برای محاسبه تعداد صفحات کاتالوگ برای طراحی و چاپ کاتالوگ باید چکار کرد؟

کاتالوگ و بروشور

محاسبه تعداد صفحات کاتالوگ

محاسبه تعداد صفحات کاتالوگ چگونه انجام میشود؟

برنامه ریزی گردش و تجارت درست کالا کلید موفقیت یک شرکت ارائه دهنده کاتالوگ پستی است. دانستن تعداد کاتالوگ مورد نیاز برای ارسال را می توان با محاسبه نقطه سربه سر کاتالوگ تعیین کرد. اما تعیین تعداد صفحاتی که یک کاتالوگ باید شامل شود می تواند دشوارتر و تا حدودی دلبخواهی تر باشد. در این مقاله، ما قصد داریم به برخی از معیارهای اساسی برای تعیین تعداد صفحات مناسب نگاهی بیندازیم. همچنین می‌خواهیم به صرفه بودن افزودن صفحات به کاتالوگ را بررسی کنیم. صفحات پاسخ را افزایش می دهند و صرفه اقتصادی انجام این کار به طور کلی مطلوب است، به شرط اینکه کالاهای به اندازه کافی “خوب” برای پشتیبانی از فضای اضافی فروش وجود داشته باشد.

یک کاتالوگ نمی تواند صفحات زیادی داشته باشد (بسته به تعداد کالای موجود شرکت). تصمیم برای افزودن صفحات همیشه باید یک تصمیم تجاری باشد. افزودن صفحات به معنای حفظ تراکم صفحه مناسب است. این بدان معنا نیست که ما باید فضای بیشتری را به موارد اضافه شده اختصاص دهیم. همچنین به این معنا نیست که ما باید فضای بیشتری را به محصولات موجود صرفاً به عنوان راهی برای پر کردن صفحات بیشتر اختصاص دهیم. برای اینکه اقتصاد کار کند، با افزایش تعداد صفحات، تراکم مناسب باید حفظ شود.

بهتر است با 8 صفحه شروع کنید. بنابراین، اگر صفحاتی را به کاتالوگ خود اضافه کنید، در واقع در مورد افزودن حداقل 8 صفحه صحبت می کنید. مضرب از پایه 8 صفحه به 16 صفحه، 32 صفحه و غیره افزایش می یابد. به طور کلی و برای مثال، اضافه کردن تنها 4 صفحه جدید مقرون به صرفه نیست، اگرچه می توان این کار را انجام داد. به عنوان مثال، یک جلد به تنهایی 4 صفحه به کاتالوگ می افزاید.

مقاله مرتبط: در طراحی کاتالوگ چه اطلاعاتی باید گنجانده شود؟

 

محاسبه تعداد صفحات کاتالوگ

ادامه مطلب

در اینجا چک لیست ما برای تعیین تعداد صفحات کاتالوگ آورده شده است:

  • خط تولید را به دسته های محصول تقسیم کنید.
  • تعداد محصولات موجود در هر دسته را تعیین کنید.
  • تعداد محصولات را در محدوده قیمت از پیش تعیین شده بررسی کنید تا شکاف قیمتی را کشف کنید.
  • 10 مورد از بهترین محصولات را برای استفاده به عنوان راهنمای غربالگری معرفی کنید تا بدانید چه چیزی باید به کاتالوگ اضافه شود.
  • برای شناخت انواع اقلامی که باید از آنها اجتناب کنید، 10 مورد از بدترین محصولات را معرفی کنید.

به هر حال، از تحلیل اینچ مربع استفاده کنید تا بدانید چه مواردی را باید در کاتالوگ نگه دارید، چه مورادی را حذف کنید یا به کاتالوگ اضافه کنید. در یک کاتالوگ مناسب تجاری، تقریباً 1/3 از اقلام همیشه برنده خواهند بود، 1/3 از محصولات نزدیک به معیارهای مورد نظر شما فروخته می شوند و 1/3 از اقلام بازنده خواهند بود که مورد آخر باید با محصولات جدید جایگزین شوند. این بدان معناست که حتی جدای از تصمیم برای اضافه کردن صفحات، حدود 30 درصد از محصولات در قالب هدیه در هر دوره چاپ جایگزین می‌شوند.

مطالعه بیشتر: تفاوت طراحی کاتالوگ دیجیتال و چاپی چیست؟

 

برگردیم به این سوال در مورد دانستن اینکه چه زمانی صفحات را اضافه کنید و چند صفحه به کاتالوگ اضافه کنید؟ یک معیار خوب برای نحوه محاسبه به شرح زیر است: اگر کمتر از 30٪ از صفحات باعث کاهش بازگشت سرمایه شوند، باید به اضافه کردن صفحات بیشتر فکر کنید (همانطور که قبلاً ذکر کردیم با افزایش 8 صفحه). 8 صفحه به کاتالوگ و بروشور اضافه کنید، تجزیه و تحلیل ها را انجام دهید و تعیین کنید که دفعه بعدی در چه زمانی باید 8 صفحه دیگر اضافه کنید.

همچنین به خاطر داشته باشید که اگر بیش از 30 درصد از صفحات کاتالوگ و بروشور منجر به ضرر می شوند، ممکن است بخواهید تعداد صفحات را تا 8 صفحه کاهش دهید. این یک موضوع تعادل مناسب است و مراقب باشید که موارد زیر کار زیادی به عنوان درصدی از تعداد کل محصولات منحصر به فرد در کاتالوگ نداشته باشید. از طریق این نوع تجزیه و تحلیل، به محصولاتی که برای نمایش در کاتالوگ بعدی منتقل می شوند، توجه ویژه ای داشته باشید. دانستن زمان حذف یک صفحه یا عنصر خاص در کاتالوگ و بروشور بسیار مهم است. محصولاتی که در یک کاتالوگ تکرار می شوند هر بار تقریباً 20 درصد کاهش درآمد خواهند داشت. اگر کاهش بیش از این باشد، باید به تعویض کالا فکر کرد. بیایید نگاهی به اقتصاد افزودن صفحات به یک کاتالوگ بیندازیم. صفحات ابزار خوبی هستند. صفحات اضافی (یعنی کالاهای با کیفیت خوب) نرخ پاسخگویی و درآمد هر کاتالوگ ارسال شده برای مشتری را افزایش می دهند. به طور کلی، اقتصادی بودن افزودن صفحات و کالاهای بیشتر به کاتالوگ شما می تواند به رشد کسب و کار شما کمک کند. به نمودار “الف” مراجعه کنید. در اینجا ما با 48 صفحه به عنوان کاتالوگ پایه خود برای مقایسه شروع کرده ایم. ما از آنجا با افزایش 8 صفحه به نکته مهم: توجه داشته باشید که قیمت های ارائه شده به صورت مثال هستند و واقعی نیستند!

بر اساس مشخصات چاپ کاتالوگ (نمودار “A”)، هزینه پست از 200 هزار تومان به ازای 1000 کاتالوگ 48 صفحه ای به 250 هزار تومان به ازای کاتالوگ 56 صفحه ای افزایش می یابد. نقطه سربه سر برای صفحات اضافی بسیار کم است. هزینه هر صفحه برای کاتالوگ 48 صفحه ای 400 هزار تومان است. هزینه هر صفحه در کاتالوگ 56 صفحه ای 360 هزار تومان یا تقریباً 10 درصد کمتر است. هزینه هر صفحه برای آن 8 صفحه اضافی فقط 100 هزار تومان به ازای هر صفحه است. با فرض حاشیه سود ناخالص 55 درصد و نرخ بازگشت 6 درصد، نقطه سر به سر برای 8 صفحه اضافی تنها 300 هزار تومان برای هر صفحه است. این در مقایسه با نقطه سر به سر هر صفحه 900 هزار تومان برای پایه 48 صفحه است. پس افزودن صفحات به صورت منطقی و دوره ای اقتصادی تر است. صفحات کاتالوگ، آن را به 56، 64، 72 و 80 افزایش داده ایم. افزایش تعداد صفحات از 48 به 56 صفحه (8 صفحه بیشتر) 16.7 درصد فروش بیشتر و تنها 5.6 درصد افزایش در هزینه های ما به همراه دارد.

قیمت کاتالوگ
LETT Direct, Inc.

تاریخ: 2002/08/28

نمایشگاه A
تمام قیمت ها نمایشی است 48 56 64 72 80
شرح خدمات تعداد صفحات تعداد صفحات تعداد صفحات تعداد صفحات تعداد صفحات
چاپ 520 هزار تومان 590 هزار تومان 660 هزار تومان 730 هزار ومان 800 هزار تومان
کاغذ 80 هزار تومان 100 هزار تومان 110 هزار تومان 130 هزار تومان 140 هزار تومان
فرم ثبت سفارش 200 هزار تومان 200 هزار تومان 200 هزار تومان 200 هزار تومان 200 هزار تومان
پست 20 هزار تومان 25 هزار تومان 30 هزار تومان 35 هزار تومان 40 هزار تومان
هزینه کل 820 هزار تومان 915 هزار تومان 1 میلیون تومان 1095 هزار تومان 1180 هزار تومان
* اندازه برش: 8.25 x 10.50 و بر اساس کاتالوگ‌های 1.0 میلی‌متری که همه با نرخ کد 3/5 رقمی با استفاده از ترکیب‌های کاغذ زیر روی کاغذ پوشش داده شده شماره 5 پست می‌شوند:
48 صفحه 48 صفحه با وزن 40 پوند
56 صفحه 8 صفحه با وزن 40 پوند
48 صفحه با وزن 34 پوند
64 صفحه 8 صفحه با وزن 40 پوند
56 صفحه با وزن 34 پوند
72 صفحه 8 صفحه با وزن 40 پوند
64 صفحه با وزن 34 پوند
80 صفحه 8 صفحه با وزن 40 پوند
72 صفحه با وزن 40 پوند

