مراحل طراحی لیبل

ارائه اطلاعات مفید محصول در لیبل

یک طراحی عالی لیبل می تواند تفاوت زیادی در موفقیت یک محصول ایجاد کند، به ویژه با توجه به اینکه اکثر خریداران با بررسی آن، تصمیم می گیرند که کدام محصول را خریداری کنند. اما برای دست یابی به نتایجی مطلوب، لازم است که تمامی مراحل طراحی لیبل در نظر گرفته شود تا بتواند در محصولات و خدمات یک کسب و کار، موثر واقع شود. صفحه تخصصی شرکت تبلیغاتی طرح گندم برای طراحی لیبل با نمونه کارهای جذاب آن از دست ندهید.

مقدمات طراحی لیبل

برای آنکه بتوانید طراحی لیبل را مطابق با مشخصات هر کسب و کار در سطحی ممتاز، ایجاد کنید، نکات مهمی را باید در نظر داشته و آن ها را در زمان خود، به کار ببندید. این موارد شامل :

انجام تحقیقات مناسب

قبل از شروع مراحل طراحی لیبل ، ضروری است که تحقیق مناسبی انجام دهید. هنگام تحقیق در مورد برچسب ‌های محصول، ابتدا باید دریابید که مشتریان هدف محصول، چه کسانی هستند. آنها را بر اساس سن، جنسیت، ارزش‌ها، تحصیلات و غیره دسته بندی کنید. اینها اطلاعات حیاتی هستند که به تصمیمات طراحی شما کمک می ‌کنند.

در نظرگرفتن مخاطبان هدف

علاوه بر اطلاعات در مورد بازار هدف، باید تا حد امکان در مورد محصولات و برندهای رقیب نیز تحقیق کنید. این اطلاعات در مراحل طراحی لیبل ، به چند دلیل مهم است. در مرحله اول، به شما کمک می کند تا از طراحی لیبلی که خیلی نزدیک به محصول رقیب است، اجتناب کنید. همچنین به شما اطلاع می‌دهد که چه نوع طراحی ایجاد کنید تا برای گروه مخاطبان هدف، جذاب باشد.

ارتباط عالی طراحی لیبل با مخاطب

 

مراحل طراحی لیببل

 

 

هنگام ایجاد یک برچسب محصول، این مسئولیت شماست که یک طرح عملی ارائه دهید. با این حال، برای رسیدن به آن طرح، به اطلاعاتی از مشتری نیاز دارید. مهم ترین چیزهایی که باید از مشتری در مراحل طراحی لیبل بدانید این است که آیا از قبل طراحی لوگو برای محصول وجود دارد؟ اگر نیاز به طراحی لوگو برای محصول وجود داشته باشد، باید هنگام طراحی لیبل، این را نیز در نظر بگیرید. مواقعی وجود دارد که می‌توانید به‌جای ایجاد یک لوگو یا نماد کامل، از یک فونت برای نام محصول استفاده کنید، اما همیشه باید در شروع کار، آن را بررسی نمایید.

محل عرضه محصول

در مراحل طراحی لیبل ، مهم است که بررسی کنید، محصول کجا فروخته می شود؟ زیرا به شما امکان می دهد بدانید که چگونه محصول را به بهترین شکل متمایز کنید. به عنوان مثال، اگر برای یک محصول آب پرتقال که در سوپرمارکت ها فروخته می شود، برچسب محصول طراحی می کنید، باید آن را از همه کالاهایی که در مسیر اصلی قرار می گیرد، متمایز کنید. از سویی دیگر، محصولی که فقط به صورت آنلاین فروخته می شود، به رویکرد متفاوتی نیاز دارد. در این جا لازم است که بدانید هدف این محصول چه کسانی است؟ اگرچه خود محصول به شما نشان می دهد که مصرف کننده هدف کلی کیست، اما شما هنگام انجام مراحل طراحی لیبل ، لازم است تا به خوبی آن ها را بررسی نمایید.

طراحی لیبل مطابق با رنگ سازمانی شرکت

فقط دانستن اینکه یک محصول برای زنان زیر 30 سال یا مردان 18 تا 30 سال هدف قرار می گیرد، به اندازه کافی برای ایجاد بهترین نوع لیبل به شما کمک نمی کند. شما لازم است بدانید که سطح تحصیلات آنها چیست و چه نوع محصولاتی را معمولا می خرند. این ها تمامی نکاتی است که می تواند در طراحی برچسب به شما کمک کند.

توجه داشته باشید که لیبل های بسته ‌بندی محصول به راحتی ایجاد نمی‌شوند، بنابراین  قبل از شروع فرآیند و مراحل طراحی لیبل طراحی، خود را تا حد امکان به اطلاعات بیشتری مجهز کنید. اغلب هنگام طراحی در بسته بندی محصولات، مواد مورد استفاده در بسته بندی، از سوی مشتری تصمیم گیری نمی شود.

این یک گزینه عالی است. زیرا به شما امکان می دهد در مورد بهترین زیبایی شناسی کلی محصولی که طراحی می کنید، فکر کنید و لیبلی مناسب با طراحی کلی آن، در نظر بگیرید. در واقع، طراحی برچسب محصول،  نه تنها به معنای ایجاد یک طرح چشم نواز است که به فروش محصول کمک می کند و اطلاعات حیاتی را به مصرف کنندگان ارائه می دهد.

برخی از عناصر مشخصاً بر روی لیبل، یعنی نام محصول، شعار و آرم شرکت، برجسته می‌شوند. وقتی صحبت از بقیه اطلاعات روی لیبل می شود، باید تصمیم بگیرید که چگونه و کجا روی بسته بندی نمایش داده شود. برخی از اطلاعات ضروری که باید روی برچسب قرار دهید،  شامل بارکد، قیمت و اطلاعات تغذیه ای است که عمدتا در مراحل طراحی لیبل به آن توجه می شود.

طراحی لیبل مطابق با رنگ سازمانی شرکت

طرح رنگ مناسب در طراحی لیبل

انتخاب رنگ مناسب یکی از مهمترین جنبه های طراحی یک محصول محصول عالی است. رنگ‌هایی که استفاده می‌کنید به عوامل زیادی بستگی دارد که شامل نوع محصولی است که برای آن لیبل طراحی می‌کنید، مصرف‌کننده هدف چه کسی است و رنگ‌هایی که برندهای رقیب استفاده می‌شود، شامل چه مواردی است. اغلب رنگ هایی که استفاده می کنید با طراحی کلی بسته بندی مشخص می شود. به عنوان مثال، اگر هنگام انجام مراحل طراحی لیبل ، برچسبی ایجاد می کنید که دارای تصاویر تایپوگرافی متفاوت و رنگارنگی است، منطقی است که از رنگ های روشن و پررنگ برای مطابقت با تم کلی استفاده کنید.

تایپوگرافی در طراحی لیبل

به طور کلی رنگ های محصول باید به طراحی لیبل کمک کند تا از برندهای رقیب متمایز شود و توجه مصرف کنندگان را به خود جلب نماید. از همین روست که تایپوگرافی مناسب ضروری خواهد بود. یک برچسب محصول معمولی، حاوی متن زیادی است و بنابراین انتخاب تایپوگرافی مناسب در مراحل طراحی لیبل ، برای انعکاس محصول، کلیدی است.

از آنجایی که اطلاعات زیادی روی لیبل وجود خواهد داشت، ابتدا به این فکر کنید که از چه تایپوگرافی برای مهم ترین قسمت های طراحی مانند نام محصول و شعار کسب و کار استفاده می کنید. بسته به مهارت های خود به عنوان یک طراح، ممکن است به جای تکیه بر یک فونت، حروف دستی سفارشی برای برچسب ایجاد کنید. مزیت این کار این است که می توانید هنگام مراحل طراحی لیبل ، چیزی منحصر به فرد برای محصول ایجاد کنید.

هدف نهایی طراحی لیبل محصول این است که ابتدا چشم مصرف کنندگان را به خود جلب کند و سپس آنها را متقاعد کند که چرا باید محصول را خریداری کنند. بهترین راه برای انجام این کار، در نظر گرفتن مزیت های محصول است که می توان شامل سالم، با کیفیت و عالی بودن آن شود.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =