جزئیات مربوط به عکاسی خودرو که هر عکاس باید بداند

عکاسی خودرو

جزئیات مربوط به عکاسی خودرو که هر عکاس باید بداند

عکاسی خودرو هم می تواند سخت باشد و هم گران. برای به دست آوردن تصاویر آماده از فهرست اتومبیل ها، عکاسان برتر تجاری اغلب از استودیوهای تخصصی بزرگ با نورهای قوی بزرگ و تجهیزات عظیم برای مسدود کردن یا بازتاب نور استفاده می کنند. تنظیم هر عکس حتی با تیمی از دستیاران می تواند چند روز طول بکشد.

مطالب مرتبط : عکاسی حرفه ای از اتومبیل

 

در واقع، اکثر علاقه مندان به خودرو این نوع فضا یا تجهیزات را در اختیار ندارند. در عوض، ما به دنبال فرصت هایی برای عکاسی از اتومبیل در پیست های مسابقه یا دیگر گردهمایی ها هستیم. این رویدادها به ندرت شرایط “کاملی” را برای ایجاد تصاویر بی عیب و نقص از خودروها ارائه می دهند، بنابراین معمولاً کمی تفکر خلاق لازم است!

Rallye Monte Carlo Historique هر سال در بانبری نمایشگاهی خیابانی ارائه می دهد تا علاقه مندان بتوانند این خودروهای کلاسیک را از نزدیک ببینند. اما پس زمینه برای عکس های زیبا بسیار ایده آل نیست!

فوکوس بر جزئیات یکی از راه های حل این مشکلات است و هنوز هم می توانید عکس هایی فوق العاده بگیرید. این عکس های فرعی اغلب در پلتفرم هایی مانند اینستاگرام نیز به خوبی عمل می کنند، جایی که فرمت کوچک اجازه می دهد تصاویر نزدیک به درخشش برسند.

بنابراین با در نظر گرفتن این نکته، در اینجا ایده هایی برای قرار دادن تصاویر عالی و عکاسی خودرو  که در سفر می بینید ارائه شده است؛ اگر نمی توانید آنها را در مکان دلخواه خود عکاسی کنید.

 

 

عکاسی صنعتی

 

 

نزدیک شوید … نزدیکتر از آنچه فکر می کنید!

با نزدیک شدن شما بسیاری از مشکلاتی را که در غیر این صورت به تصویر شما وارد می شوند از بین می برید. ماشینهای دیگر در پس زمینه ، یا افرادی در گوشه عکس شما. فوکوس بر روی یک قسمت کوچک از یک ماشین می تواند همه این حواس پرتی ها را از بین ببرد.

عدم نیاز به در نظر گرفتن پیش زمینه نیز باعث می شود تا فوکوس بیشتری روی ترکیب بندی داشته باشید. دیگر نگران نباشید که آیا پس زمینه از خودرو تعریف می کند یا آسمان چه می کند!

همچنین می توانید از عمق میدان کم برای محو کردن عناصر مزاحم در عکس های خود استفاده کنید. از عمق کافی برای برجسته سازی جزئیاتی که در حال عکاسی هستید استفاده کنید. پس از آن همه چیز دیگر در پس زمینه ذوب می شود و بیننده شما را به همان جایی که می خواهید نگاه می کند.

تم انتخاب کنید

در برخی از سالها، من عادت داشتم که از آینه های بال روی اتومبیل استفاده کنم. من نمی دانم اولین مورد من کدام بود ، اما به زودی متوجه شدم که همه آنها متفاوت هستند. هر آینه تنها قسمت کوچکی از خودرو است، اما وقتی صحبت از طراحی به میان می آید، یک مشت بزرگ را در خود جای می دهند! حالا بدون عکس گرفتن از آینه ها، از کنار یک ماشین کلاسیک عبور نمیکنم!

جزئیات نمادین را شلیک کنید

در زمینه ی عکاسی خودرو فقط یک جز را برای برجسته کردن انتخاب کنید و سپس سعی کنید عکس کاملی از آن قسمت را بگیرید. شاید این یک باله کلاسیک کادیلاک یا یک شبکه رولز رویس زیبا باشد که توجه شما را به خود جلب می کند. هر آنچه را که بیشتر در مورد یک ماشین دوست دارید یا نماد شهرت آن ماشین است، از آن به عنوان نقطه شروع خود هنگام کار با عکس هایی که می خواهید بگیرید، استفاده کنید.

 

عکاسی خودرو

نکته خوب در مورد جزئیات نمادین این است که اغلب آنها فوراً قابل تشخیص هستند. به مردم می گوید عکس از چیست، حتی اگر از نمای نزدیک انتزاعی باشد.

تجمل را به تصویر بکشید

اتومبیل ها زیبا و لوکس هستند. هیچ بحثی در آنجا وجود ندارد بنابراین خودتان را به چالش بکشید تا لوکس بودن را از طریق عکس های خود منتقل کنید.

عکاسی در سبک زندگی با عمق میدان کم ، پیش زمینه و فوکوس رنگ های واقعی در حال حاضر برای مارک های لوکس رواج دارد. در حال حاضر زمان آن است که این سبک (عکاسی خودرو) را امتحان کنید اگر می توانید از نزدیک با برخی از دستگاه های برتر آشنا شوید!

به فاصله کانونی خنثی بچسبید

در عکاسی خودرو، عکس های فوق العاده با زاویه باز می توانند جالب به نظر برسند ، در این مورد شکی نیست. و من می دانم که هر عکاس اتومبیل حداقل یکبار در گوشه جلوی یک ماشین با لنز زاویه عریض فرود آمده است تا سعی کند جلوه ای چشمگیرتر را نمایش دهد.

اما فاصله کانونی زاویه باز باعث تحریف خودروها شده و خطوط و ویژگی های دقیق طراحی شده و اغلب نمادین را تغییر می دهد. به جای گرفتن یک پیروزی آسان (و قابل پیش بینی) در مورد ایجاد یک تصویر دراماتیک، سعی کنید به فاصله کانونی خنثی بچسبید و خودتان را به چالش بکشید.

حفظ فاصله کانونی مانند 50 میلی متر به معنای گرفتن تصاویری است که بسیار نزدیکتر از آن است که چشم انسان به طور طبیعی جهان را می بیند. استفاده از فاصله کانونی در حدود 50 میلی متر به این معنی است که هنگام عکاسی اتومبیل ها ، آنها را به دید اصلی طراح نزدیک می کنید.

این ممکن است به این معنی باشد که شما باید بیشتر تلاش کنید تا به دنبال راه های مختلف برای ایجاد تأثیر با عکس های خود باشید. با این حال ، این بدان معناست که شما اتومبیل ها را به گونه ای نشان می دهید که باید دیده شوند. این عنصر اصالت را به تصاویر شما می بخشد.

من هرگز معتقد نبودم که عکاسی صرفاً به این معناست که دنیای اطراف شما را دقیقاً همانطور که هست ثبت می کند. اما وقتی صحبت از طراحی خودروها می شود ، من مطمئن هستم که طراح اصلی بیشتر از من در مورد ظاهر خودرو می داند. بنابراین تحریف آن با لنزهای زاویه باز به ندرت در لیست اولویت های من قرار می گیرد!

بازتاب ها را در آغوش بگیرید و مشکی بپوشید…

یک بازتابنده 5 در 1 را به طور کامل در کیت خود حمل کنید. گاهی اوقات فقط باید سایه ای را بر روی کمی رنگ آمیزی بردارید یا بازتابی را در مقداری کروم برش دهید. اما به جای تلاش برای از بین بردن هر بازتابی که دوست ندارید، سعی کنید آنها را در آغوش بگیرید!

بازتاب آسمان یا شاخ و برگ اطراف شما می تواند الگوهای جالبی را در زمانی که در شیشه ماشین منعکس می شوند ، ایجاد کند. در شرایط مناسب ، با یک ماشین صیقلی خوب، آنها حتی می توانند در بدنه منعکس شوند. از بازتاب ها برای افزودن جذابیت به عکس های خود استفاده کنید. آنها می توانند توجه بیننده را دقیقاً در جایی که می خواهید نگاه کنند متمرکز کنند. همچنین ، یک بازتاب خوب می تواند چیزی کثیف را که نمی خواهید حواس را پرت کند، خالی کند.

با توجه به این نکته، وقتی برای عکاسی از اتومبیل با دوربین خود بیرون می روید، مشکی بپوشید! اغلب اوقات من عکسهای خودم را با گرفتن عکس کامل و سپس توجه به بازتاب خود در حالی که یک کت رنگ روشن پوشیده ام ، خراب کرده ام. پوشیدن رنگ مشکی شما را به طور کامل از تصویر حذف نمی کند، اما هنگامی که بتوانید خود را در یک سطح بازتابنده قرار دهید ، حواس پرتی شما را بسیار کمتر می کند.

دفعه بعد که برای گرفتن عکس به نمایشگاه خودرو می روید، جزئیات مربوط به عکاسی خودرو را ثبت کنید!

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم شما را با شما را نکات مهمی درمورد عکاسی خودرو آشنا کنیم، امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد. شرکت تبلیغاتی طرح گندم با سالها تجربه و همکاری با افراد مجرب و متخصص توانسته است سابقه ای درخشان از خود در میان کسب و کار ها و دیگر آژانس های تبلیغاتی بر جای بگذارد؛ برای اطلاع از نحوه ی همکاری با این مجموعه لازم است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط: 5 نکته برای بهبود عکاسی تبلیغاتی

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 11 =