آموزش طراحی بروشور در کورل

طراحی بروشور در کورل

آموزش طراحی بروشور در کورل (0 تا 100)

طراحی بروشور در کورل را در این مقاله آموزش ببینید!

CorelDRAW یک برنامه طراحی واقعا همه کاره است؛ و برای مقابله با پروژه های طرح بندی که طیف وسیعی از عناصر، از جمله تصاویر، رنگ و تایپوگرافی را در خود جای می دهند، عالی است.

در این آموزش، مراحل ایجاد یک بروشور سرگرم کننده و تاشو که بر اساس یک الگوی ساده A4 است را طی می کنیم. این بروشور با طراحی انعطاف‌پذیر، مناسب برای رویدادهای تبلیغاتی یا جاذبه‌های بازدیدکننده، از یک چیدمان جمع‌وجور و با قابلیت چیدمان آسان به یک پخش تمام رنگی جذاب گسترش می‌یابد. با ما همراه باشید.

ما از دو برنامه از  CorelDRAW® Graphics Suite استفاده خواهیم کرد، CorelDRAW® در بیشتر موارد و Corel® PHOTO-PAINT™ برای ویرایش عکس‌ها در طول مسیر قابل استفاده است.

چگونه بروشور را تا کنیم  

بروشور بر روی یک برگه A4 دو طرفه چاپ خواهد شد.

صفحه جلو

طراحی بروشور در نرم افزار کورل

صفحه پشت

طراحی بروشور در کورل دراو

این نشان می دهد که چگونه بروشور چاپ شده باید تا شود. خطوط مشکی یکدست نشان دهنده یک چین به سمت داخل است. خطوط سیاه نقطه چین نشان دهنده یک چین به سمت بیرون است.

خدمات طراحی بروشور CorelDRAW

پشت صفحه

در انتها

طراحی بروشور در Coreldraw

قالب بروشور را در کورل دراو تنظیم کنید.

گام 1

برای طراحی بروشور در کورل ابتدا CorelDRAW را باز کنید و File > New را انتخاب کنید.

به سند یک نام بدهید، به عنوان مثال «بروشور تاشو»، و اندازه را روی A4 تنظیم کنید. در سمت راست کادر متن Height، نماد جهت‌گیری  Landscape را انتخاب کنید.

در قسمت تعداد صفحات، مقدار را به 2 افزایش دهید و مطمئن شوید که حالت رنگ اصلی روی CMYK و وضوح رندر روی 300 نقطه در اینچ تنظیم شده است، بنابراین سند برای چاپ بهینه شده است.

طراحی بروشور در کورل

برای ایجاد سند روی OK کلیک کنید.

گام 2

اگر قصد دارید طراحی بروشور در کورل خود را برای چاپ حرفه ای بفرستید، باید اجازه دهید که در چیدمان ظاهری خود را خالی کند. این از لبه صفحه امتداد می‌یابد و نمایان بودن هر گونه خطای جزئی را پس از چاپ به حداقل می‌رساند.

برای افزودن خونریزی به طرح‌بندی CorelDRAW، به Layout > Page Setup بروید. در پایین پنجره، می‌توانید گزینه‌های Bleed را ببینید. Bleed را روی سخاوتمندانه 5.0 تنظیم کنید، کادر کنار Show bleed area را علامت بزنید و روی OK کلیک کنید.

طراحی بروشور Corel draw

مرحله 3

بیایید نام صفحات بروشور را تغییر دهیم تا بدانیم در هر زمان روی کدام سمت کار می کنیم.

در پایین سمت چپ فضای کاری، دو تب را می بینید که صفحه 1 و صفحه 2 سند را نشان می دهد. برای هرکدام روی > Rename Page راست کلیک کنید و نام صفحه 1 را به جلو و صفحه 2 را به عنوان معکوس تغییر دهید.

طراحی بروشور Corel draw

طراحی بروشور Corel draw

با ماندن در صفحه اول بروشور خود، بیایید یک سری راهنما تنظیم کنیم که به ما کمک می کند تا ببینیم بروشور نهایی کجا تا می‌شود.

