سبک های عکاسی تبلیغاتی

عکاسی از محصول

شما به عنوان یک کارآفرین و صاحب کسب و کار باید در بازاریابی خود از تصاویری با کیفیت بالا بهره ببرید و بتوانید نظر و توجه مشتریان را به خود جلب نمایید. برای داشتن عکس های با کیفیت در بروشورها یا بیلبوردهای تبلیغاتی ترفند های عکاسی زیادی وجود دارد که متناسب با شرایط و محصولات خود بایستی از آن ها استفاده نمایید. برای راه اندازی یک کسب و کار باید عوامل متعددی را در نظر داشت و عکاسی تبلیغاتی نیز جزو این موارد است. برند های نو پا غالبا استفاده از سبک های عکاسی تبلیغاتی را فراموش می کنند و از آن غافل می شوند.

بازاریابی بصری یکی از مهم ترین و موثر ترین عوامل بازاریابی محسوب می گردد. در صورتیکه از تصاویر مناسب برای برند خود استفاده نکنید، مشتریانی که از محصولات شما خرید نموده اند متوجه نمی شوند که از چه کسی خرید نموده و چه هدفی را دنبال می کنید.با بهره گیری از رسانه های اجتماعی و تبلیغات نمایشی می توان از فرصت های فراوان این حوزه و میلیون ها انسانی که در این محیط حضور دارند نهایت استفاده را برد  و میزان درآمد خود را تا حد بسیار زیادی بهبود بخشید. عکاسی تبلیغاتی زیر مجموعه عکاسی صنعتی است، اما برای درک درست تفاوت آن ها به مقاله فرق عکاسی صنعتی و تبلیغاتی مراجعه کنید.

 عکاسی تبلیغاتی از محصول

مدل های عکاسی تبلیغاتی

عکس برای انتشارات چاپی

اولین مورد از سبک های عکاسی تبلیغاتی به انتشارات چاپی بر می گردد. برای این کار ابتدا از عکاس خود برای گفتگو و ضحبت در مورد دیدگاه های خود دعوت نمایید و به طور کامل نقطه نظرات را به وی منتقل نمایید. هرگونه شرایط خاص یا دستور العملی که قصد دارید را به به عکاس انتقال دهید تا در هنگام عکاسی آن ها را مد نظر داشته باشد. برای درک بهتر نیز می توانید از عکس های چاپی کسب و کار های دیگر استفاده نمایید و دقیقا خواسته خود را به عکاس منتقل نمایید.

 

 عکاسی از محصول

عکاسی برای رسانه های اجتماعی

این نوع عکس ها نیز برای اشتراک گذاری در صفحه رسمی فروشگاه در فضای مجازی استفاده می شوند و دست عکاس را نیز برای تنوع دادن بیشتر به عکس ها باز می گذارند. پیش از شروع عکاسی نیز از آگاهی عکاس از سبک و سیاق صفحه و سایت خود، اطمینان حاصل و سپس اقدام به عکسبرداری نمایید. برای این نوع عکاسی نیز می توانید از عکس های صفحات مجازی دیگر برای انتقال دادن خواسته خود به عکاس استفاده نمایید.

دکوراسیون داخلی

همانطوری از نام آن پیداست، این سبک از سبک های عکاسی تبلیغاتی مربوط به دکوراسیون داخلی منازل و ادارات است. برای حصول به بهترین نتیجه اندازه و محصولی قرار است در مقیاس بزرگ چاپ شود را به عکاس خود نشان دهید. می توانید از عکاس خود دعوت نموده و محلی را که قرار است آن عکس را به نمایش بگذارید را نشان دهید و آن را مورد ارزیابی قرار دهید. گاهی ممکن است عکاسان برای مطابقت دادن رنگ ها و مطابقت دادن آن ها از نور طبیعی استفاده نمایند و نیاز داشته باشند تا موارد خاصی را رعایت نمایند. گاه نیز ممکن است عکاس شما بتواند مکان بهتر و اندازه مناسب تری را به شما پیشنهاد دهد و نتیجه ای به مراتب تر را برای شما به ارمغان آورد.

 

 عکاسی از محصول

عکس برای بسته بندی محصول یا برچسب

در این مورد نیز ابتدا محصولی را که قصد نمایش عکس آن را دارید به عکاس نشان دهید و اندازه و بسته بندی مورد نظر را که قصد چاپ عکس بر روی آن دارید را نیز مشخص کنید. در این سبک نیز ممکن است عکاس ها روشی بهتر را برای عکسبرداری و چاپ آن پیشنهاد دهند، بنابراین هماهنگی پیش از انجام عکاسی بسیار لازم است.

بروشور های تبلیغاتی

از دیگر سبک های عکاسی تبلیغاتی استفاده از عکس های باکیفیت برای بروشور های تبلیغاتی، کارت ویزیت ها و یا برای سری جدید صفحه اجتماعی خود استفاده نمایید. هماهنگ شدن در این سبک نیز بسیار حائز اهمیت است و عکاس ها می توانند ایده های مناسب تری را برای استفاده شدن در موارد ذکر شده به شما ارائه دهند و نتیجه نهایی را دلنشین تر نمایند.

پرتره های شرکتی

این سبک برای ارائه نمودن گزاراش های سالانه شرکت ها، انتشارات رسانه ای، خبرنامه های شرکت های بزرگ توسط کارگردان ها ثبت می گردد و معمولا نیز دارای عکسی از نمای روبرو (هد شات) می باشند.

عکاسی تبلیغاتی به سبک هد شات

عکاسی برای روابط عمومی

از دیگر سبک های عکاسی تبلیغاتی به شمار می رود که دارای زاویه خبری بوده و برای روابط عمومی یک شرکت و یا سازمان مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع تصاویر که توسط عکاسان ثبت می شود برای بیانیه های مطبوعاتی و یا برای نمایش دادن در روابط عمومی شرکت ها و عمدتا در روزنامه ها و مجلات منتشر می گردد. رسانه های اجتماعی نیز به تازگی به یکی دیگر از بستر های مناسب برای انتشار این تصاویر تبلیغاتی مبدل شده اند.

عکاسی برای رویداد های بازاریابی

رویداد های بازاریابی نیز به جهت جلب توجه مخاطبان به خود استفاده فراوانی از عکس ها می نمایند. زمانی که در حال برگزاری یک رویداد هستید بهره گیری از جلوه های زیبای بصری سبب می شود تا به نتیجه مطلوب خود از برگزاری رویداد تبلیغاتی خود نزدیک تر شوید. یک عکاس حرفه ای برای چنین رویداد هایی می توانید نقش بسیار مهمی را ایفا نماید و بسیار کمک حال تیم بازاریابی باشد.

همچنین بخوانید: 5 نکته برای عکاسی صنعتی حرفه ای

عکاسی تبلیغاتی از محصول

عکس برای صفحات محصول

گاهی نیاز دارید تا عکس های صنعتی محصولات خود را با توجه به تغییراتی که داشته است تغییر دهید و عکس جدیدی را جایگزین و آپلود نمایید. هر مدیری انتظار دارد تا عکس های جدیدی که گرفته می شود نقاط قوت محصول را پوشش دهد و مخاطب را ترغیب به خرید کردن نمایید. این نوع عکس ها که در صفحه مجازی شرکت منتشر می گردند، باید بتوانند جزئیات مختلف محصول را نمایش دهند زیرا خریدارانی که به صورت آنلاین خرید می نمایند دوست دارند تا از تمامی جزئیات محصول اطلاع پیدا کرده و سپس اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایند. از سبک های عکاسی تبلیغاتی، این مورد در سال های اخیر اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

 

 

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − شش =