• 02188725029
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
عکاسی در شب

راهنمای کامل عکاسی در شب

برج پل ، لندن. نوردهی: سرعت شاتر 2.6 ثانیه ، دیافراگم f / 5.6  استفاده شده  و ISO 100

عکاسی در شب

در این قسمت  آنچه را که باید برای شروع عکاسی در شب باید بدانید ، یاد بگیرید....

عکاسی در شب

اگر تازه کار هستید ممکن است گرفتن عکس در شب کمی جادویی به نظر برسد. حتی کسانی که مدتی عکاسی کرده اند ممکن است تعجب کنند که چگونه می توانند در تاریکی نوردهی مناسب داشته و تمرکز کنند. اگرچه عکسبرداری در تاریکی مطمئناً چالشهایی دارد ، اما از برخی جهات در واقع آسانتر از عکاسی در طول روز است.

بنابراین بیایید نگاهی سریع به موارد ضروری عکاسی در شب بیاندازیم. به طور خاص ، ما تجهیزات مورد نیاز ، نحوه نمایش عکس های خود ، نحوه فوکوس در شب ، سوژه عالی و برخی از نکات پس از پردازش را پوشش خواهیم داد. امیدوارم که این امر به شما کمک کند تا دنیای عکاسی شب را به روی شما باز کند.

 

Breckenridge ، کلرادو - جزئیات: سرعت شاتر 15 ثانیه ، دیافراگم f / 2.8 است و ISO 3200

عکاسی در شب

تجهیزات عکاسی در شب 

 

ابتدا ، بیایید در مورد آنچه شما از نظر تجهیزات برای انجام عکاسی در شب به آن  نیاز دارید ، صحبت کنیم. خبر خوب این است که شما در زمینه لوازم اضافی نیاز زیادی نخواهید داشت. علاوه بر دوربین و لنز استاندارد ، تنها چیزی که کاملاً به آن نیاز خواهید داشت ، سه پایه هم است. تاریکی به این معنی است که دوربین شما باید از سرعت شاتر طولانی برای جمع آوری نور کافی برای نوردهی مناسب استفاده کند ، بنابراین شما باید بتوانید دوربین خود را برای زمان طولانی تری ثابت نگه دارید و یک سه پایه بهترین انتخاب برای آن است.

یکی دیگر از موارد مفید برای ثابت نگه داشتن دوربین ، آزاد شدن شاتر از راه دور است. من اکیداً توصیه می کنم یکی را تهیه کنید - و از سیم دکلانشور استفاده کنید که بسیار ارزان هستند .

اگر کنترل از راه دور ندارید ، می توانید از تایمر 2 ثانیه ای دوربین خود برای گرفتن عکس استفاده کنید تا در هنگام عکاسی به دوربین دست نزنید.

 

میامی ، فلوریدا - جزئیات: سرعت شاتر 0.3 ثانیه ، دیافراگم f / 2.8 است ، ISO 200.

آموزش عکاسی در شب

اگرچه لازم نیست ، اما در اینجا برخی موارد اضافی وجود دارد که باید برای عکاسی در شب خود در دسترس داشته باشید:

چراغ قوه: این به روشهای بی شماری مفید خواهد بود.  این به شما کمک می کند تا سه پایه خود را تنظیم کنید و با بندها و سایر اتصالات کنار بیایید. سرانجام ، یک چراغ قوه به شما کمک می کند تا چیزهایی را در کیف دوربین خود پیدا کنید. فقط یک چراغ کوچک برای شما خیلی مفید است.
هود لنز: در شب شما چراغهای روشن خواهید دید که از جهات مختلف به سمت شما می آیند - مانند چراغ های خیابان و چراغ های نئون. استفاده از هود لنز در به حداقل رساندن شراره ها کمک می کند.
باتری های اضافی: قرار گرفتن در معرض طولانی مدت در شب باعث می شود باتری دوربین شما با سرعت نگران کننده ای تخلیه شود. همچنین ممکن است از Live View استفاده کنید که باعث تخلیه سریعتر آنها می شود. هوای سرد نیز همینطور. بنابراین ، عکاسی در شب همیشه باتری های اضافی را می طلبد. اینجا ریسک نکنید - باتری خالی یعنی شب شما تمام شده است.
اگر می خواهید آسمان شب را شکار کنید ، باید در شرایط جوی باشید. علاوه بر برنامه های استاندارد هواشناسی ، برنامه ای را به تلفن خود اضافه کنید که به شما کمک می کند ماه ، صورت های فلکی و راه شیری را ببینید (در صورت مشاهده). اگر از قبل برنامه های مورد استفاده خود را ندارید (چندین مورد وجود دارد) ، من PhotoPills و Star Walk 2 را توصیه می کنم.

فانوس دریایی Pigeon Point ، کالیفرنیا. جزئیات: سرعت شاتر 6 ثانیه ، دیافراگم f / 5.6 است ، ISO 1600.

عکاسی در شب

بیشترین تفاوت بین عکاسی روزانه و شبانه ، مقادیر نوردهی است که شما باید استفاده کنید. تاریکی همه چیز را تغییر می دهد. هرچند نگران نباشید ، هنگامی که دوربین خود را روی سه پایه قرار دادید ، در واقع گرفتن نوردهی مناسب در اکثر موارد کار چندان دشواری نیست.

بیایید پشتیبان تهیه کنیم و مواردی را که ممکن است از قبل بدانید را پوشش دهیم. میزان نوردهی دوربین شما در نتیجه سه کنترل است (مثلث نوردهی) - سرعت شاتر ، دیافراگم و ISO. به دلیل تاریکی ، باید نور بیشتری به دوربین بکشید و فقط با تأثیر روی یکی از این سه کنترل می توانید این کار را انجام دهید. ما در حال حاضر نحوه انجام این کار را برای هر یک از آنها شرح خواهیم داد.

همچنین در مورد این 3 مولفه مقالات زیرا بخوانید :

ایزو ISO چیست و نحوه استفاده از آن در عکاسی

آموزش دیافراگم در عکاسی

سرعت شاتر سریع برای توقف سوژه

در واقع اگر نمیدانید مثلث نوردهی چه چیزی است حتما مقالات بالا را مطالعه نمایید.

 

تولدو ، اسپانیا - جزئیات: سرعت شاتر 8 ثانیه ، دیافراگم f / 8 است ، ISO 200 .

عکاسی در شب

سرعت شاتر


در طول روز ، معمولاً از سرعت شاتر استفاده می کنید که کسری از ثانیه است. در شب اما دوربین از سرعت شاتر بیشتر از یک ثانیه استفاده می کند - گاهی اوقات به طور قابل توجهی بیشتر. به این روش فکر کنید: چون تاریک است ، دوربین برای جمع شدن نور برای نوردهی مناسب به مدت زمان بیشتری نیاز دارد.

شاتر اکنون برای مدت زمان طولانی تری باز خواهد بود ، بنابراین باید دوربین ثابت بماند. به همین دلیل است که سه پایه جزو تجهیزات ضروری عکاسی شبانه است تا زمانی که دوربین ثابت است  به هیچ وجه حرکت نکند ، می توانید شاتر را تا جایی که می خواهید باز بگذارید.

پل هزاره و کلیسای جامع سنت پل ، لندن - جزئیات: سرعت شاتر 4 ثانیه ، دیافراگم f / 5.6 است ، ISO 400.

عکاسی در شب

دیافراگم


دیافراگم دهانه ای است که در لنز وارد می شود و نور را به داخل دوربین می رساند. اندازه دیافراگم میزان نور ورودی به دوربین را برای یک سرعت شاتر مشخص تعیین می کند و همچنین بر عمق میدان تأثیر می گذارد.

در بیشتر موارد ، هیچ تفاوتی بین نحوه استفاده از دیافراگم در شب وجود ندارد در مقایسه با نحوه استفاده از دیافراگم در روز. تنها تفاوت در این است که دوربین برای گرفتن نور کافی برای نوردهی مناسب تلاش خواهد کرد ، بنابراین یک دیافراگم کوچک اغلب به سرعتشاتر نیاز دارد. علاوه بر این ، پس زمینه معمولاً سیاه است ، بنابراین نیازی نیست که نگران دستیابی به عمق وسیع میدان باشید.

هر دوی این عوامل (نیاز به نور بیشتر و عدم نیاز به عمق میدان وسیع) تمایل به کاهش استفاده از دیافراگم های بزرگتر در شب دارند.

وقتی در حال عکاسی صحنه ای از این دست هستید که همه چیز دور است ، نیازی به عمق میدان وسیع ندارید. از این رو می توانید با دیافراگم بزرگتر دور شوید. نیویورک ، جزئیات : سرعت شاتر 0.3 ثانیه ، دیافراگم  f / 4.0  است ، ISO 400.

عکاسی در شب

ایزو


سومین کنترل نوردهی ، ISO ، اندازه گیری میزان حساسیت به نور سنسور دیجیتال است. مقادیر بالاتر ISO باعث می شود حسگر دیجیتال شما نسبت به نور حساسیت بیشتری داشته باشد و در نتیجه امکان استفاده از سرعت شاتر کوتاهتر یا دیافراگم کوچکتر را فراهم می کند.

در اینجا هیچ ناهار رایگان وجود ندارد و استفاده از ISO های بالاتر منجر به ایجاد نویز دیجیتالی بیشتر در تصاویر شما می شود. از آنجا که مناطق تاریک تصویر شما بیشتر از مناطق روشن تر ، نویز دیجیتالی نشان می دهند ، این مسئله اغلب در عکس های شب وجود دارد. بنابراین ، اگر می توانید به آن کمک کنید ، در برابر وسوسه افزایش ISO در شب مقاومت کنید.

از آنجا که شما از یک سه پایه استفاده خواهید کرد ، معمولاً می توانید از نیاز به استفاده از ISO بالا جلوگیری کنید. به عبارت دیگر ، سه پایه به شما امکان می دهد از سرعت شاتر طولانی تری استفاده کنید ، و این قرار گرفتن در معرض طولانی باعث می شود نور بیشتری به دوربین وارد شود ، بنابراین نیازی به استفاده به ISO بالا نیست. اما در مواردی که نمی توانید از سه پایه استفاده کنید یا سوژه متحرک دارید ، باید ISO را افزایش دهید.

این مطمئناً خبر بدی است ، اما دوربین هایی که معروف نیستند نویز دیجیتال زیاد  دارند،  همچنین برعکس این موضوع صحت دارد یعنی دوربین های حرفه ای با ISO های بالاتر بهتر و بهتر می شوند. علاوه بر این ، نرم افزار پس از پردازش همچنان در کاهش نویز پیشرفته شده اند ، بنابراین شما باید بعداً بتوانید نویز دیجیتال را حذف کنید.


من در این تصویر به پیش زمینه واضح نیاز داشتم ، بنابراین این تنظیمات نوردهی نسبت به عکس معمولی آسمان شب روشن تر است ، که به زودی درباره آن بیشتر خواهید آموخت : سرعت شاتر 30 ثانیه ، دیافراگم f / 2.8 است، ISO 3200.

عکاسی در شب

یک نقطه شروع برای قرار گرفتن در موقعیت مناسب

 

بگذارید سریع و واضح بگوییم شما باید از حالت Priority دیافراگم استفاده کنید، این همان چیزی است که به نظر من بسیاری از مردم از آن استفاده می کنند. اگر هنوز از حالت خودکار استفاده می کنید ، اولویت دیافراگم را امتحان کنید ، زیرا هنوز نیمه اتوماتیک است (به این معنی که دوربین سرعت شاتر را برای شما تنظیم می کند تا نوردهی صحیحی ایجاد کند) ، اما شما باید خودتان دیافراگم و ISO را تنظیم کنید.

 

عکاسی در شب

بنابراین ، بیایید ابتدا در مورد تنظیم دیافراگم صحبت کنیم. با تنظیم دیافراگم خود بر روی f / 5.6 شروع کنید ، که یک انتخاب نسبتاً متوسط است و نور مناسبی را به شما امکان می دهد. عمق میدان به اندازه دلخواه شما نخواهد بود ، اما بخاطر داشته باشید که عموماً به عمق میدان خیلی عمیقی احتیاج ندارید زیرا پس زمینه سیاه خواهد بود.

بعد ، ISO خود را تنظیم کنید. از حدود 400 شروع کنید ، که به اندازه کافی بالا است و شما مجبور نیستید از سرعت شاتر بسیار طولانی استفاده کنید. در عین حال ، اکثر دوربین ها می توانند با ISO 400 عکس بگیرند بدون اینکه نویز دیجیتالی مشکل ساز شود.

پس از آن ، فقط ببینید که وقتی شات خود را میزنید ، سرعت شاتر به کجا ختم می شود. من تصور می کنم شما حتما از سه پایه برای این مثال استفاده می کنید. می دانید که سرعت شاتر طولانی خواهد بود - احتمالاً چند ثانیه. سعی کنید سایر تنظیمات را به گونه ای حفظ کنید که در حین ایجاد نوردهی در دوربین ، یک دقیقه یا بیشتر در یک نقطه نمانید.

رودخانه شیکاگو - جزئیات: سرعت شاتر 30 ثانیه ، دیافراگم f / 13 است، ISO 200.

عکاسی در شب
این بدان معنا نیست که شما هرگز نباید این کار را انجام دهید بسته به صحنه و سوژه ، ممکن است بخواهید سرعت شاتر در دقیقه اندازه گیری شود - اما این یک عرف نیست.

اگر سه پایه ندارید ، گزینه های شما محدود است. در واقع ، فقط یک گزینه وجود دارد ، و آن این است که دیافراگم را تا انتها باز کنید ، ISO را حداقل به 1600 (احتمالاً 3200 یا 6400) بیندازید و سپس از سرعت شاتر دوربین استفاده کنید.

حتی با دیافراگم وسیع و ISO بالا ، سرعت شاتر به اندازه کافی طولانی خواهد بود که لرزش دوربین همچنان مسئله ساز خواهد شد.

عکس آسمان شب

 

یک تنظیم خاص برای قرار گرفتن در معرض وجود دارد که هم اکنون می توانم به شما بگویم زیرا اغلب یکسان است. این تنظیمات نوردهی برای عکاسی از آسمان شب است. تنظیمات قرار گرفتن :

سرعت شاتر: 15 ثانیه
دیافراگم: f / 2.8
ISO: 6400
این نقطه شروع خوبی است. اما اگر لنز شما تا f / 2.8 باز نشود چه می کنید؟ سپس باید فقط ISO یا سرعت شاتر را به میزان مربوطه افزایش دهید.

به عنوان مثال ، اگر حداکثر دیافراگم لنز شما f / 3.5 باشد - که این مورد در مورد بسیاری از لنزهای کیت وجود دارد - باید 2/3 توقف نور دیگر پیدا کنید. یا این را به ISO ، سرعت شاتر اضافه کنید یا فقط هر دو را با یک کلیک افزایش دهید .

عکاسی در شب
با این فرض که از سه پایه استفاده می کنید ، ممکن است وسوسه شوید که سرعت شاتر را بسیار زیاد کنید. به هر حال ، این روش خوبی برای کاهش ISO شما برای کنترل نویز دیجیتال و همچنین استفاده از دیافراگم کوچکتر به نظر می رسد تا عمق میدان باریکی نداشته باشید. این کار را نکن!

ستارگان در آسمان در حال حرکت هستند (خوب ، واقعاً چرخش زمین است ، اما به نظر می رسد که آنها در آسمان حرکت می کنند). اگر سرعت شاتر را خیلی زیاد کنید ، ستاره ها دنباله های کمی دارند که به صورت تاری در عکس شما ظاهر می شود. ممکن است تا زمانی که تصاویر را به خانه منتقل نکنید و روی صفحه رایانه به آنها نگاه نکنید ، آن را مشاهده نکنید ، اما در آنجا خواهد بود و عکس را خراب می کند.

پارک ملی بیگ بند ، تگزاس. خب تنظیمات نوردهی لازم نیست دقیقاً یکسان باشند. من می خواستم این روشن تر برای برجسته کردن راه شیری باشد. سرعت شاتر 13 ثانیه ، دیافراگم f / 2.8 است و ISO 6400 بود.

