تفاوت طراحی کاتالوگ دیجیتال و چاپی چیست؟

اهداف کاتالوگ دیجیتال و چاپی

کدام یک بهتر است؟ طراحی کاتالوگ دیجیتال یا چاپی

بازاریابی کاتالوگ روشی موثر برای ایجاد انگیزه در خریداران با نشان دادن همه چیزهایی است که باید ارائه دهید! طبق گزارش انجمن ارسال کنندگان کاتالوگ آمریکا، بیش از 90 میلیون نفر برای خرید خود به کاتالوگ ها وابسته هستند. اما وقتی از خود می‌پرسید که بین کاتالوگ چاپی در مقابل کاتالوگ دیجیتال کدام گزینه بهتر است، ممکن است هنوز ندانید. ما اینجا هستیم تا به شما در حل این مشکل کمک کنیم!

گاهی اوقات، مشتریان ملموس بودن کاتالوگ های چاپی را بهتر می دانند و برخی مواقع دیگر، کیفیت بالاتر فایله و به روز رسانی فوری کاتالوگ های دیجیتال را در بهتر می دانند. به هر حال، کاتالوگ‌ها محتوای مهمی هستند که برندها را قادر می‌سازد تا با نشان دادن همه محصولات خود با ویژگی‌ها و توضیحات برجسته، با مشتریان احتمالی خود ارتباط عمیقی برقرار کنند.

اهداف کاتالوگ دیجیتال و چاپی

چه تصمیم به استفاده از کاتالوگ های دیجیتال یا چاپی داشته باشید، مزایای هر دو بسیار زیاد است. ابتدا، اجازه دهید با برخی از بینش ها در مورد کاتالوگ های چاپی شروع کنیم. در این دنیایی که همه چیز دیجیتالی است، مشتریان دائماً توسط اطلاعات آنلاین بمباران می شوند. گاهی اوقات این بمباران کمی بیش از حد می شود و بسیاری از محتوای عالی به سادگی توسط خوانندگان نادیده گرفته می شود. حتی برای برندها، کمی سخت است که در چنین دنیای پر سر و صدایی متمایز شوید. فضای دیجیتال برای افراد ضعیف مناسب نیست. فضای دیجیتال میدان جنگی است که بسیاری از برندها دائماً در تعقیب، تبلیغ و جلب توجه خوانندگان خود هستند.

از این نظر، کاتالوگ های چاپی به مشتریان اجازه می دهد تا در هر لحظه شاهد  نشان دادن تبلیغاتی که محصولات و خدمات برند را به نمایش می گذارند، باشند. هیچ کس نمی تواند اهمیت پلتفرم های دیجیتال را رد کند. از این گذشته، آینده واقعاً در دستان تبلیغات آنلاین است، اما کاتالوگ آنلاین یک شمشیر دو لبه است. با افزایش و دسترسی آسان به اطلاعات، رقابت برای جلب توجه بیش از هر زمان دیگری تشدید شده است. این امر باعث شده است که مردم از صفحه نمایش خود دور شوند یا برندهای تبلیغاتی را نادیده بگیرند.

آمار نشان می دهد که در سال 2018 مبلغ 15.15 میلیارد دلار برای تبلیغات پستی کاتالوگ هزینه شده است. پیش بینی هزینه ها افزایش تقریباً 5 میلیارد دلاری را در سال 2020 نشان می دهد. گفته می شود اگر می خواهید بدانید که آیا تبلیغی کار می کند یا خیر. ، بازگشت سرمایه آن را دنبال کنید. افزایش هزینه کاتالوگ های چاپی نشان دهنده بازگشت قابل توجه سرمایه گذاری است. بنابراین چاپ آنلاین کاتالوگ یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی برای فروش خدمات و محصولات به حساب می آید.

