چاپ افست در مقابل چاپ دیجیتال جعبه و چرا باید به آن اهمیت دهید

افست در مقابل چاپ دیجیتال

تفاوت چاپ افست در مقابل چاپ دیجیتال چیست؟

چاپ افست سنتی بر روی دستگاه چاپ با استفاده از صفحات چاپ و جوهر مرطوب تولید می شود. تولید این نوع چاپ کمی بیشتر طول می کشد زیرا زمان راه اندازی بیشتر است و محصول نهایی باید قبل از اتمام کار خشک شود. در همان زمان ، چاپ افست به طور سنتی بالاترین کیفیت موجود را دارد و بالاترین درجه کنترل را بر روی رنگ ارائه می دهد. علاوه بر این  چاپ افست مقرون به صرفه ترین انتخاب هنگام تولید تعداد زیادی چاپ از چند اصل است.

چاپ دیجیتال قبلاً “کپی” نامیده می شد، اما این اصطلاح اکنون منسوخ شده است. امروزه اکثریت قریب به اتفاق چاپ دیجیتال به جای کپی نسخه اصلی، مستقیماً از فایل های الکترونیکی تولید می شود. چاپ دیجیتال سریعترین راه برای تولید دورهای کوتاه است، به ویژه هنگامی که نسخه های اصلی زیاد باشد. سطح کیفیت چاپ دیجیتال در حال حاضر بسیار نزدیک به چاپ افست است. اگرچه چاپ دیجیتال امروزه در اکثر کارها خوب عمل می کند، اما هنوز ها و مشاغلی وجود دارد که چاپ افست در آنها بهتر کار می کند. همچنین مشاغلی وجود دارد که در آنها چاپ دیجیتال به خوبی و یا بهتر از چاپ افست انجام می شود.

اگر شما در حال خرید کاتالوگ، بروشور، کارت ویزیت، پوستر یا سایر مطالب بازاریابی هستید، از قبل می دانید که باید با طرح، طرح رنگ، محتوا و چیدمان عالی روبرو شوید. با این حال، حتی پس از بررسی همه این جعبه ها، یک تصمیم بسیار مهم دیگر نیز وجود دارد: انتخاب بین چاپ دیجیتال در مقابل چاپ افست.

در این پست، ما تفاوت بین دو روش چاپ را پوشش می دهیم و نشان می دهیم که مزایا و معایب آنها چگونه است. ما همچنین فاکتورهایی را که باید در تصمیم گیری شما در انتخاب بهترین فرایند برای پروژه خود نقش داشته باشند، لیست می کنیم. و به طور طبیعی، ما چند نمونه را بررسی می کنیم تا بتوانید بهترین عملکرد چاپ دیجیتال و افست  جعبه را در عمل به دست آورید.

 

تفاوت واقعی چیست و آیا اهمیت دارد؟

بنابراین، تفاوت بین چاپ جعبه به روش دیجیتال و افست چیست؟ چاپ چاپ است، درست است؟ نه دقیقا… بیایید نگاهی به این دو روش چاپ، تفاوت های آنها و اینکه در کجا منطقی است یکی یا دیگری را برای پروژه چاپ بعدی خود انتخاب کنیم، بیندازیم.

چاپ افست چیست؟

چاپ افست در مقابل چاپ دیجیتال

 

فناوری چاپ افست از صفحات معمولاً ساخته شده از آلومینیوم استفاده می کند که برای انتقال تصویر بر روی “پتو” لاستیکی استفاده می شود و سپس آن تصویر را روی یک ورق می چرخاند. به آن افست گفته می شود زیرا جوهر مستقیماً روی منتقل نمی شود. از آنجا که دستگاه های چاپ افست پس از راه اندازی بسیار کارآمد عمل می کنند، چاپ افست بهترین انتخاب در زمانی است که به مقادیر بیشتر نیاز است و تولید رنگ دقیق و چاپ واضح و تمیز با ظاهر حرفه ای را فراهم می کند.

 

چاپ دیجیتال چیست؟

در چاپ دیجیتال مانند ورق از صفحات استفاده نمی شود، بلکه از گزینه هایی مانند تونر (مانند چاپگرهای لیزری) یا چاپگرهای بزرگتر از جوهر مایع استفاده می شود. چاپ دیجیتال هنگامی که به مقادیر کمتری نیاز باشد می درخشد. به فکر 20 کارت تبریک یا 100 بروشور باشید. یکی دیگر از مزایای چاپ دیجیتال قابلیت متغیر بودن داده ها است. هنگامی که هر قطعه به کد، نام یا آدرس منحصر به فردی نیاز دارد ، تنها راه دیجیتال است. چاپ افست نمی تواند پاسخگوی این نیاز باشد.

مطالعه بیشتر: چاپ دیجیتال چیست؟

 

چاپ افست

چاپ افست ، رایج ترین نوع چاپ برای مشاغل تجاری با حجم تیراژ بالا است. آیا تا به حال فیلم هایی از روزنامه ها را مشاهده کرده اید که در حال انتشار در رول های بزرگ هستند؟ این چاپ افست است.

نحوه عملکرد آن این است: ابتدا، چاپگر طرح را روی صفحات فلزی می سوزاند یکی برای هر رنگ. به طور معمول، از چهار رنگ (فیروزه ای، سرخابی، زرد و مشکی (کلید)، مخفف CMYK) استفاده می شود، اما چاپ افست همچنین امکان استفاده از رنگ های جوهر سفارشی (مهم ترین آنها رنگ Pantone) را به وجود می آورد.

در مرحله بعد، طرح از صفحات به رول های لاستیکی منتقل می شود. رنگهای مختلف جوهر روی لاستیک پخش می شود و سپس بین آنها پخش می شود. از تمام رول ها عبور می کند و رنگ را لایه بندی می کند تا تصویر نهایی را بدست آورد.

 

مزایای چاپ افست

کیفیت تصویر برتر که قابل اعتماد است. برای چاپ تمیز و متمایز و تصاویر بدون خط و خال روی چاپ افست حساب کنید
وفاداری بهتر رنگ، که هم به دقت رنگ ها و هم به تعادل آنها در طراحی اشاره دارد. از آنجا که چاپ افست می تواند جوهرهای رنگی سفارشی را برای هر کار با هم ترکیب کند ، طبیعتاً رنگ ها به صورت برجسته ظاهر می شوند.
تقریباً روی هر نوع متریالی به خوبی کار می کند.
برای مشاغل با حجم تیراژ بالا، پول کمتری خرج می کنید. شروع یک کار افست هزینه های زیادی دارد. شما باید برای ایجاد صفحات سرمایه گذاری کنید، که به زمان نیاز دارد. با این حال، پس از سرمایه گذاری، همه مواد آماده استفاده هستند و در واقع شما کمتر از چاپ دیجیتال برای کارهای بزرگ افست هزینه خواهید کرد، که هر قطعه بدون توجه به بزرگ بودن کار تقریباً یکسان است.

معایب چاپ افست

چاپ افست در مقابل چاپ دیجیتال

هزینه بالا برای تیراژ پایین
زمان بیشتری برای جعبه ها نیاز است
در صورت بروز خطا، نتیجه بدتر است. اگر اشتباه تایپی را روی بشقاب نبینید و یک دسته را خراب کنید، رفع آن سخت تر است و روند از نو شروع می شود.

 

مزایای چاپ دیجیتال:

زمان چاپ سریعتر
هر چاپ یکسان است. شما تغییرات عجیب و غریب کمتری را که ناشی از عدم تعادل در آب و جوهر است، در معرض خطر قرار می دهید.
برای مشاغل با تیراز کم یا تعدادی ارزان تر است. قیمت هر واحد برای چاپ افست کاهش می یابد.

 

معایب چاپ دیجیتال:

گزینه های کمتری در مواد قابل چاپ روی آنها وجود دارد
با چاپ دیجیتال وفاداری رنگ کمتر امکان پذیر است زیرا کارهای دیجیتال از جوهرهای استاندارد استفاده می کنند که دقیقاً نمی توانند با همه رنگ ها مطابقت داشته باشند. مشاغل افست از جوهرهای مخصوص مخلوط استفاده می کنند، که همیشه مطابقت نزدیکتری خواهند داشت. دیجیتال با جوهرهای ترکیبی در حال بهبود و نزدیک شدن است، اما این جوهرها هنوز به خوبی با ترکیب سفارشی مطابقت ندارند.

  • هزینه بالاتر برای مشاغل با تیراژ بالا
  • کیفیت، وضوح کمی پایین تر

 

نحوه تصمیم گیری بین چاپ دیجیتال در مقابل چاپ افست

اگر هنوز مطمئن نیستید که آیا از چاپ دیجیتال در مقابل افست برای پروژه بعدی خود استفاده می کنید یا خیر ، این لیست را اجرا کنید تا روی انتخاب مناسب تمرکز کنید:

حجم: پروژه چقدر بزرگ است؟
اگر پروژه شما به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتواند بر هزینه های پیشین غلبه کند و معمولاً بیش از 500 قطعه صحبت می کنیم. چاپ افست مزیتی برای شما خواهد داشت. یک چاپ عالی خواهید داشت که احتمالاً با حجم کافی بالا هزینه کمتری خواهد داشت.

زمان: عجله داری؟
دیجیتال استفاده کن، چاپ افست را نمی توان در آخرین لحظه انجام داد.

چاپ افست در مقابل چاپ دیجیتال

کارت ویزیت عمودی شیک با رنگهای سفارشی روی پلاستیک شفاف چاپ شده است؟ قطعاً یک کار برای چاپ افست است.

مواد: روی چه چیزی چاپ می کنید؟
آیا به چند کارت ویزیت منحصر به فرد روی فلز یا پلاستیک امیدوار هستید؟ یا جزوه بازاریابی غیر معمول در سطوح دیگر؟ گزینه های دیجیتالی انعطاف پذیرتر از قبل هستند، اما چاپ افست هنوز پا برجاست.

رنگ: چقدر، چه نوع و چقدر درست است؟
آیا این کار نیاز به رنگ دارد؟ اگر سیاه و سفید باشد یا فقط یک یا دو رنگ (و حجم آن به اندازه کافی بالا باشد)، چاپ افست ممکن است انتخاب مناسب باشد. اگر به چاپ چهار رنگ اولیه نیاز دارید، دیجیتال ممکن است بهترین و مقرون به صرفه ترین راه حل باشد.

آیا ابتدا باید نمونه ای را ببینید؟

اگر قبل از شروع به کار نیاز به دیدن نمونه چاپی دارید ، دیجیتال این مزیت را دارد. برای به دست آوردن اثبات رنگ برای یک پروژه افست، باید سخت ترین قسمتهای پروژه (صفحات و جوهر) را اجرا کنید، که بسیار گران تمام می شود.

در مورد تعداد چطور:
اگر به بیش از 500 عدد نیاز دارید، offset را انتخاب کنید.

اما  اگر فقط به چند مورد نیاز دارید، دیجیتال را انتخاب کنید.

کدام کیفیت بهتری دارد؟

برای اینکه تصاویر کامل به نظر برسند و نیاز به چاپ با کیفیت بالاتر دارید. اگر می توانید با افست بروید.

رنگ

اگر شرکت شما نیاز به پایبندی دقیق رنگ به Pantone® (PMS) یا “رنگهای نقطه ای” دارد، باید در صورت امکان چاپ افست را انتخاب کنید. چاپ دیجیتال رنگهای PMS را تقریبی می کند، اما رنگهای واقعی PMS جوهرهای افست هستند که برای حفظ رنگ دقیق در هر زمان چاپ، پیش آمیخته شده اند. تولیدکنندگان تجهیزات دیجیتال به طور مداوم کیفیت خروجی دیجیتال را بهبود می بخشند، اما چاپ افست، به ویژه با رنگ های جوهر PMS، در طول زمان نتایج سازگاری بیشتری را به همراه خواهد داشت.

همچنین بخوانید: رنگ در چاپ جعبه ها و کاتالوگ ها

فرایندهای خاص  مانند مهر زنی فویل، برجسته کاری، پوشش های خاص و غیره معمولاً برای موارد چاپ افست مناسب تر است.

سرعت

وقتی در  یک پروژه عجله دارید، هیچ چیز نمی تواند سرعت خام چاپ دیجیتال را شکست دهد. در صورت نیاز، می توانید با استفاده از دستگاه چاپ دیجیتال در عرض چند دقیقه برگه یا کارت ویزیت داشته باشید. در عین حال، اگر به چاپ طولانی یک مورد بدون اطلاعات متغیر نیاز دارید، چاپ افست می تواند بسیار سریعتر از زمان تنظیم پرس باشد زیرا فشارهای افست معمولاً سریعتر اجرا می شوند. علاوه بر این، در بسیاری از پرس های مدرن از خشک کن یا روکش مخصوص استفاده می شود تا چاپ سریع خشک شود و سریع به پایان برسد.

برای مشاهده نمونه محصولات ما بر روی چاپ جعبه و بسته بندی کلیک کنید.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم نکات مهمی را در رابطه با افست در مقابل چاپ دیجیتال بیان کنیم. اینکه چاپ دیجیتال یا چاپ افست چه هستند و چه مزایا و معایبی دارند. و همچنین نکات مهمی که شما بتوانید برای انتخاب بهتر و تصمیم گیری بهتر عمل کنید. ما در مجموعه تبلیغاتی طرح گندم با سالها سابقه در زمینه عکاسی صنعتی و ساخت فیلم صنعتی همچنین طراحی و چاپ مانند طراحی کاتالوگ، لیبل، بروشور، جعبه، ست اداری و… در کنار شما عزیزان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + seven =