عکاسی صنعتی از طلا

عکاسی از طلا با مدل

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی از طلا و زیورآلات

بازار عکاسی صنعتی از طلا روز به روز در حال رشد است. عکاسی از جواهرات می تواند کاری سرگرم کننده، پاداش آور و سودآور باشد.

آیا به دنبال راهی برای گرفتن عکس هایی هستید که محصولات شما را بهتر بفروشد و حتی زیباتر به نظر برسد؟ راهنمای ما به شما کمک می کند تا امروز عکس های عالی از طلا و جواهرات را ثبت کنید.

عکاسی صنعتی از طلا


انواع عکاسی صنعتی از طلا و جواهرات قبل از شروع، بهتر است به خاطر داشته باشید که دو نوع مختلف از عکاسی از محصولات جواهرات وجود دارد. هر دوی اینها الزامات و تکنیک های مختلفی دارند. عکاسی از محصول و تجارت الکترونیکی تصاویری است که به صورت آنلاین یا در کاتالوگ محصولات مشاهده خواهید کرد. این تصاویر معمولاً در پس زمینه یکرنگ و یکدست گرفته می شوند. آنها فقط جواهرات را برجسته می کنند.عکاسی با مدل و جواهرات که بسیار خلاقانه تر است. عکاسی با مدل اغلب دارای یک مدل با جواهرات در محیط است.

1. برای عکاسی از جواهرات از سه پایه استفاده کنید

برای تصاویر محصول بی جان مانند جواهرات، باید از سه پایه استفاده کنید.

ثابت بودن دوربین روی سه پایه دارای دو مزیت دیگر است:

تنظیم نقاط فوکوس و عمق میدان (دیافراگم) را آسان تر می کند.
برای جلوگیری یا کاهش نویز می توانید سرعت شاتر و ISO را بسیار پایین بیاورید.
برای کاتالوگ lifestyle یا عکس با مدل ، می توانید سه پایه را در خانه بگذارید. به خاطر داشته باشید که هنوز هم باید به دستورالعمل های تجاری عکاسی پایبند باشید و کارهایتان را بسیار واضح نشان دهید.

مطالب مرتبط:

3 نکته برای نتایج خلاقانه با سرعت شاتر

آموزش دیافراگم در عکاسی

تنظیمات ایزو (ISO) در عکاسی دیجیتال

 

2. دوربین مناسب برای عکس های جواهرات را انتخاب کنید

بهترین دوربین برای عکاسی صنعتی از طلا و جواهرات چیست؟ برای اکثر خوش شانس ها، دوربین در عکاسی از جواهرات به اندازه سایر زمینه ها قابل توجه نیست و اگر حرفه ای عمل کنید می‌توانید به نتایج خوبی برسید.

عکاسی از جواهرات محصول و تجارت الکترونیکی
برای تجارت الکترونیکی و تصاویر استاندارد محصول، تعداد مگاپیکسل خیلی مهم نخواهد بود. این تصاویر احتمالاً کوچک یا فقط برای استفاده آنلاین هستند.
برخی از عکاسان حتی با استفاده از دوربین های عکاسی یا جمع و جور هم کنار آمده اند. اگر می خواهید کار حرفه ای انجام دهید این پیشنهاد را نداریم. بیشتر DSLR های سطح متوسط برای این دسته مناسب هستند.

عکاسی از طلا با مدل

برای عکاسی از طلا با مدل، نوع دوربینی که استفاده می کنید مهم است.

شما به یک دوربین سطح متوسط یا یک DSLR با کیفیت بالا و حرفه ای نیاز دارید. این به عکسبرداری شما برای چاپ یا آنلاین، خارج از منزل یا استودیو بستگی دارد. همچنین باید در نظر بگیرید که نیازهای مشتری شما چیست.

هنگام شروع کار تجاری، تعداد مگاپیکسل دوربین شما می تواند بسیار مهم باشد. هرچه تعداد مگاپیکسل بیشتر باشد، کیفیت چاپ بزرگتر و بالاتر خواهد بود. خوشبختانه بسیاری از دوربین های جدید مگاپیکسل بالا و با هزینه های تا حدودی کمتری دارند.

 

انواع عکاسی صنعتی از طلا و جواهرات قبل از شروع، بهتر است به خاطر داشته باشید که دو نوع مختلف از عکاسی از محصولات جواهرات وجود دارد.هر دوی اینها الزامات و تکنیک های مختلفی دارند. عکاسی از محصول و تجارت الکترونیکی تصاویری است که به صورت آنلاین یا در کاتالوگ محصولات مشاهده خواهید کرد. این تصاویر معمولاً در پس زمینه یکرنگ و یکدست گرفته می شوند. آنها فقط جواهرات را برجسته می کنند.عکاسی با مدل و جواهرات که بسیار خلاقانه تر است. عکاسی با مدل اغلب دارای یک مدل با جواهرات در محیط است.

 

عکاسی طلا با مدل

 

3. لنز مناسب را برای عکاسی از جواهرات انتخاب کنید

بدنه دوربین ممکن است به آن اندازه قابل توجه نباشد. اما لنز عکاسی از محصولات جواهرات شما را می سازد یا می شکند.

هنگامی که شما از یک محصول عکاسی می کنید، باید تا حد ممکن صادق باشد.

در عکاسی با مدل خلاقیت آزادتر است. اما هنوز باید اطمینان حاصل کنید که قطعات جواهرات شما دقیق هستند.

معمولاً باید به سراغ یک لنز استاندارد بروید. لنزهای استاندارد که به عنوان لنزهای معمولی نیز شناخته می شوند، تصویری تولید می کنند که تقریباً با آنچه چشم انسان می بیند مطابقت دارد و تصویر برای بیننده، طبیعی به نظر می رسد.

زاویه دید لنزهای استاندارد در حدود 50 تا 55 درجه به صورت مورب است. آنها از ساده ترین لنزها برای استفاده هستند زیرا شما مجبور نیستید هر نوع اعوجاج را در نظر بگیرید.

یک انتخاب محبوب برای عکس های با جزئیات جواهرات، لنزهای ماکرو است. لنز ماکرو برای عکاسی از سوژه های کوچک در فواصل بسیار نزدیک است. یک مزیت بزرگ برای لنزهای ماکرو این واقعیت است که حد فوکوس آنها بسیار نزدیک به شیشه است.

از آنجا که جواهرات جابجا نمی شوند، می توانید از یک لنز میلی متر ثابت استفاده کنید. لنزهای ثابت بسیار واضح تر و به طور کلی کیفیت بالاتری نسبت به لنزهای بزرگنمایی دارند. 50 میلی متری مانند Nifty Fifty یک انتخاب عالی است.

 

عکاسی از طلا

 

4. در تنظیمات روشنایی مناسب سرمایه گذاری کنید

دقیقاً مانند لنز ، تنظیمات نور نیز بر عکسهای جواهرات شما تأثیر می گذارد.

من یک سافت باکس حلقه ای یا نور پیوسته را برای عکسبرداری از تصاویر محصول ترجیح می دهم. این به این دلیل است که من بیشتر از اینکه مرتباً فلش بزنم ، دوست دارم نور را هنگام تنظیم آن ببینم.

چراغ حلقه ای برای نورپردازی در عکاسی از جواهرات بسیار درخشان است زیرا لبه جسم را روشن می کند. سافت باکس ها یک سبک زیبا و نرم را ترشح می کنند.

نورپردازی دقیق در هر نوع عکس از محصول حیاتی است.

همانطور که گفته شد، خلاقیت در عکاسی با مدل وجود دارد. برای این موارد می توانید از نور طبیعی استفاده کنید و اگر رنگ ها کاملاً درست نباشند قابل درک است.

 

عکاسی از طلا

مطالب مرتبط : نورپردازی در عکاسی

 

5- از کدام تنظیمات برای عکاسی از جواهرات استفاده کنید؟

تنظیمات برای عکاسی از جواهرات بسیار ساده است.حالت کانونی: از آنجا که محصولات جابجا نمی شوند ، می توانید دوربین خود را روی حالت One-Shot تنظیم کنید. One-Shot به شما امکان می دهد تصاویر خود را تنظیم کنید و بدون ترس از تغییر فوکوس ، فوکوس کنید.

ISO + سرعت شاتر:

به طور کلی ، شما باید اطمینان حاصل کنید که نویز کمترین حد ممکن وجود دارد. یک سه پایه اضافه کنید و شما می توانید از شماره ISO پایین تر و سرعت شاتر برای کاهش نویز استفاده کنید.

دیافراگم: اینجاست که همه چیز کمی پیچیده تر می شود. برای عکس های محصول، عموماً میدان عمیق تری می خواهید. این جزئیات پیچیده را نشان می دهد. من f / 8 را پیشنهاد می کنم.

اگر عکسهای دقیق تری می گیرید، می توانید از عمق میدان کم استفاده کنید. این جزئیاتی را که می خواهید روی آن تمرکز کنید برجسته می کند و اجازه می دهد بقیه در بوکه خامه ای ذوب شوند.

برای عکاسی با مدل، تنظیمات بسته به آنچه در حال عکاسی هستید محدوده خواهند داشت. با استفاده از یک مدل، احتمالاً با الزامات عکاسی پرتره هماهنگ خواهید بود!

 

عکاسی از انگشتر

6. تنظیمات خود را ساده انجام دهید

تجارت الکترونیکی و عکاسی از محصول به تنظیمات پیچیده ای نیاز ندارد. اگر چیزی وجود داشته باشد، پیچیدگی بیش از حد به ضرر شما خواهد بود.

حتی می توانید از جواهرات در خانه عکاسی کنید. چطور؟ تمام آنچه شما نیاز دارید یک سطح جامد، یک پس زمینه کاغذ سفید، دوربین، لنز و چراغ های شماست! برای محکم نگه داشتن پس زمینه می توانید از گیره فلزی استفاده کنید.

برای عکسهای با مدل از جواهرات، همین ایده می تواند استفاده شود. عناصر داستان گوی تصویر خود را طاقت فرسا نکنید. قاب را ساده نگه دارید.

گردنبند

7. از لنزهای اعوجاج اجتناب کنید

مهمترین اشتباه عکاسان جواهرات استفاده از لنز اشتباه است.

استفاده از لنز واید می تواند منطقی تر به نظر برسد تا بتوانید جزئیات ریز را گسترش دهید. متأسفانه ، این برای عکاسی از محصول کار نمی کند.

با لنزهای استاندارد امتحان کنید! زاویه دید آنها به صورت مورب در حدود 50 تا 55 درجه است.

عکاسی صنعتی از طلا

 

8- بازتاب های خود را در نظر داشته باشید

عکاسی از جواهرات سخت است. سطوح بازتابنده با روشهای آزار دهنده نور را به اطراف پرتاب می‌کنند. آنها با تنظیمات روشنایی شما خراب شده و باعث انعکاس می شوند.

شما بازتابی بازتابی از تجهیزات یا چراغ هایتان به عنوان حواس پرتی را در عکس داشته باشید! هیچ چیز بدتر از یک انگشتر زمرد زرق و برق دار با انعکاس لنز دوربین در مرکز آن نیست.

بنابراین ، چگونه می توانید از جواهرات بدون بازتاب عکس بگیرید؟ به بازتاب ها توجه کنید و آماده شوید تا چراغ ها را به اطراف منتقل کنید تا تنظیمات کامل را پیدا کنید. در غیر این صورت، شما در اتاق ویرایش نشسته اید و همه آن بازتابهای مزاحم را از بین می برید. نکته من استفاده از چراغ حلقه ای است. آنها لبه جسم را روشن می‌کنند و می توانند بازتاب انعکاس را آسان کنند.

 

9. مراقب نور نادرست یا تراز سفید باشید

رنگ های دقیق در هر نوع عکاسی از محصول بسیار مهم هستند.

بسیاری از مشتریان محصولات را بر اساس رنگهای به نمایش درآمده از عکس محصول شما خریداری می کنند. اگر محصول (های) دریافتی آنها با هم مطابقت نداشته باشد ، مشتریان ناامید می‌شوند.

صفحه نمایش همه (تلفن، رایانه، تلویزیون و غیره) همه به طور متفاوتی کالیبره می شوند. اما هنوز یک خط اساسی وجود دارد که باید دنبال شود.

اطمینان حاصل کنید که از لامپ و فلش / استروبی استفاده می کنید که نور سفید واقعی از آنها بیرون می رود. معمولاً به این عنوان “لامپ toned عکاسی” برچسب گذاری می شود.
یک نور سفید واقعی باعث ایجاد هر نوع رنگ آمیزی مانند آبی یا سبز نور فلورسنت نمی شود. نتیجه رنگ صحیح خواهد بود.

در مورد تعادل رنگ سفید، تنظیمات خود را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که متناسب با نوری که استفاده می کنید تنظیم می‌کنید. نور خود را ثابت نگه دارید و مجبور نیستید تعادل رنگ سفید خود را تغییر دهید!

10. قاب خود را بیش از حد پیچیده نکنید

به عنوان هنرمند، ساختن تصاویر کمی پیچیده تر از حد نیاز، وسوسه انگیز است. نکته اصلی این است که بدانید چه زمانی باید عکس را رها کنید و عکس را خیلی شلوغ نکنید.

عناصر داستانی تصویر خود را بیش از حد نزدیک نکنید. قاب را ساده نگه دارید. به یاد داشته باشید، شما در حال فروش جواهرات هستید!

عکاسی صنعتی از طلا

11. عمق میدان را در نظر بگیرید

هنگام انتخاب تصاویر جواهرات، عمق انتخاب زمینه به شما فرصت های سبکی می بخشد.

من برای بهترین تمرکز یک DOF عمیق تر را توصیه می کنم.

برای جلب توجه به جزئیات جواهرات و تار کردن زمینه می‌توانید از عمق میدان کم استفاده کنید.

همانطور که گفته شد، مهمترین مشکل فقط استفاده از DOF کم عمق است. یا استفاده از آن در زمان های نامناسب. به یاد داشته باشید، DOF کم عمق برای عکسهای جزئی است، نه محصول کامل!

عکاسی صنعتی از طلا

12. عکسهای جزئی را فراموش نکنید

بعضی اوقات آنقدر روی تصویر بزرگتر متمرکز می‌شویم، فراموش می کنیم که جزئیات مهم هستند. از آن عکسهای جزئی صرف نظر نکنید. مردم پیچیدگی های جواهرات را تحسین می‌کنند.

عکاسی از طلا

13. جواهرات و طلاها را تمیز کنید

تمیز نکردن جواهرات قبل از عکاسی، اشتباه یک عکاس تازه کار است.
ویرایش لکه ها در پردازش پس از آن می تواند دشوار و ناامید کننده باشد. جواهرات کوچک هستند و جزئیات ظریف بسیاری برای کار کردن دارند.
فقط مراقب باشید که قطعات در زیر واحدهای روشنایی شما چگونه به نظر می رسند. همیشه یک پارچه تمیزکننده همراه داشته باشید. هنگام دست زدن به جواهرات از دستکش استفاده کنید تا از ایجاد اثرات انگشت جلوگیری کند.

 

عکاسی صنعتی از طلا
14. تصاویر شارپ بگیرید

تصاویر محصول نرم یا مبهم فروش چندانی ندارند. به فوکوس دوربین و کنتراستی که در تصاویر نشان داده می شود توجه کنید. هیچ کس نمی خواهد یک حلقه الماس تار بخرد. اگر تصاویر شما به درستی فوکوس نشده باشد، می‌تواند کیفیت محصول مشتری شما را زیر سوال ببرد.

انگشتر

15- زمان کافی برای ویرایش اختصاص دهید

عکس های جواهرات جزئی گرا هستند. شلختگی کار پس از ویرایش فقط پرواز شما را از موفقیت متوقف می‌کند!

همچنین بهتر است عکس را در صفحه نمایش های مختلف مشاهده کنید. دیدن هرگونه خطایی آسان تر خواهد بود.

عکاسی

16. حالت رنگ مناسب را انتخاب کنید (SRGB در مقابل CMYK)

دقت رنگ همیشه به دلیل تنظیمات دوربین یا نور شما نیست. این می تواند به دلیل حالت رنگ باشد. حالت های رنگی دو نوع وجود دارد، CMYK و SRGB. در واقع CMYK برای چاپ و SRGB برای استفاده آنلاین استفاده می شود.

هر دوی اینها بسته به هدف حالت، کمی رنگ را تغییر می دهند. برای استفاده آنلاین، اطمینان حاصل کنید که تصاویر شما به SRGB تبدیل شده اند!

 

عکاسی صنعتی

17. ترکیب ضروری است

در بیشتر عکسهای جواهرات فقط یک انگشتر یا گردنبند روی زمینه سفید دیده می شود. اما ترکیب هنوز مهم است. عکس های ساده به معنای کندی در قوانین ترکیب بندی شما نیست.

هنگام عکاسی از جواهرات ، قانون یک سوم و نسبت طلایی را در ذهن داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که تصاویر شما در مرکز قرار دارند، یا حداقل به شدت کج هستند.

همچنین مطالعه کنید: قانون یک سوم در عکاسی

18. سایه های سخت را در عکس از بین ببرید

با مشاهده عکاسی (eBay، آمازون و غیره) نیاز به محصولی است که در زمینه سفید بدون سایه ضبط شود. اگر سایه های سخت وجود داشته باشد، آنها تصویر نهایی را نمی‌پذیرند.

ویرایش سایه ها قبل از وایرایش عکس می‌تواند سختی بزرگی داشته باشد! یک راه آسان برای رفع این مشکل داشتن نوری بالای محصول جواهرات است که سایه ها را از بین می‌برد.

عکاسی از طلا

کلام پایانی

عکاسی صنعتی از طلا و جواهر سخت تر از ژانرهای دیگر عکاسی از محصول است.

عکاسی از چیزهای براق و بدون بازتاب ناخواسته کار ساده ای نیست. همچنین، شما باید با نورها بازی کنید تا به اندازه کافی براق شوند.

یک گردنبند الماس مات قرار نیست خودش را بفروشد.

برای ایجاد تصاویر جذاب نکات ما را دنبال کنید!

 

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هفت =