10اهمیت کاتالوگ به عنوان ابزار بازیاریابی

کاتالوگ به عنوان ابزار بازیاریابی

10اهمیت کاتالوگ به عنوان ابزار بازیاریابی

کاتالوگ به عنوان ابزار بازیاریابی چه تاثیری بر کسب و کار شما میگذارد؟

کاتالوگ ها بیشتر از وب سایت ها یا تبلیغات تلویزیونی بر تصمیمات خرید تأثیر می گذارند. حقایق را دریافت کنید، به علاوه ایده هایی برای کمک به ایجاد کاتالوگ تبدیل کننده.

مردم از طریق داستان درگیر می شوند. زمانی که الهام گرفتند پاسخ می دهند. در حالی که ابزار های بازاریابی هنوز اهمیت دارد، ارائه محصولات شما به شکل داستان به خواننده کمک می کند تا در سطح احساسی با برند شما ارتباط برقرار کند تا الهام بخش عمل شود.

جای تعجب نیست که طراحی کاتالوگ و ارائه آنها سالیان سال است که بسیار رایج و تاثیر گذار در کسب و کار است.

کاتالوگ ها نه تنها ملموس بودن و قدرت سفارش مستقیم را ارائه می دهند، بلکه با سوق دادن مشتریان به سمت تجربیات دیجیتال به بخشی جدایی ناپذیر از یک کمپین همه کانالی تبدیل شده اند. آنها اکنون یکی از مباحث اصلی ترافیک تلفن همراه، وب سایت و فروشگاه ها هستند.

در این مقاله، ما نگاهی به 10 دلیل قوی می اندازیم که چرا کاتالوگ ها باید بخشی جدایی ناپذیر از استراتژی بازاریابی شما باشند. ما همچنین ایده های مفیدی را به شما ارائه خواهیم داد که می توانید از آنها برای ایجاد کاتالوگی که متصل و ارائه می شود استفاده کنید.

با ما همراه باشید.

کاتالوگ ها بر تصمیمات خرید تاثیر می گذارند.

کاتالوگ به عنوان ابزار بازیاریابی عمل میکنند ؛ برای مثال :آیا می‌دانستید که کاتالوگ‌ها نسبت به وب‌سایت‌ها یا تبلیغات تلویزیونی در واقع تأثیر قوی‌تری بر تصمیم‌گیری‌های خرید دارند؟

آنها قابل لمسی هستند و مدت طولانی‌تری در خانه باقی می‌مانند و گیرنده را وسوسه می‌کنند تا کاری با آن انجام دهد. در یک مطالعه موردی، یک خرده‌فروش تجارت الکترونیک ساعت‌های لوکس و جواهرات، یک کمپین کاتالوگ دو ماهانه با عکاسی محصولات هنری با چاپ با کیفیت بالا راه‌اندازی کرد.

با ترکیب کاتالوگ‌ها با ایمیل‌ها، شرکت شاهد افزایش 15 درصدی فروش و افزایش 27 درصدی درخواست‌ها در مقایسه با کمپین فقط ایمیلی بود. شواهد قدرتمندی مانند این نشان می‌دهد که چرا خرده‌فروشان هنوز از کاتالوگ‌ها برای جذب مشتریان و تشویق آنها برای شروع سفر خریدار استفاده می‌کنند و از کاتالوگ به عنوان ابزار بازیاریابی  استفاده می­کنند.

محتوای را ارائه دهید که به مشتری شما کمک می کند با محصولات و شرکت شما ارتباط برقرار کند. مطالعات نشان می‌دهد که کاتالوگ‌هایی که حاوی محتوایی برای بیان شخصیت برند هستند، پتانسیل افزایش فروش را دارند.

شامل داستان‌هایی در مورد نحوه استفاده یا ایجاد محصول، مقالات مرتبطی که اطلاعات عمیق‌تری ارائه می‌دهند و نمایه‌های مشتری یا کارمند.

مردم با کاتالوگ ها در سطح عمیق تری درگیر می شوند.

تجربه خرید تبدیل به یک معامله بزرگ شده است. حتی سازمان‌های بومی دیجیتال نیز چاپ را برای ارتباط بهتر با مشتریان و مشتریان احتمالی خود پذیرفته‌اند.

این در مورد انتقال افراد فراتر از یک معامله به یک ارتباط عاطفی است. از طریق داستان ها و تصاویر، کاتالوگ ها افراد را به سفر یا حتی یک ماجراجویی می برند.

همانطور که مطالعه موردی خرده فروش جواهرات نشان داد، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد کاتالوگ ها می توانند فروش و تعامل را از طریق افزایش وضوح محصول و سهولت تخیل محصول افزایش دهند و کاتالوگ به عنوان ابزار بازیاریابی قوی برای کسب و کارهای مختلف موثر واقع شوند.

 

تبلیغات با زمان محدود ارائه دهید. مطالعات نشان می‌دهد که تعامل با کاتالوگ‌هایی که زمان فروش را مشخص کرده اند قوی‌تر است. تبلیغات احساس فوریت را ایجاد می کند و برای مشتریان بالقوه این امر یک پاداش بهع حساب می­آید.

کاتالوگ ها سکوی پرتابی برای فروش بیشتر هستند.

کاتالوگ به عنوان ابزار بازاریابی ایده های جدیدی را معرفی می کند. آنها آگاهی ایجاد می کنند و مصرف کنندگان را برای خرید از طریق کانال های دیگر ترغیب می کنند.

تحقیقات نشان می‌دهد که کاتالوگ‌ها زمانی موفق‌تر هستند که در یک کمپین بازاریابی چند کاناله گنجانده شوند تا مشتریان را برای بهینه‌سازی خرید به سایت‌های تجارت الکترونیک سوق دهند.

هویت برند خود را با استفاده از لحن و تصاویر یکسان در تمام کانال های رسانه ای خود، از جمله رسانه های آنلاین، رسانه های اجتماعی و چاپ، گسترش دهید. مطمئن شوید که چندین گزینه سفارش را در کاتالوگ‌های خود قرار دهید، مانند پیوندهای وب‌سایت، شماره تلفن یا فرم‌های پستی، ایمیل ها و… .

تحقیقات علوم اعصاب از ارزش تبلیغات فیزیکی

با مطالعه مغز مصرف کنندگان، علم در حال حفاری عمیق تر در بازاریابی است تا تجزیه و تحلیل کند که چه چیزی موثر است و چه چیزی مفید نیست.

نتایج نشان می‌دهد که «تبلیغات فیزیکی تأثیر طولانی‌تری برای یادآوری آسان هنگام تصمیم‌گیری خرید [در مقابل. دیجیتال]. مهمتر از همه، تبلیغات فیزیکی باعث ایجاد فعالیت در ناحیه ای از مغز (خط مخطط شکمی) می شود که مسئول [ارزیابی] ارزش و مطلوبیت محصولات ویژه است، که می تواند نشانه ای از قصد بیشتر برای خرید باشد» .

به طور خلاصه، علم اکنون ثابت می‌کند که کاتالوگ به عنوان ابزار بازیاریابی می تواند بسیار مفید و موثر عمل کند و تاثیرات به سزایی د ربخش فروش شما ایجاد کند.

سفر مشتریان خود را از آگاهی تا خرید ترسیم کنید تا بینش خود را در مورد اینکه چگونه کاتالوگ ها به بهترین وجه با تجربه آنها مطابقت دارند، به دست آورید. آیا آنها سنت گرایان چاپ هستند یا خریداران آنلاینی هستند که به دنبال رضایت فوری هستند؟ گردآوری این بینش‌های ارزشمند می‌تواند به شما کمک کند تا کاتالوگی ایجاد کنید که به مخاطبان شما آنچه را که می‌خواهند می‌دهد و بیشترین هزینه را برای شما به ارمغان می‌آورد.

کاتالوگ ها شکاف بین دنیای فیزیکی و دیجیتال را پر می کنند.

وقتی کاغذ و پیکسل با هم همگرا می شوند، اتفاقات شگفت انگیزی ممکن است رخ دهد. کاتالوگ‌ها بستر فیزیکی مناسبی را برای ادغام فناوری‌های دیجیتال پویا مانند واقعیت افزوده ( کد QR) ، ارتباطات میدان نزدیک و موارد دیگر ارائه می‌دهند که باعث میشود از کاتالوگ به عنوان ابزار بازاریابی قوی استفاده شود.

این فناوری‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا تجربیات تعاملی جذابی را ارائه دهید تا مصرف‌کنندگان را به سمت تجربه‌های برندی که به خاطر بسپارند، و همچنین به ویژگی‌های دیجیتالی شما، مانند وب‌سایت‌ها، برنامه‌های تلفن همراه، رسانه‌های اجتماعی و غیره سوق دهند.

کاتالوگ ها احساسات و تداعی های قوی و مثبت را برمی انگیزند.

از احساس کاغذ روی نوک انگشتان گرفته تا جذابیت بصری تصاویر، کاتالوگ ها تجربه ای واقعی و چند بعدی را به خوانندگان می دهند که حواس چندگانه را به طور همزمان تحریک می کند. این تجربیات فیزیکی به ایجاد خاطرات و ارتباطات کمک می کند. آنها همچنین الهام بخش خوانندگان با احتمالات، کمک به فرار از استرس روزانه.

مطالعات نشان می‌دهد که کاتالوگ‌ها حتی به کاهش اضطراب در مورد دریافت صورت‌حساب کمک می‌کنند. کاتالوگ به عنوان ابزار بازاریابی می تواند درگیری ذهنی برای مخاطب ایجاد کند و در یاد آنها بماند این قدرت را به نسبت کاتالوگ های دیجیتال دست کم نگیرید.

 

ابعاد مناسب تاثیر گذاری را چند برابر خواهد کرد

یک اندازه برای همه مناسب نیست. در حالی که موجودی شما ممکن است اندازه کاتالوگ شما را تعیین کند، در نظر بگیرید که قالب ها و اندازه های تخصصی مختلف را آزمایش کنید تا ببینید مشتریان شما به چه چیزی بهترین پاسخ را می دهند. استفاده از تکنیک های نوآورانه چاپ مانند بافت و بو نیز می تواند کاتالوگ شما را متمایز کند.

 

کاتالوگ ها می توانند از داده های مشتری برای شخصی سازی تجربیات استفاده کنند.

به لطف پایگاه داده های صنعتی بزرگ که حاوی اطلاعات جمعیت شناختی میلیون ها خانوار است، اکنون هدف گذاری با کاتالوگ ها بسیار آسان تر است.

همچنین به لطف خرید آنلاین، بسیاری از خرده فروشان پایگاه داده های خود را جمع آوری کرده اند که می توان از آنها برای تقسیم بندی مشتریان خود بر اساس نوع و رفتار خریدار استفاده کرد. بنابراین کاتالوگ‌ به عنوان ابزار بازاریابی مناسب را در اختیار افراد مناسب قرار میگیرد.

به عنوان مثال، می‌توانید گروه مشخصی از محصولات را به مخاطبان هدف، مانند گلف بازها یا آشپزها، که احتمال خرید بیشتری دارند، نشان دهید، که در نهایت به افزایش بازگشت سرمایه کمک می‌کند.

بخش‌بندی همچنین به جبران هزینه‌های تولید کاتالوگ کمک می‌کند، زیرا این هزینه‌ها به سمت مشتریانی می‌رود که به یک دسته محصول خاص علاقه نشان داده‌اند.

کاتالوگ‌های خود را با استفاده از داده‌های مشتری از خریدهای گذشته؛ سفارشی کنید تا محصولاتی را که به آن‌ها علاقه نشان داده‌اند برجسته کنید. این مر به شما کمک می‌کند نیازهای آنها را پیش‌بینی کنید و وفاداری را افزایش دهید.

همچنین می‌تواند به شما کمک کند کاتالوگ‌های کمتری را برای کسانی که قصد خرید کمتری دارند و تعداد بیشتری را برای کسانی که قصد خرید بیشتری دارند ارسال کنید.

کاتالوگ ها اسناد و نتایج قابل اندازه گیری را امکان پذیر می کنند.

با فشارهای بودجه بر بازاریابان برای اثبات بازگشت سرمایه، انتساب مهمتر از همیشه است. با آگاهی از اینکه کدام سرنخ از کجا آمده است، بهتر می توانید ارزیابی کنید که آیا کاتالوگ های شما اهداف شما را برآورده می کند یا خیر. بسته به عملکرد، می توانید موجودی، کپی، تصاویر، پیشنهادات و درایورهای دیجیتال خود را در صورت نیاز تنظیم کنید.

ردیابی کاتالوگ ها با تاریخ های ایمیل قطعی و کدهای مشتری و منبع آنها آسان است. سفارشات تلفنی، پستی و آنلاین و همچنین تبلیغات ویژه را می توان پیگیری کرد، بنابراین می توانید فروش را به یک کاتالوگ به عنوان ابزار بازاریابی خاص نسبت دهید. هدایت مشتریان به یک برنامه دیجیتال از کاتالوگ شما همچنین قابلیت ردیابی فوری را نیز فراهم می کند.

اثربخشی کاتالوگ‌های خود را با استفاده از برنامه‌های ضبط کد کلیدی و بازگردانی اندازه‌گیری کنید تا بتوانید ردیابی کنید چه کسی چه چیزی و چه زمانی خرید کرده است. بسیاری از خرده‌فروشان پایگاه‌های اطلاعاتی مشتریان آنلاین خود را با داده‌های کاتالوگ خود همگام‌سازی می‌کنند، بنابراین می‌توانند آزمایش کنند که هنگام همگام‌سازی با کانال‌های دیگر چه اتفاقی می‌افتد.

 

کاتالوگ ها سهولت، راحتی و آرامش را ارائه می دهند.

کاتالوگ‌ به عنوان ابزار بازاریابی این فرصت را برای مصرف‌کنندگان فراهم می‌کنند تا سرعت خود در خرید را کاهش دهند و از تجربه حمل و نقل از طریق تصاویر و داستان‌ها لذت ببرند و بتوانند محصولات را یکدیگر مقایسه کنند تا نتیجه دلخواهشان را بدست بیاورند.

همچنین به آنها زمان می دهد تا آیتم های جدید را کشف کنند و بهترین انتخاب ها را انجام دهند. کاتالوگ‌ها در هر جایی قابل دسترسی هستند، که به خواننده اجازه می‌دهد با سرعت و برنامه زمانی خاص خود با حواس‌پرتی کمتر آنها را مرور کند.

تعداد دفعات ارائه کاتالوگ خود را به صورت فصلی محدود کنید. در واقع منظورمان این است که با توجه به فصل پر فروش خود آن ها را طراحی و ارائه کنید. این امر باعث افزایش توجه، علاقه و هیجان برای مشاهده محصولات و خدمات جدید خواهد شد. خلاقیت و زیبایی شناسی را در طراحی خود در نظر بگیرید، زیرا می توانند به برند شما مزیت رقابتی بدهند.

 

 

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 13 =