عکاسی در شب
عکاسی در شب

انتخاب یک سوژه برای عکاسی در شب


اکنون که تجهیزات مناسبی دارید و می دانید چگونه عکس های خود را در شب نشان دهید ، باید سوژه خوبی را برای عکاسی در شب انتخاب کنید. در بیشتر موارد ، این تفاوتی با آنچه در طول روز انجام می دهید ، ندارد. یک سوژه خوب ، یک سوژه خوب است که در آسمان شب تفاوتی ندارد.

بگذارید برخی از مواردی را که دوست دارم شب هنگام از آنها عکس بگیرم به شما معرفی کنم. امیدوارم که اینها ایده هایی به شما بدهد که می توانید در جهت خودتان استفاده کنید.

آسمان شب
اگر در حومه شهر بیرون هستید ، برای گرفتن یک عکس عالی به چیزی بیشتر از یک شب روشن نیاز ندارید. شب های بدون ماه و صاف بهترین هستند. اگر میخواهید د راه شیری را صید کنید (که معمولاً از مارس تا اکتبر امکان پذیر است و بهترین حالت از اردیبهشت تا اوایل مهر است )

برنامه ای را به نام Star Walk 2 بررسی کنید تا به شما در دستیابی به زمان این موارد کمک کند. اگر می توانید یک پیش زمینه جالب به عکس اضافه کنید.

موزه ها و ساختمانهای عمومی

ساختمانها با نور مناسب برای سوژه ای در شب انتخاب عالی است. اینجا تقریباً نمی توانید اشتباه کنید. اگر به خوبی اجرا شود ، نتیجه عالی خواهد داشت . همچنین می توانید از آن به عنوان نقطه شروع عکاسی شبانه خود استفاده کنید. 

لوور ، پاریس. من مجبور شدم این عکس را با دست نگه دارم (این عکس از داخل لوور گرفته شده است) ، بنابراین واقعاً مجبور شدم ISO را بزنم و روزنه را باز کنم. سرعت شاتر 1/8 ثانیه ، دیافراگم f / 4.0 است و ISO 3200.

عکاسی در شب

فواره ها

شاید سوژه های مورد علاقه من در شب آبنما باشد. بسیاری از اوقات آنها با رنگ های مختلف نیز روشن می شوند  و علاقه بیشتری به آنها می بخشد. سرعت شاتر بلندی که در شب استفاده می کنید باعث می شود آبنما روان باشد.

فواره باکینگهام ، شیکاگو -جزئیات: سرعت شاتر 10 ثانیه ، دیافراگم f / 18 است ، ISO 100.

عکاسی در شب

پل ها

هر شهری پل ارتباطی دارد. ممکن است آن پل Golden Gate نباشد ، اما به احتمال زیاد یک پل وجود خواهد داشت و شب نیز به خوبی روشن می شود و این مکان را به یک سوژه جالب تبدیل می کند. به علاوه مدت طولانی قرار گرفتن در معرض نور برای عکاسی در شب باعث تار شدن آب زیر پل می شود و ترافیک به عنوان چراغ های خط دار به نظر می رسد.

بروکلین پل ، نیویورک -جزئیات: سرعت شاتر 15 ثانیه ، دیافراگم f / 11 است ، ISO 200.

عکاسی در شب

چراغ خیابان


هنگام عکاسی در شب به نورهای خیابان بسیار توجه کنید. آنها می توانند در زمینه های مختلفی مفید واقع شوند.اگر چندین چراغ وجود داشته باشد ، آنها می توانند یک خط هدایت خوب در تصویر شما ایجاد کنند.

واشنگتن دی سی ، برای این عکس ، من از نور چراغ خیابان استفاده کردم ، بنابراین از دیافراگم کوچکتر استفاده کردم. جزئیات : سرعت شاتر 8 ثانیه ، دیافراگم f / 16 است ، ISO 800.

عکاسی در شب

دنباله نور اتومبیل

 

یک چیز واقعاً سرگرم کننده که باید در عکس های شب خود بگنجانید ردپای نور از ماشین های در حال حرکت است. این موارد وقتی ایجاد می شوند که ماشین یا وسیله نقلیه دیگری از قاب عبور می کند در حالی که شما شاتر را باز دارید. دوربین چراغ ها را می گیرد ، اما از آنجایی که ماشین تمام قاب را طی کرده است و شما کرکره را باز کرده اید ، در عکس شما به صورت رگه هایی از چراغ نشان داده می شود.

