عوامل تاثیر گذار در قیمت چاپ لیبل

قیمت چاپ لیبل

چهار عاملی که بر قیمت گذاری لیبل محصول تأثیر می گذارد

آیا به دنبال قیمت چاپ لیبل مناسب هستید؟

شما صاحب یک کسب و کار موفق هستید. به همین دلیل است که همیشه در جستجوی راهی هستید که بتوانید مقداری پس انداز کنید.

اگرچه کیفیت مهم است (مخصوصاً در مورد لیبل شما)، ممکن است بتوانید با ایجاد یک تغییر کوچک در رنگ‌ها یا طرح‌های خود، آن را کاهش دهید. نکته کلیدی این است که بدانید چه چیزی را می توانید تغییر دهید تا ذخیره کنید.

در اینجا چهار عاملی وجود دارد که بر قیمت لیبل محصول شما تأثیر می گذارد.

  • ابعاد لیبل
  • آثار هنری
  • تعداد کل رنگ ها
  • کمیت
ادامه مطلب

1- ابعاد لیبل

ابعاد برچسب

این یکی از مهم ترین عواملی است که باید جزو عوامل موثر در قیمت چاپ لیبل در نظر گرفت.

در طول تولید، لیبل ها اغلب بر اساس اندازه ترکیب می شوند. مواد نیز باید مطابقت داشته باشد. تنها چیزی که لازم نیست یکسان باشد اثر هنری است. از آنجایی که تنها دو عاملی که باید با هم هماهنگ باشند، ابعاد و مواد است، می‌توانید هر دو لیبل جلویی و پشتی خود را در یک محصول چاپ کنید. حتی می توانید تصاویر یا متن های مختلفی داشته باشید.

اگر لیبل های جلویی و پشتی شما ابعاد متفاوتی دارند، باید چندین دوره چاپ لیبل انجام دهید. این امر به ناچار قیمت را افزایش می دهد زیرا هر کدام به تنظیمات خاص خود نیاز دارند.

اغلب اوقات شرکت‌هایی را می‌بینم که بطری‌های 6 اونسی، 8 اونسی و 12 اونسی دارند، اندازه‌های بطری مشابهی دارند اما برای تناسب دقیق از اندازه‌های لیبل متفاوتی استفاده می‌کنند. با این حال، مزیت زیبایی شناختی هزینه های اضافی برای داشتن سه لیبل اندازه مجزا را تضمین نمی کند. فرض کنید شکل یک استوانه اما با ارتفاع های متفاوت است. در این مورد، آنها ممکن است بتوانند از استفاده از لیبل اندازه یکسان در هر سه ظروف استفاده کنند که به آنها امکان می دهد دوره چاپ را کاهش دهند و در هزینه های کلی صرفه جویی کنند.

مقاله مرتبط:

مزایا و معایب چاپ دیجیتال

2- آثار هنری

اثر هنری نباید در طول اجرای تولید یکسان باشد، زمانی که اندازه لیبل تا زمانی که در حال اجرا است، یکسان باشد. حتی گاهی اوقات، می‌توانید تغییر رنگ نقطه‌ای داشته باشید، اما بهتر است با چاپگر خود در مورد اینکه چه تعداد رنگ نقطه‌ای اضافی می‌توانید روی هر لیبل داشته باشید بدون افزایش هزینه، مشورت کنید. با این حال، هرچه بیشتر اثر هنری خود را از مرحله تولید به مرحله تولید تغییر دهید، هزینه بیشتری خواهید داشت.

ثابت نگه داشتن آثار هنری، طراحی و چاپ را سریعتر می کند و در هزینه شما صرفه جویی می کند. هرچه بیشتر بتوانید این کار را در تمام لیبل های خود انجام دهید، پول بیشتری پس انداز خواهید کرد. اغلب اوقات، گرافیست های رایج می‌توانند مجموعه صفحات یکسانی را برای اکثر لیبل ها تنها با یک تغییر متن صفحه به اشتراک بگذارند.

به عنوان مثال، اشتباهی که در بین مشتریانی که سعی می‌کنند لیبل های خود را طراحی کنند دیده می شود این است که لیبلی با تصویر مشابه اما متن متفاوت ایجاد می‌کنند. اگر آنها 3 لیبل با یک تصویر (مثلاً آرم CMYK) اما با رنگ بندی متفاوت داشته باشند، برای CMYK + 3 پلیت نقطه (یکی برای هر نسخه) = 7 بشقاب در مجموع پرداخت می‌کنند. با این حال، اگر تصویر در یک موقعیت کمی متفاوت روی هر یک از سه لیبل گذاشته شود، هر لیبل دارای مجموعه منحصربه‌فردی از صفحات است (CMYK + 1 نقطه x 3) = 15 صفحه. با احتساب هزینه های پلیت برای هر عدد متغیر است، 8 پلیت اضافی به سرعت اضافه می شود.

3- تعداد کل رنگ ها

واضح است که تعداد کل رنگ های استفاده شده در لیبل محصول شما بر میزان پرداختی شما برای چاپ تأثیر می گذارد باید تعداد رنگ ها را در قیمت چاپ لیبل دخیل بدانید. با این حال، محدود کردن تعداد رنگ‌ها همیشه آسان نیست. پس از همه، شما می خواهید لیبل شما در قفسه برجسته باشد. کاهش حتی یک رنگ از طرح شما می تواند بر فروش تاثیر بگذارد، بنابراین هنگام انتخاب گزینه رنگ باید تاثیر آن را در نظر بگیرید.

در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید هزینه های خود را کاهش دهید و رنگ را به حداکثر برسانید:

چاپ در CMYK

به خصوص اگر مقادیر کمتری دارید، این یک برنامه ایده آل برای چاپ دیجیتال است. هیچ صفحه ای وجود ندارد و تا زمانی که اندازه و مواد یکسان باشد، لیبل های شما می توانند به صورت ترکیبی اجرا شوند. چاپ دیجیتال به شما این امکان را می دهد که به راحتی و با هزینه کمتری نسبت به چاپ فلکسوگرافی برای مقادیر کمتر چندین تصویر را در یک اجرا داشته باشید.

طراحی با رنگ های کمتر

به دنبال ظاهری “تمیز” باشید و رنگ های خود را به کمتر از سه محدود کنید. اگر لیبل های نسخه های مختلف را با متن های مختلف اما رنگ های نقطه ای یکسان ترکیب کنید، هزینه ها را در مقایسه با چاپ تصاویر عکاسی کاهش خواهید داد.

از چاپ جوهرهای متالیک خودداری کنید

 قیمت چاپ لیبل

جوهرهای متالیک ماندگاری بسیار کمتری نسبت به جوهرهای استاندارد دارند و معمولاً فقط برای یک بار استفاده مناسب هستند. حتی اگر فقط سطح کمی از پوشش روی لیبل خود داشته باشید، هزینه ها همچنان بالاتر است زیرا شرکت چاپ هنوز باید ظرف را برای گذاشتن جوهر پر کند و پس از اتمام اغلب آن را دور بیندازد. جوهرهای استاندارد را می توان ذخیره کرد و بعداً دوباره استفاده کرد. یک راه حل جایگزین، رنگ آمیزی مواد متالیک با جوهر استاندارد برای دستیابی به ظاهر متالایز است. باید بتوانید از چاپگر خود بخواهید که این گزینه را در برابر کل مقدار کار شده وزن کند تا ببینید آیا مقرون به صرفه تر است یا خیر.

هر کدام از این موارد تاثیر مستقیمی بر قیمت دارند

اگر بتوانید هر یک از این درمان‌های خاص را محدود کرده یا کاهش دهید، می‌توانید کیفیت لیبل خود را کاهش دهید، اما می‌توانید مقداری پول نیز پس انداز کنید.

مطالعه بیشتر:

مدل رنگ CMYK در صنعت چاپ

4- کمیت

آیا به دنبال قیمت چاپ لیبل مناسب هستید؟

آیا به دنبال راه هایی برای پیدا کردن بیشترین تعداد با بهترین قیمت هستید؟

برای چاپ‌های تعداد بالا(معمولاً تعداد بیش از 5000) در دستگاه‌های پرس معمولی، هرچه تعداد لیبل محصول بیشتری را بتوانید در یک زمان چاپ کنید، چاپ آن برای هر لیبل ارزان‌تر است. این به این دلیل است که برای چندین بار اجرا کردن چاپگر هزینه زیادی در هزینه های راه اندازی نمی شود. می‌توانید با ترکیب چندین نسخه از لیبل ها، کارایی چاپ را به حداکثر برسانید تا تعداد کل بالاتری را در یک اجرا به دست آورید و در هزینه‌های واحد خود صرفه‌جویی کنید.

آیا تعداد دفعات سفارش خود را در نظر گرفته اید؟

تعداد دفعات سفارش خود را نیز در نظر بگیرید. آیا مقرون به صرفه تر است که تعداد پرینت های بزرگتر تولید شود و برای مدت طولانی تری نگه دارید تا از هزینه واحد کمتر استفاده کنید؟ یا اگر فضای قفسه و جریان نقدینگی تنگ است، ممکن است بهتر باشد مقداری بیشتر خرج کنید و مقادیر کمتری را بیشتر سفارش دهید. فرآیند چاپ مانند چاپ دیجیتال برای تولید چاپ به موقع ایده آل است.

این چهار عامل می تواند در نحوه قیمت گذاری لیبل های شما تفاوت ایجاد کند. با این حال، ایجاد تغییرات زیاد می تواند بر میزان فروش محصول شما تأثیر بگذارد. اگر بعد از تغییر رنگ سیاه و سفید، بطری‌های شما از قفسه‌ها خارج نشوند، بیشتر از پس اندازتان ضرر خواهید کرد.

مطالب مقاله ای که با عنوان عوامل تاثیرگذار در قیمت چاپ لیبل مطالعه نمودید، از این منبع برگرفته شده است.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 11 =