عکاسی تبلیغاتی از لباس

عکاسی تبلیغاتی از لباس

عکاسی تبلیغاتی حرفه ایی از پوشاک

آموزش گام به گام عکاسی تبلیغاتی از لباس یکی از موضوعاتی که امروزه توانسته است در حوزه های مختلفی وارد شده و به رشد و ارتقاء آن ها کمک نماید، عکاسی صنعتی است. عکاسی تبلیغاتی از لباس نیز، مدت های زیادی است که تحول بسیاری را در صنعت لباس و مد ایجاد کرده و باعث رشد و پیشرفت آن شده است. به عبارتی یکی از بهترین روش های تبلیغ و معرفی پوشاک محسوب می‌شود. برای آن که بتوان انواع پوشاک را جهت تبلیغ در معرض نمایش گذاشت، از عکاسی صنعتی استفاده می‌شود که دارای اصول و روش خاصی بوده و برای اجرای مناسب آن، الزام اجرای آن ها الزامی است.

عکاسی تبلیغاتی

یکی دیگر از اهداف عکاسی تبلیغاتی از لباس ، زیباشناسی می باشد. هنگامی که صحبت از عکاسی لباس به منظور تبلیغات باشد، به طور معمول از روش هایی مهیج استفاده می‌شود تا بتواند مخاطبان زیادی را جذب نماید. اما گاهی اوقات عکاسی انجام شده به جهت معرفی شرایط اجتماعی و پوشش یک فرهنگ یا ملت می باشد. نقش تجربه در عکاسی لباس برای آن که بتوان عکاسی صنعتی پوشاک را با بهترین کیفیت انجام داده و محصولات را به خوبی به نمایش گذاشت، احتیاج است که در این خصوص اطلاعات کافی داشته و تجربه لازم را کسب نمایید. ابتدا خوب است بدانید که لباس ها با چه روشی قرار است در عکس نمایش داده شوند و چگونه به مخاطبان نشان داده شود. برای این کار تکنیک هایی وجود دارد که در این مقاله، در خصوص عکاسی تبلیغاتی از لباس و تکنیک های آن صحبت خواهیم کرد.

عکاسی از لباس با مانکن نامرئی

یکی از نکات مهمی که هنگام عکاسی از لباس مطرح است این است که به مخاطبین خود، حس واقعی بودن عکس را بدهید. با استفاده از روش مانکن نامرئی می توانید عکاسی تبلیغاتی از لباس را به صورت واقعی به مخاطب القا کنید. این موضوع خود را بیشتر در فروشگاه های آنلاین لباس نشان خواهد داد.

زیرا بسیاری از کاربران در این سایت ها تمایل دارند که با رویت عکس پوشاک، بتوانند تصوری روشن از پوشیدن آن داشته و با خاطری آسوده، لباس خود را انتخاب نمایند. استفاده از مانکن عکاسی، می تواند این تصور را در ذهن مخاطبین به خوبی ایجاد نماید. در عکاسی صنعتی می توانید به آسانی در عکس ها از مانکن عکاسی بهره گرفته و با حذف پس زمینه، یک عکس زیبا و حرفه ای را خلق کرده و برای معرفی لباس در سایت های فروشگاهی به کار بگیرید.

بهره گیری از مدل ها در عکاسی لباس: در صورتی که می توانید برای عکاسی تبلیغاتی از لباس هزینه کنید، توصیه می شود که با استخدام یک مدل مناسب، عکس های بی نظیر و مناسبی را برای سایت فروشگاهی و تبلیغات موثر لباس، تهیه کنید. به طور معمول مدل ها با ژست های گوناگونی می توانند در جذابیت عکس ها تاثیر بیشتری گذاشته و زیبایی و کیفیت لباس را بهتر به نمایش بگذارند. با استفاده از این روش، به خوبی می توان با انواع مختلف ژست ها توسط مدل، به جزئیات لباس پرداخت و فرم آن را هنگام پوشیدن به نمایش گذاشت.

عکاسی صنعتی از لباس

به خاطر داشته باشید، استخدام مدل برای شما هزینه بر بوده و نیاز است که هماهنگی های لازم را برای عکاسی از مدل لباس نیز انجام دهید. تجهیزات لازم برای عکاسی تبلیغاتی از لباس برای آن که بتوانید عکاسی حرفه ای از پوشاک داشته و از آن در زمینه تبلیغات استفاده نمایید، لازم است که تجهیزات مناسبی داشته باشید.

این ابزارها می تواند به شما کمک نماید که تصاویری حرفه ای و جذاب تهیه کرده و از زوایای مختلف به زیبایی های لباس بپردازید.

دوربین مناسب عکاسی صنعتی: هنگامی که از دوربین عکاسی مناسب به همراه لنزی حرفه ای استفاده می‌کنید، می توانید عکاسی از پوشاک را به خوبی انجام داده و تصاویری خاص را خلق نمایید.

عکاسی تبلیغاتی از لباس

همچنین برای تهیه عکس های تبلیغاتی از لباس، به یک سه پایه عکاسی نیز نیاز دارید تا لرزش دست، باعث تار شدن تصاویر نشود.

ایجاد نورپردازی مناسب

برای عکاسی تبلیغاتی از لباس در حوزه تبلیغات، یکی از نکاتی که باید به خوبی رعایت کنید، نورپردازی در عکاسی می باشد. آنچه که از سوی مخاطبان و خریداران پوشاک اهمیت دارد این است که بتوانند لباس مورد نظر خود را با تمامی جزئیات مشاهده کنند.

مطالب مرتبط: عکاسی صنعتی از انگشتر

از همین روست که نقش مهم نورپردازی مشخص می شود. استفاده از یک کیت نور با اندازه ای مناسب، می تواند برای شروع مناسب باشد. از سویی دیگر، در کنار نورپردازی، بایستی از پس زمینه ای مناسب برای عکاسی حرفه ای پوشاک استفاده نمایید.

این پس زمینه می تواند سفید و یکدست باشد. آماده کردن پوشاک جهت عکاسی تبلیغاتی هنگامی که لباس ها را برای عکاسی صنعتی، آماده می کنید، تصاویری بهتر و با جلوه ای زیباتر خواهید داشت. در این شرایط با توجه به فرم مناسب لباس، احتیاج چندانی به اصلاح عکس ها پس از تهیه آن ها احساس نمی شود. شاید لازم باشد که یادآوری شود که اتو کردن مناسب لباس می تواند در زیبا نشان دادن آن نقش مهمی داشته باشد.

تنظیمات لازم برای محل عکاسی تبلیغاتی از لباس یکی دیگر از عواملی که باید در عکاسی از لباس مدنظر داشت، این است که تنظیمات مناسبی را در استودیو عکاسی ایجاد نمایید. ایجاد نورپردازی مناسب در این محل و به کارگیری لنزی مناسب برای دوربین از اولین اقدامات لازم در محل عکاسی است. ابتدا سعی کنید تا پس زمینه ای مناسب برای عکاسی تبلیغاتی از لباس ایجاد کنید. این نکته می تواند در جلوه دادن لباس، موثر باشد.

سپس نورپردازی های لازم را مطابق با لباس هایی که برای عکاسی آماده کرده اید، به کار بگیرید. برای تنظیمات نور در عکاسی تبلیغاتی، توصیه می شود که از سه نور بهره گیرید. می‌توانید نور اول را در کنار دوربین قرار داده و تنظیم آن را روی لباس قرار دهید. این نور نقش مهمی در تهیه عکسی حرفه ای دارد. برای نور دوم که نقش مکمل را دارد، می تواند دارای زاویه ای چهل و پنج درجه با مانکن یا مدل داشته باشد که در فاصله ای معین از نور اصلی واقع می شود. برای نور سوم نیز محلی بین لباس و پس زمینه انتخاب نمایید. این روش می تواند در زیباسازی لباس موثر باشد. تنظیم کردن دوربین جهت عکاسی پوشاک لازم به ذکر است که در عکاسی تبلیغاتی از لباس، عمدتا با تنظیم مناسب در دهانه دیافراگم، برای ایجاد کیفیت بهتر عکس استفاده می کنند.

عکاسی صنعتی از لباس

گشودگی دهانه دیافراگم می تواند بین f-8 و f-11 منظور گردد که می تواند زوم بیشتر و فوکوس مناسبی را بر روی لباس مورد نظر ایجاد نماید. همچنین می توان برای عکاسی صنعتی پوشاک جهت تبلیغ، از سرعت شاتر تقریبی ۱/۲۵ در دوربین استفاده نمود. برای آن که بتوانید عکسی مناسب و صنعتی در خصوص لباس تهیه کنید، لازم است که دوربین را روی لباس تنظیم کرده و دکمه شاتر را به سمت پایین تا نیمه فشار داده و پس از فوکوس دوربین، شات بگیرید. در صورتی که احساس کردید عکس ها نور کمتری را نیاز داشته اند، می توانید دوربین را در طول شات تنظیم نمایید. با شات بیشتر می توانید تنظیمی طبیعی داشته باشید. تبلیغات و عکاسی پوشاک در عکاسی صنعتی، یکی از اهداف در نظر گرفته شده، تبلیغ در عکاسی پوشاک می باشد. در این شرایط، عکاس با استفاده از ترفندها و مهارت های خود، تصمیم دارد تا در جهت معرفی و تبلیغ پوشاک، مشخصات آن را برجسته کرده و به نمایش بگذارد.

بنابراین در عکاسی تبلیغاتی از لباس ، از تمامی تجهیزات و امکانات استفاده می شود تا بتوان لباس را خاص و زیبا نشان داد. این جاست که هنر عکاسی همراه با زیباشناسی بوده و در نهایت، می تواند تصویری را خلق کند که می تواند تمامی ویژگی های ناب لباس را نشان داده و مخاطبان و خریداران را جذب خود نماید.

عکاسی تبلیغاتی از لباس

تاثیر شناخت مد در عکاسی صنعتی پوشاک امروزه در صنعت پوشاک و مارکتینگ آن، یکی از کاربردی ترین عوامل در فروش موثر، عکاسی مد می باشد. شاید بتوان گفت این حوزه از عکاسی و مد توانسته است در صنعت پوشاک در آمدهای خوبی را نیز به خود اختصاص داده و در اندک زمانی پس از ظهورش، رشد بسیار زیادی را داشته و با سرعت زیادی توسعه یافته است. عکاسی صنعتی پوشاک و مد، یک روش موثر در زمینه تبلیغ و فروش لباس محسوب شده و می تواند در معرفی آن به خوبی نقش داشته باشد. این فن امروزه طرفداران خاص خود را داشته و در بسیاری از برندها به کار گرفته می شود. نکته مهمی که در این خصوص مطرح است، این است که کسانی که در عکاسی مد وارد می شوند، لازم است که همواره در خصوص صنعت مد اطلاعات کافی داشته و تقاضای افراد را درباره پوشاک، در سطوح مختلف اجتماعی شناخته و از به کارگیری هر یک در زمان های معین مطلع باشند. آنچه که در عکاسی تبلیغاتی از لباس مد در نظر گرفته می شود، تنوع در سبک، مدلها، رنگ و نور می باشد.

به کارگیری نور در زمینه ها می تواند در زیباسازی موثر باشد. از سویی دیگر، لازم است که همواره در خصوص مد روز جامعه مطلع بوده و از آن ها در زمان های مناسب استفاده شود. گاهی در این نوع از عکاسی، در جهت رواج دادن سبک پوشاک خاصی بهره گرفته می شود. عکاسی تبلیغاتی از لباس بدون مانکن برای آن که عکاسی صنعتی از پوشاک انجام شود، به طور معمول از دو روش استفاده می شود. عکاسی می تواند با مانکن یا بدون آن انجام شود. روش عکاسی بدون مانکن از لباس، عمدتا در مقایسه با دیگر روش ها کار چندان ساده ای نیست.

در این روش، برای تهیه عکس از لباس، مانکن یا مدلی را در نظر نگرفته و می بایست بدون این امکانات، تصویری مناسب از لباس تهیه کرده و به نمایش بگذارید. به کارنگرفتن مانکن یا مدل در عکاسی تبلیغاتی از لباس، نیاز به روش های خاصی دارد که می تواند کمک نماید، تا نحوه به نمایش گذاشتن لباس ها را در بر گرفته و آن را ممکن می سازد. آموزش های لازم در خصوص عکاسی لباس بدون مانکن، وجود دارد که در آنها، روش چیدمان و عکاسی از لباس را توضیح خواهد داد. این روش عمدتا در خرده فروشی ها به کار گرفته می شود و در اغلب اوقات برای فروشگاه های اینترنتی از این نوع عکاسی استفاده می شود.

اما در عکاسی لباس با کمک مانکن و یا مدل، می توان به سهولت، فرم و جزئیات لباس را به نمایش گذاشته و با تکنیک های عکاسی آن ها را نشان داد. نورپردازی بافت در عکاسی صنعتی پوشاک از نکات مهمی که باید به خاطر داشته باشید، این است که برای عکاسی تبلیغاتی از لباس، لازم است که بافت لباس مورد نظر عکاسی را به خوبی نشان دهید.

لازم است که در عکاسی، رنگ و الیاف پارچه لباس را با کیفیتی بسیار بالا، نمایش دهید و در این خصوص با استفاده از نور و تکنیک های آن می‌توانید اقدام کنید.

همچنین بخوانید: آموزش عکاسی تبلیغاتی گل ها تنظیم تعادل رنگ سفید در عکس نکته قابل توجه در این خصوص این است که هنگامی که بتوانید تعادل رنگ سفید را تنظیم نمایید، به آسانی می توانید رنگ های دیگر را در دوربین تحت کنترل داشته باشید. تنوع زیادی در منابع نوری است که از آن جمله می‌توان به نورخورشید، فلورسنت یا ال ای دی اشاره نمود. برای ایجاد تعادل رنگ سفید، این امکان وجود دارد که با استفاده از منبع نوری که به کار گرفته می شود، تنظیمات لازم صورت گیرد و یا آن که در دوربین با استفاده از AUTO، به صورت اتوماتیک ایجاد نمایید.

در نظر گرفتن نوع پوشاک در عکاسی لباس جهت عکاسی تبلیغاتی از لباس، لازم است که پیش از هر اقدامی نوع لباس هایی که قرار است عکاسی شود، تعیین نمایید. این موضوع می تواند نقش مهمی در نشان دادن بافت های لباس داشته باشد. به طور معمول هر یک از لباس ها از جنس کتان، بافت، جین و انواع دیگر لباس، نیاز به سبک خاصی از نورپردازی داشته و عکاسی مناسب خود را می‌طلبد. با اطلاع از نوع لباس، قبل از شروع عکاسی، خواهید توانست به خوبی تدابیر لازم را اندیشیده و عکاسی مناسبی داشته و زیبایی لباس را به خوبی در تصویر ایجاد شده به نمایش بگذارید. پیشنهاد می‌کنیم مقاله عکاسی صنعتی با موبایل را مطالعه فرمایید.

مطالب مرتبط: نکات مهم برای عکاسی از محصول

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *