نحوه عکاسی از فضای داخلی

عکاسی از فضای داخلی

کلیک! خیلی کسل کننده. حذف! کلیک! خیلی تار. حذف! کلیک! هوم به اندازه کافی زیبا صبر کن! دیوارها کج هستند. اوف! حذف!اگر همیشه در مورد گرفتن عکس در فضای داخلی وسواس دارید ، پس می فهمید که در مورد چه چیزی صحبت می کنیم. با تصور فضاهای تنگ ، اتاق های شلوغ و تفاوت تصاویر حرفه ای و آماتور امروز اینجا هستیم تا نکات مهمی را به شما عنوان کنیم ، با ما همراه باشید با آموزش نحوه عکاسی از فضای داخلی .

چگونه می توانم بهترین عکس ها را در فضای داخلی بگیرم؟

قبل از اینکه سعی کنید بفهمید که یک حرفه ای چگونه بدون زحمت به یک عکس نفس گیر می رسد ، ابتدا اطمینان حاصل کنید که درک اولیه ای از تجهیزات مناسب دارید. دوم ، شما باید نحوه چگونگی آماده سازی زمینه برای عکاسی خود را فرا بگیرید.

وقتی صحبت از عکاسی می شود ، هیچ اندازه ای برای همه مناسب نیست ، بنابراین با خیال راحت همه چیز را امتحان کنید و ببینید چه چیزی برای شما مفید است. در حال حاضر ، ما به راهنمای عکاسی در فضای داخلی می پردازیم که به شما کمک می کند داستان خود را بیان کنید.

عکاسی از فضای داخلی

تجهیزات ایده آل برای عکسبرداری از فضای داخلی

اگر عکاس داخلی هستید ، احتمالاً اکثر این ابزارها را دارید. اما درست مانند یک خلبان که چک لیست قبل از پرواز خود را بررسی می کند ، اطمینان از داشتن ملزومات ضروری قبل از کلیک کردن بر روی آن ضرری ندارد.

دوربین

این مورد احتمالاً بخش عمده ای از بودجه کلی شما را اشغال خواهد کرد. اگرچه نیازی به بهترین یا گران ترین دوربین ندارید ، اما یک مدل فول فریم DSLR مناسب را در نظر بگیرید.

بررسی کنید تا مطمئن شوید که به شما امکان می دهد سرعت شاتر و دیافراگم را به صورت دستی تنظیم کنید. عکاسی داخلی اغلب مستلزم این است که در مناطق کم نور عکس بگیرید. داشتن این تنظیمات دوربین تضمین می کند که دوربین DSLR شما در این سناریوها بهینه عمل می کند..

مطالب مرتبط : تنظیمات ایزو دیافراگم و سرعت شاتر در عکاسی Manual

عکاسی از فضای داخلی

عکاسی از فضای داخلی

علاوه بر این ، اکثر دوربین ها دارای یک راهنمای شبکه در منظره یاب هستند که به شما کمک می کند زاویه دوربین خود را با خطوط عمودی دیوارها و مبلمان خود هماهنگ کنید. متناوبا ، می توانید این قابلیت را با سنسور شیب داخل دوربین جایگزین کنید. به یاد داشته باشید که این توصیه ها قانون های الزامی نیستند. به عنوان مثال ، اگر دوربین شما سنسور داخلی ندارد ، می توانید به جای آن از سه پایه با سطح bubble استفاده کنید.

لنز زاویه باز

به عنوان یک عکاس داخلی ، ممکن است مجبور شوید در فضاهای کوچک کار کنید و تا حد امکان جزئیات بیشتری را در یک عکس ثبت کنید. این امر به عنوان مثال استفاده از لنزهای زاویه باز را به یک ابزار ضروری برای عکاسی از املاک تبدیل می کند. استفاده از آن به شما امکان می دهد هنگام عکاسی از فضاهای داخلی یک ناحیه وسیع تر را ضبط کنید و به عکس جلوه ای همه جانبه می بخشد.

عکاسی از فضای داخلی

عکاسی از فضای داخلی

یک عکس با کیفیت می تواند از هر جنبه ای از فضای داخلی عکس بگیرد و بیننده را در داخل اتاق احساس کند.

هنگام انتخاب لنز ، لنزی را در نظر بگیرید که طیف وسیعی از فاصله کانونی را پوشش می دهد. یک لنز 16-35 میلی متری گزینه مناسبی برای استفاده در یک دوربین فول فریم خواهد بود. هنگام عکاسی ، فاصله کانونی 22-24 میلی متر را حفظ کنید تا طبیعی ترین عکس های داخلی را بگیرید.

اگر از دوربین برش استفاده می کنید چطور؟ در محدوده 13-14 میلی متر بمانید. خود را به یک نوع لنز محدود نکنید. به دنبال خرید بیشتر برای مصارف مختلف در طول زمان باشید. مراقب عکاسی در زوایای وسیع تر باشید ، زیرا اعوجاج خط را ایجاد می کند. اگر نمی توان از این تحریف ها جلوگیری کرد ، می توانید از نرم افزار ویرایش برای حذف آنها پس از تولید استفاده کنید.

سه پایه
چرا وقتی قوی ترین دست را دارید ، باید پول بیشتری برای یک پایه سه پا خرج کنید؟ در اینجا دلیل آن است:

عکس های واضح: عکاسی داخلی می تواند مترادف با شدت نور کم باشد. این شرایط به مدت زمان بیشتری نیاز دارد تا دوربین در نور کافی قرار گیرد. یک سه پایه قوی دوربین را بیشتر در موقعیت خود نگه می دارد و به شما امکان می دهد تمام عکس های خیره کننده مورد نیاز خود را بگیرید.
به شما کمک می کند مستقیماً عکس بگیرید: فضاهای داخلی با خطوط عمودی و افقی مستقیم از مبلمان ، صفحات میز ، دیوارها و درها پر شده است. برای اطمینان از صاف ماندن این خطوط در عکس ، دوربین باید از ارتفاع لگن یا قفسه سینه قرار گیرد. سه پایه این قابلیت را به شما می دهد و به شما این امکان را می دهد که از تلاش برای حفظ تعادل در حین عکس گرفتن جلوگیری کنید.

عکاسی از فضای داخلی

نرم افزار ویرایش

همانطور که آماده می شوید تا مهارت های خود را به خوبی در عکاسی داخلی خود استفاده کنید ، به یاد داشته باشید که کار خارج از دوربین ادامه دارد. همه عکسها بی نقص نیستند و حتی عکسهای بسیار خوب را می توان از طریق نرم افزار ویرایش بهتر کرد. اینجاست که نرم افزار ویرایش عکس وارد می شود.

ویرایش نرم افزاری مانند Adobe Lightroom می تواند فایل های RAW شما را به یک اثر هنری واقعی تبدیل کند. با استفاده از این ابزارها می توانید نوردهی ، دما و حتی قاب را تغییر داده و تصویر خود را به دلخواه بچرخانید. استفاده صحیح از این ابزارها می تواند کیفیت عکس های داخلی شما را با پاکسازی لکه ها و تصحیح خطاها برای عکس های بهتر افزایش دهد.

نمونه های دیگر نرم افزارهای ویرایش عبارتند از Photoshop ، Aurora و Capture One. در حالی که مجموعه Adobe یک برند غالب در فضای ویرایش نرم افزار است ، امتحان کردن گزینه های دیگر ضرری نخواهد داشت. هر کدام هزینه ها و طیف وسیعی از ابزارها را دارند ، بنابراین عاقلانه انتخاب کنید.

فضای خود را درست نمایید

تصور کنید شما یک عکاس حرفه ای هستید که در حال عکاسی هستید و مدلی قرار است در صفحه جلد Vogue ظاهر شود.

گذشته از داشتن تجهیزات مناسب ، باید اطمینان حاصل کنید که موضوع عکاسی شما بسیار زیبا به نظر می رسد. برای بدست آوردن آرایش مناسب ، لباس کشنده و زمینه ایده آل از هیچ هزینه ای دریغ نخواهید کرد (این Vogue است ، به یاد داشته باشید!). در عکاسی داخلی ، فضای شما مدل شماست ، می توانید برای نتیجه بهتر ، اقداماتی را برای افزایش فضای خود انجام دهید.

در اینجا مهمترین زمینه های مورد علاقه برای بررسی وجود دارد:

تا حد امکان از نور طبیعی استفاده کنید
قانون شماره یک در عکاسی داخلی این است: نور طبیعی بهترین نور است! از نور اضافی خودداری کنید.

مطالب مرتبط : نور طبیعی در عکاسی از محصول

عکاسی از فضای داخلی

چرا؟

برخلاف چشم انسان ، دوربین شما قادر به پردازش و تنظیم مناسب نور مصنوعی نیست. این بدان معناست که برای تنظیم تراز سفیدی عکس های خود پس از تولید ، کار بیشتری انجام دهید.

از سوی دیگر ، نور ملایم آفتاب تفاوت عظیمی در رنگ عکس های شما ایجاد می کند و باعث می شود آنها تمیز و زیبا به نظر برسند.

مطالب مرتبط : مقدمه ای بر تراز سفیدی یا وایت بالانس (white balance)

با این حال ، هنگامی که خورشید مستقیماً از پنجره می درخشد ، از شات خودداری کنید. در حالی که برای عکاسی از املاک خارجی ایده آل است ، کنتراست بیش از حد واضحی بین قسمت های تاریک و روشن فضای داخلی ایجاد می کند.

در عوض ، یک روز ابری دقیقاً همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید. ابرها به عنوان یک سافت باکس طبیعی عمل می کنند ، نور را به طور مساوی در کل اتاق پخش می کنند و سایه های نرم و یکدست ایجاد می کنند.

اگر نور کافی از پنجره وارد نشود چطور؟

سه پایه و سرعت شاتر شما برای همین است. سرعت را کاهش دهید تا زمان نوردهی را افزایش دهید و به دوربین خود اجازه دهید تا آنجا که ممکن است نور بیشتری دریافت کند. هنگام عکاسی ، سه پایه شما دوربین شما را برای مدت طولانی ثابت نگه دارد و از تاری حرکت جلوگیری کند.

اتاق را بساز

شایع ترین مشکلی که هنگام عکاسی از فضای داخلی با آن مواجه می شوید کمبود فضا است. شما غالباً از این که سه پایه خود را برای بزرگترین عکس کجا قرار دهید ، ناراحت می شوید. اولین غریزه شما استفاده از لنز تا حد ممکن است. با آن بجنگید.

باز کردن لنز باعث ایجاد یک اثر چشم ماهی می شود که تصویر شما را مخدوش می کند. و در حالی که این را می توان از طریق ویرایش اصلاح کرد ، شما در معرض برش قسمت های حیاتی تصویر خود در حین انجام آن هستید. در اینجا چند نکته عکاسی وجود دارد که می تواند به شما در تفکر خارج از لنز (در نظر گرفته شده برای کلمات کلیدی) کمک کند:

همچنین بخوانید :  لنز زاویه باز (wide lense) چیست؟

شاتزنی از گوشه: قرار گرفتن خود در کرنر یک برد دوگانه است. در مرحله اول ، از لنز شما نهایت استفاده را می برد و به شما این امکان را می دهد تا دید وسیعی از اتاق داشته باشید. همچنین باعث می شود فضا بزرگتر به نظر برسد ، که برای املاک و عکاسی معماری مفید است.

 

جابجا کنید: در عکاسی داخلی ، شما استاد جهان خود هستید. اگر یک گلدان گل بین شما و عکس شما ایستاده است ، آن را جابجا کنید. اگر میز در محلی که سه پایه شما باید قرار داشته باشد است ، آن را از سر راه بردارید. مگر اینکه روی زمین پیچ خورده باشد (یا سنگین باشد!) ، هیچ اثاثیه ای که علیه شما شکل گرفته باشد نباید مزاحم شما شود! این امر به ویژه در عکاسی طراحی داخلی صدق می کند. اگر کتابی وجود دارد که روی آن میز ناهارخوری زیبا به نظر برسد ، آن را داخل آن بیندازید و عکس های داخلی خود را بگیرید.
از بیرون عکس بگیرید: برای فضاهای واقعاً تنگ ، از اتاق بعدی یا حتی راهرو عکاسی کنید. شما می توانید دوربین خود را به گونه ای قرار دهید که در ورودی را از منظره یاب فریز کند. با این حال ، این یک قانون کلی نیست.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − سه =