• 02188725029
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
راهنما طراحی لیبل

راهنما طراحی لیبل

طراحی برچسب با توجه به جزئیات می تواند طاقت فرسا باشد. بر خلاف طراحی لوگو که تمرکز عموماً روی یک عنصر است ، طراحی برچسب فرآیند ایجاد ترکیب پنج ، ده یا حتی پانزده عنصر طراحی است.همچنین این پیچیدگی بیشتر میشود زیرا برخی از این عناصر طراحی اغلب توسط مشتری ارائه می شوند در حالی که برخی دیگر باید خود ساخته شوند. وظیفه طراح ، ایجاد طراحی بصری مناسب است. این راهنما طراحی لیبل به شما کمک میکند تا زودتر به هدف خود برسید.

 

گرچه ممکن است طراح گرافیک شما کاملاً قادر به طراحی یک برچسب زیبا باشد ، اما این تضمین نمی کند که محصول شما به فروش رود - بنابراین ، شما باید مرحله "پیش طراحی" را خودتان انجام دهید.

در مورد رقبا تحقیق کنید

تحقیق در مورد بازار هدف / جمعیتی

ایجاد یک سلسله مراتب اطلاعاتی

قبل از تصمیم گیری در مورد مواد / شکل / اندازه صحیح لیبل فکر کنید

برای اکثر کارآفرینان ، دو مرحله اول فرآیند احتمالاً در حال حاضر کامل است ، اما شما باید اطمینان حاصل کنید که این اطلاعات را به طراح خود منتقل می کنید. مهم است که او بداند با کدام برند ها رقابت می کنید ، محصولشان چگونه است و دقیقاً چه کسی را هدف قرار می دهید (مثلاً مردان 30-50 ساله یا 20 تا 30 و ...؟) - طراح شما اگر این اطلاعات را بدانند قادر به ایجاد برچسب بسیار موثرتری است.

در مرحله بعدی ، شما باید "سلسله مراتب اطلاعاتی" ایجاد کنید ، این بدان معنی است که دقیقاً چه اطلاعاتی باید روی برچسب تمام شده وجود داشته باشد و اهمیت مربوطه را تعیین کنید. این به طراح شما کمک می کند تا موارد درست را برجسته کند.

ما به عنوان مصرف کننده هر روز با برچسب ها ارتباط برقرار می کنیم. چه آنها ماه ها در قفسه های ما باشند و چه تازه از کیسه مواد غذایی خارج شده اند ، محصولاتی که ما اغلب از آنها لذت می بریم دارای برچسب طراحی شده خوبی هستند که به سمت آن گرایش پیدا می کنیم.

از رنگهای پر جنب و جوش گرفته تا سیاه و سفید جادار ، چند نمونه مورد علاقه خود را گردآوری کرده ایم تا دلایل موفقیت آنها را بهتر توضیح دهیم.

در آخر ، شما باید در مورد مواد ، شکل و اندازه برچسب خود تصمیم بگیرید. در صفحه طراحی برچسب تعداد زیادی گزینه و نمونه کار مختلف وجود دارد (فقط در این صفحه بگردید و قبل از تماس شما واقعاً باید در مورد لیبل مورد نظر خودتان تصمیم گیری کنید همچنین اگر نمونه لیبل شما در این صفحه نبود با ما در تماس باشید)

در زیر به ادامه راهنما طراحی لیبل میپردازیم.

شماره 1: همیشه برچسب های خود را در Adobe Illustrator طراحی کنید (نه Microsoft Word یا Photoshop)
ممکن است استفاده از Microsoft Word یا Adobe Photoshop برای طراحی برچسب شما وسوسه انگیز باشد ، اما گزینه های خوبی برای این نوع کارها نیستند.

به همین دلیل است:

Microsoft Word آثار هنری را به روشی ارائه می دهد که برای چاپ برچسب های با کیفیت بالا مناسب نیست.

این به طور خودکار تصاویر را به RGB تبدیل می کند  - به این معنی که هر برچسب طراحی شده در Word قبل از چاپ نیاز به دوباره کاری دارد.

این هزینه های اضافی به روند کار اضافه می کند و صادقانه باید از آن اجتناب کرد.

اما ، حتی اگر هزینه های اضافی هم برایتان مهم نیست ، لازم به ذکر است که طرح های ایجاد شده در RGB معمولاً به CMYK تبدیل نمی شوند - رنگ ها اغلب کسل کننده و شسته شده به نظر می رسند 

بنابراین ، ایجاد طراحی شما در CMYK (بنابراین نه در Microsoft Word) گزینه بسیار بهتری است.

فتوشاپ مطمئناً حداقل در مقایسه با Microsoft Word گزینه کمی بهتر است ، اما هنوز هم اشکالاتی دارد.

در هنگام کار با بردارها به هیچ وجه به خوبی Illustrator نیست - در واقع شما نمی توانید بردارها را از فتوشاپ صادر کنید - و به طور کلی ، خواهید دید که کیفیت متن و تصاویر در Photoshop از Illustrator پایین تر است.

برخی حتی هنگام تغییر اندازه تصاویر ، مشکلات پیکسل سازی را گزارش کرده اند.

به همین دلیل است که همیشه باید هنگام طراحی برچسب ها از Adobe Illustrator استفاده کنید.

Adobe Illustrator به شما امکان می دهد تصاویر بردار با کیفیت بالا ایجاد کنید (و با آنها کار کنید) که در صورت تغییر اندازه ، پیکسل نمی شوند. با این کار اطمینان حاصل خواهید کرد که برچسب های شما هنگام چاپ کاملاً شفاف و روشن می شوند.

 

 

شماره 2: ظرف خود را اندازه گیری کنید تا اندازه صحیح برچسب را تشخیص دهید


مهم نیست که برچسب های خود را برای چه نوع ظرف / بسته بندی طراحی می کنید ، مهم این است که قبل از شروع مراحل طراحی ، اندازه برچسب مناسب برای برچسب های سفارشی خود را مشخص کنید.

عدم انجام این کار باعث برچسب های نامناسب می شود که وقتی روی ظرف یا بسته بندی در نظر گرفته شده نادرست به نظر می رسند (تصویر زیر را ببینید ایراد اندزه نادرست).

حتی اگر در مورد اندازه برچسب خود انعطاف پذیری داشته باشید (یعنی قصد ندارید برچسب تمام بسته بندی محصول را بپوشاند) ، دو دلیل بسیار مهم دیگر برای درست کردن اندازه برچسب وجود دارد ، که در زیر اشاره کردیم:

هزینه ها: به طور کلی ، برچسب های بزرگتر نسبت به برچسب های کوچکتر کمی گران ترند. بنابراین ،باید این نکته را رعایت کنید.
فضا : بسیاری از محصولات ( تولید غذا / نوشیدنی ) الزامات قانونی خاصی برای لیبل دارند  , بنابراین تعدادی از چیزهایی وجود دارند که برچسب شما را باید شامل شود . در این مورد , شما باید مطمئن شوید که بر روی یک لیبل خالی چقدر فضا دارید تا اطلاعات را درج کنید پس نیاز به اندازه گیری دارید  .ما به شما توصیه می کنیم قبل از شروع به طراحی برچسب های خود ، ظرف خود را اندازه بگیرید و از اندازه برچسب صحیح آن مطلع شوید.

 

شماره 3: همیشه طراحی با CMYK و نه RGB
بیشتر شرکت های تجاری با استفاده از یک فرآیند چهار رنگ معروف به CMYK برچسب ها را چاپ می کنند - این رنگ آبی ، سرخابی ، زرد و سیاه است (بله ، "K" مخفف سیاه است ... کمی گیج کننده است ، می دانیم!)

این چهار رنگ به روش های مختلف ترکیب شده و رنگ های متنوع و متنوعی ایجاد می کنند.

اما ، بیشتر برنامه های طراحی مانند Adobe Photoshop - به طور پیش فرض روی حالت رنگ RGB تنظیم شده اند. دلیل این امر این است که این برنامه ها اساساً برای ایجاد طرح های مشخص در نظر گرفته شده اند که با استفاده از RGB مواردی را نمایش می دهند.

توجه: RGB یک فرآیند سه رنگ است (قرمز ، سبز ، آبی).

بنابراین ، قبل از شروع به طراحی برچسب ها ، باید اطمینان حاصل کنید که Adobe Illustrator با استفاده از حالت CMYK (نه RGB) تنظیم شده است.

 

در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

هر سند جدیدی را در Illustrator باز کنید ؛ باید به حالت CMYK پیش فرض باشد (توجه داشته باشید: از RGB به CMYK تغییر ندهید. اگر مجبور به کار در سند RGB هستید و می خواهید آن را چاپ کنید ، آن را کپی و در سند CMYK جایگذاری کنید و سپس رنگها را تنظیم کنید ، نه اینکه تنظیم حالت رنگ که باعث تحریف رنگها می شود).
اگر پیش نمایش Overprint در فهرست نمایش روشن نیست ، آن را روشن کنید.
اطمینان حاصل کنید که Document Raster Effects شما در 300PPI است.
مطمئن شوید که هر تصویر شطرنجی در سند با فرمت 300PPI و CMYK باشد.
هر پروژه ای که استفاده می کنید باید نقاط مرز مناسبی داشته باشد (می توانید در مورد نکته بعدی مطالعه کنید).
از Flattener Preview استفاده کنید تا بتوانید بررسی کنید که آیا آثار هنری به روشی که می خواهید صاف می شود.
شماره 4: یک "Bleed Area" از 1/16 اینچ اضافه کنید
"bleed" هنگامی اتفاق می افتد که آثار هنری برچسب شما کمی فراتر از ابعاد مورد نظر برچسب تمام شده برود.

این کار برای اطمینان از عدم وجود مرزهای سفید قابل مشاهده هنگام تکمیل فرآیند چاپ و برش برچسب در امتداد خط "تر و تمیز" انجام می شود.

 

هنگام طراحی برچسب برای چاپ ، باید همیشه محل bleed را اضافه کنید.

تنظیم bleed بسیار ساده است و وقت زیادی از شما نمی گیرد. به سادگی اطمینان حاصل کنید که گرافیکی که استفاده کرده اید فراتر از اندازه برچسب مورد نظر تا 1 / 16th اینچ است. تنظیم این قسمت باعث میشود تا در هنگام چاپ مرزهای شما مشخص باشد و دچار اشتباه نشوند.

توجه: میتوانید یک الگوی پس زمینه را به عنوان راهنما تنظیم کنید.

 

شماره 5: توقف حدس و گمان 


در طراحی برچسب سفارشی جایی برای حدس و گمان وجود ندارد.

روند طراحی وقت گیر و گران است ، بنابراین هرچه بیشتر بتوانید از اشتباهات اساسی جلوگیری کنید ، بهتر است.

Adobe Illustrator انبوهی از ابزارها را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید از آنها برای اطمینان از همسو شدن صحیح آثار هنری استفاده کنید. شما می توانید از خط کش ها ، شبکه ها ، راهنماها و راهنماهای "هوشمند" استفاده کنید تا کارهای هنری را کاملاً هماهنگ کرده و از هم فاصله بین اشیا ensure اطمینان حاصل کنید. در واقع هیچ بهانه ای برای حدس زدن و اشتباهات اساسی وجود ندارد.

 

 

در اینجا نحوه دستیابی به این ویژگی ها در Adobe Illustrator آورده شده است:

  • Rulers: View > Rulers > Show rulers (CMD/CTRL + R
  •  ;+ Guides: View > Guides > Show guides (CMD/CTRL
  • Smart Guides: View > Smart Guides (CMD/CTRL + U
  • + Grid: View > Show Grid (CMD/CTRL 

شماره 6: درباره تصویر بزرگ فکر کنید


برچسب شما به تنهایی می تواند یک اثر هنری زیبا باشد - یک شاهکار به تنهایی تا نظر همه کسانی که آن را که مشاهده می کنند جلب کند.

اما در نظر داشته باشید ، اگر آن را در یک قفسه سوپرمارکت قرار دهید ، می تواند با رقبا غرق شود، در پس زمینه محو شود یا بسیار شبیه به رقبا باشد.

 

اگر هنگام طراحی محصول خود به جای نهایی محصول فکر نکنید ، می توانید خود را برای یک سقوط گران قیمت آماده کنید. فقط به پتانسیل آسیب برند ، از دست دادن فروش ، در یک سوپرمارکت بزرگ فکر کنید ... فکر کردن در مورد آن خالی از لطف نیست.

به همین دلیل است که همیشه باید هنگام طراحی برچسب سفارشی خود به تصویر بزرگ فکر کنید. طراحی برچسب شما باید به همان اندازه که خودش ساخته است روی قفسه تأثیرگذار باشد.

شماره 7: زیبایی شناسی همه چیز نیست؛ عملکرد را نیز در نظر بگیرید


وقتی می خواهید برچسب کاملاً سفارشی را طراحی کنید ، به این معنی است که در نهایت فقط به جذابیت بصری آثار هنری خود تمرکز می کنید.

اما ، به یاد داشته باشید: شما باید عملکرد برچسب خود و همچنین جذابیت بصری را در نظر بگیرید.

تقریباً در همه موارد ، عملکرد اصلی برچسب محصول شما جلب توجه ، متمایز شدن از بین جمعیت و فراخوانی کنجکاوی اولیه در ذهن مشتری است. با این حال ، موارد دیگری نیز وجود دارد که ممکن است بخواهید با برچسب محصول خود به آنها دست پیدا کنید.

در اینجا چند مثال آورده شده است:

شما می خواهید محصول شما در کنار یک محصول کاملاً غیر جذاب و جذاب در قفسه برجسته شود: عدم جذابیت اغلب می تواند توجه را جلب کند ، حتی اگر منفی باشد. اگر رقیب شما دارای برچسب زشت است ، می توانید اندازه برچسب خود را گسترش دهید تا اطمینان حاصل کنید که چشم نوازترین در قفسه است.
به یاد داشته باشید ، برچسب ها می توانند مات یا شفاف باشند. آنها می توانند محصول را به طور کامل بپوشانند ، یا می توانند کمی از آن را نمایش دهند  می توان نظر مشتریان  را  به مواد تشکیل دهنده یا اطلاعات اصلی که محصول را واقعاً به فروش می رساند ، جلب کرد.

 

بنابراین ، همیشه قبل از اینکه در روند طراحی گیر بیفتید ، دقیقاً به آنچه می خواهید برچسب شما بدست بیاورد - جدا از جذابیت بصری - فکر کنید.

برچسب های محصولات فقط برای زیبا جلوه دادن محصول نیستند ، بلکه برای رسیدن به یک هدف هستند.

شماره 8: از تصاویر با کیفیت بالا استفاده کنید


کیفیت تصویر هنگام طراحی برچسب بسیار مهم است.

 

در واقع ، این یک قسمت کلیدی است که برچسب ها می توانند خیلی سریع از کیفیت بالا به پایین سقوط کنند.

به عنوان مثال ، ممکن است آرم عالی باشد ، طرح رنگ قابل توجه باشد ، تگ لاین قانع کننده باشد ، اما اگر تصاویر کیفیت پایین داشته باشند ، در عرض چند ثانیه محصول توسط مشتری پایین می آید. بنابراین ، کیفیت تصاویر شما اثرات مخربی بر اثربخشی برچسب شما خواهد داشت.

بنابراین کدام تصاویر بهترین هستند؟

به عنوان یک قانون کلی ، شما نباید از هر تصویری که از اینترنت تهیه شده استفاده کنید. JPEG نه اما چرا؟ زیرا چاپ خوبی ندارند. GIF نه چرا> زیرا نمی توانید یک تصویر متحرک چاپ کنید! و PNG (یا سایر فرمت های تصویری) با وضوح پایین را انتخاب نکنید.

در عوض حداقل 300DPI (نقطه در هر تصویر) را انتخاب کنید و در صورت امکان از تصاویر vector استفاده کنید.

شماره 9: مطمئن شوید که آرم / مارک تجاری برجسته است


یکی از اولویت های اصلی بازاریابی با طراحی برچسب سفارشی این است که به مشتریان بفهمانید شما کی هستید و محصول شما چیست.

طراحان این کار را عالی انجام می دهند. آنها آرم خود را برجسته نشان می دهند ، بنابراین احساس قوی از هویت تجاری ایجاد می کنند. آنها همچنین محصول را به وضوح بیان می کنند.

 

اما ، اگر طراحی برچسب شما تا حد زیادی به تصویرگری / تصاویر / آثار هنری متکی باشد ، لوگو شما به راحتی فراموش می شود.

در اینجا چند نکته برای اطمینان از جلو و مرکز بودن لوگوی شما آورده شده است:

از gradients/effects استفاده نکنید: خود آرم نباید هیچگونه gradients/effects داشته باشد زیرا این امر می تواند تأثیر منفی بر روند چاپ داشته باشد ، خصوصاً اگر فضای زیادی روی خود برچسب ندارید.
به فونت های "خوب" و واضح پایبند باشید: فونت های زشت و اطلاعات زیادی تمرکز را از لوگو/ آرم شما کم می کنند.
ساده آن را حفظ کنید: طراحی برچسب خود را بیش از حد نکنید. آن را ساده نگه دارید و اطمینان حاصل کنید که آرم شما در خود طراحی برجسته است.

این مقاله ادامه دارد....


  • همه
  • عکاسی
  • چاپ
  • کاتالوگ
مشاهده بیشتر برای مشاهده همه shift را نگه دارید مشاهده همه