می‌توانید با کلیک کردن روی خط‌کشی که در سمت چپ فضای کاری، در کنار جعبه ابزار قرار دارد، راهنماها را روی صفحه بکشید و به سمت راست روی صفحه بکشید.

طراحی بروشور Corel draw

یک راهنما را از خط کش سمت چپ به 99 میلی متر بکشید. می توانید به صورت دستی در موقعیت X راهنما از نوار ویژگی (Control-Enter، اگر به طور پیش فرض نشان داده نشده است) که در امتداد سمت چپ بالای فضای کاری قرار دارد تایپ کنید تا آن را دقیق کنید.

طراحی بروشور در کورل

راهنمای دوم را به 198 میلی متر بکشید. این بخش مرکزی بروشور را مشخص کرده است.

راهنمای سوم را به 49.5 میلی متر و راهنمای چهارم را به 247.5 میلی متر بکشید. این ها چین های فلپ های بیرونی را مشخص می کنند.

مراحل طراحی بروشور با Corel draw

اگر به طور خلاصه به صفحه معکوس بروشور بروید، متوجه خواهید شد که CorelDRAW به طور خودکار این راهنماها را در صفحه معکوس نیز اعمال کرده است. قبل از شروع مجدد کار به صفحه اول بازگردید

دنباله ای از لایه ها ایجاد کنید

مرحله 1

برای طراحی بروشور در کورل ایجاد یک سری لایه در سند، کار شما را به راحتی قابل ویرایش و سازماندهی نگه می دارد.

می‌توانید اطلاعاتی درباره لایه‌ها در پنل Object Manager پیدا کنید، که در سمت راست سمت راست فضای کاری قرار دارد.

طراحی بروشور در کورل

برای بزرگ کردن تب Object Manager کلیک کنید.

متوجه خواهید شد که لایه ای به نام Guides قبلا در پنل Object Manager ایجاد شده است. یک لایه جدید دوم (با انتخاب لایه جدید از منوی کشویی در گوشه سمت راست بالا) به نام Images ایجاد کنید که در زیر راهنماها قرار می گیرد.

یک لایه جدید ایجاد کنید و نام آن را Color بگذارید . سومی به نام اشکال رنگی ایجاد کنید. در نهایت یک لایه به نام تایپوگرافی ایجاد کنید که در بالای پشته لایه‌ها قرار دارد و درست زیر Guides قرار دارد.

مراحل طراحی بروشور در Corel draw

گام 2

روی نماد مداد در سمت چپ نام هر لایه در پانل Object Manager کلیک کنید تا هر لایه به جز تصاویر قفل شود. روی Images کلیک کنید تا فعال شود.

 تصاویر را روی بروشور خود بسازید.

محتوای عکس را پشت رنگ و متن تنظیم می‌کنیم، به طوری که بخش‌هایی از تصاویر فقط از میان شکاف‌های بین اشکال رنگی نگاه می‌کنند.

اول از همه، عکسی را انتخاب کنید که به بروشور شما زمینه خاصی بدهد. تصاویر مناظر عالی هستند، زیرا همه کاره و آرزومند هستند.

در اینجا، من این تصویر از یک ساحل را دانلود کرده ام.

مرحله 1

با  فعال بودن لایه Images  ، به  File > Import بروید  (یا روی Control-I  از صفحه کلید ضربه بزنید). تصویر ساحل را انتخاب کنید و روی  Import کلیک کنید.

تصویر را طوری قرار دهید که تقریباً از قسمت سمت راست و بخش مرکزی بروشور عبور کند، همانطور که نشان داده شده است، بالای تصویر از لبه بالایی صفحه عبور کند.

مراحل طراحی بروشور با کورل

تصویر را به سمت خود بکشید، با گرفتن یکی از نشانگرهای مربع در سمت راست یا چپ تصویر، آن را به صورت افقی برگردانید، به طوری که تصویر شهر ساحلی اکنون در گوشه بالا سمت چپ بالا باشد.

مراحل طراحی بروشور با Corel draw

متوجه خواهید شد که تصویر کاملاً بلند است و ما واقعاً نیازی به داشتن یک سوم بالای عکس نداریم، زیرا در صفحه گنجانده نخواهد شد.

با باز کردن Corel PHOTO-PAINT از داخل برنامه CorelDRAW، ویرایش نسبت‌های عکس و همچنین ویژگی‌های دیگر مانند رنگ بسیار ساده  است. حالا این کار را بکنیم.

تصویر ساحل را با مکان نما انتخاب کنید، سپس در نوار منو به Bitmap بروید. از منوی کشویی Edit Bitmap… را انتخاب کنید.

مراحل طراحی بروشور با Corel draw

تصویر در یک پنجره Corel PHOTO-PINT جدید باز می شود.

ابزار برش (D) را از جعبه ابزار سمت چپ انتخاب کنید.

مراحل طراحی بروشور با Corel draw

ماوس خود را روی دو سوم پایین تصویر بکشید، و ناحیه آسمان آبی را بالای امتداد ابرهای متراکم که درست بالای شهر ساحلی نشسته اند، برش دهید.

برای برش تصویر، Enter را بزنید.

مراحل طراحی بروشور در Corel draw

همچنین می‌توانید با استفاده از افکت‌های موجود در  Corel PHOTO-PINT، به‌صورت اختیاری با رنگ تصویر بازی کنید.

از نوار منو در بالای فضای کاری به Adjust > Vibrance بروید.

طراحی بروشور در کورل

سطح Vibrance را تا 33% و Saturation را تا 13% افزایش دهید تا رنگ عکس افزایش “آفتابی” بیشتری داشته باشد!

وقتی از ویرایش‌های تصویر خود راضی هستید، روی دکمه پایان ویرایش، در سمت راست نوار Property، کلیک کنید.

مراحل طراحی بروشور با Corel draw

هنگامی که پیام ذخیره تغییرات از شما خواسته شد، روی بله کلیک کنید.

شما به سند بروشور CorelDRAW برگردانده شده اید و اکنون تصویر شما برش داده شده است و به طور مرتب روی صفحه قرار گرفته است. مهم نیست که بخشی از تصویر همچنان فراتر از خط خونریزی باشد، این روی نتیجه چاپ نهایی شما تأثیری نخواهد داشت.

مرحله 2

تصویر را انتخاب کنید و Edit > Copy, Edit > Paste را انتخاب کنید. سمت راست صفحه قرار بگیرید و Crop Tool را از جعبه ابزار در سمت چپ فضای کاری انتخاب کنید.

مراحل طراحی بروشور با Corel draw

تصویر را طوری برش دهید که فقط بخشی از عکس، بین راهنماهای 198 میلی متری و 247.5 میلی متری (بخش دوم بروشور، از سمت راست) قابل مشاهده باشد.

یک پالت رنگی چشم نواز ایجاد کنید

بروشور ما فوق العاده رنگارنگ خواهد بود، با طیفی از سایه ها، از گرم (نارنجی، قرمز، صورتی) تا سرد (سبز لیمویی، بنفش، فیروزه ای، آبی). بیایید یک پالت رنگ در کورل دراو آماده کنیم تا بتوانیم از آن در طرح بندی استفاده کنیم.

مرحله 1

به Object Manager برگردید و لایه Images را قفل کنید. قفل لایه بعدی، Color را باز کنید.

از نوار منو به Window بروید و Dockers > Color Palette Manager را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید با کلیک کردن روی نماد ‘ + ‘ که بین پالت‌های رنگی و داکرهای فهرست شده در سمت راست انتهای فضای کاری پیدا می‌کنید، به همه Dockers دسترسی پیدا کنید. 

در مدیریت پالت، روی نماد Create a New Empty Color Palette کلیک کنید. در پنجره Save As که باز می‌شود، به پالت یک نام قابل تشخیص، مانند “Palette رنگ بروشور ساحل” بدهید و روی ذخیره کلیک کنید.

طراحی بروشور در کورل

در مدیر پالت رنگ، پالت سفارشی را که ایجاد کرده‌اید، «پالت رنگ بروشور ساحل» انتخاب کنید. روی نماد Open the Palette Editor کلیک کنید تا پنجره جدیدی باز شود.

طراحی بروشور در کورل

انتخاب کنید.

یک رنگ CMYK جدید با مقادیر C=26 M=0 Y=69 K=0 ایجاد کنید. این یک رنگ سبز لیمویی دوست داشتنی ایجاد می کند. به رنگ یک نام بدهید، به عنوان مثال “سبز لیمویی”، و روی OK کلیک کنید تا آن را به پالت اضافه کنید.

دوباره Add Color را انتخاب کنید و این فرآیند را برای شش رنگ دیگر با مقادیر و نام‌های CMYK زیر تکرار کنید:

  • C=0 M=89 Y=41 K=0 ( مرجان)
  • C=76 M=11 Y=34 K=0 ( فیروزه)
  • C=0 M=69 Y=69 K=0 ( نارنجی)
  • C=3 M=83 Y=0 K=0 ( صورتی تند)
  • C=69 M=0 Y=0 K=0 ( آبی)
  • C=88 M=87 Y=0 K=0 ( بنفش)

مرحله 2

ابزار Rectangle (F6) را از جعبه ابزار انتخاب کنید.

برای ایجاد شکلی بکشید که در سراسر اولین بخش علامت‌گذاری‌شده صفحه اول (از خونریزی تا راهنمای ۴۹.۵ میلی‌متری)، و در لبه‌های بالا، چپ و پایین صفحه به سمت بالا کشیده شود.

Fill را روی Coral و Stroke را روی No Color قرار دهید.

شکل مستطیل را انتخاب کنید و Edit > Copy, Edit > Paste را انتخاب کنید و این شکل دوم را در قسمت سمت راست صفحه (بین راهنمای 247.5 میلی متری و لبه تخلیه سمت راست سمت راست) قرار دهید. فیل را به فیروزه تنظیم کنید.

اشکال هندسی ساده را معرفی کنید.

مرحله 1

به Object Manager برگردید و لایه Color را قفل کنید. قفل لایه بعدی را باز کنید، شکل‌های رنگی.

از جعبه ابزار، Basic Shapes را انتخاب کنید، و متوجه خواهید شد که نوار Property که در امتداد بالای فضای کاری قرار دارد، اکنون گزینه های مختلف مربوط به ابزار Basic Shapes را به شما ارائه می دهد. یک شکل مثلث را از منوی کشویی گزینه‌ها در مرکز نوار ویژگی انتخاب کنید.

روی صفحه کلیک کرده و بکشید، یک مثلث با نقطه‌ای که از مرکز سمت چپ سند امتداد دارد بیرون بیاورید و لبه صاف مثلث روی راهنمای 198 میلی‌متری قرار بگیرد، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

طراحی بروشور در کورل

در قسمت Properties Object، که در سمت راست فضای کاری، در کنار تب Object Manager خواهید یافت، Outline مثلث را روی None تنظیم کنید.

Fill مثلث را روی Lime Green قرار دهید.

مرحله 2

Edit > Copy، و Edit > Paste مثلث سبز رنگ، و سپس نقطه سمت چپ شکل چسبانده شده را به سمت خود بکشید تا شکل را به صورت افقی برگردانید.

Fill را به نارنجی تنظیم کنید. این مثلث دوم را در زیر مثلث سبز اول قرار دهید، همانطور که نشان داده شده است، آنها را در کنار هم قرار دهید تا یک شکل لوزی خشن ایجاد کنید. لازم نیست اندازه مثلث ها کاملاً مطابقت داشته باشند. کمی نقص می تواند خوب به نظر برسد.

برای تنظیم آسان‌تر اندازه و شکل مثلث‌ها، روی گزینه Convert to Curves کلیک راست کنید.

طراحی بروشور در کورل

همچنین می توانید F10 را روی صفحه کلید بزنید تا گره های یک شکل را دستکاری کنید.

Edit > Copy, Edit، مثلث نارنجی را برای ایجاد مثلث سوم جایگذاری کنید. پر را به صورتی پررنگ تنظیم کنید.

مثلث را به عقب بکشید تا حالت چمباتمه بیشتری پیدا کند و سپس آن را طوری قرار دهید که نقطه مثلث در بالای شکل سبز قرار گیرد و با لبه عکس ساحل برخورد کند.

طراحی بروشور در کورل

ویرایش > کپی، ویرایش > مثلث سبز رنگ را چسبانده و آن را کمی دراز کنید تا باریکتر شود. آن را طوری قرار دهید که به خوبی زیر مثلث نارنجی قرار بگیرد و در لبه سمت راست صفحه امتداد یابد. Fill را به آبی تغییر دهید .

مرحله 3

ابزار Two-Point Line را از جعبه ابزار بردارید.

با موس خود روی صفحه کلیک چپ کنید، دکمه ماوس را پایین نگه دارید، به سمت پایین بکشید و رها کنید تا یک خط عمودی کوتاه ایجاد شود.

در سمت چپ صفحه قرار بگیرید، از لبه سمت چپ مثلث سبز عبور کنید، درست در جایی که شکل از راهنمای 49.5 میلی متری عبور می کند.

هم مثلث سبز را با مکان نما و هم با خط انتخاب کنید و Edit > Copy, Edit > Paste را انتخاب کنید. 

شکل‌های چسبانده شده را طوری قرار دهید که خط کاملاً در امتداد راهنمای دور، در 247.5 میلی‌متر قرار گیرد، در حالی که مثلث در مرکز (افقی) روی صفحه قرار دارد.

طراحی بروشور در کورل

خط دو نقطه ای را در سمت چپ و راست صفحه حذف کنید. ما فقط از اینها برای راهنمایی استفاده می کردیم. اکنون، وقتی بروشور را تا می‌کنید، شکل مثلث بدون درز ظاهر می‌شود.

پر کردن مثلث چسبانده شده را روی آبی تنظیم کنید.

طراحی بروشور در کورل

مرحله 4

شکل مثلث دیگری ایجاد کنید، همانطور که در تصویر نشان داده شده است قرار دهید تا شکاف سمت راست بالای صفحه را پر کند و Fill را به Hot Pink تغییر دهید. در صورت نیاز می‌توانید زاویه چرخش را از نوار Property تنظیم کنید تا به شکل مثلث خود موقعیت تقریبی مانند شکل زیر را بدهید.

طراحی بروشور در کورل

Clean, Minimal Typography را معرفی کنید

برای اینکه متن بروشورتان مدرن، چشم‌نواز و خوانا به نظر برسد، باید سعی کنید تایپ‌فیس خود را به صورت تمیز بدون سری انتخاب کنید.

فونت را دانلود کنید و به CorelDRAW برگردید.

مرحله 1

با کلیک بر روی نماد مداد در سمت چپ عنوان لایه، در قسمت مدیر شیء، لایه Colored Shapes را قفل کنید. قفل لایه بعدی را باز کنید، تایپوگرافی، همچنین روی نماد مداد در کنار نام لایه کلیک کنید تا دایره قرمزی که جلوی مداد نشسته است حذف شود.

ابزار متن (F8) را از جعبه ابزار انتخاب کنید و برای ایجاد یک قاب متن جدید در مرکز صفحه بکشید. ‘VISIT THE’ را تایپ کنید و فونت را روی Fira Sans Normal تنظیم کنید، و اندازه قلم را از گزینه های موجود در نوار Property که در امتداد بالای فضای کاری قرار دارد، به 110 pt افزایش دهید. 

رنگ قلم را روی سفید تنظیم کنید، از مجموعه رنگ‌های موجود در پالت رنگی که می‌توانید در پایین سمت چپ فضای کاری پیدا کنید.

Edit > Copy, Edit  قاب متن را جایگذاری کنید و آن را درست زیر قاب اول قرار دهید. «BEACH» را تایپ کنید و اندازه قلم را تا 160 pt افزایش دهید.

ویرایش > قاب متن دیگری را بچسبانید، آن را زیر «BEACH» قرار دهید و «THIS SUMMER» را تایپ کنید، اندازه قلم را به 65 pt کاهش دهید.

طراحی بروشور در کورل

مرحله 2

با استفاده از ابزار Text (F8) یک قاب متن دیگر ایجاد کنید، “EXPLORE NATURE” را تایپ کنید، و اندازه قلم را روی 65 pt و رنگ قلم را روی سفید تنظیم کنید.

فقط “EXPLORE” را به تنهایی برجسته کنید و فونت را روی Fira Sans Medium تنظیم کنید. “NATURE” را برجسته کنید و فونت را روی Fira Sans Normal قرار دهید. 

قاب متن را انتخاب کنید، سپس در نوار Property بالا، درست در کنار نماد چرخش، 90 درجه  تایپ کنید تا کادر متن به سمت بالا بچرخد.

قاب متن را در گوشه سمت چپ پایین صفحه قرار دهید، مطمئن شوید که یک حاشیه خوب بین لبه صفحه و متن وجود دارد (اجازه ندهید متن بر روی bleed ریخته شود).

سپس کادر متن را انتخاب کنید و Edit > Copy, Edit > Paste را انتخاب کنید. از نوار Property ،180- درجه را تایپ کنید تا کادر متن چسبانده شده را برگردانید. در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار بگیرید و متن را برای خواندن «کشف ماجراجویی» ویرایش کنید. 

مرحله 3

برای طراحی بروشور در کورل صفحه اول بروشور را با متن دلخواه پر کنید.

در اینجا، عنوان فرعی کوچک‌تری را در زیر عنوان ‘SISIT THE BEACH THIS SUMMER’ قرار داده‌ام که در Fira Sans، اندازه 22 pt و تراز راست تنظیم شده است (تراز را از نوار ابزار تنظیم کنید).

همچنین یک توضیح کوچک در زیر عکس ساحل در سمت راست صفحه معرفی کرده‌ام که در Fira Sans Italic، اندازه 22 pt، تراز راست تنظیم شده است.

من همچنین بخش کوچکی از متن را در مثلث نارنجی (در سمت راست راهنمای 49.5 میلی‌متری)، در Fira Sans Normal، اندازه 22 pt قرار داده‌ام و چند کلمه اول متن را به رنگ سبز لیمویی بیرون آورده‌ام. 

طراحی بروشور در کورل

مرحله 4

برای افزودن نمایش تایپوگرافیک بیشتر به بروشور خود، با استفاده از ابزار Text (F8) یک قاب متن جدید ایجاد کنید، فقط حرف بزرگ “E” را تایپ کنید (برای ” کاوش” )، و فونت را روی Fira Sans Normal، اندازه 400 تنظیم کنید. pt 

در گوشه سمت چپ بالای صفحه قرار بگیرید و رنگ قلم را روی Lime Green تنظیم کنید.

طراحی بروشور در کورل

کادر متن را انتخاب کنید و Edit > Copy, Edit > Paste را انتخاب کنید و این قاب متن چسبانده شده را در گوشه سمت راست پایین صفحه قرار دهید. حرف را طوری تنظیم کنید که “D” را بخواند (برای ” کشف”) و رنگ قلم را به آبی تغییر دهید.

عکس بروشور خود را نهایی کنید

تا به به این مرحله از طراحی بروشور در کورل، ما به سختی نگاهی به پشت بروشور انداخته‌ایم، اما نگران نباشید؛ به اندازه قسمت جلویی به کار زیادی نیاز نخواهد داشت. اکنون که طرح‌بندی قسمت جلوی بروشور را تنظیم کرده‌ایم، می‌توانیم به سادگی از آن به عنوان یک الگو برای عکس استفاده کنیم.

مرحله 1

در Object Manager، با کلیک بر روی نماد مداد در سمت چپ نام هر لایه ، قفل تمام لایه ها را باز کنید.

سپس، همچنان در صفحه اول سند، به قسمت Edit در نوار منو بروید و Select All > Objects را انتخاب کنید. CorelDRAW تمام اشیاء موجود در صفحه، از جمله عکس ها، اشکال رنگی و قاب های متن را انتخاب می کند.

برای دسترسی به صفحه معکوس سند، روی تب در پایین فضای کاری کلیک کنید .

به Edit > Paste بروید . اشیاء بر روی یک لایه به ترتیب گروه چسبانده می شوند. گروه‌ها را مرور کنید و آنها را به لایه‌های مناسب، تصاویر، رنگ، شکل‌های رنگی یا تایپوگرافی در صفحه معکوس منتقل کنید.

اکنون یک کپی کامل از همه چیزهایی که در صفحه اول داشتید در صفحه معکوس نیز دارید.

گام 2

لایه‌های تایپوگرافی، شکل‌های رنگی و رنگ را قفل کنید و لایه Images را باز بگذارید.

برای اینکه قسمت پشتی بروشور کمی متفاوت ظاهر شود، می‌توانیم عکس‌های رنگی را با نسخه‌های سیاه و سفید جایگزین کنیم. می توانید این کار را با استفاده از Corel PHOTO-PAINT برای ویرایش تصویر انجام دهید.

می‌توانید Corel PHOTO-PINT را از داخل CorelDRAW راه‌اندازی کنید، که برای انجام ویرایش‌های سریع تصاویر شما واقعاً مفید است.

ابتدا تصویر بالای ساحل را با مکان نما انتخاب کنید.

سپس در نوار منو به Bitmap بروید. از منوی کشویی  Edit Bitmap… را انتخاب کنید.

یک  پنجره Corel PHOTO-PAINT در داخل برنامه باز می شود و می توانید از اینجا مستقیماً تصویر را ویرایش کنید.

ما می‌توانیم با اعمال  افکت Grayscale برای از بین بردن اشباع تصویر رنگ، تصویر را به یک نسخه سیاه و سفید تغییر دهیم. برای انجام این کار، در پنجره Corel PHOTO-PINT باقی مانده، به Adjust > Grayscale بروید.

در پنجره Grayscale که باز می‌شود، لغزنده‌ها را روی تنظیمات پیش‌فرض نگه دارید، سپس روی OK کلیک کنید .

روی دکمه Finish Editing در سمت راست نوار ابزار کلیک کنید تا فوراً  به CorelDRAW بازگردید .

اکنون تصویر به نسخه جدید سیاه و سفید به روز شده است.

مرحله 3

ویرایش > کپی و ویرایش > تصویر سیاه و سفید ساحل را بچسبانید و آن را در بالای عکس در سمت راست صفحه قرار دهید و تمام تلاش خود را بکنید تا موقعیت را مطابقت دهید. از ابزار Crop Tool برای تراشیدن لبه های تصویر که بیرون زده اند استفاده کنید.

مرحله 4

به Object Manager بروید و لایه Images را قفل کنید. قفل لایه بعدی، Color را باز کنید. اشیاء موجود در لایه را از حالت گروه بندی خارج کنید تا بتوانید آنها را به صورت جداگانه ویرایش کنید.

رنگ پر کردن مستطیل سمت چپ را به فیروزه ای تنظیم کنید و رنگ پر کردن مثلث سمت راست را به صورتی تیره تغییر دهید.

طراحی بروشور در کورل

مرحله 5

لایه Color را قفل کنید و لایه Colored Shapes بالای آن را باز کنیداشیاء نشسته در لایه Colored Shapes را گروه بندی کنید.

با پر کردن اشکال مثلث در صفحه عقب بروشور بازی کنید. رنگ تمام اشکال را با استفاده از رنگ‌هایی که قبلاً برای پالت رنگ سفارشی خود ایجاد کرده‌اید، تنظیم کنید، به‌گونه‌ای که تضاد خوبی با آرایش رنگ در صفحه اول داشته باشند.

مرحله 6

لایه Colored Shapes را قفل کنید و لایه Typography را در صفحه عقب سند باز کنید.

متن را در مرکز صفحه برای خواندن ” چگونه به اینجا برسم؟” تنظیم کنید. اندازه متن را به طور مناسب تنظیم کنید تا بین دو راهنمای مرکزی صفحه قرار گیرد.

بخش‌های بیشتری از متن را در گوشه‌های مختلف صفحه معرفی کنید، فونت را روی Fira Sans Normal، اندازه 22 pt و تراز چپ، از نوار Property در بالای فضای کاری تنظیم کنید.

چند کلمه اول هر بخش از متن را با رنگ پررنگ و متضاد دلخواه خود از پالت رنگی که قبلا ایجاد کردیم بیرون بیاورید.

اگر طراحی بروشور در کورل را برای تبلیغ یک رویداد یا جاذبه بازدیدکننده ایجاد می‌کنید، سمت عقب بروشور نیز مکانی عالی برای معرفی یک نقشه یا فهرستی از مسیرها خواهد بود.

اگر دوست دارید، سعی کنید طرح بروشوری که ایجاد کرده اید را برای ایجاد چیزی منحصربفرد تنظیم کنید. چرا سعی نمی کنید با تصاویر مختلف، فونت های مختلف و ترکیب رنگ های مختلف آزمایش کنید؟ سعی کنید بروشور را مطابق با یک رویداد موسیقی، افتتاحیه گالری یا یک رویداد خیریه تطبیق دهید.

تنها کاری که اکنون باید انجام دهید این است که شاید یک اثبات چاپ کنید و یک بررسی نهایی برای اشتباهات املایی انجام دهید، و همچنین بررسی کنید که آیا متنی کمی بیش از حد به حاشیه منحرف شده است. اگر قبلاً لبه bleed را نمی‌بینید، به View > Show > Bleed بروید و در صورت نیاز موقعیت هر فریم نوشتاری را تنظیم کنید.

طرح خود را به عنوان یک فایل آماده چاپ صادر کنید

توجه: اگر می‌خواهید فایل خود را در خانه چاپ کنید، روی یک چاپگر جوهرافشان خانگی یا اداری، می‌توانید مستقیماً از CorelDRAW یا File > Export فایل خود را به PDF چاپ کنید، بدون اینکه هیچ علامت چاپگر یا مقادیر bleed را وارد کنید.

مراحل زیر را دنبال کنید تا طرح خود را به عنوان یک فایل آماده چاپ برای چاپ حرفه ای صادر کنید.

گام1

به File > Export بروید. از منوی کشویی در پایین پنجره، Save as Type ،PDF را از لیست گزینه ها انتخاب کنید. به فایل صادر شده خود یک نام مناسب مانند “Fold-Out Brochure_PRINT-READY” بدهید. 

گام 2

برای طراحی بروشور در کورل در اولین مجموعه از گزینه‌ها، General ،Prepress را از منوی کشویی پیش‌تنظیم PDF انتخاب کنید.

در زیر مجموعه گزینه های بعدی، در زیر رنگ، CMYK را از لیست کنار رنگ های خروجی به عنوان انتخاب کنید.

طراحی بروشور در کورل

 

در زیر گزینه های Prepress ،Bleed Limit را روی 5.0 میلی متر تنظیم کنید و تمام علامت های چاپگر را بررسی کنید.

CorelDRAW همچنین دو مشکل بالقوه را در مورد سند، در زیر مسائل در پنجره تنظیمات PDF مطرح کرده است. در این مورد، اگر ما قصد داریم فایل را به صورت PDF برای مشاهده دیجیتال (روی صفحه) صادر کنیم، این برنامه نگرانی هایی را در مورد اندازه فونت برخی از متن ها ایجاد کرده است.

از آنجایی که ما فایل PDF را برای چاپ صادر می کنیم، لازم نیست نگران این موضوع باشیم. با این حال، همیشه باید قبل از صادرات فایل‌های CorelDRAW برای چاپ، پنجره Issues را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ یک از مسائل مطرح شده بر کیفیت فایل نهایی شما تأثیر نمی‌گذارد.

وقتی برای صادر کردن آماده شدید، روی تأیید کلیک کنید.

تبریک می گویم!

شما مقاله آموزش طراحی بروشور در کورل را پشت سر گذاشته اید و حالا یک فایل قابل اجرا در دست دارید. برای چاپ بروشور نیز می توانید اقدام کنید.

 

کلام آخر  

شرکت تبلیغاتی طرح گندم با سالها تجربه در زمینه طراحی و عکاسی صنعتی با ارائه ابزار های تبلیغاتی مانند چاپ و طراحی بروشور، طراحی کاتالوگ سنتی و کاتالوگ دیجیتال توانسته است رزومه ای درخشان از خود بر جای بگذارد و در کنار برترین برند های ایرانی آوازه ای خوش داشته باشد؛ جهت دریافت مشاوره رایگان و مشاهده نمونه کارهای بیشتر با ما تماس حاصل بفرمایید.

 

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 1 =