• 29 50 72 88 - 021
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
طراحی کاتالوگ با فتوشاپ

آموزش طراحی کاتالوگ با فتوشاپ

در این برنامه آموزشی ما به آموزش طراحی کاتالوگ با فتوشاپ با لایه‌های هوشمند برای کشیدن و انداختن طرح‌های خود خواهیم پرداخت که برای نشان دادن طراحی خود به عنوان نمونه کار برای مشتریان خودتان ایده‌آل است . برای طراحی کاتالوگ ما شکل کلی را با اعمال سایه‌ها و اثرات نور  ایجاد می‌کنیم و لایه‌های هوشمند را به عنوان پیش‌فرض برای طراحی صفحات خود وارد می‌کنیم .

مرحله 1:
با استفاده از تنظیمات موجود در تصویر زیر ، سند جدیدی را در فتوشاپ باز کنید:

با شروع یک شکل ساده ، صفحات مختلف کاتالوگ را ایجاد خواهیم کرد. بیایید با ایجاد یک لایه جدید و انتخاب ابزار "Rectangle" شروع کنیم ، در قسمت بالا که گزینه های ابزار را پیدا می کنیم ، یک مستطیل با اندازه ثابت با ابعاد: 460px عرض و 300px ارتفاع ایجاد می کنیم.

بعد باید با استفاده از "Convert Point Tool" که روی نقاط بردار مستطیل کار می کند ، شکل را به شکل صفحه منحنی درآورید تا شکلی نزدیک به شکل تصویر زیر شود:

هنگامی که شکل دلخواه را بدست آوردیم ، از آن شکل دو نسخه کپی می کنیم و آنها را به صورت زیر قرار می دهیم (با توجه به تعداد صفحات و اندازه ماکت مورد نظر خود می توانید اشکال بیشتری ایجاد کنید)

preview

سپس ، برای هر لایه کپی شده می خواهیم منحنی را کم کنیم و به هر صفحه ای که در anchor points کار می کنیم با ابزار Direct Selection Tool متصل شویم تا نتیجه مشابه تصویر زیر را بدست آوریم:

 

بیایید پرونده خود را سازماندهی کرده و قسمت مناسب کاتالوگ را ایجاد کنیم. ما از تمام لایه های ایجاد شده یک کپی تهیه می کنیم و تمام لایه های کپی شده را بصورت افقی می چرخانیم (Ctrl + T> کلیک راست> Flip Horizontal) ، سپس دو پوشه ایجاد می کنیم (LEFT PAGES و RIGHT PAGES) و هر لایه را با توجه به موقعیت آن طراحی: LEFT PAGE 01؛ LEFT PAGE 02؛ LEFT PAGE 03 و RIGHT PAGES 01؛RIGHT PAGES 02؛ RIGHT PAGES 03؛ در آخر لایه های مختلف را در هر پوشه قرار می دهیم و قسمت چپ و راست کاتالوگ را مطابق با این تصویر قرار می دهیم:

اکنون باید برخی از دیدگاه ها را به فهرست خود ارائه دهیم. همه لایه ها را انتخاب می کنیم و از Ctrl + T استفاده می کنیم> راست کلیک می کنیم> حرکت دادن anchor points را تغییر می دهیم تا زمانی که به چشم اندازی مانند این برسیم:

گام 2:
اکنون که ساختار کاتالوگ خود را داریم ، می خواهیم برخی از جلوه های سایه و نور را برای دستیابی به تأثیرات  بصری ایجاد کنیم. ابتدا رنگهای زیر را برای هر لایه اعمال خواهیم کرد:

 

در لایه "صفحه سمت چپ 01" سبک های sone لایه را اضافه می کنیم: Drop Shadow و Gradient Overlay با تنظیمات زیر:

مرحله 3:
حالا ما می خواهیم روی سایه های مربوط به هر صفحه کار کنیم ، یک لایه جدید برای هر لایه صفحه ایجاد کنیم ، با استفاده از ابزار Pen tool شکل های زیر را می کشیم و هر شکل را با رنگ سیاه  000000# پر می کنیم:

بعد لایه های سایه ایجاد شده را انتخاب می کنیم> راست کلیک> Rasterize Layers را انتخاب می کنیم. به این ترتیب می توانیم به صورت جداگانه روی هر سایه کار کنیم تا به نتیجه نهایی دقیق تری برسیم. سپس لایه های جدید را به زیر لایه های مربوط به آنها منتقل می کنیم.

 

 

با استفاده از ابزار پاک کن در 40px و تیرگی 25٪ ، ما می خواهیم سایه ها را به آرامی پاک کنیم قسمت هایی که بازتر هستند ، و جایی که نورهای بیشتری باید وارد شوند (بنابراین سایه کمتر)

سپس با ابزار Blur را انتخاب می کنیم تا روی لبه های سایه کار کند ، بنابراین قسمتهای بازتر و قسمتهای بسته سایه صفحه را کمی محو می کنیم ، با این کار کنتراست و چشم انداز طراحی کاتالوگ افزایش می یابد:

هنگامی که جلوه های مورد نظر را اعمال کردیم ، فقط این مراحل را برای صفحات دیگر تکرار می کنیم ، سایه ایجاد می کنیم ، آن را در زیر لایه صفحه قرار می دهیم ، برای کنتراست پاک می کنیم و محو می کنیم و این برای هر صفحه است. برای صفحه آخر مهم است که نوع دیگری از سایه ایجاد خواهیم کرد که در مرحله بعدی توضیح خواهیم داد ، بنابراین کمی صبر کنید.

 

اکنون ما می خواهیم آخرین سایه را ایجاد کنیم که برای کل طراحی اعمال خواهد شد. برای ساختن این سایه ، سایه پایه را به همان روشی که قبلاً شکل داده اید اما با شکلی شبیه تصویر زیر ترسیم می کنیم:

ما شکل را rasterize می کنیم و جلوه های کنتراست را با ابزار Eraser و Blur که قبلاً کار کرده اند اعمال می کنیم. برای ایجاد تضاد واقعی با پس زمینه کلی ، حالت لایه باید چند برابر شود. نتیجه نهایی باید به شرح زیر باشد:

 

حالا ما قصد داریم یک شکل سایه جدید در یک لایه جدید  زیر لایه اول ایجاد کنیم ، به عنوان مثال:

 

 

همان جلوه هایی را که روی لایه قبلی اعمال کردیم اعمال می کنیم و هنگامی که به نتیجه مطلوب رسیدیم ، حالت لایه را در Multiply با 25٪ opacity قرار می دهیم:

 

اکنون ما یک نسخه از این لایه قرار داده و آن را در زیر لایه اصلی قرار می دهیم و فیلتر را به Overlay تغییر می دهیم ، این به سایه اجازه می دهد خود را با هر رنگ زمینه سازگار کند و ترکیب دقیق تر رنگی را بین رنگ زمینه و سایه ایجاد کند ، نتیجه را خواهیم دید از این تکنیک هنگام استفاده از پس زمینه استفاده کنید.

مرحله 4:
اکنون ما قصد داریم لایه هوشمند خود را ایجاد کنیم تا بتوانیم طرح های خود را بر روی ماکت خود قرار دهیم. با استفاده از ابزار Rectangle شکلی مانند این ایجاد می کنیم:

پس از ایجاد ، بر روی لایه کلیک راست کنید> تبدیل به شی Smart Object .
با استفاده از Ctrl + T> Distort چهار anchor points را به شکل صفحه اول کاتالوگ تنظیم می کنیم و سپس با کلیک راست> Warp شکل دقیق صفحه را شبیه سازی می کنیم:

مطالب مرتبط : 7 نکته در نوشتن متن کاتالوگ

 

ما لایه را در Multiply قرار می دهیم و یک clipping mask ایجاد می کنیم> روی لایه کلیک راست می کنیم> روی لایه چپ کلیک می کنیم ماسک ایجاد می کنیم

 

اکنون اجازه دهید مراحل مشابه را برای صفحه سمت راست کاتالوگ اعمال کنیم:

 

اطمینان حاصل کنید که لایه های شما به ترتیب تصویر زیر مرتب شده اند:

 

 

مرحله 5:
اکنون می خواهیم لایه Left Page 01 را انتخاب کرده و آن را بالاتر از همه لایه ها کپی کنیم ، سپس کپی را تغییر نام داده و سبک لایه های جدید مانند موارد زیر را اعمال می کنیم:

 

سپس یک کپی دیگر در بالای تمام لایه ها ایجاد می کنیم و نام آن را Shadow می گذاریم و سبک های لایه را به صورت زیر ایجاد می کنیم:

بیایید همین کار را برای لایه Right Page 01 انجام دهیم ، این لایه را بالاتر از همه لایه ها کپی کنیم و سبک های لایه را به صورت زیر ایجاد کنیم:

 

مرحله 6:
حالا بیایید یک پس زمینه ایجاد کنیم تا کاتالوگ ما روی هوا نماند ، به این ترتیب در هنگام ارائه طراحی تأثیر بصری بسیار بیشتری خواهیم داشت. پس از یافتن بافتی که می خواهید استفاده کنید (در این مورد عکس کف چوبی) باید مطابق با طرح ما از چشم انداز مناسب استفاده کنید.

 

در مورد ما باید از ابزار تبدیل Distort استفاده کنیم تا زمانی که چشم انداز درست را بدست آوریم ، و نتیجه ای مانند تصویر زیر بدست آوریم. نکته> برای ایجاد عمق بیشتر در بافت پس زمینه خود می توانید از Filter> Render> Lens Flare استفاده کنید تا با برخی از جلوه های روشنایی ،  بیشتری را ایجاد کنید.

 

مطالب مرتبط  : اصول طراحی کاتالوگ صنعتی

 

مرحله 7:
ما اکنون ماکت فتوشاپ کاتالوگ خود را با لایه های هوشمند ایجاد کرده ایم ، اکنون فقط باید طرح هایی را که مستقیماً در صفحه های ماکت ساخته ایم اعمال کنیم ، بنابراین لایه ها را انتخاب می کنیم تصویر خود را اینجا قرار دهید و روی آنها دوبار کلیک کنید ، به این ترتیب یک فایل جدید به صورت خودکار نشان داده می شود ، که محتوای شی انتخاب شده را نمایش می دهد (مسطح و نامرتب) ، در ابتدا فقط صفحه آبی را که در مرحله 4 ایجاد کرده ایم مشاهده خواهید کرد. در این پرونده جدید ما طراحی صفحه ای که می خواهید آن را به نمایش بگذارید و آن را با Ctrl + S ذخیره کنید.

هنگامی که به پرونده اصلی ما بازگشتید ، خواهید دید که چگونه طرح به صورت خودکار با شکل صفحه ماکت کاتالوگ و سبک های لایه (سایه و نور) سازگار شد.

ما همین کار را برای صفحه دیگر انجام می دهیم. نتیجه نهایی این آموزش طراحی کاتالوگ با فتوشاپ به صورت زیر نمایش داده می شود:


  • همه
  • عکاسی
  • چاپ
  • کاتالوگ
مشاهده بیشتر برای مشاهده همه shift را نگه دارید مشاهده همه
آدرس : تهران - میدان آرژانتین - خیابان 21 وزرا - پلاک 9 - واحد 3
شماره تماس : 52 71 71 88 - 021 و 29 50 72 88 - 021
تماس مستقیم با کارشناس فروش : 80 46 323 0912
پست الکترونیک : info@tarhegandom.com
لینک های مفید : استودیو عکاسی صنعتی
© تمامی حقوق مطالب برای شرکت تبلیغاتی طرح گندم محفوظ می باشد
طراحی و توسعه توسط واحد وب طرح گندم