رمز و راز اور پرینت (overprinting) در چاپ

اور پرینت در چاپ

رمز و راز اور پرینت در چاپ

منظور من از اور پرینت در چاپ، چاپ مقادیر اضافی نیست. در عوض، overprinting فرآیندی است که طی آن یک رنگ روی رنگ دیگر چاپ می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، رنگ پایین می تواند از طریق رنگ بالا نشان داده شود و کیفیت مواد چاپ شده شما را خراب کند.

اور پرینت اصطلاحی است که همه شرکت های چاپی با آن آشنا هستند اما برخی از طراحان گرافیک ممکن است آن را درک نکنند. مطمئناً تعداد کمی از مشتریان می دانند که این اصطلاح چیست.

درک اور پرینت در چاپ کمی چالش برانگیز است، بنابراین ما برای کمک به شما تصاویر و مثاالهایی را آورده ایم. برای دریافت مفهوم کلی و موارد استفاده این تکنیک با ما همراه باشید.

 

اور پرینت در چاپ
اور پرینت در چاپ

 

همانطور که در مثال بالا مشاهده می کنید، ابتدا یک مستطیل زرد چاپ می شود. سپس یک دایره سرخابی را چاپ می کنیم که بخشی از مستطیل زرد را روی هم قرار می دهد. بخشی از دایره که روی مستطیل همپوشانی دارد، چاپ رویی نامیده می شود.

مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد چاپ کاتالوگ و بروشور

 

اور پرینت در چاپ

 

 

در مثال بالا، می بینید که اگر دایره سرخابی مستطیل زرد را چاپ نکند، رنگ ها درست می مانند. همچنین ممکن است این را بشنوید که به عنوان دایره سرخابی از مستطیل زرد حذف شده است، به این معنی که هیچ جوهر زردی در زیر سرخابی چاپ نشده است.

فایل‌های دیجیتالی به‌طور پیش‌فرض برای موارد خاصی به چاپ اضافه می‌شوند.

اطلاعات بیشتر درباره کاتالوگ دیجیتال در طرح گندم

 

تنظیمات چاپ

 

در برنامه‌های نرم‌افزار طراحی پیشرو مانند Adobe Illustrator و InDesign، اشیاء سیاه‌رنگ می‌توانند تنظیمات پیش‌فرض برای چاپ مجدد به آنها اختصاص داده شود. بنابراین یک طراح گرافیک باید ببیند که چگونه عناصر سیاه و آنهایی که حاوی درصدی از رنگ مشکی هستند، از تنظیمات پیش‌فرض “overprint” استفاده می‌کنند. اگر یک لوگو یا یک اثر هنری شامل جوهر سیاه باشد، باید توجه ویژه ای شود.

برای مقابله با این مشکل، می‌توانید چک باکس چاپ روی شی را از حالت انتخاب خارج کنید، یا با افزودن 30 درصد فیروزه‌ای، سرخابی و زرد به آن، رنگ سیاه را به مشکی پررنگ تغییر دهید.

همچنین بخوانید: چاپ کاتالوگ یا کاتالوگ دیجیتال، کدام بهتر است؟

 

Overprint در چاپ

 

 

در بالا نمونه‌ای از لوگوی مشکی است. در سمت چپ، لوگو 100% سیاه و با تنظیم پیش‌فرض چاپ شده است. در سمت راست، لوگو به رنگ مشکی پررنگی تبدیل شده است که آثار هنری پس‌زمینه رنگارنگ را چاپ نمی‌کند. همچنین می‌توانستیم کادر انتخاب «چاپ چاپ» روی شی سیاه را از حالت انتخاب خارج کنیم، اما رنگ سیاه پررنگ هنگام چاپ با فرآیند چاپ 4 رنگ تیره‌تر به نظر می‌رسد. همانطور که می بینید، تصویر سمت چپ دارای پس زمینه رنگارنگی است که از طریق لوگو نشان داده می شود که از آن کاسته می شود.

 

در مثال زیر دایره‌ای وجود دارد که زمانی سیاه بود، که تنظیمات چاپی خود را حفظ کرد اما به سفید تغییر کرد. اگر یک شی را که سفید است چاپ کنید، نمی توانید آن را ببینید. من قبلاً این مشکل را در پرونده‌هایی دیده بودم که در آن شیئی که نمی‌خواهید پرینت شود، پرینت می‌شود.

بیشتر بخوانید » رنگ در چاپ کاتالوگ و جعبه

 

شواهد چاپی مناسب را دریافت کنید

اور پرینت در چاپ ممکن است در بدترین زمان ممکن باعث تعجب شود. هنگامی که از دارایی های گرافیکی در مواد چاپی مانند تبلیغات، بسته بندی، پوستر، کارت پستال، بروشور و موارد دیگر استفاده می شود، بسیار مهم است که مدارک چاپی با کیفیت بالا تولید شود تا چاپ بیش از حد قابل مشاهده و آزمایش باشد. اکثر شرکت‌های چاپ برای کمک به کاهش هزینه‌های پروژه و کاهش زمان‌بندی پروژه، اسناد PDF را ایمیل می‌کنند. نقطه ضعف این کار این است که PDF دیجیتال من را به طور دقیق نشان نمی دهد که چاپ بیش از حد را نشان نمی دهد. برای جلوگیری از خطر چاپ نامطلوب، از شرکت چاپ خود بخواهید یک نسخه چاپی با کیفیت بالا ارائه دهد. یک مدرک چاپی ممکن است مقداری هزینه و زمان به برنامه شما اضافه کند، اما بهتر است که ایمن باشید تا متاسف باشید. به خصوص اگر قصد دارید هزاران یا میلیون ها قطعه چاپی را تولید کنید.

همچنین بخوانید: چاپ کاتالوگ محصولات

 

طراحان گرافیک باید از چاپ Overprint آگاه باشند

طراح گرافیک را به عنوان خالق و مباشر دارایی های دیجیتال برند خود در درجه اول در نظر بگیرید. هنگامی که دارایی هایی مانند لوگوها، تصاویر یا الگوها ایجاد می شوند، یک طراح گرافیک باید درک کاملی از نحوه استفاده از دارایی ها در آینده داشته باشد. برای مثال یک طراح حرفه ای علاوه بر اینکه یک کاتالوگ زیبا و اصولی طراحی می کند؛ تنظیمات رنگ را نیز به طور اصولی تنظیم می کند تا شما را به هدف نهایی برساند.

اور پرینت در چاپ می تواند نتایج نامطلوبی مانند رنگ نادرست یا الگوهای منحرف کننده و یا نمایش تصاویر در جایی که به آن تعلق ندارد به همراه داشته باشد. طراحان گرافیک باتجربه، مانند تیمی که در شرکت تبلیغاتی طرح گندم خواهید یافت، از دانش چاپ روی چاپ استفاده می کنند تا نتایج قابل پیش بینی به دست آورند.

 

برای مدیران کسب و کار و حرفه ای های بازاریابی

به عنوان یک مدیر اجرایی پرمشغله یا حرفه ای بازاریابی، چاپ روی چاپ برای هر ابزاری مانند کاتالوگ، بروشور و… چیزی نیست که باید به آن فکر کنید. ما پیشینه گسترده ای در درک نکات و نکات چاپ روی چاپ و نحوه استفاده از آن در راه های خلاقانه و هوشمند برای بهبود برنامه های بازاریابی داریم. اگر به دنبال یک تیم خلاق جدید هستید که بتواند تجربیات دیجیتالی و همچنین چاپ را ایجاد کند، با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا در صفحه طراحی کاتالوگ نمونه کارهای ما را مشاهده کنید.

ترجمه شده از سایت 

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =