کاغذهای چاپ بروشور

کاغذهای چاپ بروشور

کاغذهای چاپ بروشور

 

کاغذهای چاپ بروشور را متناسب انتخاب کنید.

کاغذ هایی که برای چاپ بروشور انتخاب می کنید باید کاغذ مناسب برای انجام این پروژه باشد، بروشور ها برگه های پر فروشی هستند که نقشه ها، منو ها، اخبار و چیز های متنوع در آن قرار می گیرند. برای اینکه بدانید چه کاغذی برای چاپ بروشور شما مناسب است بهتر است از کاغذ های سنگین و سفت تر استفاده کنید که وقتی آن ها را تا می زنید مقاومت در برابر پاره شدن داشته باشد. اگر بروشور های شما از طریق اداره پست ارسال می شوند باید این کاغذ ها ضخامت مناسبی داشته باشند تا هنگام پست شدن آسیبی نبیند. وقتی از کاغذ ضخیم تر استفاده می کنید متن های روی برگه برجسته تر می شوند و جزئیات بیشتری را می توانید ببینید.

{loadmoduleid 196}

 

کاغذ های بروشور چه ویژگی هایی دارند؟

وقتی شرکتی می خواهد ثبت سفارشی پیش شما انجام دهد باید قبل از آن بداند که بروشوری که تولید می کنید از چه کاغذی ساخته می شود و چه کیفیتی دارد؛ برای همین باید در نظر بگیرید که تراکم کاغذ یک نکته خیلی مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید.

ابعاد مناسب بروشور

انواع کاغذ بروشور

امروزه شاهد تعداد زیادی از انواع کاغذ هستیم که هر کدام برای موارد خاصی استفاده می شوند؛ نوع کاغذ می تواند چاپ بروشور شما را جذاب تر نماید. می توان انواع کاغذها در صنعت چاپ را شامل کاغذ تحریر، روزنامه، انجیلی، گلاسه مات و براق، کاغذ فنتزی، پشت چسب، کاهی و … دانست. مشتری می تواند با توجه به نوع کار و سلیقه خود کاغذ مناسب را برای چاپ بروشور انتخاب نماید.

مقاله مرتبط: نکات مهم در طراحی بروشور

کاغذهای چاپ بروشور

پس از انتخاب کاغذ چاپ بروشور باید چکار کنیم؟

پس از اینکه کاغذهای چاپ بروشور خود را انتخاب کردید باید به پوشش آن نیز توجه داشته باشید که چه پوششی برای چه بروشوری مناسب است. کاغذ های پوشش داده شده برای یک روکش براق یا مات مورد استفاده قرار می گیرند که گران به نظر می رسند اگر می خواهید یک پوستر و عکسی را چاپ کنید می توانید روی یک کاغذ ساده که فقط یک طرف آن روکش شده است استفاده کنید. برخی از کاغذ ها فاقد سطوح غیر باز تابنده می باشند که برای چاپ روزمره مورد استفاده قرار می گیرند.

کاغذهای چاپ بروشور
کاغذهای چاپ بروشور

طراحی و چاپ بروشور

در مرحله اول شما باید کاغذهای چاپ بروشور برای پروژه خود انتخاب کنید؛ پس از اینکه کاغذ را انتخاب کردید با در نظر گرفتن نکاتی برای طراحی بروشور باید کار خود را شروع کنید. مثلا اگر یک موسسه خیریه به شما درخواست درست کردن یک بروشور را داده است باید بروشور هایی تولید کنید که کمپین آن ها به خوبی نمایش داده شود و توضیح مختصری روی آن نوشته شده باشد.

شما می توانید از کاغذی که روکش براق دارد و شکل ظاهری آن را زیبا می سازد استفاده کنید؛ زیرا در نگاه اول به چشم بیننده جذاب به نظر می رسد. در این صورت هم کار خود را درست انجام داده اید و هم نام شرکتتان را معروف کرده اید. کاغذ های چاپ بروشور چیست؟ بهتر است در پاسخ به این سوال گفته شود که کاغذ های چاپ بروشور انواع متفاوتی دارند که در هر جایگاه از یک کاغذ استفاده می کنند و هر کاغذ ویژگی های خاص خود را دارد و برای یک کاری ساخته شده است.

همچنین بخوانید:

چگونه یک بروشور طراحی کنیم

کاغذهای چاپ بروشور

کاغذ های چاپ بروشور

کاغذ های معمولی باید ضخامتی بین ۲۰ تا ۲۸ پوند داشته باشند و بهتر است این کاغذ ها ارزان باشد. اگر این کاغذ ها ارزان باشند خرید بروشور های شما هم  بالا می رود؛ بنابراین سعی کنید از کاغذی استفاده کنید که سبک باشد؛ زیرا جابه جایی ان راحت تر می باشد.

انواع کاغذهای چاپ بروشور ها

  • سهام کارت:

شاید فکر کنید که بروشور باید یک صفحه خیلی بزرگ باشد، بله این نظریه کاملا درستی است؛ اما بروشور ها فقط در صفحات بزرگ و مقاله های ثابت مورد استفاده قرار نمی گیرند. کاغذهای چاپ بروشور های سهام کارت، نسبت به کاغذ های معمولی ضخیم می باشند؛ اما نسبت به مقوا نازک هستند. ویژگی هایی که این کاغذ دارد این است که کیفیت بالایی دارد، می توان بدون پاکت آن را ارسال کرد بدون اینکه ذره ای آسیبی به آن برسد. همچنین خط چین در آن ها ایجاد نمی شود.

  • براق:

در بعضی از بروشور ها  از کاغذ براق استفاده می کنند که ظاهر بروشور را صاف و براق نشان دهد؛ این بروشور ها رنگ های زنده تر و ماندگاری بیشتری دارند؛ همچنین تصاویر را واضح تر نشان می دهند و از کیفیت بالاتری نسبت به سایر بروشور ها برخوردار هستند.

  • مات:

این کاغذ ها روکشی دارند که ظاهر آن را زیبا تر نشان می دهد؛ از این کاغذ ها برای بروشور هایی با متن زیاد استفاده می شود. اثر انگشت یا لک در این بروشور ها باقی نمی ماند.

 

رنگ کاغذ بروشور

رنگی که برای کاغذ چاپ بروشور انتخاب می کنید باید منعکس کننده نوع پیام باشد. اکثرا بروشور های تجاری بر روی کاغذ سفید انجام می شوند.

در بقیه بروشور ها با توجه به نیاز های مردم از رنگ های مختلف استفاده می شود؛ مثلا بروشوری که برای عروسی است با بروشوری که برای مجلس ختم تهیه شده است کاملا با یک دیگر متفاوت می باشند؛ پس رنگ در بروشور ها نمی تواند سلیقه باشد و باید بنا به نیاز های شما رنگ در آن جاسازی شود.

کاغذهای بروشور چیست؟ این کاغذ ها برای انجام دادن پروژه مورد استفاده قرار می گیرند که در هر پروژه از کاغذ های متنوع با ضخامت های مختلف استفاده می شود.

همچنین بخوانید: راهنمای کلی طراحی بروشور کاربردی و جذاب

 

سخن پایانی

بروشور ها بنر هایی هستند که متن های مختلف روی آن ها نوشته می شود. کاغذهای چاپ بروشور متفاوت می باشد و شما باید ببینید سفارش دهنده چه درخواستی از شما داشته است و بنا به در خواست آن بروشور را درست کنید. یکی از نکاتی که باید هنگام ساخت بروشور به آن توجه کنید کاغذ می باشد؛ کاغذ ها از نظر جنس و ضخامت و حتی کیفیت با یک دیگر متفاوت می باشند و شما باید برای هر بروشور از یک کاغذ مخصوص استفاده کنید.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک − 1 =