نکات مهم درباره انتخاب عکس مناسب برای کاتالوگ را بدانید!

انتخاب عکس مناسب برای کاتالوگ

چگونه مناسب ترین تصویر را برای کاتالوگ خود انتخاب کنیم؟

انتخاب عکس مناسب برای کاتالوگ چه اهمیتی دارد؟

طراحی کاتالوگ می تواند یک ابزار بازاریابی فریبنده در یک بازار مجازی یا حقیقی باشد. استفاده از کاتالوگ ها برای تبلیغ کسب و کار تان شما را از رقبای خود متمایز می کند، تا با موفقیت مشتریان خود را جذب کنید. این ابزار تبلیغاتی فرصت منحصر به فردی را برای برقراری ارتباط طولانی تر با مخاطبان هدف خود فراهم می کند؛ زیرا افراد در هر زمان و مکانی که بخواهند می توانند به آن دسترسی داشته باشند. با در دست داشتن کاتالوگ، مشتریان شما این شانس را خواهند داشت که بتوانند محصول و خدمات شما را با سایر رقبا مقایسه کنند و محصول مورد نیازشان را سارش دهند.

زمانی که یک شرکت نیاز به چاپ کاتالوگ عالی دارد، علاوه بر انتخاب جنس مواد چاپ کاتالوگ با کیفیت، تصاویر چشم نوازی را نیز انتخاب می کند. تصاویر نه تنها می توانند اطلاعات را به طور مستقیم منتقل کنند، بلکه بر زیبایی و بیان چیدمان نیز تأثیر می گذارند.

زمانی که شرکت ها در حال آماده شدن برای چاپ کاتالوگ هستند، برخی از شرکت ها تصاویر رایگان و تجاری را برای چاپ کاتالوگ انتخاب می کنند. بدون شک این روشی بسیار کم هزینه برای چاپ کاتالوگ است. اما آیا در طراحی چاپ کاتالوگ شرکت خود تصاویر را انتخاب کرده و به خوبی از آنها استفاده خواهید کرد؟

از آنجایی که می دانیم یک کاتالوگ با طراحی خوب و انتخاب عکس مناسب برای کاتالوگ چقدر می تواند برای کسب و کار شما مهم باشد؟ عکس خوب برای چاپ کاتالوگ چگونه است؟ چگونه عکس مناسبی را برای چاپ کاتالوگ خود انتخاب کنیم؟ پاسخ به این سوالات در این مقاله آمده است. با ما همراه باشید.

1.      آیا تصویر با موضوع مطابقت دارد؟

عکاسی نیز برای چاپ کاتالوگ به سبک هایی تقسیم می شود که شما می توانید انتخاب عکس مناسب برای کاتالوگ را بر اساس سبک های مختلف دسته بندی کنید و به نسب نوع طراحی بهترین را برگزینید. تنظیم صحنه و تنظیم رنگ ها بر خلق و خوی عکس تاثیر می گذارد. در تم های مختلف، مطابقت انتخاب عناصر با تناژ آن تم، یکی از اساسی ترین اصول طراحی است. بنابراین بایدانتخاب عکس مناسب برای کاتالوگ را بر اساس تم طراحی انتخاب کنید برای مثال اگر طرحی مینیمال دارید بهتر است از عکاستان بخواهید به صورت مینیمال عکاسی کند.

به عنوان مثال، در دو تصویر زیر در مورد چای، تصویر سمت چپ بیشتر شبیه یک چای عصرانه بریتانیایی است و تصویر سمت راست بیشتر مطابق با تصور چای سنتی چینی است.

 

انتخاب عکس مناسب برای کاتالوگچای سنتی چینی

مقاله مرتبط:

نکات مهم در طراحی کاتالوگ حرفه ای

2.      آیا محتوای تصویر واضح است؟

انتخاب عکس مناسب برای کاتالوگانتخاب عکس مناسب برای کاتالوگ

 

 

 

 

در چاپ کاتالوگ، هدف از تصاویر توضیح بیشتر در مورد کپی رایتینگ است. بنابراین، محتوای تصویر باید واضح باشد: سوژه واضح، پس‌زمینه ساده و زاویه مناسب. طراح باید درک کند که چه مفهومی از کاتالوگ را می خواهد نشان دهد.

  • آیا موضوع عکس واضح است؟

این امر به راحتی قابل تشخیص است. یک عکس با تم واضح می تواند موضوع عکس را در نگاه اول منتقل کند، تصویری با تمرکز بصری واضح و تصویر اصلی واضح است. به عنوان مثال، دو مثال تصویری زیر چای سیاه و ماچا هستند.

  • آیا تصویر پس زمینه ساده است؟

این جزئیات بر طراحی چاپ کاتالوگ تأثیر می گذارد. پس زمینه پیچیده می تواند به راحتی فوکوس را مختل کند و عناصر دیگر را بسیار زیاد کند. به مقایسه در تصویر زیر دقت کنید. آیا تصویر سمت راست راحت تر قابل شناسایی است؟

  • آیا زاویه عکس مناسب است؟

این جزئیات بر تجربه دیداری ارائه شده توسط تصاویر و کاتالوگ چاپ تأثیر می گذارد، مانند نمایش چشم انداز نمای نزدیک از محصول، نشان دادن جزئیاتی مانند بافت ها و جنس کاغذ کاتالوگ. چنین تصاویری می تواند حس اعتماد مصرف کنندگان را افزایش دهد و باعث شود مردم احساس دیدن کار حرفه ای را داشته باشند.

3.  لوگوی شرکت خود را فراموش نکنید

یکی از انواع تصاویر کاتالوگ که همیشه باید بر روی تمام مطالبی که چاپ می کنید و ارائه می کنید گنجانده شود، لوگوی شرکت شما است. لوگوی شما بخشی از برند شما است و می خواهید به رسمیت شناخته شود تا در نهایت این تمام چیزی باشد که یک مصرف کننده برای شناسایی شما و آنچه ارائه می دهید نیاز دارد. بسیاری از کسب و کارها فراموش می کنند که لوگوی خود را در مکانی کاملاً قابل مشاهده قرار دهند.

مطالعه بیشتر:

8 نمونه طراحی کاتالوگ حرفه ای

4.     آیا عکس در بهترین شرایط گرفته شده است؟

انتخاب عکس مناسب برای کاتالوگ یکی از مهم ترین عناصر برای تضمین تاثیرگذاری این ابزار است، اگر تصویر انتخاب شده بسیار مبهم و دارای واترمارک بزرگ باشد، محصول نهایی تاثیر ضعیفی خواهد داشت و بد به نظر می رسند. علاوه بر در نظر گرفتن وضوح تصویر، به هماهنگی رنگ تصویر، طبیعی بودن رابطه بین نور و سایه و پایداری و متعادل بودن ترکیب بندی نیز بستگی دارد. اگر تصاویر منتخب شما شرایط ذکر شده را نداشت بهتر است انتخاب عکس مناسب برای کاتالوگ با تصاویر جدید را جایگزین کنید و بهترین توصیه این است که از یک عکاس ماهر یا یک شرکت تبلیغاتی مانند طرح گندم که در این زمینه سابقه ای درخشان دارد کمک بگیرید تا بتوانید یک کاتالوگ حرفه ای و تاثیر گذار توزیع کنید.

پس از تایید تصاویر انتخاب شده در کاتالوگ چاپی، ممکن است به طور مستقیم برای طراحی چاپ کاتالوگ قابل استفاده نباشند. همچنین لازم است فیلترها، پس‌زمینه‌ها یا برش و تغییر شکل تصاویر را اضافه کنید تا سبک بصری تصاویر یکسان شود.

این مقاله با موضوع چگونه باید مناسب‌ترین عکس را برای طراحی کاتالوگ انتخاب کنیم؟  از این لینک برگرفته و ترجمه شده است.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =