• 02188725029
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
راهنمای کلی طراحی بروشور

راهنمای کلی طراحی بروشور

چه بخواهید ترافیک را به مکان جدیدی در سالن بدنسازی برسانید ، چه ملکی را برای فروش به نمایش بگذارید و چه در مورد کسب و کار خود خبر دهید ، بروشورها ابزاری قدرتمند  برای جذب و آموزش هر مخاطبی هستند. اما فقط در صورتی که طراحی بروشور شما دقیق باشد.

 

 

 

بروشورها می توانند قدرتمند باشند - اگر آنها را به خوبی طراحی کنید.

خوب ، دقیقاً چگونه یک بروشور عالی طراحی می کنید؟ هرگز نترسید ، ما بهترین راهنمای طراحی بروشور را داریم. در پایان این پست ، شما هر آنچه برای ایجاد ، طراحی و چاپ یک بروشور عالی نیاز دارید را در اختیار شما قرار می دهیم که منجر به نتیجه می شود و تأثیرات پایدار بر مخاطبان شما دارد.

 

نحوه طراحی بروشور


قبل از شروع به طراحی
شخصیت برند خود را بشناسید
مشتری ایده آل خود را تعریف کنید
پیام خود را توسعه دهید
معیارهای خود را برای موفقیت تعیین کنید
بودجه خود را تعیین کنید

 

 

طراحی بروشور


استانداردهای طراحی برند خود را بخاطر بسپارید
با توجه به خواننده طراحی کنید
نوع بروشور خود را انتخاب کنید
کپی  تصاویر خود را جمع آوری کنید
سبک خود را پیدا کنید
CTA مناسب را انتخاب کنید
ارزیابی و چاپ
طرح خود را ارزیابی کنید
چاپگری را انتخاب کنید
گزینه های چاپ را کاوش کنید


قبل از شروع به طراحی بروشور خودکلید طراحی یک بروشور حرفه ای ، در واقع قبل از طراحی شما شروع می شود. وقتی قبل از شروع طراحی کار را انجام می دهید - با دانستن شخصیت برند ، پیام و مشتری هدف - روند طراحی شما بسیار نرمتر پیش می رود.

شخصیت برند خود را بشناسید


آیا می دانید شما که هستید؟ شناخت شخصیت برند خود یک امر ضروری است. اگر برند خود را از داخل و خارج نمی دانید ، تمام مواد مارک تجاری شما - از جمله بروشورهای شما - از هم گسیخته و نامشخص می شوند.

این بروشور روشن و شاد برای مخاطبین بچه ها و والدین مناسب است. 

استفاده از رنگ سبز مارک تجاری مناسبی برای سرویس زباله و بازیافت با آگاهی از محیط زیست است.

 

این طراحی بازیگوش برای مراقبت های روزانه سگ مناسب است. 

این بروشور حس حرفه ای دارد  که فضای مناسبی برای راه اندازی نرم افزار است.

 

مشتری ایده آل خود را تعریف کنید


قبل از شروع به طراحی بروشور ، باید کاملا واضح بدانید که برای چه کسانی طراحی می کنید. مخاطبان مختلف به طراحی های مختلفی نیاز دارند و اگر در مورد مخاطبان خود واضح نباشید ، خطر انتخاب اشتباه در طراحی را دارید ...

 

از خودت بپرس:

مشتری ایده آل من کیست؟
آنها به دنبال چه نوع اطلاعاتی هستند؟
آیا احتمال اینکه آنها به تصاویر بیشتر یا متن بیشتری پاسخ دهند وجود دارد؟
انتظار چه نوع محتوایی را دارند؟ (یعنی شرکتی یا مکالمه ای؟ خنده دار یا جدی؟)
برای جلب توجه بهتر آنها چه کاری می توانم انجام دهم؟
وقتی می دانید برای چه کسی طراحی می کنید ، از آن استفاده کنید تا تصمیمات طراحی خود را هدایت کنید. در آخر شما یک بروشور خواهید دید که آنها از آن رضایت دارند و به موفقیت شما کمک می کند.

