آموزش عکاسی صنعتی در خانه

عکاسی صنعتی در منزل

تکنیک های عکاسی صنعتی در خانه را در یان مقاله بخوانید!

اکثر عکاسان اصول اولیه عکس‌های محصول خوب را می‌دانند: استفاده از سه پایه، تنظیم دوربین شما روی بازترین دیافراگم، استفاده از پس‌زمینه سفید، ایجاد پس‌زمینه خارج از فوکوس، و موارد دیگر. اما در مورد آن عکس های محصول واقعا منحصر به فرد چه می شود؟ آنها به سادگی مانند یک عکس محصول معمولی که در یک کاتالوگ معمولی می بینید به نظر نمی رسند؟ اینگونه تصاویر معمولاً برای ویژگی های صفحه کامل در یک کاتالوگ یا در تبلیغات مارک های برتر استفاده می شوند.

در حالی که عکاسان این عکس‌های الهام‌بخش از مهم‌ترین قوانین عکاسی محصول پیروی می‌کردند، آنها همچنین با زیر پا گذاشتن برخی از این قوانین آن تصاویر ویژه را ثبت می کنند.

 اگر در عکاسی صنعتی خیلی ترسو هستید، احتمالاً هرگز یک عکس محصول واقعاً منحصر به فرد، مانند آنچه با نایک یا کاتالوگ چاپ Anthropologie می بینید، تولید نخواهید کرد. اگر عکاسی صنعتی محصول سال‌های نوری دورتر از شما به نظر می‌رسد، و اگر حتی نمی‌توانید تصویربرداری برای کاتالوگ‌های Nike یا Anthropologie را تصور کنید، نگران نباشید!

هر عکاس بزرگی از یک جایی شروع کرده است و در اینجا یک راهنمای مبتدی عالی برای اینکه چگونه یک عکاس شوید و بتوانید عکاسی صنعتی در خانه را تجربه کنید، وجود دارد، با ما همراه باشید.

  1. محصولات را آویزان کنید

اکنون آویزان کردن محصولات برای دید بهتر لزوماً به خودی خود یک عمل غیر عادی نیست. با این حال، آویزان کرد در عکاسی محصول خلاقانه است. شاید باید محصول را وارونه، به پهلو یا در مکانی غیر عادی آویزان کنید. آن را از سیم ها یا طناب هایی که بخشی از عکس باقی مانده اند آویزان کنید.

با محصول و زوایای آن بازی کنید و مطمئن شوید که بیشتر از آنچه لازم است عکس بگیرید و مطمئن باشید که نورپردازی شما عالی است. برخی از این عکس های خلاقانه را با تعلیق جالب برای ایده هایی ببینید:

عکاسی تبلیغاتی در خانه

عکاسی تبلیغاتی

عکاسی حرفه ای

  1. از زوایای عجیب عکاسی کنید

معمولاً عکاسان دوربین را در همان سطح محصول قرار می دهند تا عکس در سطح چشم ظاهر شود. بیشتر اوقات، شما می خواهید در مورد عکسبرداری از زوایای عجیب و غریب مراقب باشید، زیرا می تواند یک محصول را مخدوش کند. با این حال، گاهی اوقات می‌توانید از این موضوع خلاص شوید، به‌خصوص اگر اعوجاج ظاهری است که به دنبال آن هستید یا اگر محصولی است که به سختی می‌توان آن را تغییر داد.

حتی ممکن است بخواهید محصول را به طور معمول آویزان کنید اما از زیر یا بالا عکس بگیرید. در اینجا چند عکس دیگر از زوایای عجیب و غریب گرفته شده است:

 

عکاسی تبلیغاتی در خانه

 

 

عکاسی تبلیغاتی در خانه

 

 

آموزش عکاسی تبلیغاتی

  1. چند عکس ماکرو را امتحان کنید

به خاطر داشته باشید که بیشتر عکس‌های ماکرو احتمالاً باید عکس‌هایی باشند که همراه با عکس‌های معمولی محصول استفاده می‌شوند. با این حال، آنها می توانند یک دارایی عالی برای یک سری عکس برای مثال، یک صفحه ویژه در یک کاتالوگ یا یک آگهی پوستری چشم نواز باشند و شما نیز می توانید از این تکنیک برای عکاسی صنعتی در خانه استفاده کنید.

فقط مطمئن شوید که نورپردازی شما فوق العاده است تا ریزترین جزئیات نشان داده شود. در زیر نمونه هایی از عکاسی ماکرو محصول عالی آورده شده است:

 

عکاسی حرفه ای

 

عکاسی تبلیغاتی در خانه

 

 

  1. نمایش محصول در استفاده عجیب و غریب

برای عکاسی صنعتی در خانه  یک تکه کاغذ و یک خودکار را بردارید. اکنون هر کاربری که می توانید برای محصول فکر کنید یادداشت کنید. ممکن است لازم باشد با استفاده‌های معمولی‌تر و روزمره شروع کنید تا مغز خود را راه‌اندازی کنید، اما در نهایت سعی کنید ایده‌هایی پیدا کنید که واقعاً وجود دارند.

 سپس به فهرست خود نگاه کنید و آنهایی را که پتانسیل بالایی برای عکاسی محصول منحصر به فرد دارند دور بزنید. ممکن است لازم باشد ویرایش دیجیتال/تصویر سازی یا طراحی صحنه و لباس با این کار انجام دهید، بنابراین قبل از شروع تصویربرداری ایده خود را به طور کامل برنامه ریزی کنید. در اینجا چند کاربرد خلاقانه محصول آورده شده است:

 

عکاسی محصول

 

  1. از Photo Manipulation استفاده کنید

این راز با نکته شماره 4 بالا همراهی می کند. اگر هیچ مهارتی در دستکاری عکس ندارید، ممکن است نیاز به استخدام یک طراح گرافیک برای کمک به داشته باشید. با این حال، این می تواند فرصتی عالی برای یادگیری Photoshop و Illustrator برای برخی از پروژه های عکاسی صنعتی در خانه باشد. برخی از این دستکاری های بسیار جالب عکس را ببینید:

 

آموزش عکاسی تبلیغاتی

 

 

عکاسی محصول

 

  1. یک پیشینه جالب را بگنجانید

بسیاری از عکس‌های محصول برای تمرکز بر روی محصول یا اضافه کردن تصویر دیگری در پس‌زمینه، قانون یک پس‌زمینه ساده را رعایت می‌کنند. اجرای یک پس‌زمینه و وسایل منحصر به فرد با محصول اصلی در پیش‌زمینه، واقعاً می‌تواند باعث افزایش علاقه و حتی مطلوبیت یک محصول شود. نگاهی به برخی از این عکس‌های پیچیده محصول بیندازید:

 

 

 

 

نکته عکاسی

  1. پس زمینه خود را در فوکوس نگه دارید

صبر کن چی؟ بله، پس‌زمینه بدون فوکوس، چشم را به محصول اصلی نگاه می‌دارد. با این حال، گاهی اوقات ممکن است بخواهید مثلاً یک محصول غذایی با غذاهای مشابه قرار دهید تا موارد استفاده را پیشنهاد دهید. در این مورد، نگه داشتن محصول خود کمی در جلو اما روشن نگه داشتن پس زمینه می تواند به ترویج این ایده کمک کند.

اگرچه، می‌توانید گاهی اوقات آن را تغییر دهید و محصول را در کنار لوازم جانبی یا حتی در پس‌زمینه قرار دهید. در اینجا چند عکس محصول عالی با پس زمینه (عمدتا) متمرکز وجود داردکه از این نکته عکاسی استفاده کرده اند:

 

نکته عکاسی

 

 

نکته عکاسی

  1. محصولات را بالای یک سطح بازتابیده قرار دهید

برای عکاسی صنعتی در خانه باید بدانید که انعکاس کمی عمق به یک عکس خسته کننده می بخشد. و با استفاده از آینه گیر نکنید. سعی کنید از دستکاری عکس برای انعکاس تصویر روی آب استفاده کنید. یا محصول را در یک ظرف کم عمق آب قرار دهید. از نور برای افزایش انعکاس استفاده کنید و بعداً ویرایش کنید تا بازتاب را بیشتر نمایان کنید. در زیر برخی از بازتاب های عالی محصول آورده شده است:

  1. از پایه های منحصر به فرد استفاده کنید

 

آموزش عکاسی تبلیغاتی

 

قرار دادن محصولات بر روی پایه های فانتزی یک راه عالی برای جذاب کردن عکس است. با این حال، با استفاده از مواردی که معمولاً برای استند استفاده نمی کنید، آن را به سطح دیگری ببرید. یک جعبه قدیمی، یک محصول دیگر که وارونه شده است، یک دست، یک شکم، بالای سر، اشکال هندسی یا حتی یک پایه دستکاری شده عکس. در زیر چند غرفه کاملا منحصر به فرد در حال استفاده برای محصولات آورده شده است:

  1. یک شخصیت را به تصویر اضافه کنید

 

عکاسی تبلیغاتی

 

یکی از ایده های جالب برای عکاسی صنعتی در خانه  این است که محصولات را در عکاسی خود انسانی کنید. یا داستانی بسازید که آن را احاطه کرده باشد. به آن شخصیت بدهید. از مشتری خود بپرسید که چه چیزی باعث می شود محصول منحصر به فرد آنها بهتر یا به سادگی متفاوت از رقبا باشد. از عکس های خود برای به تصویر کشیدن این جنبه از محصولی که نام تجاری آن شناخته شده است استفاده کنید. این عکس های زیر مطمئناً به محصولات شخصیت می بخشد:

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم شما را با عکاسی صنعتی در خانه و تکنیک ها و نکات مهمی آشنا کنیم و ایده هایی را جهت ایده پردازی در اختیار شما قرار دهیم، امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد.

شرکت تبلیغاتی طرح گندم با سالها تجربه در زمینه ی تبلیغات، عکاسی صنعتی و حرفه ای توانسته است در کنار معتبر ترین برندها سابقه ای درخشان از خود برجای بگذارد؛ جهت دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از نحوه‌ی همکاری لازم است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

 

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + شانزده =