9 نکته برای عکاسی منظره با آیفون

عکاسی منظره با آیفون

9 نکته برای عکاسی منظره با آیفون

تکنیک های عکاسی منظره با آیفون چیست؟

اگر به دنبال گرفتن عکس های منظره زیبا فقط با یک آیفون هستید، به جای درستی آمده اید.

ببینید، گاهی اوقات به جای بدنه های سنگین و گران قیمت دوربین و یک کوله پشتی پر از لنز، تنها چیزی که برای به تصویر کشیدن زیبایی های بیرون از خانه نیاز دارید یک تلفن همراه ساده است. این یک رویکرد ایده آل برای پیاده روی های کوتاه، گشت و گذارهای آخر هفته، سفرهای کمپینگ طولانی، یا هر موقعیتی است که می خواهید عکس های خیره کننده ای از درختان، دریاچه ها، کوه ها و موارد دیگر ایجاد کنید.

 

در این مقاله، ما 9 نکته برتر خود را برای عکاسی خیره کننده از منظره آیفون به اشتراک می گذارم، به این ترتیب، تا زمانی که مطالعه را تمام کردید، بتوانید مانند یک حرفه ای با گووشی آیفون خود عکس بگیرید! با ما همراه باشید.

از اشیاء پیش زمینه برای تصاویر تاثیرگذار استفاده کنید

مناظر همه چیز درباره مناظر زیبا و افق های گسترده هستند، اما اگر یک شی پیش زمینه را اضافه کنید، عکس های شما بسیار دراماتیک تر می شوند و به بینندگان شما حسی از زمینه می گیرند.

اشیاء پیش زمینه می توانند به سادگی درختان، سنگ ها، حیوانات یا هر چیز دیگری باشند که به تکمیل بقیه تصویر کمک می کند. افزودن یک عنصر پیش زمینه دشوار نیست و مطمئناً نباید فرآیند پیچیده و طولانی باشد.

اغلب می‌توانید با تنظیم زاویه آیفون یا با هدف گرفتن دوربین خود در جهتی متفاوت، یک شیء پیش‌زمینه زیبا قرار دهید. و تصاویر زیبایی از عکاسی منظره با آیفون خود بگیرید.

هنگامی که به دنبال عناصر پیش‌زمینه می‌گردید، سعی کنید از شکل‌های طبیعی به جای اشیاء مصنوعی مانند علائم، ساختمان‌ها یا وسایل نقلیه استفاده کنید. مطمئناً، اشیاء مصنوعی می توانند کار آمد باشند، اما تمایل دارند از ظاهر طبیعی صحنه بکاهند.

هدف این است که با ابرهای درخشان، درختان، تپه‌ها، مزارع، دریاچه‌ها و دیگر عناصر منظره، تصاویری تاثیرگذار بسازید، در حالی که به بینندگان خود کمی چیز اضافی برای لنگر انداختن تصویر بدهید!

ارتفاع خود را تنظیم کنید

 

عکاسی منظره با آیفون

 

 

وقتی افرادی را می‌بینم که مشغول عکاسی منظره با آیفون خود هستند، روند تقریباً همیشه یکسان است: آن‌ها صحنه زیبایی را می‌بینند، بنابراین می‌ایستند، گوشی خود را دراز می‌کنند و عکس می‌گیرند.

این رویکرد به خوبی کار می کند، اما شما می توانید نتایج بسیار متفاوتی را تنها با ایجاد یک تغییر ساده بدست آورید:هنگام عکاسی منظره با آیفون ، از جای خود بلند نشوید. در عوض، با تنظیم قد خود به دنبال دیدگاه های مختلف باشید.

چیزی پیدا کنید که روی آن بایستید تا بالاتر بروید، یا بهتر از آن، فقط بنشینید تا به زمین نزدیکتر شوید. روش دوم همچنین به شما امکان دسترسی آسان به عناصر پیش‌زمینه مانند گل‌ها، برگ‌ها یا حتی موجوداتی را می‌دهد که می‌توانند حتی خسته‌کننده‌ترین عکس‌های منظره را نیز جذاب کنند.

گاهی اوقات،  فقط گوشیم را روی زمین بگذارید و آن را بالا و پایین کنید تا تصویر مورد نظرم را ثبت کنید. یک تغییر ساده قد واقعاً می تواند معجزه کند.

