• 02188725029
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

بهترین نکات نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی محصولات

عکاسی از محصول یک جایگاه سودآور ، سرگرم کننده و پر تقاضا برای عکاسی است. استفاده از استودیو برای عکاسی از محصول به معنای کنترل کامل روشنایی شماست.در اینجا ما بهترین نکات نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی محصولات را برای شما عنوان میکنیم.

نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

 

اطمینان حاصل کنید که رنگ ها واقع بینانه هستند و از بازتاب جلوگیری می کنند


بسیاری از محصولات در عکاسی از محصولات بسیار بازتابنده هستند. عکاسی از جواهرات ، بطری ها ، شیشه و موارد دیگر سخت است. برای اطلات بیشتر و آموزش این موردها به مقاله عکاسی از جواهرات مراجعه کنید.

سطوح بازتابنده به روشهای آزار دهنده ، نور را به اطراف پرتاب می کنند. آنها  تنظیمات روشنایی شما را بهم ریخته و سایه ایجاد می کنند.  هیچ چیز بدتر از یک انگشتر زمرد زرق و برق دار با انعکاس لنز دوربین در مرکز آن نیست.

به بازتاب ها توجه کنید! آماده باشید تا نورها را با حدود صد روش ، منتقل کنید تا زمانی که پیکربندی کامل را پیدا کنید. در غیر این صورت ، شما در اتاق ویرایش نشسته اید و باید تمام جزئیات مزاحم را با نرم افزار از بین ببرید!

نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

مسئله دیگر اطمینان از واقعی بودن رنگهای محصول شماست. رنگ های دقیق در هر نوع عکاسی از محصول بسیار مهم هستند.

بسیاری از مشتریان محصولات را بر اساس رنگهای به نمایش درآمده توسط تصاویر شما خریداری می کنند. اگر کالایی که دریافت می کنند با هم مطابقت نداشته باشند مشتری ناامید میشود.

صفحه همه دارای کالیبراسیون رنگ متفاوت است. رنگ ها در گوشی، تلویزیون یا لپ تاپ متفاوت است. اما هنوز یک خط اساسی وجود دارد که باید دنبال شود.

اطمینان حاصل کنید که از لامپ ها و چشمک زن ها / استروب هایی استفاده می کنید که رنگ سفید واقعی از آن ها خارج می شود. یک نور سفید واقعی باعث ایجاد هیچ نوع رنگ آمیزی نمی شود. سایه هایی مانند آبی یا سبز فلورسنت یا نارنجی و یا نور گرم به دست نخواهید آورد.و نتیجه رنگ های صحیح تری خواهد بود.

 

نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

 

از نورپردازی مناسب استودیو استفاده کنید


نورپردازی پتانسیل ایجاد یا شکستن عکسهای محصول شما را دارد. نورهای استودیویی سه نوع اصلی دارند: فلورسنت ، LED و تنگستن.

چراغ های فلورسنت کم مصرف هستند اما نور کمتری دارند. معمولاً حدود 60 تا 100 وات است. لامپ های ، ارزان و جایگزین وجود دارد. اما آنها می توانند به روش هایی که ممکن است دوست نداشته باشید رنگ آمیزی کنند.

چراغ های LED بسیار کم مصرف هستند و گرمای بسیار کمی تولید می کنند. آنها از تعداد زیادی "دیود ساطع کننده نور" (LED) کوچک تشکیل شده اند و به طور کلی مدت طولانی دوام می آورند. چراغ حلقه من از LED تشکیل شده است.

چراغ های تنگستن بالاترین سطح خروجی را ارائه می دهند اما گرمای زیادی نیز تولید می کنند. جایگزین لامپ ها و کاملاً ارزان است. اگر سطح روشنایی را تنظیم کنید ، آنها می توانند دمای رنگ را تغییر دهند. تمام سافت باکس های سبک نور من تنگستن هستند.

همچنین بخوانید : نورپردازی در عکاسی صنعتی

نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

 

از ابزارهای ساده برای بهتر شدن نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی محصول خود استفاده کنید


چند مرحله ساده وجود دارد که می توانید برای روشنایی بهتر محصولات خود انجام دهید. برای خنثی کردن مقداری از نور و نرم شدن سایه ها می توانید از گچ یا مقوا سفید استفاده کنید.

دیفیوزر ندارید؟ یک ورق سفید بسیار خوب کار می کند.

آیا نیاز به ایجاد یک استودیو یا بودجه محدود را دارید؟ یک لامپ معمولی بگیرید ، یک لامپ تنگستن اضافه کنید و یک ورق را روی نوک آن بریزید تا پخش شود!

سه پایه فقط برای چراغ نیست - از آن برای دوربین خود نیز استفاده کنید. این کار تنظیم تنظیمات روشنایی را آسان تر می کند. همچنین تضمین می کند که عکس های شما همیشه مستقیم هستند.

برای عکاسی با چراغ های استودیو به استودیوی مجلل نیازی ندارید. فقط یک دیوار ساده ، رومیزی یا حتی کاغذی که روی یک میله بسته شده است می تواند نتایج حرفه ای به همراه داشته باشد.

 

نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

 

چیدمان روشنایی ایده آل را پیدا کنید


نکته اصلی در نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی محصول ، اطمینان از برجسته بودن شی از پس زمینه و روشنایی کافی آن است. شما باید آزمایش کنید و وقت بگذارید تا ببینید چه چیزی برای محصول خاص شما مفید است.

اهداف شات استودیو متفاوت است. این می تواند برای تجارت الکترونیکی مانند آمازون یا eBay یا  برای یک وب سایت متفاوت باشد. برخی از پارامترهای روشنایی به بستر نمایشگاه بستگی دارد. اما تنظیمات کلی وجود دارد که همیشه به خوبی کار می کنند.

در اینجا چندین ترتیب نورپردازی رایج برای عکاسی تبلیغاتی از محصولات آورده شده است. اینها در مدلهای انسانی نیز به خوبی کار می کنند.

 

چراغ حلقه ای (یک چراغ) برای روشنایی جلو


چراغ های حلقه ای هر قسمت از سوژه را در معرض دید قرار داده و از پس زمینه جدا می کنند. هدف بیشتر عکاسان این است که چراغ هایی را جلوی سوژه خود تنظیم کنند. این همیشه یک انتخاب آشکار به نظر می رسد.

در بیشتر موارد ، چنین است. اما باید به یاد داشته باشید که چراغ های حلقه ای بسیار روشن هستند و تمایل دارند که دیفیوزر نداشته باشند.

بهترین چیدمان جلو این است که چراغ حلقه ای خود را با فاصله کافی از سوژه قرار دهید. هرچه به عقب بروید ، نور نرمتر می شود. این کمتر از یک کانون توجه خواهد بود. سپس از وسط چراغ حلقه ای عکس می گیرید.

چراغ های حلقه ای برای نورپردازی عکاسی تبلیغاتی از محصول مناسب هستند ، اما به خاطر داشته باشید که عکس گرفتن از یک محصول با رنگ روشن دشوارتر است. این به این دلیل آن است که آنها می توانند موارد برجسته زیادی را ایجاد کنند. 

اگر متوجه شدید که چراغ حلقه ای کافی نیست ، می توانید از یک چراغ بالای سر برای پر کردن استفاده کنید.

نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

 

نور بالای سر 


سافت باکس های هشت ضلعی دارای هد قابل تنظیم هستند. آنها به شما امکان می دهند نور را به سمت پایین متمایل کنید. آن را با یک سه پایه بلند جفت کنید  و تنظیمات روشنایی بالای سر را دارید.

این برای عکسهای بی روح از محصولات تیره عالی است. می توانید ظاهری تیز و حتی مبهم ایجاد کنید. من اغلب می بینم که این چیدمان برای بطری های نوشیدنی استفاده می شود.

نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

 

 

چراغ جلو مستقیم (یک چراغ) - تنظیم روشنایی جلو


تنظیمات نوری روشنایی جلو را تقریباً همه تمایل به استفاده از آن را دارند. وقتی این کار را درست انجام دهید می توانید نتایج خوبی داشته باشید. اما چندین نکته در مورد این چیدمان باید به خاطر بسپارید.

بین سوژه و پس زمینه شما فاصله کمی وجود خواهد داشت. مطمئن شوید که پس زمینه شما خیلی شلوغ و آشفته نباشد.

اگر کنترل پس زمینه خود را ندارید ، سعی کنید از یک لنز سریع استفاده کنید و آن را به تعداد دیافراگم بسیار پایین بیاندازید. من شخصاً دیافراگم 1.8 را برای این نوع نورپردازی دوست دارم.

وقتی چراغ جلو را تنظیم می کنید ، مطمئن شوید که با سوژه ای که از آن عکس می گیرید ، هم سطح است. نور ممکن است کمی روشن باشد.

سعی کنید آن را کم نور کرده و نوردهی خود را (ISO + ترکیب سرعت شاتر) را تا یک یا دو درجه افزایش دهید.

اگر محصول شما بازتابنده باشد ، این تنظیم برای شما کارساز نیست. مگر اینکه بخواهید در حین پردازش ، بازتاب نور را حذف کنید. یک راه حل خوب برای محصولات بازتابنده استفاده از ترتیبات زیر است.

نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

تنظیم نور یکنواخت برای محصولات بازتابنده (دو چراغ)


این مرکز جایی است که بازتاب ها می توانند مشکل ساز شوند. گرفتن دو چراغ و قرار دادن آنها در زاویه جلو نسبت به سوژه می تواند این مسئله را برطرف کند.

با استفاده از دو چراغ ، شما حتی نورپردازی سوژه خود را دریافت می کنید. با قرار دادن آنها در زاویه نسبت به کناره ها ، می توانید بازتاب های مزاحم را از بین ببرید.

بر اساس اندازه و شکل محصولات ، ممکن است این تنظیمات به تغییراتی  نیاز داشته باشد. انجام این کار با نورپردازی مداوم که می توانید در آن تأثیر حرکت بر سوژه خود را مشاهده کنید آسان است.

نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

 

پوشش کامل (سه چراغ) برای گرفتن تمام جزئیات


اگر محصولات غیر بازتابنده ای دارید که باید از همه طرف روشن شوند چه می کنید؟ شما ممکن است به سمت آرایش کامل تمایل پیدا کنید.

این یک کاربرد کاملا منطقی از سه چراغ است. این اطمینان حاصل می کند که تمام زوایای موضوع عکاسی شما به خوبی روشن شده است. اما مراقب این تنظیم باشید.

برخی از محصولات می توانند بسیار تخت به نظر برسند. بسته به شکل محصولات خود ، می توانید چراغ های شما در جلو یا هر دو در کنار هم قرار بگیرند.

 

نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

 

تنظیم مثلث (سه چراغ) برای تأکید بر فرم


همانطور که از نام آن پیداست ، تنظیم مثلث به شکل یک مثلث قرار گرفته است. این نوع نورپردازی در بین عکاسان استودیوی پرتره بسیار محبوب است.

همچنین برای عکس های طبیعت بی جان و عکس های محصول خوب کار می کند. شما در جلو محصول خود را به طور مساوی روشن می کنید.

برای کمک به جداسازی سوژه از پس زمینه ، کمی از نور پس زمینه از زاویه های عقب را استفاده کنید. با این کار می توانید ظاهری سه بعدی بسیار زیبا و برجسته ایجاد کنید.

این تنظیم اطمینان حاصل می کند که محصولات در هر ظرفیتی تخت به نظر نمی رسند ، این ظاهر را برای انواع محصولات به کار ببرید.

 

نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

 

تنظیم جداسازی (سه چراغ) برای جداسازی پس زمینه


آیا مدام متوجه می شوید که محصولات بیش از حد با پس زمینه ترکیب می شوند؟ می توانید  آرایش دیگری ایجاد کنید.

تنها تفاوت بین مثلث و جداسازی در این است که نور پس زمینه به جای پشت محصول شما به سمت دیوار است. این یک نقش نورپردازی خوب ایجاد می کند که سوژه شما را به جلو باز می کند.

نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

 

 

 

از نور طبیعی برای نورپردازی نرم و یکنواخت استفاده کنید


چراغ استودیویی ندارید؟ مشکلی نیست گاهی اوقات یک پنجره می تواند منجر به عکس های عالی محصول نیز شود.

برای پخش نور از پرده های سبک استفاده کنید. از نرمی که نور پنجره تولید می کند استفاده کنید.

اگر قصد رفتن به این مسیر را دارید ، سعی کنید هنگامی که آفتاب در بالای آسمان به صورت کامل قرار دارد ، شات نکنید. این می تواند عکس های شما را بیش از حد در معرض دید قرار دهد. هدف قرار گرفتن عکس در هنگام غروب خورشید یا شروع به پایین آمدن آن است.

نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

نتیجه
بنابراین ، چه نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی محصولات بهتر است؟ صادقانه بگویم به شما ، بیشتر روشنایی محصول در حال آزمایش است. محصولات مختلف به نورپردازی متفاوتی نیاز دارند. چند چراغ استودیویی تهیه کنید و با هماهنگی های مختلف بازی را شروع کنید! وقت بگذارید و یاد بگیرید چه چیزی برای سناریوی شما مفید است.

آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه عکس های خیره کنند

آیا می خواهید بر اصول عکاسی تسلط داشته باشید تا بتوانید در هر شرایطی عکس های خیره کننده بگیرید.

اگر نمی دانید از کدام تنظیمات استفاده کنید ، غافل از ثبت لحظات زیبا خواهید شد.

 دوربین ها پیچیده هستند و نمی توان دانست که از کجا باید شروع کرد. به همین دلیل به شما پیشنهاد میکنیم به صفحات عکاسی تبلیغاتی و مقالات عکاسی صنعتی ما مراجعه کنید.

 

 

 


Link Mofid

لینک های مرتبط

  • همه
  • عکاسی
  • چاپ
  • کاتالوگ
مشاهده بیشتر برای مشاهده همه shift را نگه دارید مشاهده همه