراحی کاتالوگ حرفه ای ترجمه شده است.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =