اصول تاثیرگذاری کاتالوگ را بشناسید

اصول تاثیرگذاری کاتالوگ

اصول تاثیرگذاری کاتالوگ را بشناسید

کدام اصول تاثیرگذاری کاتالوگ از اهمیت بیشتری برخوردارند؟

کسب ‌وکارهای صنعتی و تولیدی، از کتاب ‌های دیجیتال و از کاتالوگ ‌های کاغذی برای تبلیغ محصولات خود استفاده می‌ کنند. بسیاری از شرکت ها روش دیجیتال را ترجیح می دهند، اما هنوز هم ارزش زیادی در چاپ کاتالوگ های فیزیکی وجود دارد. بسیاری از مشتریان، کاتالوگ های فیزیکی را برای آشنایی با محصولات ترجیح می دهند. ثابت شده است که مصرف کنندگان به تبلیغات چاپی بیش از تبلیغات دیجیتال اعتماد دارند.

هنر ایجاد یک کاتالوگ موثر و کارآمد، هنری است که نباید آن را دست کم گرفت. کاتالوگ ها برای رسیدن به شکلی که نزدیک به پیش نویس نهایی باشد، به ساعت های طولانی طراحی، بررسی و اصلاح نیاز دارند. زمان و انرژی بسیار زیاد تنها بخشی از کل سرمایه گذاری است که برای اجرای یک کمپین کاتالوگ با کیفیت باید صرف شود، اما نتیجه ای که می تواند از آن حاصل شود از هزینه صرف شده باارزش تر است.

اهمیت طراحی اصولی کاتالوگ

هر کسب و کار منحصر به فرد است و مشخصات و نیازهای مشتریان آن با سایر کسب و کارها یکسان نیست، به این معنی که روند ایجاد کاتالوگ یک کسب و کار نسبت به کسب و کار دیگر، به طور قابل توجهی متفاوت است. با این حال، هنوز اصول مهم برای تاثیرگذاری کاتالوگ، در تمام مشاغلی که با موفقیت کمپین‌های کاتالوگ را اجرا می‌ کنند، مشترک است. در این مطلب ما این اصول مهم را ساده سازی کرده و در ۸ بخش بیان می کنیم.

1. برای اصلاح طرح زمان در نظر بگیرید

اولین اصل از اصول مهم برای تاثیرگذاری کاتالوگ، صرف زمان برای اصلاح طرح تا رسیدن به بهترین طراحی و نتیجه مطلوب است. بزرگ ترین اشتباهاتی که افراد هنگام توسعه کمپین های کاتالوگ خود مرتکب می شوند مربوط به طراحی یا تجربه کاربری است. کاتالوگ با طراحی بد، اتلاف مطلق پول و زمان است، زیرا به نظر می رسد که برند شما تلاشی نکرده است.

خرج کردن پول برای طراحی یک کاتالوگ با طراحی ضعیف نه تنها مفید نیست بلکه می تواند منجر به دوری مشتریان از برند شما شود؛ زیرا آن چه را که در طراحی کاتالوگ شما می بینند دوست ندارند. راه حل چیست؟ استخدام یک طراح گرافیک کاربلد، خلاق و با تجربه در طراحی چاپ است. تجربه در طراحی چاپ به این معنی است که او تجربه خوبی در ایجاد فایل های قابل چاپ دارد که همگی به درستی قالب بندی و آماده شده اند. بنابراین نسخه فیزیکی کاتالوگ را که دریافت می کنید، با نسخه ای که طراح شما ارائه کرده است باید مطابقت داشته باشند.

طراحی برای چاپ تجاری سخت است و به شخصی نیاز دارد که زمان کافی و تجربه خوبی دارد. این به نوبه خود فرآیند طراحی و چاپ شما را تسریع می‌ کند، زیرا احتمال وقوع اشتباهات و مشکلات کمتری وجود دارد.

2. شناخت مشتری یک اصل مهم در تاثیر گذاری کاتالوگ

با شناخت مشتری، خواسته ها و نیازهای آن ها از کسب و کار را بشناسید. به یاد داشته باشید، این کاتالوگ برای خدمات رسانی به آن ها است. آن چه را که آن ها از کاتالوگ می خواهند پیدا کنید. هنگامی که نیازهای آن ها را دریافت می کنید، مطمئن شوید که نظر واقعی مشتری را دریافت کرده اید. شناخت مشتری و طراحی کاتالوگ متناسب با نیاز و خواسته آن ها، نیازمند صرف وقت و هزینه است؛ اما در نهایت از نتیجه به دست آمده رضایت خواهید داشت. تا این قسمت از مقاله با ۲ مورد از اصول مهم برای تاثیرگذاری کاتالوگ اشنا شدیم.

3. برای تاثیر گذاری کاتالوگ برنامه داشته باشید

برنامه ریزی برای انجام هر امری ضروری و بدیهی است. اگه قصد طراحی کاتالوگ دارید باید آن را جزء اولویت های خود قرار دهید. برای کاتالوگ خود برنامه ای با محدوه مشخص داشته باشید. به عنوان بخشی از فرآیند برنامه ریزی، شناسایی مسائل و فرصت هایی که می خواهید به آن ها بپردازید بسیار مهم است. داشتن یک کاتالوگ خدمات نه تنها به سازمان شما این امکان را می دهد که خدمات موجود خود را به نمایش گذاشته و به فروش برساند، بلکه فرصتی را برای ارائه خدمات بهتر و امیدواری برای صرفه جویی در هزینه ها را فراهم می کند.

4. توجه به اصول چیدمان در طراحی کاتالوگ

چیدمان اصل چهارم در اصول مهم برای تاثیرگذاری کاتالوگ است. مصرف کنندگان باید بتوانند به راحتی با کاتالوگ شما ارتباط برقرار کنند، حتی اگر به تازگی با سازمان و نام تجاری شرکت شما آشنا شده باشند. محصولات مشابه یا محصولاتی که به یکدیگر مرتبط هستند باید با هم گروه بندی شوند. یک طرح در مورد اینکه چگونه همه محصولات با هم در یک کاتالوگ قرار می گیرند، تهیه کنید؛ سپس آن را به بخش هایی تقسیم کنید. داشتن فصول مختلف، تقسیم بندی های متعدد و همچنین ایجاد فهرست مطالب برای مشتریان، استفاده از کاتالوگ را برای آن ها اسان تر می کند.

{loadmoduleid 196}

 

اهمیت طراحی اصولی کاتالوگ

 

 

5. خودتان را به مشتری معرفی کنید

احتمالاً قصد دارید کاتالوگ را به مشتریان ثابت ارائه دهید، اما ممکن است بخواهید کاتالوگ را به افرادی که به تجارت شما علاقه مند هستند نیز ارائه دهید. به همین دلیل مهم است که در ابتدای کاتالوگ، بخش درباره ما قرار دهید. این بخش می‌تواند شامل یک توضیح کوچک درباره کسب ‌وکار شما باشد، اگر شعبه ‌های دیگری دارید، آن ها را نیز در این بخش معرفی کنید. همکاری شما با شرکت های بزرگ تجاری و صاحب نام نیز می تواند به سازمان شما اعتبار ببخشد. این همکاری های بزرگ را نیز می توانید در این قسمت بگنجانید. اغلب سازمان ها به این قسمت توجه زیادی ندارند؛ در حالی که یکی از اصول مهم برای تاثیرگذاری کاتالوگ همین قسمت است.

6. اطلاعات اولیه را برای محصولات در کاتالوگ خود درج کنید

اگر محصولات زیادی مانند بسیاری از برندهای صنعتی یا تولیدی دارید، ممکن است تعجب کنید که چگونه همه آن ها را در یک کاتالوگ تمیز و مختصر قرار دهید. مشتریان شما چه اطلاعاتی می خواهند؟ به عنوان مثال به جای یک پاراگراف می توانید از یک لیست موردی برای توضیحات محصولات استفاده کنید. این به مشتریان این امکان را می دهد که به سرعت مهم ترین اطلاعات را ببینند.

7. از تصاویر باکیفیت و انحصاری خودتان در کاتالوگ استفاده کنید.

اغلب کاتالوگ های صنعتی ظاهری ساده و خسته کننده دارند. شما این کلیشه ها را دور بریزید و ویژگی های مهم محصولات خود را با گرافیک برجسته کنید. تصاویری باکیفیت از روش های مختلف استفاده از محصولات خود را در کاتالوگ قرار دهید.

استفاده از تصاویر باکیفیت و انحصاری در طراحی کاتالوگ

8. اصول اولیه طراحی کاتالوگ را در نظر بگیرید.

اخرین اصل مهم از اصول مهم برای تاثیرگذاری کاتالوگ، توجه به اصول اولیه طراحی است. برای ایجاد یک کاتالوگ با کیفیت بالا، باید یک طراح خوب داشته باشید. این کاتالوگ بازتابی از برند شما خواهد بود، اگر کاتالوگ شما عالی باشد، برند شما نیز عالی به نظر خواهد رسید؛ اما اگر کاتالوگ شما حرفه ای نباشد، در دید عموم، برند و سازمان شما نیز حرفه ای نخواهد بود.

اصول تاثیرگذاری کاتالوگ

9. به رنگ بندی کاتالوگ دقت کنید

رنگ ها اولین نقطه ی مورد توجه بینندگان هستند، در ابتدا باید با توجه به رنگ لوگو و رنگ سازمانی خود رنگ ها انتخاب کنید تا نشان دهنده ی هدف شما باشد، شما می توانید از رنگ های مختلفی در طراحی کاتالوگ خود استفاده کنید اما نیاز است که آانها همگی در یک طیف رنگی باشند تا انسجام دور نشوید. در این خصوص می توانید به سایت هایی مراجعه کنید که به صورت رایگان با ارائه کد رن یا انتخاب رنگی یک پالت از رنگ های هماهنگ ارائه می کنند استفاده کنید. یکی از اصول تاثیرگذاری کاتالوگ که بسیار برای طراحان و مخاطبان مهم است انتخاب رنگ ها است بنابراین با توجه آنها را انتخاب کنید تا نتیجه ای مطلوب دریافت کنید.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 19 =