قوانین طراحی بروشور

قوانین طراحی بروشور کدامند؟

یک بروشور بسیار کارآمد و واضح به طور واضح و مختصر توضیح می دهد که تجارت شما چیست و چه کاری می توانید برای مشتریان خود انجام دهید. از طرف دیگر ، یک بروشور با طراحی ضعیف ، تنها خریداران بالقوه را به آغوش استقبال رقبای خود سوق می دهد.

بروشور نوعی جزوه است که معمولاً در قفسه ها دیده می شود و حاوی اطلاعات مختلفی درباره یک شرکت ، یک رویداد ، یک کمپین ، یک محصول یا یک سرویس است. این به طور معمول یک ورق است که دو برابر یا سه برابر است . برخی از بروشورها به صورت c تا شده اند ، در حالی که برخی دیگر به صورت z تا شده اند.

دیگران ممکن است فکر کنند که یک بروشور دیگر مهم نیست ، مخصوصاً اکنون که به نظر می رسد همه چیز دیجیتالی شده است. اما این خیلی دور از واقعیت است. بروشور طراحی شده به صورت حرفه ای می تواند یک استراتژی مهم در زمینه بازاریابی باشد.

به این سناریو فکر کنید: شما در یک نمایشگاه تجاری شرکت کردید و برای اولین بار با برخی از افراد با نفوذ ملاقات کرده اید. در طول ملاقات کوتاه خود با کسی ، سعی می کنید درباره شرکت ، محصولات یا خدمات یکدیگر اطلاعات بیشتری کسب کنید.

اما وقتی از هم جدا می شوید چه اتفاقی می افتد؟

یک بروشور کاملاً یادآوری شده برای او و سایر افرادی که ملاقات کرده اید یادآوری آنچه در مورد تجارت شما است ، خواهد بود. بروشور شما به آنها می گوید که چه چیزی شما را از رقبا جدا می کند.

نکاتی برای طراحی یک بروشور عالی

یک بروشور قدرتمند می تواند خوانندگان خود را آموزش دهد ، اعتبار و اقتدار خوبی را به شرکت منتقل کند ، مخاطبان را افزایش دهد و مصرف کنندگان را ترغیب به اقدام کند. برای بسیاری از طراحان گرافیک ، ایجاد یک بروشور با کیفیت یک چالش است.

در زیر 15 نکته و ترفند در مورد چگونگی ایجاد بهترین طراحی بروشور برای نام تجاری شما یا طراح گرافیکتان آورده شده است:

قوانین طراحی بروشور

1. هدف خود را مانند پشت دست خود بدانید.

قوانین طراحی بروشور

قوانین طراحی بروشور

مطالب مرتبط : چگونه یک بروشور طراحی کنیم

برای کارآمد کردن طراحی خود ، مهم است که بدانید برای چه کاری است. هدف از بروشور ، شما را به مسیر درست نشان می دهد. آیا برای کنسرت فایده است؟ مسابقه؟ ابزاری تبلیغاتی؟ یک رویداد؟

به همان اندازه درباره اهداف بروشور اطلاعات کسب کنید تا بتوانید به درستی طرح آن را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که این یک طراحی ارتباطی است. هر آنچه در بروشور قرار می دهید ارتباط مستقیمی با مخاطبان شماست.

2. مشتریان خود را بشناسید

از آنجا که بروشور ابزاری برای برقراری ارتباط است ، مهم است که بازار هدف خود را بشناسید. به این ترتیب می توانید علایق آنها را جلب کنید.

به عنوان مثال ، اگر افراد غذایی را هدف قرار می دهید ، طرحی را انتخاب کنید که ارتباطی با پخت و پز یا غذاهای لذیذ داشته باشد. هرچه بیشتر نیازها و خواسته های بازار هدف خود را در بروشور مشخص کنید ، تأثیرگذاری آن بیشتر خواهد بود.

حال ، اگر از این نوع اطلاعات بی اطلاع هستید ، وقت بگذارید و با فروشندگان یا حتی با مشتریان خود صحبت کنید. از پاسخ های آنها برای ترسیم بهترین طراحی برای آنچه شما ارائه می دهید و آنچه که آنها نیاز دارند استفاده کنید.

3. خلاق باشید ، بی نظیر باشید

قوانین طراحی بروشور

خلاقیت مهم است تا شما را از رقابت جدا کند. در این زمان و عصری که سطح خلاقیت طراحان سرسام آور است ، منحصر به فرد بودن در درجه اول اهمیت قرار دارد.

طرحی را دنبال کنید که اصیل و منحصر به فرد باشد. همچنین مهم است که منحصر به فرد بودن آن قابل تشخیص است. به طرحی فکر کنید که حتی وقتی با بروشورهای دیگر داخل یک قفسه پر شده است ، هنوز می تواند برجسته باشد. تقویت هویت برند از طریق خلاقیت توصیه می شود.

4- محدودیت های قلم را تمرین کنید

قوانین طراحی بروشور

قوانین طراحی بروشور

هنگامی که شروع به طراحی یک پروژه می کنید ، به راحتی کافی است قلم یا قلم هایی را که می خواهید استفاده کنید ، بیش از حد کنید. اگرچه دیدن یک بروشور با چند فونت می تواند سرگرم کننده باشد ، اما برای دیگران ، به ویژه برای مشتریان بالقوه ، می تواند دلسرد کننده باشد.

هنگام انتخاب قلم یا قلم ها ، خویشتنداری نشان دهید. اگر شرکت شما قبلاً دارای فونت امضا است ، از آنجا بروید. می توانید از آن فونت برای کل بروشور استفاده کنید یا می توانید یک یا دو مورد دیگر برای  آن اضافه کنید.

همچنین مطالعه کنید : نکات مهم در طراحی بروشور

5. مستقیم به اصل مطلب بروید

طراحی بروشور

این یک بروشور است. این یک کتاب نیست

از وسوسه فهرست کردن تمام دستاوردها و موفقیت های شرکت خود دور شوید. از قرار دادن کلیه اطلاعات مربوط به محصول یا خدمات خود خودداری کنید. اطلاعات زیاد فقط خوانندگان را گیج می کند و نکته اصلی بروشور را کم رنگ می کند.

در عوض ، بر آنچه مورد توجه بازار قرار می گیرد تمرکز کنید. علاقه را به طور مختصر مشخص کنید تا خوانندگان بتوانند به راحتی آنچه را که با آنها برقرار می کنید درک کنند.

6. از کلمات بزرگ پرهیز کنید

هرچه کلمات پیچیده تری استفاده کنید ، اعتبار کمتری دریافت خواهید کرد. لازم نیست مخاطب خود را با کلمات مبهم تحت تأثیر قرار دهید. در حقیقت ، هرچه بیشتر از آنها استفاده کنید ، بیان اصل مطلب برای شما دشوارتر است.

7. طراحی برای خوانندگان خود.

قوانین طراحی بروشور

مطالب مرتبط : آموزش طراحی بروشور خیره کننده در ورد

یکی از پاشنه های آشیل بسیاری از طراحان گرافیک تلاش آنها برای اولویت بندی طراحی برای خوانندگان خود و استفاده از آنچه می خواهند در صندلی عقب است.

شما به عنوان یک طراح باید خود را جای بازار هدف این برند قرار دهید. اگر مخاطب به رنگ قرمز پاسخ مثبت داد ، حتی اگر از رنگ متنفر هستید ، آن را در طراحی بگنجانید. به این روش فکر کنید: شما با لذت خوانندگان خود خدمت می کنید.

8- روی تیتر تأکید کنید
قوانین طراحی بروشور
قوانین طراحی بروشور
شاید بخواهید بخوانید : آموزش طراحی بروشور در کورل (0 تا 100)
عنوان اصلی بروشور باید فوراً به خوانندگان بگوید که این جزوه چیست. به عنوان مثال ، اگر این تبلیغات است ، این عنوان باید محصول یا خدمات ارائه شده و آنچه را که می تواند برای کاربر خود انجام دهد ، منتقل کند.یکی از رایج ترین اشتباهاتی که صاحبان مشاغل در رابطه با عناوین خبری انجام می دهند ، ادغام آنها با اطلاعات شرکتشان است. در حالی که جزئیات اساسی در مورد تجارت مورد نیاز است ، نباید آنها را به عنوان،  عنوان بروشور برجسته کرد.

9. یک تماس برای اقدام اضافه کنید

قوانین طراحی بروشور

قوانین طراحی بروشور
هرچه بروشور شما به خوبی طراحی شده باشد ، اگر شامل فراخوان برای اقدام نباشد ، به هدف واقعی خود نخواهد رسید. هرگز تصور نکنید که مخاطبان محصول شما را خریداری می کنند یا به رویداد شما می روند فقط به این دلیل که تحت تأثیر بروشور زیبای شما قرار گرفته اند. اینطور کار نمی کندحتی اگر بروشور چشم نوازی دارید ، باز هم ضروری است که انگیزه را برای خوانندگان ایجاد کنید تا با شما در تماس باشند یا آنچه را که ارائه می دهید امتحان کنید.