 

شما باید بدانید قبل از این که یک طرح به جایی برسد ، چه می خواهید در بروشور خود بگویید و چگونه آن را بگویید. زیرا پیام شما مهمترین موضوع است. همه اینها به شناخت مشتری شما برمی گردد. اگر پیام قوی و واضحی ندارید که با آنها با زبان کلامی ارتباط برقرار کند ، تصاویر می توانند با آنها ارتباط برقرار کنند ، مهم نیست که با چه طرحی روبرو هستید. بروشور شما ثابت خواهد ماند.

 

 

به عنوان مثال ، بگذارید بگوییم شما در حال طراحی بروشوری برای والدین ، برای تبلیغ سالن ورزشی کودکان خود هستید. پیام شما ممکن است این باشد: "ما سرگرم کننده و دوست شما هستیم - بیایید به ما بپیوندید!" بنابراین شما می خواهید برای مطابقت با نام تجاری خود و جذابیت مخاطبان هدف خود ، از زبانی ساده ، دوستانه و تصاویر روشن و پرتحرک استفاده کنید. استفاده از زبان پیچیده برای مشتریان شما منطقی نیست.

 

از طرفی ، اگر در حال طراحی یک بروشور برای تبلیغ خدمات خود به عنوان یک مشاور مالی هستید ، پیام شما احتمالاً کاملاً متفاوت خواهد بود ، بنابراین استفاده از زبان ساده و تصاویر روشن ممکن است بیش از حد کودکانه باشد و مشتری ایده آل شما نظر شما را نخواهد گرفت.

پیام خود را قبل از طراحی بشناسید تا بتوانید تصمیماتی در زمینه طراحی بگیرید که پیام رسانی شما را تقویت کند.

 

معیارهای خود را برای موفقیت تعیین کنید

 

آیا می خواهید مردم را به یک مکان خرده فروشی سوق دهید؟ کوپن های تخفیف را در نظر بگیرید و میزان استفاده بسیاری از آنها را در فروشگاه خود اندازه بگیرید.
آیا می خواهید افراد را به وب سایت خود هدایت کنید؟ یک URL اختصاصی در جزوه قرار داده و تعداد بازدیدکنندگان را در طول کمپین ردیابی کنید.
آیا می خواهید در مورد راه اندازی محصول جدید غوغایی ایجاد کنید؟ CTA را برای ثبت نام در لیست ایمیل خود در نظر بگیرید آن را به روزرسانی کنید و ببینید که لیست شما در طول کمپین چقدر بزرگ می شود

 

بودجه خود را تعیین کنید


بودجه شما فراتر از این است که فقط بدانید چند بروشور می توانید چاپ کنید. این از همه نوع کاغذ گرفته تا تکنیک های چاپ سرگرم کننده ای که می توانید برای کردن بروشور خود استفاده کنید ، تعیین می کند.

برای هر چاپ بودجه تهیه کنید و براساس مهمترین موارد تصمیم گیری را شروع کنید. آیا به بروشورهای خود نیاز دارید که از استحکام بیشتری برخوردار باشند؟ روی یک کاغذ ضخیم تر سرمایه گذاری کنید. آیا ایده خوبی دارید که چگونه یکی از نکات خود را نشان دهید؟ به گزینه های جوهر گران تر و تکنیک های چاپ نگاه کنید تا تصاویر شما را زنده کند.

دانستن اینکه چقدر پول نقد برای طراحی و چاپ در دست دارید به شما کمک می کند تا بهترین تصمیم را برای بودجه خود بگیرید و بیشترین سود را بگیرید.

 

هویت برند خود را به خاطر بسپارید


در حالی که مراحل طراحی را شروع می کنید ، هویت برند خود را در ذهن خود نگه دارید. این عناصر ظاهر و احساس بصری برند شما را توصیف می کنند و مهم نیست که چه نوع بروشوری را طراحی می کنید ، لازم است با مارک کلی شما مطابقت داشته باشد.

 

 

 

 

عناصر طراحی (رنگ ها ، قلم ها و تصاویر) را متناسب با شخصیت برند و لحن و محتوای بروشور خود انتخاب کنید. اگر قبلاً رنگ و قلم مارک خود را تنظیم کرده اید ، مطمئن شوید که آنها را در طرح بروشور خود  استفاده می کنید.

 

با توجه به خواننده طراحی کنید


به عنوان یک صاحب مشاغل یا طراح ، آسان است که محتوا تولید کنید و عکسی بگذارید پر زرق و برق اما واقعیت چیست ؟ آنچه شما می خواهید در واقع مهم نیست. آنچه مشتری شما می خواهد مهم است!

هنگام طراحی چیدمان ، خواننده خود را در ذهن داشته باشید. مشتری ایده آل شما چگونه می خواهد اطلاعات دریافت کند؟ آیا آنها با متن های طولانی مشکلی ندارند یا آیا به چیزهایی نیاز دارند که با تصاویر تجزیه شوند تا احساس آرامش کنند؟ آیا رنگ ها یا قلم های خاص  ویژه شما برای آنها جذاب است؟ می توانید همه اطلاعات خود را (مانند نام تجاری و اطلاعات تماس) قرار دهید تا پیدا کردن آنها برای شما آسان تر باشد؟

هنگام طراحی ، مطمئن شوید که موضوع ها را به گونه ای برنامه ریزی کردید که مشتری شما را به خود جلب کند.

نوع بروشور خود را انتخاب کنید

شما یاید در مورد تا بروشور خود هم فکر کنید در زیر نمونه هایی آورده شده است


Accordion foldAccordion fold

 Half + tri-fold Half + trifold

Half + half fold Half + half fold

 

 

Tri-foldTri-fold
  Double gate fold Double gate fold

   

Roll fold Roll fold

 

 

Half-fold (letter) Half-fold (letter)
Half-fold Half-fold
Double gate fold Double gate fold
Z-fold Z-fold

 

همچنین بخوانید : نکات آموزشی طلایی در طراحی بروشور

 

نوع بروشور مناسب برای طراحی بروشور شما 100٪ به محتوا بستگی دارد.

ممکن است شما آن را با Tri-Fold کلاسیک ساده نگه دارید. اگر تعداد زیادی از اطلاعات  برای برقراری ارتباط دارید ، به دنبال گزینه ای بروید که فضای بیشتری مانند Fold Fold-Panel Eight یا 16-Panel Fold داشته باشد. اگر یک آموزش گام به گام محصول را انجام می دهید ، از رول Four-Panel  استفاده کنید تا محتوای شما برای خوانندگان آسان باشد.

 

 

همچنین نحوه تحویل بروشور خود را در نظر بگیرید.

آیا می خواهید بروشورها را روی یک قفسه بگذارید؟ آیا می خواهید آنها را در کیسه ای با سایر موضوعات تبلیغاتی پر کنید؟ آیا می خواهید آنها را به عنوان جیمیل ارسال کنید؟ نحوه تصمیم گیری برای تحویل یا نمایش بروشورها تا حد زیادی تعیین می کند که بهترین انتخاب برای شما و تجارت شما چیست.

محتوای خود را جمع آوری کنید

قبل از شروع نوشتن و ایجاد طرح ، محتوا و تصاویر خود را آماده استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا درباره چیدمان ، طول ، اندازه قلم و موارد دیگر تصمیمات مهمی بگیرید.

اما خیلی دلبسته نشوید. این احتمال وجود دارد که محدودیت های طراحی بر میزان نوشتار یا تعداد تصاویر شما تأثیر بگذارد. باید کمی انعطاف پذیر هم باشید .

با مقدار ایده آل محتوا خود شروع کنید. درج محتوای زیاد در طراحی شما می تواند اطلاعات زیادی را برای خوانندگان شما فراهم کند. با این حال ،  بلوک های متنی بزرگ می توانند احساس بدی ایجاد کنند و در واقع آنها را از مطالعه منصرف کنند.

از عناوین و عنوان های فرعی برای ساختار متن خود استفاده کنید و از آن را برای خوانندگانی که دامنه توجه کافی برای خواندن کل مطالب را ندارند ، قابل اغماض کنید. عنوان شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شما فقط یک فرصت برای جلب توجه مخاطب خود دارید.

 

 

سپس ، همین کار را با تصاویر خود انجام دهید. همه آنها را در مقابل خود جمع کنید و بفهمید کدام یک به شما کمک می کند تا داستان شما را بیان کند و در کجا قرار گیرد. تصاویر شما اولین چیزهایی هستند که مردم مشاهده می کنند ، بنابراین باید به شما کمک کنند تا با خواننده خود ارتباط برقرار کنید و کارهای شما را نشان دهد.

همانطور که طراحی خود را توسعه می دهید ، محتوا  و انتخاب تصویر شما احتمالاً رشد کرده و کوچک می شود. باز هم ، انعطاف پذیر باشید و از این عناصر خلاق برای روایت داستانی که مخاطب شما باید بشنود استفاده کنید.

 

سبک خود را پیدا کنید


وقتی همه چیز گفته شد و تمام شد ، این عناصر سبک است که واقعاً باعث درخشش بروشور شما می شود.

آن را تمیز و ساده نگه دارید
گرافیک عناصر سه بعدی! زرق و برق! همه متن!

اگر بروشور شما بیش از حد از نظر محتوا و یا طراحی دارد در نتیجه برای خواننده شما کاملاً طاقت فرسا میشود. شما نباید طراحی بروشور خود را با متن بیش از حد ، گرافیک زیاد یا عناصر مختلف و طراحی های مختلف که برای توجه خواننده شما است ، شلوغ کنید. طراحی خود را تمیز ، ساده و قابل هضم و آسان نگه دارید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

 

به بیرون جعبه فکر کن

مصرف کنندگان این روزها باهوش هستند. آنها بروشور قدیمی را نمی خواهند. بنابراین اگر می خواهید بروشور شما روی مخاطبانتان تأثیر بگذارد ، نمی تواند مانند بروشورهای دیگر باشید که طی 10 سال گذشته در دست آنها بوده است.وقتی نوبت به بروشور می رسد ، بهترین طرح ها را بزنید ، جرات متفاوت بودن را داشته باشید. فکر کنید چه کاری می توانید انجام دهید که هیچ کس قبلاً انجام نداده باشد؟

 

ارزیابی و چاپ بروشور 


بروشور شما طراحی شده است و شما تقریباً آماده اید که آن را برای عموم مردم عرضه کنید. اما ابتدا مطمئن شوید که عالی است.

طرح خود را ارزیابی کنید

 


پس از طراحی بروشور ، وقت خود را برای ارزیابی محصول نهایی اختصاص دهید. اکنون آخرین فرصت شما برای ایجاد تغییرات و به درستی طراحی خود است.

 

از خودت بپرس:

آیا این طرح توجه من را به خود جلب می کند؟
آیا پیام من روشن است؟
آیا این طراحی به CTA من اشاره دارد؟
آیا این بروشور با مارک تجاری من مطابقت دارد؟
برای داشتن دیدگاه بیرونی همین سوالات را از دیگران بپرسید. طرح خود را به همکاران ، مشتریان ، حتی دوستان خود نشان دهید تا بفهمید که آیا مناسب است . وقتی خودتان و دیگران  خوشحال شدید ، وقت آن است که چاپ کنید!

چاپگر خود را انتخاب کنید

کار با یک چاپگر درجه یک می تواند به معنای تفاوت بین زنده شدن طرح بروشور شما دقیقاً همانطور باشد که تصور می کردید باشد... 

اگر می توانید به چاپخانه ها سر بزنید تا بتوانید کارهای آنها را شخصاً ببینید.

وقتی درباره چاپگرها تحقیق می کنید ، از آنها سوال کنید تا ببینید آیا این کار برای شما مناسبترین است یا خیر. در اینجا چند نمونه هستند:

گزینه های جوهر شما چیست؟
بهترین گزینه چاپ شما برای زمان چیست؟ برای هزینه؟
آیا شما تطبیق رنگ را انجام می دهید؟
آیا اثبات چاپی یا دیجیتالی ارائه می دهید؟
اگر از کار چاپی خود راضی نباشم چه اتفاقی می افتد؟
آیا شما طراحان داخلی دارید؟
آیا شما تجربه چاپ و طراحی بروشور را دارید؟
آیا می توانید برای سایر مشتریان بروشور مرجع ارائه دهید؟
در حالت ایده آل ، چاپگری را پیدا کنید که در فضای بروشور تجربه داشته باشد ، از آخرین فن آوری چاپ استفاده کند و کارکنان طراحانی داشته باشند که بتوانند در هر زمینه طراحی کمک کنند تا کار چاپ شما به صورت A + ظاهر شود برای این منظور میتوانید تمام این نکات را متخصصین شرکت تبلیغاتی طرح گندم تجربه کنید کافی است چند نمونه طراحی بروشور و چاپ آنها را در صفحه طراحی بروشور مشاهده کنید.

 

وزن کاغذ


به طور کلی ، هرچه وزن کاغذ بیشتر باشد ، ورق ضخیم تر است. چند روش مختلف برای اندازه گیری وزن کاغذ وجود دارد (مانند وزن پایه و میل) ، اما متداول ترین آن وزن متریک است که به آن GSM نیز می گویند. GSM وزن یک ورق کاغذ است که به مربع 1 × 1 متر برش داده شده است.

 بیشتر بروشورها چیزی بین 170 تا 300 GSM است.

تمام کردن
هنگامی که کاغذ خود را انتخاب کردید ، وقت آن است که پایان کار را انتخاب کنید. چند نوع اتمام  مختلف برای انتخاب وجود دارد:

مات: روکش کاملاً صاف و بدون درخشش

نیمه براق: یک پایان تا حدودی براق که بین مات و براق قرار می گیرد

براق: کاملا براق و بازتابنده

 با چاپگر خود در مورد گزینه های مختلفی که در بودجه خود دارید و اینکه چه مواد چاپی برای اهداف شما مناسب تر است صحبت کنید.

 

فرآیندهای جوهر و تخصص


برخی چاپگرها جوهرهای ویژه ای را نیز ارائه می دهند که می توانند بروشور شما را ارتقا دهند. در اینجا چند گزینه وجود دارد که می توانید در مورد آنها سوال کنید:

فویل: جوهر براق ، فلزی یا تمبر که نور را منعکس می کند

نقش برجسته: فرآیند فشار دادن شکل یا تصویر به کاغذ برای ایجاد جلوه برجسته

نقطه UV: یک پوشش براق که فقط در بعضی از نقاط کاغذ اعمال می شود (به طور معمول آرم ، عنوان یا تاکید ها)

در صورت موجود بودن این گزینه ها (یا گزینه های دیگر) و اینکه چگونه ممکن است هزینه و زمان تولید بروشور شما را تغییر دهد ، با چاپگر خود تماس بگیرید.


اکنون همه چیزهایی را که برای بیرون رفتن و طراحی یک بروشور باورنکردنی لازم دارید ، دارید. موردی که پیام برند شما را تحویل می دهد ، به مشتریان شما الهام می دهد تا اقدامی انجام دهند و شما را به اهداف خود نزدیک می کند .


  • همه
  • عکاسی
  • چاپ
  • کاتالوگ
مشاهده بیشتر برای مشاهده همه shift را نگه دارید مشاهده همه