با توجه به بازرگانی یک کاتالوگ، دانستن APO (متوسط قیمت پیشنهادی) و APS (متوسط قیمت فروش) محصولات ارائه شده مهم است. به عنوان مثال، اگر APS 310 هزار تومان بود، این نشانه این است که این کاتالوگ خاص اقلام زیادی در محدوده 100 تا 300 هزار تومان می فروشد. فضای فروش بیش از حد ممکن است به اقلام بالاتر اختصاص داده شود که ممکن است به سرعت چرخش نکنند. به نظر می رسد که این کاتالوگ فرصتی برای اضافه کردن اقلام بیشتری در محدوده قیمت 300 تا 450 هزار تومان دارد تا بازگشت سرمایه هر کاتالوگ پست شده را افزایش دهد.

 

هنگام تجزیه و تحلیل میانگین واحدهای فروخته شده، معمولاً تقریباً 60٪ تا 65٪ از واحدهای فروخته شده کمتر از میانگین و 35٪ تا 40٪ بالاتر از میانگین هستند. مهم است که از تجزیه و تحلیلی که بر اساس محدوده قیمت مرتب شده اند استفاده کنید تا بدانید کتاب چگونه دسته بندی شده است. به عبارت دیگر، بررسی امتیاز قیمت در مقابل سودآوری توصیه می شود.

اگر APS ما 310 هزار تومان است و اندازه متوسط ​​سفارش ما 730 هزار تومان است، این بدان معناست که میانگین تعداد اقلام خط در هر سفارش 2.38 است که می تواند برای یک کاتالوگ هدیه محور زیاد باشد. داده‌ها همچنین نشان می‌دهند که ممکن است در پایین‌ترین سطح قیمت، یعنی اقلامی که کمتر از 200 هزار تومان به فروش می‌رسند، «بیش از حد محتاط» باشیم. این نوع تحلیلی است که باید برای تعیین معیارهای جستجو و انتخاب محصول انجام شود.

تعداد پیشنهادات کالا (در مقابل تعداد SKU) در یک کاتالوگ چیزی است که باعث درآمد می شود. پیشنهاد به عنوان یک محصول تعریف می شود. یک SKU می تواند رنگ، اندازه و غیره متفاوتی داشته باشد. دوباره به پیشنهادات نگاه کنید نه موارد. ما دوست داریم حداقل 250 پیشنهاد مختلف (حتی 300) را در یک کاتالوگ ببینیم.

میانگین سفارش، تابعی از اقلام با کمترین قیمت است، نه بالاترین قیمت. به عنوان مثال، حذف اقلامی که کمتر از 200 هزار تومان به فروش می رسند، میانگین اندازه سفارش را افزایش می دهد. علاوه بر این، با در نظر گرفتن هزینه تکمیل، کسب درآمد از اقلامی که کمتر از 200 هزار تومان به فروش می‌رسند، دشوار است. باز هم، به همین دلیل است که توزیع پیشنهادات بر اساس نقطه قیمت مهم است. ما همچنین باید در نظر بگیریم که طول عمر خرید یک خریدار معمولاً بسیار ضعیف است. آنها تمایلی به خریدار وفادار شدن ندارند و ضریب تکرار خرید در آنها پایین است.

به هر حال، تکالیف خود را انجام دهید و برای تعیین تعداد صفحات مناسب، برای هر کاتالوگ زمانی را برای تجزیه و تحلیل اختصاص دهید. افزودن صفحه یک موضوع تجزیه و تحلیل “از پایین به بالا” است و به یاد داشته باشید، اقتصاد به نفع افزودن صفحات بسته به در دسترس بودن کالا است، تا زمانی که همان تراکم محصول را که تجزیه و تحلیل خود بر اساس آن است حفظ کنید. تجارت مناسب و تعداد صفحات مناسب برای موفقیت هر کاتالوگ بسیار مهم است.

امیدوارم این مقاله که با نام برای محاسبه تعداد صفحات کاتالوگ برای طراحی و چاپ کاتالوگ باید چکار کرد؟ مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. در ضمن می توانید از صفحه و نمونه کارهای کاتالوگ دیجیتال در طرح گندم نیز بازدید نمایید. تا بیشتر با این نوع کاتالوگ هوشمند آشنا شوید.

همچنین بخوانید: ۱۰ نرم افزار ساخت کاتالوگ الکترونیکی رایگان

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 17 =