نحوه عکاسی در حالت manual در سه مرحله ساده

عکاسی در حالت manual

نحوه عکاسی در حالت manual در سه مرحله ساده

عکاسی در حالت manual : در مرحله اول ، بسیار ساده است هنگامی که 3 مرحله ساده مربوط را اعمال می کنید تا مطمئن شوید که تصاویر شما به همان شکلی که شما در نظر گرفته اید ، ظاهر می شوند.

پس از تسلط بر این کار ، با کمی فکر و تمرین متوجه خواهید شد که عکس گرفتن با حال و هوا و زمینه بوکه به سادگی گرفتن هنرهای زیبا و تصاویر انتزاعی از سوژه های سریع در حال حرکت با نتایج واضح و بدون از دست دادن کیفیت است. یک واقعیت شگفت انگیز دیگر این است که دیگر مجبور نخواهید بود با تصاویر پرنویز یا دانه دار خود را نگران کنید. اینها چند مورد است که نمی توان به صورت خودکار به عکاسی رسید.

ابتدا ایزو را تنظیم کنید
این صفحه شماره گیری است که حساسیت نور را کنترل می کند ، که بسته به کیفیت سنسور شما متفاوت خواهد بود. در صورت استفاده صحیح ، بدون ردیابی جانبی ، ISO. نویز تصاویر شما را روشن می کند نویز یک پدیده معمول است ، هنگام عکاسی خودکار به عنوان دوربین به طور پیش فرض کار می کند ، ممکن است نوردهی صحیح را داشته باشید ، اما تصویر پر نویز خواهد بود. این بیشتر در محیط های کم نور اتفاق می افتد. در حالت ایده آل ، باید شماره ISO خود را تا حد ممکن پایین تنظیم کنید ، زیرا یک عدد ISO بالا منجر به نویز می شود.

دوربین های مختلف دارای نویزهای متفاوتی هستند ، مدل های گران تر دارای طیف وسیع تری هستند ،  اگر در پیشنهاد من شک دارید ، روی صفحه خود زوم کنید و خوب نگاه کنید.

توجه داشته باشید که نویز در ویرایش بدون تغییر ظاهر و احساس و همچنین کیفیت عکس حذف نمی شود.

بنابراین ، محیط نوری را که در آن عکاسی می کنید شناسایی کنید و ISO را از پیش تعیین کنید. ISO را فقط زمانی تغییر دهید که محیط روشنایی تغییر کند. با تنظیم مجدد ISO ، لازم است هر بار که عکاسی می کنید به این تنظیمات فکر کنید.

 

 

راهنمای تنظیم ISO:
آفتاب روشن 100 – 200

سایه 400 – 640

سایه عمیق 640 – 2000 بسته به مقادیر دوربین شما

توجه داشته باشید که عکاسی در داخل و یا عصر به یک فلاش یا منبع نوری جایگزین یا روش عکاسی نیاز دارد.

مطالب مرتبط : ایزو نامناسب چیست؟

تنظیمات ایزو دیافراگم و سرعت شاتر در عکاسی Manual

در مرحله دوم ، سرعت شاتر را تنظیم کنید

سرعت شاتر با حرکت سوژه شما کار می کند ، برای دیدن مقادیر کافی است صفحه را پیدا کنید. بنابراین ، برای ساده نگه داشتن مسائل ، یک سوژه استاتیک نیازی به سرعت شاتر سریع یا زیاد ندارد ، در صورتی که یک سوژه با حرکت سریع ، مانند یک گلوله ، برای ثابت نگه داشتن حرکت واضح  ، نیاز به یک عدد سرعت شاتر بالا دارد. تصویر واضح سرعت شاتر بر حسب ثانیه ، دهم ثانیه ، 100 ثانیه و درنهایت سریع ترین ، هزارم ثانیه اندازه گیری می شود. وقتی شماره  را پیدا کردید ، در انتخاب مقادیر غرق نشوید. شما هرگز برای ملاقات با کسی در ساعت 10 و 22 دقیقه برای قهوه آماده نخواهید شد ، بلکه ساعت 10 و 30 دقیقه خواهد بود.

عکاسی در حالت manual

بنابراین ، هنگام عکاسی از یک شی ایستا ، مانند سیب ، هرگز دوربین را در کمتر از 125/1 نگه ندارید ، زیرا ضربان قلب شما باعث لرزش جزئی دوربین می شود. این تنها زمانی آشکار و قابل مشاهده خواهد بود که بعد از آن روی صفحه بزرگنمایی کنید و تصویر شما نرم باشد…. اگر کمی “متزلزل” هستید ، سرعت شاتر را روی 1/160 تنظیم کنید تا حرکت شما جذب شود.

بنابراین ، برای جلوگیری از تغییر سرعت شاتر در هر بار عکاسی ، یک نکته مهم این است که دوباره ، مانند ISO ، سرعت شاتر را مطابق آنچه که تصور می کنید سریعترین چیزی است که در آن زمان قصد دارید ، از پیش تعیین کنید.  اگر قرار است دائماً نگران تغییر سرعت شاتر برای هر عکس باشید ، استرس دارید و احتمالاً زمان مناسب را از دست می دهید.

راهنمای تنظیم سرعت شاتر:
تصاویر استاتیک 1/125 – 1/160

پرتره/حرکت کوچک 1 // 160 – 1/200

رویدادها و عملکردها 1/250

عکاسی خیابانی 1/250 – 1/320

ورزش 1/320 – 1/1000

تنبل نباشید ، سرعت شاتر خود را متناسب با شرایط تغییر دهید ، فقط آن را روی 1/1000 تنظیم نکنید و امیدوار به بهترین باشید ، این اعداد همیشه کار نخواهد کرد.

در نهایت ، دیافراگم

در عکاسی در حالت manual ، دیافراگم ممکن است به سادگی با مردمک چشم مقایسه شود ، اما به جای اینکه مغز شما تصمیم بگیرد که چه چیزی بیش از حد یا کم نوردهی شده است ، باید با استفاده از تنظیمات دوربین برای باز یا بسته شدن لنز ، به صورت دستی تنظیم کنید. این در f-stop ها اندازه گیری می شود و پیشنهاد من این است که یک آموزش YouTube را در این مورد مشاهده کنید زیرا بر DOP (عمق میدان) شما تأثیر می گذارد که می تواند همه چیز را تغییر دهد ، درک آن دشوار نیست ، اما ارزش پیدا کردن اطلاعات بیشتر را دارد. این مقاله وبلاگ ، به یاد داشته باشید فقط برای این است که هنگام شات دستی ، با اطمینان شات کنید. همیشه چیزی برای یادگیری وجود دارد که سبک و توانایی شما را برای دستیابی به آن “ضربه عالی” بهبود بخشد.

خوشبختانه همه دوربین های دیجیتال دارای نورسنج هستند که قابل مشاهده است و هنگام تنظیم عکس خود از طریق منظره یاب ، آن را کنترل می کنید. با تنظیم نور سنج ، بسته به ظاهری که می خواهید به آن برسید ، تصویر شما روشن تر یا تیره تر می شود. آنچه این مرحله نهایی را بسیار ساده می کند این است که تنها کاری که باید انجام دهید این است که صفحه را تنظیم کنید تا به نقطه “نقطه شیرین در عکاسی” برسید.

حالا ، عکس بگیرید. خواهید دید که هر لنز دارای یک “نقطه شیرین” متفاوت است ، بنابراین آزمایش کنید. موارد فوق یک مجموعه اساسی با حداقل تلاش برای کار با دفترچه راهنما و دستیابی به نتایج عالی است. بنابراین به خاطر داشته باشید ، هرچه سریعتر بتوانید این دنباله را اعمال کنید ، زودتر قادر خواهید بود 95٪ توجه خود را به آنچه عکاسی می کنید و 5 درصد را به تنظیمات دوربین اضافه کنید. پس اجازه بدهید به این کار برسیم…

مطالب مرتبط: تکنیک های کاهش نویز در عکاسی را یاد بگیرید!

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 1 =