10 نکته مهم برای طراحی لیبل بطری

طراحی لیبل بطری

طراحی لیبل بطری و ده نکته اساسی

اصول طراحی لیبل بطری را در این مقاله بخوانید!

 

به دنبال نکاتی برای طراحی لیبل بطری که به شما امکان را بدهد که محصول خود را از روی قفسه های فروشگاه های به فروش برسانید؟

در اینجا برخی از نکات مهم و اصول کاربردی طراحی برچسب محصول وجود دارد که برند شما را به سطح بالاتری از برندسازی و توسعه ی فروش می برد. با ما همراه باشید.

 

  1. برچسب را ساده نگه دارید.

هنگام طراحی لیبل محصول طرح ها، تصاویر و فونت های خود را برای حداکثر تجربه کاربری ساده و تمیز نگه دارید. وقتی طراحی لیبل بطری شما خیلی شلوغ باشد، مشتریان محصول شما را به عنوان یک کالای ارزشمند و مورد اطمینان حساب نمی کنند. نه شما بلکه مشتریان نمی خواهند که سعی کنند بفهمند چه چیزی در بطری است، بلکه یک برچسب اصولی باید واضح و مبرهن باشد.

خریداران می خواهند یافتن اطلاعات مورد نظرشان را تا حد امکان برای آنها آسان کنید؛ در غیر این صورت، آنها به سمت برند دیگری می روند.

 

  1. از رنگ عاقلانه استفاده کنید.

 

رنگ‌ها برای جلب توجه مشتری ضروری هستند. با استفاده درست از رنگ ها ممکن است مشتریان را میان هزاران کالا چشمشان کالای شما را ببیند و برای آن در میان قفسه ها صبر کنند تا لیبل روی بطری را بخوانند.

برای این امر بهتر است از یک متخصص و یا طراح کمک بگیرید زیرا بدون داشتن علم کافی ممکن است رنگ های مورد پسند خود را انتخاب و درج کنید اما غافل از این که این ترکیبات نتیجه خوبی در فروش شما نخواهد داشت.

طراحی لیبل بطری با استفاده از رنگ هایی درست می تواند روشی بسیار مثبت تر برجسته برای برند شما باشد.

اگر در حال برقراری ارتباط با طعم‌ها هستید، به رنگ‌هایی که با آن‌ها مرتبط است پایبند باشید. این به مشتریان شما کمک می کند تا طعم مورد نظر خود را به راحتی پیدا کنند؛ و تجربه کاربری بهتری ایجاد کند. سعی کنید از یک رنگ محبوب استفاده کنید.

هنگامی که یک رنگ در پس زمینه سیاه یا سفید وجود دارد، به راحتی خودنمایی می کند.

 

  1. قلم مناسب را انتخاب کنید.

 

طراحی لیبل بطری

 

 

در هنگام  طراحی لیبل بطری یا هر برچسبی اگر فونت شما خیلی عمومی باشد، به نظر می رسد که اولین فونتی را که به ذهنتان رسیده انتخاب کرده اید و هیچ تلاش یا فکری در این فرآیند نکرده اید. البته این نکته به این منظور نیست که از فونت های زیاد نیز استفاده نکنید. بهتر است از حداکثر 2 نوع قلم استفاده کنید تا طراحی برچسب شما ثابت بماند و به راحتی قابل خواندن باشد.

به فونتی که قبلاً شرکت خود انتخاب کرده اید توجه کنید ممکن است؛ آن بهترین انتخاب باشد زیرا؛ تشخیص آن برای مردم آسان تر است و با پیام شما سازگار می‌­باشد. همچنین مهم است که مطمئن شوید فونت خود را در اندازه قابل خواندن برای تمامی افراد نگه دارید. اگر اندازه قلم خیلی کوچک باشد، مشتریان شما نمی توانند آن را بخوانند.

اگر متوجه شدید که همه المان ها را کوچک‌تر می‌کنید تا همه چیز را در برچسب خود قرار دهید، این نشانه خوبی است که متن بسیار زیادی را وارد کرده‌اید. به عقب برگردید و ببینید کجا می‌توانید متن اضافی را فشرده، کوتاه یا حذف کنید.

 

 

  1. یک شکل غیر معمول را انتخاب کنید.

 

وقتی از یک شکل غیر استاندارد برای طراحی لیبل بطری خود استفاده می کنید، به احتمال زیاد هنگام عبور از کنار آن، توجه دیگران را به خود جلب می کند. بسیاری از برچسب های محصولات از یک شکل استاندارد پیروی می کنند، معمولاً یک مستطیل یا یک دایره. شکل بسته بندی یا ظرف خود را در نظر بگیرید.

همیشه مطمئن شوید که طراحی با چیزی که قرار است چاپ شود مطابقت داشته باشد. اگر با اندازه ظرف مناسب نباشد، آن موقع است که برچسب هایی را دریافت می کنید که شروع به پوسته شدن، ترک خوردن یا افتادن می کنند. بنابراین اگر یک شکل غیر معمول به درستی با ظرف شما مناسب نیست، ارزشش را ندارد.

 

  1. از محصولات با کیفیت بالا استفاده کنید

 

اگر کیفیت محصول پایین باشد، مهم نیست که طراحی شما چقدر شگفت انگیز است. هرچه مواد شما بهتر باشد، تاثیر بهتری برای مشتریان خود می گذارید. طراحی روی یک بطری شیشه‌ای یک چیز است، اما وقتی کسی آن را برمی‌دارد فوراً می‌تواند بگوید که ماده باکیفیتی نیست. برند شما نشان دهنده شخصیت شما و شرکت شماست. شما برای ساختن آنچه دارید سخت کار کرده اید، بنابراین پول اضافی را خرج کنید و مطمئن شوید که از بهترین مواد ممکن برای ساخت محصول استفاده می کنید.

 

  1. لیبل را با نام تجاری خود منطبق نگه دارید

 

طراحی لیبل

 

 

یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید؛ این است که هویت برند خود را مستحکم کنید. به پیامی که برندتان می فرستد و ایده هایی که می خواهید منتقل کنید فکر کنید. وقتی محصولات شیک، مدرن و مد روز را به فروش می رسانید، نمی خواهید فونت ها و طرح هایی را وارد کنید که مردم را به فکر آشپزخانه پدربزرگ و مادربزرگشان وادار کند.

در مورد بازار هدف خود و رقبای خود تحقیق کنید و طرحی را انتخاب کنید که برای مخاطبان مناسب باشد. اگر قبلاً فونت و طرح رنگی مارک دار دارید، همیشه از آن استفاده کنید. این به مشتریان شما کمک می کند تا محصول شما را بشناسند و آنها ترغیب می کند که در آینده باز هم به سراغ کالای شما بیایند.

 

مطالب مرتبط » طراحی لیبل ادویه جات

 

  1. اطلاعات تماس خود را ارائه دهید.

مشتریانی که تجربه مثبت و شادی دارند ممکن است بخواهند به وب سایت شما مراجعه کنند یا برای ارائه بازخورد با شما تماس بگیرند. این یک راه عالی برای هدایت ترافیک به وب سایت شما، افزایش تماس با ویترین فروشگاه شما یا به سادگی اجازه دادن به مشتریان برای ابراز رضایت است. حتی اگر بازخورد همیشه مثبت نباشد، باز هم می‌خواهید بدانید کجا می‌توانید پیشرفت کنید.

اگر محصول خود را در یک جشنواره یا رویداد خاص دیگر می‌فروشید، مطمئناً اطلاعات تماس روی برچسب خود را می‌خواهید تا مردم بتوانند به شما مراجعه کنند. وقتی مشتریان به خانه می روند و از محصول شما لذت می برند، می خواهند بدانند کجا می توانند شما را برای خرید بیشتر پیدا کنند.

 

  1. بسته بندی را با نام تجاری خود مطابقت

همیشه با نوع محصولی که می فروشید سازگار بمانید. به عنوان مثال، اگر شما یک خط ارگانیک از محصولات غذایی خام و طبیعی می فروشید، می خواهید از بسته بندی های بازیافتی و سازگار با محیط زیست استفاده کنید. در غیر این صورت، بازار هدف خود را کاملا از دست می دهید. وقتی برند و بسته بندی کاملاً مطابقت داشته باشند، آن ارتباط عاطفی را با مشتریان خود ایجاد می کنید که آنها را از خرید محصول شما خوشحال می کند.

 

  1. یک ویژگی منحصر به فرد پیدا کنید.

یکی از بهترین راه‌ها برای متمایز کردن محصولات خود این است که چیزی منحصر به فرد پیدا کنید که بتوانید آن را با نام تجاری خود مرتبط کنید؛ کاری که بسیاری از برندهای دیگر انجام نمی‌دهند.

برخی از برندها دوست دارند از تصاویر متفاوتی در همه محصولات خود استفاده کنند، مانند یک عکس متفاوت روی برچسب، مانند جونز سودا. این از فردیت یک مصرف کننده صحبت می کند، و همچنین برای آن دسته از کلکسیونر هایی که به سادگی باید تا آنجایی که می توانند داشته باشند جذاب است.

برندهای دیگر دوست دارند پیام های فردی مانند داستان شخصی یا حکایتی خنده دار در مورد ساخت محصول خاص را ارائه دهند. چیزی را پیدا کنید که مشتریان شما می خواهند جمع آوری کنند و نشان دهنده برند شما باشد. یکی از نمونه‌های آن، جیمز ریدی، یک برند آبجوی کانادایی در شرکت آبجوسازی موس‌هد است. زیر هر درب بطری آبجو، یک پیام سرگرم کننده چاپ شده است.

 

  1. طرح های خود

یک از راه های مناسب اما پرهزینه تر از طراحی لیبل بطری این است که طرح را مستقیماً روی بطری چاپ کنید اگر طرح شما مستقیماً روی بطری چاپ شود، قطعاً محصول شما متمایز خواهد شد. هنگامی که یک برچسب بخشی از خود بطری است، آن خطوط ظریف و جزئیات واضح تر و به راحتی توسط مشتریان شما دیده می شود.

 نه تنها این، بلکه مشتریان شما محصول شما را با گزینه‌ای با کیفیت بالاتر و ممتاز مرتبط می‌دانند که بیشتر به خواسته‌ها و نیازهای آنها توجه می‌کند. این همچنین کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که مارک و برچسب شما پوسته نمی شود، اطراف لبه ها تا نمی شود یا پاره نمی شود.

 

کلام آخر

در شرکت تبلیغاتی طرح گندم، ما به خود میبالیم که طراحی چاپ لیبل محصولات را  برای طیف گسترده ای از برند ها را انجام می دهیم. ما مدت زیادی است که در این کسب و کار بوده ایم، و در طول تجربه طولانی خود، نکات و اصولی را برای ساختن یک محصول خیره کننده که در قفسه ها ظاهر می شود، درک کرده ایم.

جهت دریافت مشاوره رایگان و مشاهده نمونه کارهای طراحی لیبل ما کافی است با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید.

 

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =