راهنمای ساخت لایت باکس یا خیمه در عکاسی

ساخت لایت باکس

تجهیزات اولیه برای عکاسی محصول

ساخت لایت باکس را در این مقاله بیاموزید!

یکی از راه‌های آسان برای حرفه‌ای‌تر و مطلوب‌تر جلوه دادن محصولاتتان، عکاسی صنعتی از آن‌ها در داخل جعبه نور یا light box است.

لایت باکس چیست؟

لایت باکس چیست؟ لایت باکس (همچنین به عنوان جعبه سفید، خیمه عکاسی یا چادر نور شناخته می شود) یک جعبه خالی با دو طرف سفید شفاف و یک پس زمینه صاف و سفید است. محصول خود را در آن قرار دهید، عکس بگیرید و یک عکس محصول حرفه ای با نور خوب، بدون سایه و پس زمینه ساده دریافت کنید. لایت باکس های DIY را می توان به راحتی با چند ابزار ساده خودتان درست کرد.

شما می‌توانید هزینه ای برای خرید یک جعبه نور یا خیمه عکاسی از پیش ساخته شده خرج کنید، یا می توانید آن را خودتان در خانه به صورت (تقریبا) رایگان بسازید! بهتر از همه، شما به یک دوربین دیجیتال گران قیمت نیاز ندارید. حتی اگر فقط از دوربین تلفن همراه خود استفاده می کنید، یک جعبه نور می تواند عکس های محصول شما را بهبود بخشد.

ابزار های مورد نیاز 

  • یک جعبه مقوایی
  • چسب بسته بندی
  • یک جعبه برش
  • دستمال کاغذی سفید
  • تابلوی پوستر سفید
ساخت لایت باکس

نحوه ساخت لایت باکس عکاسی محصول:

مرحله 1: جعبه نور مقوایی خود را برش دهید.

مرحله 2: دستمال کاغذی سفید را به همان ابعاد برش داده و به جعبه بچسبانید.

مرحله 3: تخته پوستر را به همان ابعاد برش دهید و پس زمینه سفید را بپوشانید.

فقط این مراحل را دنبال کنید تا جعبه نور عکس خود را بسازید:

 

خیمه عکاسی را برش دهید

از کاتر برای بریدن لبه های بالایی جعبه استفاده کنید. در مرحله بعد، سه طرف جعبه را برش دهید و در هر طرف یک حاشیه 2 تا 3 سانتی باقی بگذارید. لازم نیست خیلی به نحوه برش و صاف بودن خطوط برش دقت کنید، اگر به تصویر دقت کنید متوجه خواهید شد که لایت باکس عکاسی ما نیز خیلی دقیق برش نخورده است.

 

ساخت لایت باکس

مرحله 2: دستمال کاغذی را کوتاه کرده و چسب بزنید

برای ساخت لایت باکس عکاسی، دستمال کاغذی را به اندازه تقریبی کناره‌های جعبه برش دهید (لبه های آن را که می‌توان با نوار چسب پایین انداخت). سپس دستمال کاغذی را به قسمت بیرونی جعبه بچسبانید و هر سوراخ را بپوشانید. دستمال کاغذی به عنوان یک پخش کننده نور عمل می کند، نور ورودی را نرم می کند و سایه های خشن را از بین می‌برد.

ساخت لایت باکس عکاسی

مرحله 3: تخته پوستر را برای پس زمینه سفید بپوشانید

تخته پوستر را به اندازه عرض جعبه ببرید. مطمئن شوید که تخته پوستر به اندازه کافی بلند باشد تا از جعبه خارج شود. بالای تخته پوستر را به بالای پشت جعبه بچسبانید، سپس آن را به سمت پایین و بیرون از جعبه بچسبانید تا یک پس‌زمینه سفید “بی نهایت” بدون گوشه ایجاد کنید. می توانید قسمت پایین تخته پوستر را به پایین جعبه بچسبانید تا به سمت بالا خم نشود.

مطالب مرتبط » رینگ لایت چیست؟

ساخت لایت باکس عکاسی

 تمام شد!

تبریک می گوییم ساخت لایت باکس عکاسی شما با طی کردن این مراحل به پایان رسیده است؛ اکنون می توانید محصولات خود را داخل خیمه نور قرار دهید و چند عکس بگیرید. جعبه نور را در یک منطقه با نور طبیعی مانند نزدیک یک پنجره روشن قرار دهید. یا اگر نور طبیعی کافی ندارید، یک چراغ رومیزی بالای جعبه نور قرار دهید. برای این مثال، گوشه ای از دفترمان را با نور طبیعی فراوان پیدا کردیم، بنابراین از هیچ نور اضافی استفاده نکردیم.

کلام آخر

شرکت تبلیغاتی طرح گندم با سالها تجریه در زمینه عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی توانسته است سابقه ای درخشان از خود بر جای بگذارد و در میان رقبا و سایر برند های معتبر به یک آژانس مورد اطمینان تبدیل شود؛ جهت دریافت مشاوره رایگان و مشاهده ی نمونه کارهای عکاسی صنعتی می توانید با کارشناسان مجموعه در اررتباط باشید.

به ما امتیاز دهید!