10. رنگ های مناسب را انتخاب کنید

این یکی از چالش های ایجاد یک بروشور عالی است. مردم به رنگ ها متفاوت پاسخ می دهند. بعضی از آنها از رنگ خاصی در بینایی متنفر هستند و برخی دیگر به دلیل رنگ آن بروشوری را تحویل می گیرند.

دقیقاً مانند قلم ها ، اگر شرکتی رنگ امضا دارد ، از آنها استفاده کنید و سپس با استفاده از رنگ های مارک تجاری به سایه ها و تن های مختلف منشعب شوید.

11. از کاغذ با کیفیت بالا استفاده کنید
قوانین طراحی بروشور
قوانین طراحی بروشور
وقتی نوبت به بازاریابی می رسد ، کاغذ بروشور شل و ول ، معادل یک دست دادن ضعیف است. برای ایجاد تأثیر خوب و ایجاد اعتماد به نفس ، توجه داشته باشید که از چه کاغذی استفاده می کنید. کاغذ با کیفیت بالا را برای برجسته کردن انتخاب کنید. ممکن است گرانتر از محصولات معمولی و نرم و بی روح باشد ، اما به شما نشان می دهد که از مارک تجاری خود مراقبت می کنید و تلاشی را برای خوانندگان انجام می دهید.
             12. تصاویر مناسب اضافه کنید

بروشور بدون تصاویر جزوه ای کسل کننده است. مردم موجودی بصری هستند. اگر به چیزی زیبا ، جذاب یا سرگرم کننده نگاه می کنیم تمایل به جذب بیشتر داریم. و پیامک ها بندرت این جذابیت را ارائه می دهند. اما تصاویر اینگونه است.

برای اینکه طراحی از نظر خواننده مناسب تر باشد ، عکس های مناسب و مرتبط با موضوع اصلی بروشور را انتخاب کنید. همچنین ، از استفاده از تصاویر عمومی خودداری کنید. اگر می خواهید روی تصاویر پولی سرمایه گذاری کنید ، به دنبال آن بروید. یا اگر بودجه یک عکسبرداری برای بروشور را دارید ، خیلی بهتر.

13. پاسخ دادن به خوانندگان را آسان کنید

اطمینان حاصل کنید که نام ، وب سایت ، اطلاعات تماس و ایمیل کسب و کار شما در بروشور قابل مشاهده است. اگر نام تجاری شما دارای حساب های شبکه های اجتماعی است ، آنها را نیز اضافه کنید. همچنین برای راحتی خوانندگان خود ، قرار دادن کد QR یک ایده هوشمندانه است.

14. یک گزینه بدهید

قوانین طراحی بروشور

اگر شما در ساختن طرح های مختلف برای یک پروژه آزاد هستید ، پس عضلات طراحی خود را خم کنید. همه بروشورها نباید یکسان باشند. تقاضای بازار امروز تغییر می کند و یک کاری که می توانید با این ابزار تبلیغاتی سنتی انجام دهید داشتن بیش از یک طرح بروشور با همان اطلاعات است. به شما این گزینه را می دهد که مخاطب انتخاب کند که کدام یک را بیشتر دوست دارد.

15- بروشور را طراحی کنید که ارزش نگهداری را داشته باشد.

طرحی را دنبال کنید که می تواند مدت زمان طولانی شخص را درگیر خودش کند. این به معنای استفاده از کاغذ با کیفیت ، انتخاب قلم ها و رنگ های مناسب و افزودن محتوای ارزشمند است. باید چیزی در طراحی وجود داشته باشد که بتواند ارزش آن را افزایش دهد و ارزش آن را حفظ کند.

الگوهای بروشور عالی

الگوهای از پیش طراحی شده می توانند کار شما را بسیار آسان کنند. آنها چیدمان ، انتخاب رنگ و نوع را ارائه می دهند که به شما کمک می کند هنگام طراحی در وقت صرفه جویی کنید. ما در صفحه طراحی بروشور نمونه هایی را ارائه داده ایم برای مشاهده به صفحه طراحی بروشور حرفه ای  مراجعه کنید.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 3 =