5 نکته در مورد بهبود عکاسی تبلیغاتی

بهبود عکاسی تبلیغاتی

نکات مهم در بهبود عکاسی تبلیغاتی

تکنیک هایی برای بهبود عکاسی تبلیغاتی

من می خواهم با توجه به تجربه به عنوان فروشنده کالا در مجموعه گسترده ای از وب سایت های فروشگاهی، برخی از نکات مربوط به عکاسی محصول را به شما ارائه دهم. زیرا متوجه شدم که جنبه های بصری صفحه فروش در مقایسه با متن واقعی، تأثیر بسیار بیشتری دارد.

در حالی که محتوا کاملاً مهم است ، هنگام جستجوی کالایی، افراد معمولاً تمایل دارند به تصاویر محصول نگاه کنند. اگر این موارد غیرحرفه ای باشد، این احتمال وجود دارد که مشتری بالقوه به یک فروشنده دیگر مراجعه کند.

با این اوصاف، بخش عمده ای از داشتن یک صفحه وب جذاب و فروش محصولات در وب سایت هایی مانند آمازون یا eBay عکاسی از محصولات است. برای اکثر فروشندگان احتمالی، به دلیل کمبود دانش گسترده، گرفتن عکس های حرفه ای از محصولات آنها ممکن است کاملاً چالش برانگیز باشد. با این حال، شما نباید نگران باشید

یادگیری نحوه عکسبرداری حرفه ای از محصولات خود در واقع بسیار آسان است. در این مقاله ، ما چند نکته برای شما جمع آوری کرده ایم که مطمئناً به شما کمک خواهد کرد و مطمئناً میزان فروش شما را افزایش می دهد.

یک دوربین مناسب تهیه کنید

یکی از افسانه های رایج در این زمینه این است که شما برای گرفتن عکس های عالی به یک دوربین عالی نیاز دارید. این به سادگی نادرست است. در حالی که داشتن یک دوربین گران قیمت مطمئناً باعث می شود عکس های شما کمی بیشتر بدرخشند ، اما سرمایه گذاری برای یک دوربین مناسب که بتواند کار را انجام دهد فعلاً کافی است.

بله ، می توانید با گوشی هوشمند خود شروع کنید. این مشکلی نیست تا زمانی که دوربین خود را بر اساس آن تنظیم کنید و واقعاً سعی کنید. به رقبای خود نگاهی بیندازید و کیفیت تصاویر آنها را ببینید. این باید ایده بهتری در مورد اینکه در چه دستگاه عکاسی باید سرمایه گذاری کنید به شما ارائه دهد.

مطالب مرتبط : نکات مهم برای عکاسی با موبایل

بیاموزید دوربین خود را به درستی تنظیم کنید

وقتی نوبت به تنظیم دوربین می رسد ، حتماً دیافراگم کوچکی را انتخاب کنید تا عمق میدان و کیفیت تصویر نهایی افزایش یابد.

این احتمال وجود دارد که بخواهید از محصولی که می خواهید بفروشید از نزدیک عکس بگیرید. برای اطمینان از بهتر دیده شدن عکس ها، شاید بخواهید از حالت ماکرو در دوربین خود استفاده کنید. این حالت نه تنها برای نمای نزدیک مناسب است ، بلکه باعث تشدید رنگ و جزئیات تصویر می شود.
اگرچه تلاش برای انجام چنین کاری عمق میدان شما را کاهش می دهد ، جزئیات حاصل می تواند مسحورکننده باشد.

عکاسی تبلیغاتی

ایده هوشمندانه دیگر استفاده از سه پایه است که به بهبود عکاسی تبلیغاتی کمک میکند، زیرا نگه داشتن دستگاه در دست می تواند منجر به ایجاد تصاویر تار شود، که باید از آن جلوگیری کنید. اگر در حال حاضر سه پایه ندارید، چند راه حل وجود دارد. با توجه به این نکته، می توانید تایمر دوربین را تنظیم کنید تا اطمینان حاصل کنید که دستگاه هنگام گرفتن عکس حرکت نمی کند.

همچنین چند دوربین مجهز به گزینه ضد لرزش (مخصوصاً دوربین های گوشی هوشمند) وجود دارد. با روشن کردن این ویژگی، تصاویر شما به طور قابل توجهی کتر تار به نظر می رسد.

هنگامی که صحبت از نکات مربوط به عکاسی تبلیغاتی می شود، نکته اصلی این است که به نورها نگاه کنید. نور مسئله ای جدی است که باید جدی بگیرید. در دوربین خود، به غیر از افزایش ISO، می توانید سرعت شاتر کمتری را نیز تنظیم کنید. زیرا این باعث می شود نور بیشتری وارد شود و تصاویر شما واضح تر شوند.

مطالب مرتبط: تنظیمات ایزو (ISO) در عکاسی دیجیتال

 

نکات مربوط به عکاسی تبلیغاتی – تنظیم صحنه عکس

بسته به اندازه محصولی که می خواهید از آن عکس بگیرید ، ممکن است به صحنه ای کوچک، متوسط ​​یا بزرگ نیاز داشته باشید. از آنجایی که بیشتر موارد در هنگام احاطه با پس زمینه سفید بهتر به نظر می رسند، باید پس زمینه سفید را برای دیوار خود در کنار پس زمینه هایی که می تواند برای از بین بردن رنگ ها استفاده شود، در نظر بگیرید.

سرمایه گذاری در یک میز با کیفیت برای قرار دادن اشیا خود نیز می تواند یک ایده هوشمندانه باشد، مخصوصاً اگر مثلاً با ترکیب رنگ سفید با سایه کاراملی می توانید یک کنتراست رنگ هوشمند بدست آورید.

همچنین مواردی وجود دارد که ممکن است شی شما در محیط طبیعی بهتر به نظر برسد. به عنوان مثال، یک موس همیشه نزدیک به تنظیمات رایانه ظاهر بهتری دارد ، در حالی که یک مبل هنگام عکاسی در اتاق نشیمن بهتر به نظر می رسد.

از آنجا که اکثر ما به استودیوهای عکاس دسترسی نداریم، تامین نور می تواند دشوار باشد. یک راه حل سرمایه گذاری در یک استودیوی آماده و در مقیاس کوچک است. این بسته ها از تصاویر پس زمینه، دیوار، نور و استند تشکیل شده اند.

عکاسی تبلیغاتی

با زاویه های مختلف محصول را آزمایش کنید

اصل این گفته کاملاً ساده است و من آن را با کمک یک مثال ساده توضیح خواهم داد. به عنوان انسان، همه ما زاویه عکس مورد علاقه خود را داریم. در حالی که بیشتر افراد تصاویرشان را از جلو گرفته اند، بدن و صورت خود را به نمایش می گذارند. دیگران مانند آنها از بالا به حالت مورب یا زاویه دار دوست دارند.
برای کمک به شما در ارائه برخی ایده ها، محبوب ترین زاویه های عکس جهان شامل زاویه های بالا، پایین، مایل، سطح چشم، نزدیک گسترده و … است.

بهبود عکاسی تبلیغاتی

مطالب مرتبط : بهترین زاویه برای عکاسی از محصول 

اگرچه لزوماً نباید یک تصویر از محصول خود بارگذاری کنید (در واقع، این اصلاً توصیه نمی شود)، اما باید یک عکس اصلی داشته باشید، که محصول شما را به بهترین شکل به نمایش می گذارد. اکثر مردم دوست دارند قبل از خرید، انواع مختلف زاویه ها را ببینند و از هر طرف محصول را بررسی کنید.

اگر این امکان را دارید که به مشتریان احتمالی 360 درجه محصول را ارائه دهید، این حتی بهتر است و مطمئناً درصد تبدیل شما را افزایش می دهد.

شما همچنین می توانید ایده حمایت از محصولات خود را با استفاده از اشیا دیگر در نظر بگیرید. از آزمایش تکیه گاه ها، استندها و اشیای دیگری که می توانند محصول شما را بهتر به نمایش بگذارند، نترسید.

همیشه با آنچه نشان می دهید دقیق باشید

آخرین و نه مهمترین ، نکته  بهبود عکاسی تبلیغاتی که برای فروشندگان کالا ضروری است که از ارسال عکسهای گمراه کننده خودداری کنند. اگر عمدی باشد، این ممکن است در ابتدا مشتریان بیشتری را فراهم کند. با این حال، این عمل به شدت اعتبار فروشنده را آسیب می زند. برای جلوگیری از گمراه کردن عکس ها ، به مردم اجازه دهید مشخصات دقیق محصولات را که می فروشید را بدانند.

با توجه به آنچه تاکنون شرح داده شده است، پیروی از این نکات مربوط به عکاسی از محصول باعث می شود تعداد بیشتری از مشتریان محصولات شما را به خود اختصاص دهند و در عین حال اعتبار شما را به عنوان یک فروشنده آنلاین افزایش می دهد.

برای مشاهده نمونه های مختلف عکاسی تبلیغاتی در صنف های مختلف به صفحه عکاسی صنعتی ما مراجعه نمایید.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =