• 02188725029
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
چتر در عکاسی

چتر در عکاسی چیست؟ (و نحوه استفاده از آن)

چترهای عکاسی یکی از ساده ترین انواع اصلاح کننده های نور برای استفاده هستند. آنها برای مبتدیان بسیار مناسب هستند زیرا ارزان ، قابل حمل و کارآمد هستند. چترها نور را نرم و پخش می کنند و باعث می شوند نور خارج از دوربین بدون سایه های خشن ایجاد شود.

استفاده از چتر عکاسی بسیار رایج است و اغلب استفاده می شوند. در اینجا مواردی است که باید بدانید تا از چتر عکاسی بیشترین بهره را ببرید.

چترها یک اصلاح کننده نور معمول و ساده هستند اما اغلب از آنها بد استفاده می شود
چترها یک اصلاح کننده نور معمول و ساده هستند اما اغلب از آنها بد استفاده می شود
مطالب مرتبط : نور طبیعی در عکاسی از محصول

چتر عکاسی چیست؟


چترهای عکاسی نوعی اصلاح کننده نور هستند. این بدان معنی است که شما باید آن را به یک منبع نور خارجی متصل کنید. چترها نیز نوعی پخش کننده هستند ، به این معنی که نور را در یک منطقه بزرگتر پخش می کنند. این باعث ایجاد نور ملایم می شود.

مانند سافت باکس ، از چتر اغلب در پرتره و انواع دیگر عکاسی از استودیو استفاده می شود. در حالی که کنترل سافت باکس آسانتر است ، چترها مقرون به صرفه تر و راه اندازی آن آسان تر است.

برای پرتره ها ، لازم است به یاد داشته باشید که نورهای جلوی شکل اصلاح کننده به خود می گیرند. در حالی که تمام چترها دایره ای هستند ، سافت باکس ها به اشکال مختلف در می آیند.

چترها برای مبتدیان عالی هستند. اما چند نکته وجود دارد که باید قبل از خرید اولین مورد خود بدانید.

ببینید چتر در مقایسه با سافت باکس چگونه سوژه را روشن می کند.

انواع چترهای عکاسی


اصلاح کننده های نور انواع مختلفی دارند. چترها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. چترها سفید یا سیاه و سفید و نقره ای وجود دارد.

چترهای سفید


چتر سفید (همچنین به عنوان "شلیک کردن" نیز شناخته می شود) دارای پارچه سفید شفاف است. این پارچه در سطح وسیع تری پخش و پخش می شود. این از شدت نور می کاهد و برای جبران این مسئله ممکن است لازم باشد که برق فلش یا بارق خود را زیاد کنید.

چترهای سفید برای روشنایی یک منطقه بزرگتر ، مانند گروهی از افراد ، بهترین هستند. از آنجا که آنها نور را در سطح وسیع تری پخش می کنند ، درخشش نور را بیش از سایر اصلاح کننده ها کاهش می دهند.

چترهای سیاه


چترهای سیاه بازتابنده هستند. این چترها قدرت نور را بیشتر حفظ می کنند و به اندازه چترهای سفید نور پخش نمی کنند. این امر کنترل آسانتر چترهای بازتابنده را آسان می کند.

پوشش چتر نیز بر روشنایی تأثیر می گذارد. چتر مشکی با آستر سفید نور ملایم تری نسبت به همان نوع چتر با پوشش نقره ای ایجاد می کند.

چتر با پوشش نقره ای

همچنین مطالعه کنید : چگونه نور و رنگ را برای بهبود عکاسی درک کنیم

چترهای قابل تبدیل


چترهای کانورتیبل چترهای سفید با روکش مشکی هستند. با برداشتن پوشش ، این چترها شفاف هستند. پوشش را اضافه کنید و چتر به یک چتر بازتابنده تبدیل می شود.

اگر در انتخاب چتر بازتابنده یا چتر شفاف مطمئن نیستید ، چتر قابل تبدیل گزینه عالی است. همچنین هزینه چندانی هم نخواهد داشت.

چترهای قابل تبدیل نیز امکان تکنیک روشنایی پیشرفته تری را فراهم می کنند که به آن علامت گذاری (flagging) می گویند.

چرا اندازه مهم است


چترها نیز در اندازه های مختلف و متنوعی ارائه می شوند. مانند هر دیفیوزر ، بزرگتر به معنای نور ملایم است. هر دو عامل (اندازه و نوع) بر نحوه عملکرد چتر تأثیر می گذارد.

برای استفاده از یک چتر بزرگ در فضای باز در یک روز با باد ، باید پایه سبک خود را کیسه ماسه بزنید. این باعث می شود که چتر از پشت سر بریزد. اگر کیسه شن ندارید ، می توانید پایه قلاب را با قلاب زدن روی دوربین خود وزن کنید.

اگر قصد دارید فقط در استودیویی با استروب های قدرتمند کار کنید ، می توانید با خیال راحت از یک چتر بزرگ استفاده کنید.

وقتی نوبت به قیمت می رسد ، مارک های مختلفی در نقاط مختلف قیمت در دسترس هستند. مزیت خرید با مارک گران تر ، دوام و ماندگاری بیشتر است.

راه اندازی استودیو با یک چتر بزرگ

مطالب مرتبط : راه اندازی استودیو عکاسی در خانه

نحوه استفاده از چتر عکاسی


1. چتر را روی Strobe یا Flash نصب کنید


بیشتر استروب های استودیویی سوراخ کوچکی برای قرار دادن دسته چتر و یک دستگیره برای محکم کردن آن در جای خود دارند.

اگر از سیستم فلاش خارج از دوربین استفاده می کنید ، به یک مبدل فلاش با نگهدارنده چتر نیاز دارید. مبدل فلش به قسمت بالای پایه چراغ پیچ می شود و گیرنده فلاش یا خارج از دوربین به داخل مخزن بالای صفحه قرار می گیرد.

سوراخ کوچکی روی مبدل قرار دارد که دسته چتر می تواند به داخل آن بلغزد. در کنار آن یک دستگیره وجود دارد تا در جای خود محکم شود.

توجه کنید که چراغ را تا چه اندازه به چتر نزدیک کرده اید. اگر بارق یا فلش را خیلی نزدیک به چتر قرار دهید ، کل چتر روشن نخواهد شد. در نتیجه نوری حاصل می شود که به اندازه دلخواه شما نرم نباشد.

به نحوه بازتاب نور روی جسم خود دقت کنید

2. چتر را برای پوشاندن منبع نور قرار دهید


چتر باید نوری را که استفاده می کنید بپوشاند ، اما این بدان معنی نیست که باید رو به سوژه باشد.

زاویه نوری که استفاده می کنید برای الگوهای روشنایی خلاق متفاوت خواهد بود. جهت چتر به نوع مورد استفاده شما بستگی دارد.
اکنون می دانیم که چترهای سفید به عنوان پخش کننده عمل می کنند. با در نظر گرفتن این موضوع ، شما دو گزینه برای جهت گیری خواهید داشت. چتر می تواند مستقیماً با سوژه رو به رو شود یا به گونه ای قرار گیرد که از جسم دیگری منعکس شود. به عنوان مثال ، در یک استودیو ، می توانید از چتر برای انعکاس نور روی دیوار سفید استفاده کنید و نور را حتی نرمتر کنید.
با چتر انعکاسی ، بارق یا فلش را با نگاه دور از سوژه قرار دهید. نکته این است که پوشش چتر نقره ای یا سفید رو به سوژه باشد.

برای آزمایش نورپردازی خلاق ، چتر را تنظیم کنید

3. برای تنوع بیشتر با زوایای مختلف آزمایش کنید


استفاده از چتر همان روند استفاده از هر نور دیگری را دنبال می کند. تنظیم زاویه نور به سوژه الگوهای مختلف خلاقیت در نور ایجاد می کند. اینها شامل اسپلیت لایت ، رامبراند ، حلقه و پروانه است.

با زوایای مختلف آزمایش کنید. رو به سوژه نور شدیدی ایجاد کنید که محیط اطراف را نیز روشن کند. در حالی که ، اگر چتر کمی رو به عقب باشد ، شما فقط یک لبه نور خواهید داشت که به سوژه خود می رسد. این حالت پرز نامیده می شود که یک روش عالی برای پوشاندن منطقه ای با نور ملایم و ضعیف تر است.

فراموش نکنید که می توانید ارتفاع نور را نیز تغییر دهید. برای ابعاد بیشتر ، بالاتر بروید یا برای نور بیشتر یکنواخت ، پایین بروید.

پس از قرار دادن چتر یک عکس آزمایشی بگیرید ، سپس نور را در صورت لزوم تنظیم کنید.

4- از تنظیمات چند نور استفاده کنید


مدیریت یک نور ، ساده و آسان است. اما برای تکنیک های پیشرفته تر نورپردازی ، شما به بیش از یک منبع نور خارجی نیاز خواهید داشت.

منابع مختلف نور را با چتر ترکیب کنید. سافت باکس نرم به خوبی چراغ اصلی کار می کنند ، در حالی که چترهای اضافی چراغ های پر کننده عالی هستند. اگر نور سومی مانند فلش یا بارق دارید ، می توانید برای ایجاد نور پس زمینه ، آن را پشت سوژه نیز اضافه کنید.

از آزمایش تنظیمات چند نور نترسید. حتی می توانید ژل روشنایی رنگی یا بازتابنده اضافه کنید تا به تصویر خود رنگی اضافه کنید.

نتیجه


چترهای عکاسی پخش کننده های عالی هم برای عکاسان حرفه ای و هم برای مبتدیان است. قابل حمل ، ارزان و کاربرد آسانی دارند.

با راهنمایی های این مقاله ، اکنون می دانید که چترها چگونه نور ملایم تری ایجاد می کنند.

امیدواریم که مقاله ما به شما کمک کرده باشد تا تصمیم بگیرید یک چتر را امتحان کنید!

به همین دلیل ما کاملترین و به روزترین آموزش را در مورد Lightroom ایجاد کرده ایم.

شما عزیزان میتوانید نمونه هایی از تصاویر با استفاده از چترهای عکاسی و سافت باکس ها را در صفحه عکاسی صنعتی حرفه ای مشاهده نمایید.


  • همه
  • عکاسی
  • چاپ
  • کاتالوگ
مشاهده بیشتر برای مشاهده همه shift را نگه دارید مشاهده همه