از تنظیمات Grid برای بهبود ترکیب استفاده کنید

 

عکاسی منظره با آیفون

 

 

عکس‌های منظره به خوبی به ترفندهای ترکیب‌بندی ساده مانند قانون یک سوم کمک می‌کنند، اما همیشه آسان نیست که افق‌ها و سایر عناصر را به درستی در یک راستا قرار دهید.

 

برای عکاسی منظره با آیفون ، فقط می توانید به Settings>Camera بروید و گزینه Grid را فعال کنید. این یک پوشش روی صفحه دوربین شما قرار می‌دهد که می‌توانید هنگام نوشتن عکس‌هایتان آن را ببینید، و این یک راه عالی برای کمک به شماست که همه چیز را به درستی تراز کنید.

در حالی که ترفندهایی مانند قانون یک سوم قوانین تغییرناپذیر عکاسی نیستند، اما اگر فقط یک راه ساده و موثر برای گرفتن تصاویر خوب می‌خواهید، مکانی عالی برای شروع هستند.

این خطوط شبکه همچنین راه خوبی برای کمک به اطمینان از مستقیم بودن عکس‌های منظره آیفون شما هستند، به این معنی که زمان کمتری را صرف ویرایش و زمان بیشتری برای لذت بردن از لحظه می‌کنید!

در حالی که ترفندهایی مانند قانون یک سوم قوانین تغییرناپذیر عکاسی نیستند، اما اگر فقط یک راه ساده و موثر برای نوشتن تصاویر خوب می‌خواهید، مکانی عالی برای شروع هستند. سعی کنید افق را در خط شبکه بالا یا پایین قرار دهید، یا با قرار دادن عناصر پیش زمینه و پس زمینه روی خطوط شبکه بازی کنید.

 

این خطوط شبکه همچنین راه خوبی برای کمک به اطمینان از مستقیم بودن عکس‌های منظره آیفون شما هستند، به این معنی که زمان کمتری را صرف ویرایش و زمان بیشتری برای لذت بردن از لحظه می‌کنید!

یک شخص را در پیش زمینه قرار دهید

آیا تا به حال به عکس‌های منظره خود نگاه کرده‌اید، فقط متوجه شده‌اید که آن‌ها کاملاً احساس واقعی بودن در آنجا را به تصویر نمی‌کشند؟

انتقال اندازه، مقیاس و احساسات یک منظره زیبا دشوار است، اما یک راه حل ساده وجود دارد: برای عکاسی منظره با آیفون، یک نفر را به پس زمینه تصویر اضافه کنید. منظور این نیست که باید شخصی را به صورت مصنوعی در فتوشاپ اضافه کنید. در عوض، به سادگی از کسی بخواهید در حالی که شما عکس می گیرید در کادر بایستد.

آنها مجبور نیستند کار خاصی انجام دهند یا حتی به دوربین نگاه کنند. فقط قرار دادن شخص دیگری در کادر اغلب کافی است تا به بینندگان شما کمک کند احساس کنند که صحنه را تجربه می کنند.

از تنظیم Straighten برای اصلاح افق استفاده کنید

 

عکاسی منظره با آیفون

 

یکی از پیچیده‌ترین عناصر عکاسی منظره با آیفون ، مستقیم کردن افق است. به نظر می رسد این کار بسیار ساده ای است، و با این حال، کوچکترین شیب تلفن شما می تواند منجر به افق های کج و ناهموار شود که در غیر این صورت عکس های عالی را خراب می کند.

خوشبختانه، ابزار صاف کردن آیفون، رفع این مشکل را بسیار ساده می‌کند.

برای ویرایش یک افق با زاویه ناخوشایند، تصویر را در برنامه Photos خود باز کنید، سپس روی گزینه Straighten ضربه بزنید. برای تنظیم چرخش عکس می توانید از نوار لغزنده کناری استفاده کنید.

در این فرآیند مقداری پیکسل از دست خواهید داد، اما فایل‌های گوشی‌های هوشمند دارای وضوح زیادی هستند؛ بنابراین حتی پس از تنظیم برای یک افق کج، تصویر نهایی شما بیش از اندازه کافی اطلاعات برای اشتراک‌گذاری، پست کردن و حتی چاپ خواهد داشت.

درست بعد از طلوع یا درست قبل از غروب خورشید عکس بگیرید

 

 

عکاسی در غروب آفتاب

 

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای بهبود عکاسی منظره با آیفون ، توجه ساده به زمان روز است. در حالی که گرفتن عکس های زیبا در فضای باز با آسمان آبی روشن همیشه سرگرم کننده است، عکاسی در صبح یا عصر می تواند نتایج مثبتی به شما بدهد.

یکی از بهترین قسمت ها در مورد گرفتن عکس منظره در صبح یا عصر، بخاطررنگ بندی زیبا آسمان و نور در آن زمان است. نور کم نور باعث ایجاد رنگی پررنگ، زرد یا طلایی می شود که باعث درخشش مناظر می شود. همچنین سایه‌های بلندی دریافت می‌کنید که عکس‌هایتان را حماسی می‌کنند، و اگر جو غلیظ از مه یا مه است، می‌توانید عکس‌های خیره‌کننده‌ای از طلوع یا غروب خورشید بگیرید.

همچنین یک مزیت اضافی وجود دارد که در طبیعت زمانی که اوضاع در آرامش است.

عکس های خود را برای حداکثر تاثیر برش دهید

برش یک عکس به نرم افزار پیشرفته و صبر زیادی نیاز داشت، اما در عکاسی منظره با آیفون ، به سختی می تواند ساده تر از این باشد! برش می تواند به طور چشمگیری عکس های منظره شما را بهبود بخشد، اما این تنظیمی نیست که بسیاری از مردم به آن فکر می کنند.

می‌توانید برای حذف افراد یا اشیاء از لبه‌های یک عکس، برش دادن، کادربندی یا نسبت تصویر را تنظیم کنید، یا به سادگی به تصاویر خود تأثیر بصری بیشتری بدهید.

برای برش عکس در آیفون، Edit را انتخاب کنید، سپس روی نمادی که شبیه دو پله متقاطع است ضربه بزنید. انگشت خود را روی لبه تصویر فشار داده و بکشید، که به طور خودکار پوشش Crop را نمایش می دهد و به شما نشان می دهد که عکس شما چگونه تغییر می کند.

از فیلترها برای بهبود و تنظیم رنگ مناظر خود استفاده کنید

 

 

 

یکی از بهترین بخش‌های عکاسی منظره با آیفون ، گزینه‌های تنظیم رنگ بسیار زیاد است. دوربین پیش‌فرض کاملاً خوب کار می‌کند، اما هنگام عکاسی از مناظر، ممکن است بخواهید رنگ‌ها را افزایش دهید یا حالت خاصی ایجاد کنید. در آن زمان است که فیلترهای عکس داخلی واقعا می توانند بدرخشند و استفاده از آنها بسیار آسان است.

برای استفاده از فیلترهای داخلی آیفون خود، وقتی دوربین فعال است، روی مرکز صفحه ضربه بزنید و به سمت بالا بکشید. با این کار چند گزینه و نماد اضافی در پایین رابط ظاهر می شود، از جمله یکی با سه دایره متقاطع. برای نشان دادن فیلترهای موجود روی آن ضربه بزنید و انگشت خود را روی آنها بکشید تا ببینید چگونه تصویر شما را تغییر می دهند.

از محبوب ترین فیلتر ها برای عکاسی منظره با آیفون ، Vivid Warm و Dramatic هستند، اما گاهی اوقات می توانید نتایج عالی را در زمانی که اصلا انتظارش را ندارید به دست آورید.

عکاسی با فیلتر سیلورتون یا مونو می‌تواند فوراً یک تصویر منظره را به چیزی شبیه به یک فیلم وسترن قدیمی تبدیل کند و می‌تواند حس و احساس کاملاً متفاوتی را در مقایسه با یک عکس تمام رنگی منتقل کند.

اجسام بزرگ را روی یکی از یک سوم عمودی قرار دهید

یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد یک عکاسی منظره با آیفون خیره کننده این است که افق خود را روی یک سوم افقی یا بین آن قرار دهید.

این یک تکنیک ساده و تکنیکی است که بسیاری از عکاسان در نهایت یاد می‌گیرند که از آن جدا شوند، اما شما واقعاً نمی‌توانید با استفاده از آن یک سوم ترسیم‌کننده‌ها برای نوشتن تصاویر خود اشتباه کنید.

اما در حالی که یک سوم افقی مهم است، یک سوم عمودی نیز شایسته توجه است!

کلام آخر

این روزها افراد بسیاری از کاربران گوشی های آیفون هستند، و علاقه مند به عکاسی، در این مقاله تلاش کردیم تنظیمات و اصول مهم عکاسی منظره با آیفون را برای شما عزیزان شرح دهیم تا بتوانید تصاویر زیبا و دلخواه خود را به صورت حرفه ای ثبت کنید.

بیشتر بخوانید: عکاسی منظره 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =