نکات ساخت کاتالوگ دیجیتال رایگان

مراحل گام به گام ساخت کاتالوگ دیجیتال خرده برای فروشی ها

چگونه بهترین کاتالوگ محصولات آنلاین را بسازیم؟

ساخت کاتالوگ دیجیتال رایگان به چه صورت انجام میشود؟

ایجاد یک کاتالوگ دیجیتال برای هر کسب و کاری که می خواهد فروش خود را گسترش دهد اجباری است، اما مزایای بسیاری نیز به همراه دارد:

 • صرفه جویی در هزینه (نگهداری ارزان تر از کاغذ)
 • زمان راه اندازی سریعتر
 • بدون محدودیت در فضا یا مواد برای کاتالوگ
 • تحلیل رفتار مشتری
 • توزیع در چندین کانال فروش و شبکه های اجتماعی
 • پتانسیل برای دستیابی به مخاطبان گسترده تر و بازارهای جدید
 • تعامل کاربر
 • خدمات مشتری چابک تر و موثرتر
 • تشخیص فوری خطاهای کاتالوگ
 • استراتژی بازاریابی چند کاناله و انعطاف‌پذیر

{loadmoduleid 196}

ادامه مطلب

چطور یک کاتالوگ دیجیتال آنلاین بسازیم؟

چطور یک کاتالوگ دیجیتال آنلاین بسازیم؟

 

اگر می‌خواهید یک کاتالوگ دیجیتال بسازید، یا اگر می‌خواهید کاتالوگی را که شرکت شما تا کنون ایجاد کرده است ویرایش کنید، به این ترتیب می‌توانید کاتالوگی از محصولات تهیه کنید که با اهداف اساسی هر شرکت و مشتری مطابقت داشته باشد.

اول از همه، این اصول اولیه را قبل از شروع کاتالوگ دیجیتال خود بررسی کنید:

 • هدف شما از طراحی و ساخت کاتالوگ چیست؟
 • آیا کاتالوگ چاپی را به کلی کنار می گذارید و فقط کاتالوگ آنلاین را انتخاب می کنید؟
 • آیا می خواهید فروش بیشتری داشته باشید، مشتریان وفادار بیشتری به دست آورید یا تصویر برند خود را بهتر کنید؟

مخاطب خودتان را بشناسید

ابتدا، باید عمیقاً درک کنید که کاتالوگ شما چه نوع مشتریانی را هدف قرار داده است.

یک کاتالوگ محصول برای توزیع کنندگان B2B، با داده های فنی ضروری که باید بسیار دقیق باشد، مانند کاتالوگ خرده فروشان که جوانان را هدف قرار می دهد، نخواهد بود.

با دانستن اینکه مخاطبان خاص شما چه کسانی هستند، بهتر می‌توانید سبک کاتالوگ را تنظیم کنید: زبان، سئو، طراحی و حتی محل قراگیری محصولات در هر صفحه از کاتالوگ. وقتی مشتریان شما دقیقاً همان چیزی را که به دنبال آن هستند پیدا کنند، هم بازدید و هم نرخ تبدیل فروش شما افزایش می یابد.

برای پروفایل مخاطبان خود، می توانید از نرم افزار تجزیه و تحلیل وب سایت استفاده کنید که تجزیه و تحلیل می کند که کاربران شما بیشترین زمان را در وب سایت شما در کجا می گذرانند. فرم های ثبت نام و بازخورد در بین مشتریان فعلی شما؛ بررسی محصولات شما یا سایر برندهای رقیب؛ انجمن های آنلاین و نظرات از جمله کارهای قابل پیگیری در این نوع وبسایت هاست.

یک نرم افزار کاتالوگ دیجیتال خوب انتخاب کنید

هدف اصلی شما هرچه باشد، به پشتیبانی از ابزارهای نرم افزاری کاتالوگ دیجیتال نیاز دارید که محتوای محصول شما را سازماندهی کرده و آن را به روشی که می خواهید ارائه می دهد و همچنین کیفیت را در سطحی که مشتریان شما انتظار دارند حفظ می کنند.

در میان ابزارهای متعدد سیستم های مدیریت محتوا (CMS)، بهترین متحد شما مدیریت اطلاعات محصول (PIM) است.

با یک سیستم PIM می توانید کیفیت محتوای محصول خود را کنترل کنید، اطلاعات را غنی کنید و آن را در تمام کانال ها و پلتفرم های خود به روز نگه دارید. و می‌توانید آن را به پلتفرم تجارت الکترونیک، فروشگاه فیس‌بوک، حساب آمازون، نمایندگان کسب‌وکارتان… هر آنچه که تصور کنید تنها با یک کلیک متصل کنید.

از ابزارهای طراحی کاتالوگ آنلاین استفاده کنید

اگر می خواهید یک کاتالوگ دیجیتالی ایجاد کنید که بتوان آن را به اشتراک گذاشت، به فرمت های دیگر تبدیل کرد یا حتی چاپ کرد، گسترده ترین، قدرتمندترین و همه کاره ترین برنامه قطعا Adobe InDesign است.

با افزونه ای که اطلاعات محصول شما را مستقیماً به InDesign متصل می کند، در زمان بیشتری صرفه جویی کنید. می توانید محتوای ذخیره شده در سیستم مدیریت اطلاعات محصولات خود را با اطمینان از عدم وجود خطا به برنامه InDesign ارسال کنید و صدها ساعت در زمان طراحی خود صرفه جویی کنید.

نکاتی مهم برای گنجاندن محصولات در کاتالوگ دیجیتال

اگر هدف شما این است که محصولات خود را به بصری ترین و جذاب ترین شکل ممکن نشان دهید، باید جنبه های خاصی را هنگام توسعه کاتالوگ دیجیتال خود در نظر بگیرید:

 • آیا باید وزن بیشتری به تصاویر یا اطلاعات محصول خود بدهید؟
 • آیا باید با یک متخصص عکس محصول را انجام دهید؟
 • کدام رنگ پس زمینه محصولات شما را بیشتر مورد پسند قرار می دهد؟
 • آیا منابع بصری بیشتری را اضافه خواهید کرد: فیلم ها، شبیه سازی های سه بعدی؟
 • برای هر محصول چند تصویر نمایش داده می شود؟
 • چه نوع زوایایی برای ارائه محصول مناسب است؟

پاسخ ها اطلاعات بسیار مفیدی را برای آگاهی از نحوه طراحی کاتالوگ محصولات به شما می دهند. به عنوان مثال، اگر قصد شما این است که تمام اطلاعات موجود در مورد محصولات خود را به مشتریان ارائه دهید، طراحی کاتالوگ سنتی بهترین خواهد بود. اما اگر می‌خواهید حس کنجکاوی ایجاد کنید و اطمینان حاصل کنید که کاتالوگ شما تأثیر بصری قوی روی کاربر می‌گذارد، یک لوک‌بوک lookbook تعاملی یا فلیپ بوک flipbook ممکن است جالب‌تر باشد.

مقاله مرتبط:

تفاوت طراحی کاتالوگ دیجیتال و چاپی چیست؟

مراحل گام به گام ساخت کاتالوگ دیجیتال خرده برای فروشی ها

مراحل گام به گام ساخت کاتالوگ دیجیتال خرده برای فروشی ها

گستره محصول

یک سیستم مدیریت تولید محصولات یا PIM، انعطاف‌پذیرترین ابزاری است که می‌توانید برای مدیریت محصولات و کاتالوگ خود از هر صنعتی بیابید. چگونه یک کاتالوگ محصول را در لایه فروش ایجاد می کنید؟ می توانید اطلاعات همه محصولات خود را بدون محدودیت به سیستم مدیریت تولید محصولات وارد کنید، یا فقط داده های آن محصولات انتخابی را که می خواهید مدیریت کنید و به پلتفرم های دیگر متصل کنید.

شما آزاد هستید که جداول اطلاعات محصول سفارشی شده را با ستون ها و فیلدهای انتخابی خود و به هر زبانی که نیاز دارید ایجاد کنید. شما می توانید محصولات خود را به راحتی در هر دسته، زیر دسته، دسته بندی مجزا و زیرمجموعه ای که می خواهید سازماندهی کنید.

طراحی صفحات داخلی کاتالوگ دیجیتال

هر صنعتی نیازهای خاص خود را دارد، به همین دلیل است که سیستم مدیریت اطلاعات محصولات لایه فروش با هر محصول و بانک اطلاعاتی سازگاری دارد. اطلاعات مورد نیاز برای هر محصول را پر کنید، به هر صفحه مرتبطی که دارید لینک بدهید و در هر زمانی بین حالت پیش‌نویس و عمومی منتقل شوید.

