انواع سازه های نمایشگاهی

انواع سازه های نمایشگاهی

از مهم ترین ملاحظات در هنگام راه اندازی نمایشگاه، انتخاب مدل سازه و بنرها می باشد. این امر به علت نقش اساسی در انتقال پیام برند، به اندازه انتخاب کارکنان و نمایشگاه تجاری مناسب اهمیت دارد. سازه اشتباه علاوه بر آنکه کارایی مدنظر را به همراه ندارد، هزینه غیرضروری بسیاری را نیز مسبب می گردد که منجر به افزایش بودجه نمایشگاهی و اثرگذاری غیر مستقیم بر نتیجه عملکرد می شود. انواع سازه های نمایشگاهی در اشکال و فرم بندی های متنوع از جمله ساده تا مجلل در دسترس بوده و با توجه به بودجه قابل تهیه هستند. ساک دستی یکی از محصولات مهم برای تبلیغات در نمایشگاه ها است که شرکت تبلیغاتی طرح گندم تجربه ی مفیدی در تولید انواع آن را در رزومه خود دارد.

سازه های نمایشگاهی مهم کدام اند؟

بر اساس نظرسنجی از غرفه داران برخی قابلیت های مهم این سازه ها شامل سهولت در برپایی، جمع آوری آسان، ظاهر ثابت، نمایش دهنده تصویر برند، انعطاف پذیری، قابل انطباق با غرفه های در اندازه های مختلف، هزینه نگهداری کم و نیاز به هزینه حمل و نقل پایین می باشد. انواع مختلفی از این سازه ها و بنرها عرضه شده اند که با توجه به ابعاد فضای غرفه و نیازهای تجارت انتخاب می گردند.

انواع سازه های نمایشگاهی

الف) انواع ساختارهای استند

این ساختار پایه اولیه یک غرفه می باشد.

  1. استند shell scheme: این پایه ها کم هزینه بوده و طراحی آن شامل یک ردیف می باشد.
  2. استند ردیفی: در این مدل از انواع سازه های نمایشگاهی، پایه ها در یک ردیف پشت سر هم چیده می شوند.
  3. استند corner: در انتهای استند ردیفی عمدتا یک استند corner قرار می گیرد. وجود دو نقطه ورودی و جای گیری در تقاطع های پر رفت و آمد از مزیت های این مدل است. همچنین به واسطه این استند نمایی دوطرفه برای نمایش برند ایجاد می شود.
  4. استند Island: این نوع گران ترین مدل پایه ها محسوب می شود. از چهار طرف باز بوده و هیچ دیواری آن را احاطه نمی کند. از مهم ترین مزیت های این استند تعامل بالا می باشد. به کمک آن به راحتی می توان همزمان با چندین مهمان ارتباط برقرار کرد.پ
  5. استند عبوری: این مدل از انواع سازه های نمایشگاهی بسیار غیرمعمول بوده و گاه به جای پایه ردیفی در میان دو پایه جای می گیرد. در استند عبوری هیچ دیوار پشتی تعبیه نشده بنابراین بازدیدکنندگان به راحتی به سمت راهرو بعدی حرکت می کنند.

ب) انواع بنر استندها

بنرهای نمایشگاهی امکان تبلیغ برند و ایجاد تاثیری ماندگار در ذهن مشتریان را فراهم می آورند. علاوه بر تاثیر بصری می توان از این ابزار در راستای انتشار پیام بازاریابی و چشم اندازهای شرکت بهره برد.

1. بنرهای pull-up: از رایج ترین انواع سازه های نمایشگاهی و بنر همین مورد است. بنر pull-up به هر تجارتی این فرصت را می دهد تا در طول نمایشگاه مربوطه تاثیری در سطح بالا و طولانی مدت را ایجاد کنند. نصب این بنر بسیار آسان بوده و در کمترین زمان ممکن قابل جمع آوری هستند. از دیگر مزیت های بنر pull-up بسته بندی راحت و در ابعاد کوچک می باشد که فضای زیادی را اشغال نمی کند. بر همین اساس به سادگی می توان آن را جابجا کرده و به مکان های مختلف حمل کرد.

2. پایه Grasshoper Roller: استفاده از این مدل پایه برای کسانی که حداکثر دو بار در سال نمایشگاه برگزار می کنند، مناسب است. پایه های Roller به صورت بسته ای و تکی ارائه شده اند. بهترین گزینه برای افراد با بودجه محدود که به دنبال اثرگذاری و گسترش آگاهی در مورد برند خود هستند، همین پایه است.

3.بنرهای pop-up: دیگر انواع سازه های نمایشگاهی رایج بنرهای pop-up می باشد. این مدل برای کسانی که به طور منظم و مداوم نمایشگاه برگزار می کنند گزینه مناسبی است. ماندگاری بالای این بنر، وزن سبک و قابلیت حمل آسان آن از مزیت های اساسی آن در مقایسه با دیگر انواع موجود می باشد. تاثیرگذاری بالا و طولانی مدت به واسطه این ابزار میسر می گردد.

{loadmoduleid 201}

4. پایه بنر TIRGA: این پایه بنر از شیک ترین و مدرن ترین انواع سازه های نمایشگاهی محسوب می شود. 4 شکل مختلف مقعر، بیضوی، محدب و مسطح از این پایه عرضه شده است. دوام بالای استند TIRGA از جمله مزیت های آن به شمار می رود. در نمایشگاه هایی که فاقد قطعات متحرک هستند، استفاده از این بنر مناسب می باشد.

5. استند بنرهای پارچه ای: این گزینه به عنوان بهترین جایگزین برای بنرهای pull-up مطرح می گردد. قطعات آلومینیومی سبک وزن متصل به هم در این پایه به منظور ایجاد چارچوب تعبیه شده است. این بنرها به صورت چاپی تهیه می شوند.

6. بنر Wave light tower: این مدل از انواع سازه های نمایشگاهی بهترین دید و حداکثر چشمگیری را در سالن های تاریک ایجاد می کند. امکان مسطح ساختن این ابزار جابجایی آن را تسهیل کرده است. قرار دادن هسته مرکزی در ساختار آن، دوام و پایداری بالا را به ارمغان آورده و نگرانی در مورد فرو ریختن آن وجود ندارد.

7. X-Banners: یک انتخاب به صرفه و در عین حال مناسب می باشد. وزن سبک این بنرها انتقال آن در مکان های مختلف را تسهیل کرده و محبوبیت فراوانی میان غرفه داران به دست آورده است. آنها را بر روی بنرهای وینیل non-curl  و قاب های فایبرگلاس سبک وزن چاپ می کنند.

انواع سازه های نمایشگاهی

اهمیت استفاده از سازه های نمایشگاهی

  • کار با آنها آسان است، هر فردی بدون احتیاج به ابزارهای خاص و یا نیروی متخصص قادر است به تنهایی بنر را نصب کند.
  • جابجایی آنها بسیار ساده بوده بنابراین می توان به راحتی آنها را به هر جایی منتقل کرد.
  • تنوع بالایی دارند. این امر طیف استفاده را افزایش داده و برای انواع نمایشگاه از جمله تجاری، کنفرانس، مکان های عمومی و غیره کاربرد دارند.
  • از دیگر مزایای انواع سازه های نمایشگاهی امکان افزودن لوازم جانبی به منظور بهبود ظاهر و کارایی آن و به روزرسانی گرافیک آن می باشد.
  • بنرها به صرفه بوده و نمایش مداوم برند و پیام تبلیغاتی را میسر می سازند.
به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + هفده =