سعی کنید تصاویر خود را زمان بندی کنید تا هنگام باز بودن کرکره ، وسایل نقلیه تا انتهای قاب حرکت کنند. 

دالاس ، تگزاس - جزئیات: سرعت شاتر 20 ثانیه ، دیافراگم f / 16 است ، ISO 100.

عکاسی در شب

بازتاب ها


یک مزیت از سرعت شاتر طولانی تر که در شب استفاده خواهید کرد این است که بازتاب ها در سطح آب بهتر نشان می دهند. بدیهی است که این امر در استخرها و دریاچه ها صادق است و همچنین در مورد گودال ها نیز صادق است. بعد از باران می تواند زمان خوبی برای عکاسی در شب باشد. برای اطلاعات بیشتر به مقاله عکاسی در باران مراجعه کنید.

 

بازتاب ها در لندن ، انگلستان  ، جزئیات : سرعت شاتر 1.3 ثانیه ، دیافراگم f / 8 است ، ISO 200.

عکاسی در شب

تمرکز کردن


یک مشکل نهایی که در عکاسی در شب با آن روبرو خواهید شد این است که فوکوس کردن دوربین معمولاً کاری دشوار است. به این دلیل است که بیشتر دوربین ها با تشخیص کنتراست فوکوس می کنند. اگر صحنه خیلی تاریک باشد ، تضادی برای برداشتن دوربین وجود ندارد. چند نکته وجود دارد که می توانید برای فوکوس دوربین خود انجام دهید.

اولین مورد این است که بر روی یک نور روشن در تصویر تمرکز کنید. چراغ خیابان برای این کار خوب عمل می کند. سعی کنید روی لبه نور (بین قسمت روشن و پس زمینه سیاه) تمرکز کنید ، که کنتراست لازم را به شما می دهد. فاصله خود را درست به سوژه در زمان فوکوس تنظیم کنید. پس از تنظیم فوکوس ، عکس خود را دوباره ترکیب کرده و دکمه شاتر را فشار دهید تا عکس گرفته شود.

 

پایتخت ایالات متحده ، واشنگتن دی سی - جزئیات: سرعت شاتر 30 ثانیه ، دیافراگم f / 16 است ، ISO 400.

عکاسی در شب

ترفند دیگری که به شما امکان می دهد از فوکوس خودکار خود استفاده کنید این است که از فلاش استفاده کنید و آن را به چیزی که می خواهید ، دوربین شما روی آن تمرکز کند بتابانید. اگر به اندازه کافی نزدیک باشد ، فلاش باید نور کافی برای فوکوس دوربین شما را فراهم کند.

سرانجام ، اگر هیچ یک از اینها کارساز نبود ، باید لنز خود را به صورت دستی فوکوس کنید. فقط کافیست دوربین را در Live View قرار دهید و به تصویر LCD نگاه کنید (در صورت امکان بزرگنمایی کنید) تا ببینید آیا عکس شما در فوکوس است.

 

هنری خیابان نیویورک - جزئیات: سرعت شاتر 1/13 ثانیه ، دیافراگم f / 5.6  است ، ISO 3200.

عکاسی در شب

پردازش عکس های شبانه شما


با کمی پردازش پس از کار می توانید عکس های شب خود را بسیار بهتر جلوه دهید. البته ، با توجه به انواع مختلف عکس های شبانه که ممکن است با آنها روبرو شوید ، دادن توصیه های خاص ویرایش در اینجا دشوار است. هنوز هم چند نکته کلی وجود دارد که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید.

این مقاله ادامه دارد ...

جزئیات: سرعت شاتر 6 ثانیه ، دیافراگم f / 11   است ، ISO 200.

عکاسی در شب

Link Mofid

لینک های مرتبط

  • همه
  • عکاسی
  • چاپ
  • کاتالوگ
مشاهده بیشتر برای مشاهده همه shift را نگه دارید مشاهده همه