مقاله مرتبط:

عکاسی صنعتی چیست و هر آنچه باید بدانید

ادامه مطلب

آیا کاتالوگ دیجیتال بهتر از کاتالوگ چاپی است؟

آیا کاتالوگ دیجیتال بهتر از کاتالوگ چاپی است؟

از آنجایی که هیچ کس نمی تواند تجربه لمس کاتالوگ های چاپی را انکار کند و نادیده بگیرد، هیچ کس نمی تواند مزیت متمایز کاتالوگ های دیجیتال را نادیده بگیرد. راه‌های ورق زدن صفحه مجازی با طرح‌بندی‌های موازی مانند کاتالوگ‌های چاپی جذاب است و توسط برخی از بازاریاب ها ترجیح داده می‌شود. با وجود کاتالوگ های دیجیتال، استفاده از کانال برای همه قابل دسترس تر شده است. جدا از نمایش محصولات بدون کمک پرسنل فروش فیزیکی، یک کاتالوگ دیجیتال می تواند نیازهای تجاری کمتری را نیز برآورده کند. به عنوان مثال، می توان از آن به عنوان نمونه کار برای توصیف و نمایش آثار یک هنرمند استفاده کرد.

می توانید پلتفرم های دیجیتال را برای ایجاد محصولات چاپی عالی ترکیب کنید. به عنوان مثال، ماکت‌های کاتالوگ آنلاین در تضمین ظاهر عالی برای کاتالوگ‌های چاپی شما بسیار مهم هستند. با این وجود، کاتالوگ های دیجیتال آنلاین به خودی خود به ویژه در بین صاحبان مشاغل کوچک و فریلنسر ها محبوب تر هستند.

مطالعه بیشتر:

عکاسی تبلیغاتی چیست

مزایای کاتالوگ چاپی

یک گزارش از شرکت خدمات پستی کشور آمریکا نشان می دهد که تنها پانزده درصد از مردم متولد دهه 80 و 90 میلادی ایمیل های مستقیم را نادیده می گرفتند، در مقایسه با پنجاه درصدی که تبلیغات دیجیتال را نادیده می گرفتند. احتمالاً به همین دلیل است که شرکت ها به چاپ کاتالوگ ادامه می دهند زیرا بسیاری از آنها مردم متولد 80 و 90 میلادی را به عنوان مخاطب اصلی خود دارند. با گفتن این موضوع، بیایید به مزایای دیگر کاتالوگ های چاپی نگاهی بیاندازیم.

 • چاپ کاتالوگ زمانی مقرون به صرفه است که سفارش خود را به صورت عمده ثبت کنید زیرا هزینه های چاپ به طور خودکار کاهش می یابد. این به یک کسب و کار اجازه می دهد تا در سایر هزینه های ضروری صرفه جویی کند.
 • ماهیت لمس پذیری کاتالوگ های چاپی، امکان قرار گرفتن در معرض برند را افزایش می دهد زیرا مردم نه تنها با نگاه کردن به آن، بلکه از طریق لمس کردن و گاهی اوقات حتی از طریق بو کردن کاغذ، برند شما را به خاطر بسپارند. کسب‌وکارهایی که عطر یا محصولات معطر می‌فروشند بر این تکنیک مسلط هستند.
 • هنگامی که کاتالوگ های چاپی را انتخاب می کنید، افراد به احتمال زیاد نام برند شما را به راحتی به خاطر می آورند زیرا مدت بیشتری در کنار و مجاورت آنها باقی می ماند و بنابراین برای آنها آشناتر می شود. طراحی زیبای کاتالوگ همچنین تاثیری بر متقاعد کردن مشتریان شما برای حفظ روش سنتی پست کردن کاتالوگ دارد. به علاوه، مردم چیزهای زیبایی را دوست دارند که بتوانند در اطراف خود به آنها نگاه کنند.
 • کاتالوگ های چاپ شده به شما فضای بیشتری برای توصیف محصولات و خدمات خود بدون محدودیت در طول کاراکتر می دهد.
 • توزیع کاتالوگ های چاپی می تواند از طریق کانال های مختلفی مانند مراکز خرید، روزنامه ها، نمایشگاه های تجاری، غرفه های نمایشگاهی یا از طریق پست مستقیم باشد. این فرصتی است برای شرکت ها تا تجربه ای از برند خود را در زندگی روزمره خوانندگان خود ایجاد کنند.
 • یک گزارش چاپ شده در مجله بازاریابی علوم اعصاب می گوید که افراد هنگام خواندن یک کاتالوگ چاپی راحت تر هستند و به احتمال زیاد بهتر تمرکز می کنند. مطمئناً هیچ نوتیفیکیشن گمراه کننده و تبلیغ دیگری در هنگام مطالعه ظاهر نمی شود.
 • اگر کاتالوگ چاپی شما با کیفیت بالا، چشم نواز و حرفه ای طراحی شده باشد، مشتریان به احتمال زیاد آن را به عنوان یک سرگرمی روی میز آشپزخانه یا میز پذیرایی نگه می دارند.

مزایای کاتالوگ دیجیتال

کاتالوگ های دیجیتال به عنوان کتاب پویانمایی نیز شناخته می شوند. یک تحقیق نشان می دهد که 93 درصد از خریداران، محرک های بصری را به عنوان یک عامل مهم برای تصمیم گیری در مورد خرید یا عدم خرید در نظر می گیرند. 67 درصد از مردم متولد دهه 80 و 90 میلادی خرید آنلاین را به فروشگاه ها ترجیح می دادند. مرور کاتالوگ های دیجیتال به افزایش شانس خرید کمک می کند. با این حال، دلایل بیشتری وجود دارد که چرا مردم کاتالوگ های دیجیتال را انتخاب می کنند. بیایید به برخی از آنها نگاهی بیاندازیم.

 • کاتالوگ های دیجیتال به تصاویر و متون محدود نمی شوند. آنها به شما فرصتی می دهند تا اطلاعات مفیدتری مانند ویدیوهایی که نصب یک محصول یا پیوندهای خارجی را نشان می دهد به اشتراک بگذارید.
 • شما می توانید هر اطلاعاتی را به راحتی با کاتالوگ های دیجیتال به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید و محصولات را سریعتر و موثرتر با هم مقایسه کنید.
 • مشتریان در حین تصمیم گیری برای خرید یا جستجوی هر گونه اطلاعات محصول، تجربه ای راحت، سریع و بدون دردسر را دوست دارند. کاتالوگ های آنلاین یک تجربه خرید استثنایی را ارائه می دهند زیرا در هر مکان و هر زمان در دسترس هستند.
 • کاتالوگ های دیجیتال مقرون به صرفه هستند، به خصوص زمانی که شما شروع به کار کرده اید و می خواهید بازار را آزمایش کنید. این امر باعث می‌شود که محصولات جدید را در هر زمانی از سال بدون نیاز به صرفه‌جویی در مقدار خرجی که برای کاتالوگ‌های چاپی می کنید، آسان کند.
 • جدا از استفاده از کاتالوگ های دیجیتال به عنوان مرجعی برای اطلاعات محصول، می توان آنها را به یک راه حل جامع تجارت الکترونیکی برای افزودن فوری به سبد خرید و تسویه حساب نیز استفاده کرد.
 • اگر به هر دلیلی فراموش کردید که محتوای خود را تصحیح کنید و به همان حالت چاپ شد، ممکن است متحمل هزینه های اضافی شوید. در حالی که با وجود کاتالوگ های دیجیتال، اصلاح هر خطایی آسان است، زیرا شما فقط باید ورودی پایگاه داده خود را به روز کنید.

روش های اندازه گیری موفقیت کاتالوگ چاپی

روش های مختلفی برای سنجش موفقیت کاتالوگ های چاپی وجود دارد. بعضی از آنها به شرح زیر هستند:

اگر کاتالوگ های چاپی شما برای تبلیغ فروش فصلی است، از پیشنهادات ویژه و کد تخفیف های منحصر به فرد منحصراً در این کاتالوگ ها استفاده کنید. این کار به دریافت اطلاعات جامع از مشتریان کمک می کند.

می‌توانید از کدهای QR به‌عنوان فراخوانی برای اقدام استفاده کنید و این کار به شما در جمع‌آوری داده‌ها کمک می‌کند. تعداد دفعاتی که یک کد QR اسکن می شود را می توان به بارکدهای محصول خاص مرتبط کرد.

گنجاندن شماره تلفن جهت مشاوره رایگان در کاتالوگ های چاپی شما می تواند به اندازه گیری میزان تأثیرگذاری یک کاتالوگ خاص هنگام دریافت تماس های مخاطبین و مشتریان احتمالی کمک کند.

