• 02188725029
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
آموزش عکاسی تبلیغاتی در خانه

آموزش عکاسی تبلیغاتی در خانه

عکاسی تبلیغاتی چیست؟


عکاسی تبلیغاتی نوعی عکاسی است که هدف آن متقاعد کردن مصرف کنندگان بالقوه برای خرید یک محصول از طریق نمایش محصول به روشی جذاب و بصری است. عکاسان حرفه ای محصولات با استفاده از ترکیبی از تنظیمات مختلف نور ، پس زمینه ، زاویه دوربین و تکنیک های پس از تولید ، از محصولات با کیفیت بالا عکس می گیرند. عکاسی از محصول نقش مهمی در موفقیت فروشگاه ها  بازی می کند زیرا اکثریت قریب به اتفاق فروشندگان محصولات تجاری از عکاسی حرفه ای محصول برای بازاریابی کالاهای خود استفاده می کنند.

 

آموزش عکاسی تبلیغاتی در خانه

آموزش عکاسی تبلیغاتی در خانه

همچنین مطالعه کنید : راه اندازی استودیو عکاسی در خانه

7 نوع تجهیزات برای عکاسی تبلیغاتی در خانه


اگر می خواهید عکاسی از محصول را جدی بگیرید ، روی تجهیزات مناسب دوربین سرمایه گذاری کنید. وقتی صحبت از عکاسی از محصول برای تجارت الکترونیکی شخصی شما می شود ، هزینه تجهیزات سرمایه گذاری است که باید به صورت افزایش فروش نتیجه بدهد.

دوربین: به دنبال یک دوربین DSLR با حالت عکسبرداری دستی بگردید تا بتوانید تنظیماتی مانند دیافراگم ، سرعت شاتر ، ISO و تعادل رنگ سفارشی را انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که DSLR شما حداقل 12 مگاپیکسل و یک ویژگی فوکوس خودکار دارد.

در مورد آموزش های iso ، دیافراگم و سرعت شاتر میتوانید به سه مقاله زیر مراجعه کنید.

آموزش ایزو

آموزش شاتر

آموزش دیافراگم


سه پایه:

سه پایه مناسب ابزاری ضروری برای عکاسی تبلیغاتی است. سه پایه ثبات ایجاد می کند و از عکسهای تار هنگام عکسبرداری با سرعت شاتر پایین جلوگیری می کند.

 

آموزش عکاسی تبلیغاتی در خانه

آموزش عکاسی تبلیغاتی در خانه

زمینه سفید:

زمینه سفید باعث می شود تا محصول برجسته شود. شما می توانید پس زمینه سفید خود را با استفاده از تابلوهای پوستر سفید ایجاد کنید. برای یک گزینه حرفه ای تر ، می توانید یک کاغذ sweep سفید خریداری کنید ، یک ورق بزرگ کاغذ که هم سطح عمودی و هم افقی را بپوشاند و غالباً جایگاه مخصوص خود را دارد.

 

آموزش عکاسی تبلیغاتی در خانه

آموزش عکاسی تبلیغاتی در خانه

Bounce cards:

Bounce cards ابزاری اساسی برای تنظیم روشنایی است که نور را روی محصول شما منعکس می کند تا سایه ها کاهش یابد. تخته کف سفید ارزانترین و محبوب ترین نوع  است. برای ایجاد سایه یا پر کردن فضای منفی می توانید از تخته کف سیاه استفاده کنید.

 

آموزش عکاسی تبلیغاتی در خانه

آموزش عکاسی تبلیغاتی در خانه

میز محصول:

 

برای نگهداری محصولات و پس زمینه سفید خود از یک میز محکم استفاده کنید. میز تاشو استاندارد عالی عمل می کند و حمل و نگهداری آن آسان است.


نوار یا گیره:

برای محکم نگه داشتن زمینه سفید خود از نوار یا گیره استفاده کنید که در تصاویر بالا استفاده آن مشخص است


نورپردازی:

برای عکاس محصول با بودجه ، بهتر است از نور طبیعی استفاده کنید و در یک اتاق با پنجره های بزرگ عکس بگیرید. اگر بودجه لازم را برای صرف منابع نور مصنوعی اختصاص دهید ، می توانید کیت های روشنایی را با پایه یا گیره در یک فروشگاه عکاسی محلی پیدا کنید. تجهیزات نورپردازی مصنوعی برای استفاده از برخی از تخصص ها لازم است ، اما به شما این امکان را می دهد که کنترل بیشتری بر نحوه روشن کردن محصول خود داشته باشید.

برای مشاهده عکس ها یا نمونه ها به صفحه عکاسی تبلیغاتی مراجعه کنید.

چگونه می توان در 8 مرحله از محصولات عکس گرفت


یکی از ساده ترین راه ها برای راه اندازی آتلیه عکس محصول استفاده از پس زمینه سفید پوستر در بالای میز روشن شده با نور طبیعی است.

میز خود را در نور مناسب تنظیم کنید. میز خود را در مقابل دیواری مجاور دیوار با پنجره قرار دهید. اگر در محل داخلی خود نور طبیعی کافی ندارید ، می توانید در گاراژ را با درب گاراژ باز شات کنید. در ساعتی از روز عکس بگیرید که به شما امکان می دهد از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری کنید. خورشید شدید سایه های خشن ایجاد می کند. اطمینان حاصل کنید که تمام چراغ های دیگر در محل شما خاموش هستند و نور طبیعی تنها منبع نور شماست.


زمینه سفید خود را ایمن کنید: تخته پوستر سفید خود را به صورت عمودی قرار دهید و لبه بالایی را به دیوار و لبه پایین را به سطح میز بچسبانید. این باید منحنی صاف و یکپارچه ای را در صفحه پوستر ایجاد کند ، بنابراین هیچ لبه ای در پشت محصول شما دیده نمی شود. این نوع پس زمینه به عنوان منحنی رفت و برگشت یا بی نهایت شناخته می شود.

 

 

آموزش عکاسی تبلیغاتی در خانه

آموزش عکاسی تبلیغاتی در خانه

تنظیمات دوربین خود را انتخاب کنید:

فلاش خود را خاموش کنید ، دوربین خود را روی فوکوس دستی تنظیم کنید ، تراز سفیدی خود را روی حالت خودکار تنظیم کنید ، ISO خود را روی 100 تنظیم کنید و f-stop (دیافراگم) خود را روی عددی به اندازه کافی کوچک قرار دهید تا عمق میدان کافی به شما بدهد (f / 8 یک نقطه شروع خوب است).


محصول خود را قرار دهید:

محصول خود را در وسط بک سفید قرار دهید. وقت خود را به موقعیتی اختصاص دهید تا کیفیت محصول خود را به بهترین شکل برجسته کند. در هر زمان ، یک نوع حروف مهم روی محصول وجود دارد ، اطمینان حاصل کنید که چاپ به سمت دوربین و خوانا باشد.
با استفاده از Bounce cards ، سایه ها را از بین ببرید. Bounce cards ها خود را خارج از قاب روی میز قرار دهید تا از سایه های ناخوشایند خلاص شوند. این اغلب به آزمون و خطا نیاز دارد ، بنابراین Bounce cards های خود را در زوایای مختلف قرار دهید تا محصول درست به نظر برسد.

 

آموزش عکاسی تبلیغاتی در خانه

آموزش عکاسی تبلیغاتی در خانه

سه پایه خود را تنظیم کنید و چند عکس آزمایشی بگیرید. سه پایه خود را طوری قرار دهید که محصول در مرکز قاب قرار گیرد و دوربین شما به اندازه کافی نزدیک باشد تا جزئیات عکس های عکس را به خود اختصاص دهد. اگر می خواهید از آنچه سه پایه اجازه می دهد نزدیکتر شوید ، از ویژگی بزرگنمایی نوری در دوربین خود استفاده کنید (بزرگنمایی دیجیتال کیفیت تصویر را کاهش می دهد). پس از تنظیم سه پایه ، چند عکس آزمایشی بگیرید تا جایی که از موقعیت یابی راضی باشید. در صورت برخورد تصادفی با آن و نیاز به تنظیم مجدد موقعیت ، بهتر است نوار را روی زمینی قرار دهید که هر پایه سه پایه شما قرار دارد.


در موقعیت های مختلف چندین عکس بگیرید. شروع به عکس گرفتن از محصول خود کنید و از بهترین قضاوت خود برای ارزیابی کارایی  خود استفاده کنید. آیا می توانید Bounce cards را به زاویه دیگری تغییر دهید؟ آیا می توانید محصول را جابجا کنید؟ از محصول در موقعیت های مختلف عکس بگیرید.  عکس های عالی محصول در وب سایت های تجارت الکترونیکی دیدگاه های مختلفی از محصول را ارائه می دهد تا خریداران تصویر کاملی از ویژگی های محصول داشته باشند.
عکسهای خود را ویرایش کنید. با استفاده از نرم افزار ویرایش ، عکسهای محصول خود را لمس کنید تا عالی به نظر برسند به عنوان مثال ، پس زمینه سفید شما به احتمال زیاد در عکسها خاکستری روشن نشان داده می شود ، اما می توانید با تنظیم دیجیتالی نقطه سفید این مشکل را برطرف کنید. برای دستیابی به رویکرد بیشتر ، می توانید ویرایش عکس را به یک شرکت حرفه ای پس از پردازش برون سپاری کنید.

 

4 نکته برای عکسبرداری از محصول

 

هنگامی که مراحل اساسی عکس گرفتن از محصول را یاد گرفتید ، از این نکات برای ارتقا سطح مهارت های عکاسی تبلیغاتی خود استفاده کنید

عکس های محصول خود را با لوازم جانبی تقویت کنید. یک ظاهر طراحی محصول با لوازم جانبی یک روش عالی برای نشان دادن عملکرد یک محصول است. به عنوان مثال ، هنگام عکاسی از یک کوله پشتی ، می توانید محفظه ها را از حالت فشرده خارج کرده و آنها را با کتاب و لوازم مدرسه پر کنید تا ظرفیت کوله پشتی را نشان دهد.
از نور پر کن استفاده کنید. به عنوان گزینه ای برای Bounce cards ، سعی کنید از یک منبع نور اضافی به نام چراغ پر کن استفاده کنید. نور پر کننده نور ضعیف تری نسبت به منبع اصلی نور است که سایه های محصول شما را متعادل می کند.
از پس زمینه های رنگارنگ استفاده کنید. حتی اگر پس زمینه های سفید گزینه استانداردی برای راه اندازی استودیو عکاسی محصول هستند ، پس زمینه هایی با رنگ و نقش های مختلف می توانند محصول شما را بیش از پیش برجسته کنند. هنگام انتخاب پس زمینه رنگی یا طرح دار ، اطمینان حاصل کنید که پس زمینه توجه محصول را از خود دور نمی کند.
بیرون را برای بهترین نور طبیعی شات کنید. در حالی که شما به اندازه یک عکسبرداری در محیط کنترل بر شرایط عکسبرداری خود ندارید ، نور فضای باز در یک روز ابری بهترین نور طبیعی  را فراهم می کند و سایه ها را به حداقل می رساند. صبح زود و اوایل شب هنگامی که خورشید در آسمان زیاد نیست ، به طور معمول شرایط مطلوب نور در فضای باز را فراهم می کند.


آیا می خواهید درباره عکاسی بیشتر بدانید؟


با مراجعه به مقالات ما آموزش های رایگان بیشتر ببنید و موفق باشید....