می‌توانید اطلاعات محصول را در هر زمان، با کنترل تاریخچه و تغییرات، ویرایش و به‌روزرسانی کنید تا برگه‌های داده خود را در هر جایی که نیاز دارید به‌روز نگه دارید.

یکسان سازی و بهینه سازی توضیحات و داده های فنی

ویرایش اطلاعات محصول در یک کاتالوگ آنلاین ممکن است پیچیده به نظر نرسد، البته تا زمانی که شروع به کار روی آن نکنید. ساعت های طولانی پاک کردن، تغییر، اصلاح، بررسی طرح واقعاً خسته کننده است. اگر این کار را به دست افرادی بسپارید که خیلی زود از انجام چنین کارهای تکراری خسته می شوند، بروز اشتباهات چند برابر می شود.

نرم افزار کاتالوگ دیجیتال خودکار مانند Sales Layer’s PIM به لطف بررسی فوری کیفیت اطلاعات موجود در کاتالوگ شما، در زمان، خطاها و خستگی صرفه جویی می کند. بنابراین می توانید مطمئن باشید که هیچ فیلدی برای پر کردن باقی نمانده است، هیچ تناقضی بین محصولات مشابه وجود ندارد و قیمت هزاران محصول به طور همزمان به روز شده است.

همچنین بخوانید: ۱۰ نرم افزار ساخت کاتالوگ الکترونیکی رایگان

اتصال به پلتفرم ها

طیف وسیعی از امکانات ساخت کاتالوگ دیجیتال رایگان در اینجا ارائه می شود. رویای طلایی اینکه بتوانید کاتالوگ محصولات خود را به طور همزمان به ده ها مسیر فروش بفرستید در حال حاضر یک واقعیت امکان پذیر است. هنگامی که اطلاعات محصول خود را در سیستم مدیریت اطلاعات محصول PIM سازماندهی کردید، می‌توانید با ارسال اطلاعات خودکار در زمان واقعی و همیشه به‌روز، فیلدها و جداولی را که می‌خواهید به پلتفرم‌های دیگر متصل شوند، انتخاب کنید: مانند پلت فرم تجارت الکترونیکی (Shopify، Magento، BigCommerce…)، بازارهایی مانند Google، Amazon، Alibaba یا ASOS، شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک یا اینستاگرام و …

علاوه بر این، مجهزترین سیستم‌ PIM شامل اتصال دهنده های از پیش پیکربندی شده با تمام آن مسیبر های فروش و موارد دیگر هستند.

تبدیل طرح به PDF با نرم افزار InDesign

 

تبدیل طرح به PDF با نرم افزار InDesign

بسیاری از کاتالوگ های آنلاین برای همیشه در دنیای دیجیتال می مانند. با این حال، اغلب برای یک کسب و کار مفید است که بتواند کاتالوگ ها را به صورت PDF طراحی و ارائه کند، آنها را با افراد دیگر یا شرکت های خارجی به اشتراک بگذارد یا حتی آنها را چاپ کند.

اگر نرم افزار شما قادر به تغییر خودکار فرمت جدول یا اطلاعات ذخیره شده نباشد، تبدیل به فایل های دیگر می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند. یک سیستم PIM به شما امکان می‌دهد فایل‌های Excel و CSV را با محتوایی که از یک کاتالوگ انتخاب می‌کنید، تنها با یک کلیک و بدون نیاز به استفاده از برنامه تبدیل فایل جداگانه ایجاد کنید.

اگر می‌خواهید کاتالوگ‌هایی برای تبدیل به PDF ایجاد کنید، Sales Layer یک افزونه منحصربفرد برای ارسال محتوای محصول به طور مستقیم از PIM شما به InDesign ارائه می‌دهد باعث صرفه جویی در وقت شما می شود.

سخن پایانی درباره ساخت کاتالوگ دیجیتال رایگان

طراحی کاتالوگ شما همیشه یک نقطه شروع خواهد بود. در نتیجه هرگز متوقف نشوید. به تحقیق و جمع آوری اطلاعات تا حد امکان در مورد مشتریان خود، بازخورد و برداشت آنها از کاتالوگ آنلاین شما، نوع ترافیکی که کاتالوگ شما جذب می کند و محصولاتی که بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند، ادامه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

eighteen − 2 =