روش های اندازه گیری موفقت کاتالوگ دیجیتال

پنج راه برای سنجش میزان موفقیت کاتالوگ های دیجیتال عبارتند از:

جدا از گزارش کلیک، می‌توانید ترافیک کلی وب‌سایت را نیز بررسی کنید و هر روز پس از ارسال کاتالوگ‌های دیجیتال، تفاوت درصد ها را مشاهده کنید.

بررسی کنید که چه تعداد از کاربران با کمک جلسات ارجاع و جستجوی ارگانیک، پیوندهایی به کاتالوگ شما را از وب سایت های دیگر پیدا می کنند. این همچنین به شما کمک می کند تا ترافیک جدید و همچنین ترافیک بازگشتی را ردیابی کنید.

شما همچنین می توانید بررسی کنید که افراد چقدر زمان صرف مطالعه و ورق زدن هر صفحه می کنند که مطمئناً برای شما شگفت انگیز خواهد بود. می‌توانید از این اطلاعات برای دانستن اینکه چه بخش‌هایی از محتوای شما برای مردم جذاب‌تر است، استفاده کنید.

شما می توانید میزان بازدیدهای صرت گرفته در تلفن همراه را اندازه گیری کنید تا مشتریان خود را با استفاده از سایت خود از طریق دستگاه تلفن همراه ردیابی کنید. این یکی دیگر از مزایای جالب است، زیرا اکثر مردم از تلفن همراه برای وب گردی و مطالعه استفاده می کنند.

همچنین می توانید کلمات کلیدی را که مردم برای جستجوی کاتالوگ دیجیتال شما استفاده می کنند، ارزیابی کنید. ردیابی منابع ترافیک شما داده های مفیدی را ارائه می دهد که باید در نسخه بعدی شما اضافه شوند.

نکته مهم در مورد کاتالوگ مارکتینگ یا بازاریابی با کاتالوگ

نکته مهم در مورد کاتالوگ مارکتینگ یا بازاریابی با کاتالوگ

چه اینکه کاتالوگ چاپی یا کاتالوگ دیجیتال را انتخاب کنید، هر دو مورد یک راه عالی برای بازاریابی محصولات یا خدمات جدیدتان است و می توانید آن را با استفاده از تصاویر با کیفیت بالا به نمایش بگذارید. اگر ابزار مناسب را انتخاب کنید، استفاده از موکاپ ها برای نمایش طرح جدیدتان واقعاً می‌تواند به شما در صرفه‌جویی در زمان و هزینه کمک کند.

نتیجه گیری درباره تفاوت طراحی کاتالوگ دیجیتال و چاپی

اگرچه زمان تغییر کرده است، ولی کاتالوگ ها به طور کلی همچنان یک ابزار بازاریابی مهم با بازگشت سرمایه قابل توجه هستند.

تصمیم گیری بین کاتالوگ چاپی یا کاتالوگ دیجیتال احتمالاً به چیزی که می فروشید، مخاطبان شما، تجربه ای که می خواهید ایجاد کنید و همچنین به بودجه شما بستگی دارد.

بسیاری از شرکت‌ها کاتالوگ‌های دیجیتال را در استراتژی‌های بازاریابی خود قرار می‌دهند تا خط تولید شرکت خود را تا مشتریان عمده‌فروشی و خرده‌فروشی به نمایش بگذارند. 94 درصد از خریداران B2B قبل از خرید آنلاین تحقیق می کنند. از طرف دیگر، کاتالوگ چاپی به شما این امکان را می دهد تا دقیقاً مشتریان بالقوه خود را هدف قرار دهید، به خصوص زمانی که نظرسنجی ها نشان می دهد که آنها عاشق دریافت نسخه چاپی کاتالوگ هستند. حتی با وجودنظرات گوناگون در مورد کاتالوگ های چاپی و دیجیتال، توجه به این نکته ضروری است که بازاریابان باید در نظر داشته باشند که از نقاط قوت هر دو رسانه چاپی و دیجیتال برای تبلیغ موفق محصولات خود استفاده کنند.

امیدواریم از مطالعه این مقاله با موضوع تفاوت طراحی کاتالوگ دیجیتال و چاپی بهره کافی را برده باشید. تمامی مطالب این مقاله از وبسایت مرجع در زمینه طراحی کاتالوگ با این لینک ترجمه شده است.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + پانزده =