7 ویژگی کارت ویزیت عالی

ویژگی کارت ویزیت عالی

ویژگی های یک کارت ویزیت عالی

کارت های ویزیت هنوز هم یکی از دارایی های مهم بازاریابی یک کسب و کار هستند. اگر کارتی ندارید که بتوانید آن را به مشتریان یا همکاران احتمالی تحویل دهید، یک کارت ویزیت باعث می شود مشتریان احساس کنند که فردی را در شرکت شما می شناسند، طراحی کارت ویزیت با کیفیت باعث می شود مشتریان تمایل بیشتری برای برخورد با شما داشته باشند. ویژگی هایی برای یک طراحی کارت ویزیت عالی.

1. اندازه و شکل کارت ویزیت

قبل از اینکه برای طراحی کارت ویزیت خود بنشینید، مهم است بدانید که اندازه و جهت کارت شما چگونه خواهد بود. این نه تنها بر اندازه متن و میزان اطلاعاتی که می توانید وارد کنید تأثیر می گذارد ، بلکه مواردی مانند معمولی بودن یا غیرمتعارف بودن را نیز به شما منتقل می کند. کارتهای مستطیل شکل، قالبی هستند که اکثر مردم با آن آشنا هستند. کارت های عمودی کمتر رایج هستند و می توانند برای تمایز شما از رقبای خود استفاده شوند. اگر هدف شما برجسته است، ممکن است بخواهید یک کارت ویزیت پلاستیکی خاص یا کارت ضخیم با لایه ای چشم نواز بین دو طرف جلو و عقب در نظر بگیرید. تصمیم بگیرید که کسب و کار شما در بین کم اهمیت و جسورانه قرار دارد.

2. لوگو

لوگوی شما باید برجسته ترین ویژگی و پس از آن نام شما باشد. لوگوی شما رنگهایی را که در کارت خود استفاده می کنید تعیین می کند. دو رنگ برای چنین کارت کوچکی استاندارد است ، اما می توانید دوتایی را آزمایش کنید. لوگو می تواند نیمی از یک کارت یک طرفه و کل طرف یک کارت دو طرفه را اشغال کند.

مطالب مرتبط : نحوه طراحی لوگو فایرفاکس در فتوشاپ

فونت های لوگوی شما می توانند فونت هایی را که در بقیه کارت استفاده می کنید، تعیین کنند. اگر شرکت شما ارتباطی با کودکان دارد، با خیال راحت از یک فونت شبیه به کودک و یک فونت رایج مانند Helvetica استفاده کنید. فونت “سرگرم کننده” می تواند برای متن های بزرگتر مانند نام شما استفاده شود و فونت قابل خواندن باید برای هر چیز کوچکتر استفاده شود. اگر می خواهید حرفه ای نشان دهید، از وزن های مختلف یک فونت مانند Helvetica (مانند Helvetica light و Helvetica bold) استفاده کنید و به رنگ های سیاه و سفید پایبند باشید.

3. تنها مهمترین اطلاعات را در بر داشته باشید

وسوسه انگیز است که اندازه فونت را کاهش دهید و بیشترین اطلاعات را که در کارت ویزیت خود دارید درج کنید. برخی از طراحان کارت هایی تهیه می کنند که شامل موارد اصلی (نام، عنوان، نام کسب و کار، تلفن، ایمیل، وب سایت)، به علاوه هر نمایه شبکه اجتماعی، زمینه فروش، لیست جامع خدمات و بیوگرافی است. اگر اطلاعات زیادی روی کارت خود دارید، مطمئناً توجه گیرنده را به دلیل اضافه بار اطلاعات از دست می دهید.

شما باید به اندازه کافی برای جلب توجه گیرنده و به یاد ماندنی کردن آن، بدون اینکه سر او بچرخد، وارد شوید. اطلاعات اضافی را کنار بگذارید و با گزینشی در مورد اطلاعاتی که وارد می کنید، کارت ویزیت خود را ساده نگه دارید.

4. از پوشش کامل خودداری کنید

 

 

ویژگی کارت ویزیت عالی
7 ویژگی کارت ویزیت عالی

 

 چاپ کارت ویزیت به صرفه، بسیار متداول است که متن و طرح های رنگی در دو طرف کارت ویزیت خود داشته باشید. اما ، از وسوسه پوشاندن کامل هر فضای سفید روی کارت خود، مگر در موارد ضروری، اجتناب کنید.

هنگامی که جایی برای نوشتن وجود ندارد، وقتی رنگ تیره ای است که تمام سطح را پوشانده است، یا هنگامی که یک سطح براق به هر دو طرف اعمال می شود، برای گیرنده شما غیرممکن است که یادداشت کند، برای کسانی که به طور مرتب از کارت ویزیت برای یادداشت برداری استفاده می کنند، ممکن است کارت مشکی و براق شما این کار را برای آنها غیر ممکن سازد و شما را از یاد ببرند.

5. با وب سایت خود و سایر مطالب تبلیغاتی سازگار باشید

به این ترتیب ، به خاطر سپردن و تشخیص مشتریان برای شما آسان تر خواهد بود. اگر وب سایت یا سایر مطالب بازاریابی ندارید، اما کسب و کار شما دارای یک لوگو ثابت است یا به دلیل موارد خاصی معروف است (اعم از نشانه شما، ساختمان، لباس کارکنان و غیره) ، سعی کنید در طراحی کارت ویزیت ادغام کنید.

6. آنها را به صورت حرفه ای چاپ کنید

در حالی که می توانید کارت ویزیت خود را در خانه با چاپگر جوهر افشان یا کاغذ کارت ویزیت چاپ کنید ، لطفاً چاپ حرفه ای را در نظر بگیرید. مگر اینکه از قابلیت چاپ تجاری برخوردار باشید، کارت های ویزیت ممکن است بهترین تاثیر اولیه را نداشته باشند ،اگر آنها را خودتان چاپ کنید ،  با چاپ توسط خود شما می توانید مقدار قابل توجهی پول ذخیره کنید و اطلاعات خود را به راحتی به روز کنید ، اما تأثیر واگذاری کارت ویزیت خانگی مانند کارت هایی نیست که به صورت حرفه ای چاپ می شوند.

7. کارت ویزیت خود را چسبناک کنید

انگشتان مارمالاد را فراموش کنید، منظور ما از “چسبناک” این است که کارت شما در مکانی که مشتری شما بتواند آن را ببیند چقدر است. ما دیده ایم که کارت های مغناطیسی برای مشاغلی که خدمات مکرر مانند لوله کشی، نقاشی خانه، باغبانی، حیوانات خانگی، آرایشگاه، خدمات ماشین و غیره را ارائه می دهند بسیار خوب کار می کند و مردم آنها را به طور منظم روی در یخچال قرار می دهند.

برای مشاهده نمونه کارهای ما به صفحه طراحی کارت ویزیت مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط: آموزش طراحی کارت ویزیت

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =