اهمیت طراحی سایت در بازاریابی

اهمیت سایت در بازاریابی و کسب‌وکار

همه می‌دانیم که این روز ها در عصری از تکنولوژی به سر می‌بریم که فضای مجازی و شبکه های اجتماعی تقریبا کل زندگی ما را گرفته اند. اهمیت طراحی سایت در بازاریابی و شروع کسب و کار جدید در چنین شرایطی چند برابر بیشتر می‌گردد. به گونه ای که این روز ها کمتر کسی را پیدا می کنید که برای شروع، به فکر طراحی سایت نباشد. در ادامه همراه ما باشید تا شما نیز متوجه شوید که طراحی سایت تا چه اندازه می‌تواند روی رونق کسب و کار تاثیر بگذارد.

{loadmoduleid 197}

طراحی سایت چیست و کاربرد آن

به عنوان پیش زمینه ای از موضوع مقاله و درک بهتر شما، بهتر است ابتدا بفهمیم که اصلا طراحی سایت چیست و چگونه امکان پذیر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که Web-Design یا همان طراحی سایت، به مراحل ایجاد و طراحی پایگاه اینترنتی مختص به یک فرد یا کمپانی می گویند. صاحبان مشاغل به واسطه این پایگاه اینترنتی، اقدام به ارائه محصولات تولیدی، معرفی کمپانی و اطلاع رسانی می‌کنند. به عبارت دیگر به پروسه ای که شامل لایه سازی صفحه های وب، طراحی گرافیک، تولید محتوا و از همه مهم‌تر رعایت نمودن اصول سئو باشد، طراحی سایت می‌گویند.

اهمیت طراحی سایت در بازاریابی

تاثیر طراحی سایت بر بازاریابی

طراحی سایت مطابق با اصول خود، همواره یکی از مهم ترین عوامل موفقیت یک کمپین بازاریابی بوده است. در میان هزاران کمپانی بازاریابی، تنها کمپینی به پیشرفت و صعود دست خواهد یافت، که کارآمدترین روش را برای جذب مخاطبان برگزیند. طراحی سایت در بازاریابی نمونه ای از همین روش ها است.

با توجه به گفته گوگل، فقط 50 میلی ثانیه زمان لازم است تا نخستین برداشت کاربران و مخاطبان از وب سایت شما شکل گیرد. نحوه طراحی و ابزار های موجود در وب سایت شما می‌تواند منجر به افزایش و یا کاهش جذب مخاطبان گردد. بنابراین برای دستیابی به نتایج هر چه بهتر و کمک به بازاریابی، می بایست برای طراحی سایت زمان و هزینه بیشتری صرف نمود. یک وب سایت خوب و جذاب می‌تواند به کاربران خود حس اعتماد را القا کند تا با تشویق و ترغیبشان، برند شما را در میان دیگر برندها، برجسته تر کند.

اهمیت طراحی سایت در مشاغل چیست؟

طراحی سایت در بازاریابی چه تاثیرات و نتایجی را به بار می‌آورد؟ این سوال رایج و اساسی صاحبان ایده است. برای ا‌یجاد و شروع کسب و کار نو، در اینجا به بررسی اهمیت طراحی وب سایت خواهیم پرداخت.

کسب اعتبار با طراحی سایت

مهم ترین عللی که کارفرمایان را به طراحی سایت در مشاغل خود ترغیب می کند، بهره مند گشتن از اعتبار بالا می باشد. همه ما می دانیم که این روز ها کاربران پیش از هر اقدامی جهت یافتن محصول و خدمات مد نظر، به جستجو در اینترنت و شبکه های اجتماعی می پردازند. بر همین اساس، برخوردار بودن از یک پایگاه فروشگاهی یا شرکتی که مورد قبول بسیاری از کاربران است، اعتبار والایی برای شما بین مخاطبین و رقبا به ارمغان می آورد. در مقابل، عدم وجود وب سایت مختص به کسب وکار شما، مشتریان را به سمت رقبای دیگر در زمینه شغلی شما هدایت می کند. به عبارتی می توان گفت بدون طراحی سایت در بازاریابی، امتیاز نخستین مرحله را از دست خواهید داد.

همچنین بخوانید: تاثیر عکاسی در دیجیتال مارکتینگ

اهمیت طراحی سایت در بازاریابی

عدم وجود محدودیت‌های جغرافیایی

بر خلاف گذشته، این روز ها با قرار داشتن در هر موقعیت مکانی، می توان از نقطه به نقطه ایران و حتی کشور های خارجی، محصول مد نظر را مشاهده، انتخاب و در نهایت خریداری نمود. در این راستا باید توجه داشته باشید که معرفی کسب و کارتان صرفا نباید در محدوده جغرافیایی شما صورت گیرد. زمانی از اهمیت طراحی سایت در بازاریابی بهره‌مند خواهید شد که تبلیغات خود را به صورت گسترده‌تر و حتی در سطح جهانی انجام دهید.

برقراری ارتباط و تعامل آسان تر با کاربران

آن زمان که مردم برای رفع نیاز های خود از خانه بیرون می رفتند و در میان شهر جستجو می کردند، گذشت. این روز ها بیشتر افراد به جای این کار، ترجیح می دهند که در هر موقعیت مکانی، تنها با کمک یک تلفن هوشمند، به خرید و همکاری اقدام کنند. با وجود این شرایط، راه اندازی پایگاه اینترنتی، زمینه تعامل و ارتباط آسان تر مشتری با مشاوران مشاغل را فراهم می کند. به واسطه وب سایت می‌توانید مطالب مفید، تصاویر و ویدئو محصولات و نمونه کارهای خود را با مشتریان به اشتراک گذاشته و آن ها را از بروز ترین اخبار شغلتان آگاه نمایید. همه این اقدامات اعتماد کاربران را به خود جلب می کند. در نهایت به هنگام نیاز، نام و لوگو برند شما نخستین چیزی است که در ذهن آن ها تداعی می شود.

{loadmoduleid 196}

دسترسی داشتن به محصولات و خدمات در هر زمانی

از بین رفتن مشکل محدودیت زمان جهت مشاهده، دسترسی و در آخر خرید کالا ها، مهم ترین اهمیت طراحی سایت در بازاریابی است. به وسیله یک پایگاه اینترنتی خوب و محبوب می‌توان در هر زمان از شبانه روز، خدمات را درون آن بارگذاری نمود تا مشتری و متقاضیان در اولین فرصت از نمونه کار ها بازدید کنند و به آن ها دسترسی داشته باشند.

اهمیت طراحی سایت در بازاریابی

بازاریابی و تبلیغات اقتصادی

به طور قاطع می توان گفت که طراحی سایت در بازاریابی، اقتصادی ترین و کارآمد ترین روش برای رونق بخشیدن به کسب و کار شما است. برای داشتن سایت مختص به خود، شما به 3 مولفه اساسی نیاز دارید. این مولفه ها دامنه، هاست و طراحی سایت می باشد. در حالت کلی در اولین مرحله خریداری دامنه و هاست هزینه های بالایی نداشته و تنها نیازمند تمدید سالانه است. طی این مسیر بیشترین هزینه صرف شده، هزینه های مربوط به طراحی سایت می باشد. خوشبختانه این هزینه تنها یک بار در کل ساخت سایت باید پرداخت شود. در کل با پرداخت هزینه ای مقرون به صرفه و منطقی، می توان صاحب وب سایتی شد که منبع اصلی کسب درآمد شما است. دیده شده که حتی بسیاری از صاحبان مشاغل، در همان ماه های ابتدایی فعالیت خود، تمام هزینه های صرف شده برای طراحی سایت در بازاریابی را جمع آوری نموده اند.

نکات مهم برای راه اندازی یک سایت کاربردی 

اهمیت طراحی سایت در بازاریابی به قدری است که شما باید برای طرای سایت اصول وقوانینی را رایت کنید:

  • جهت یابی

 ناوبری شما یکی از مهمترین عناصر طراحی وب سایت شما است، بنابراین نحوه طراحی آن بسیار مهم است. در اینجا، بسیاری از طراحان در واقع با استفاده از قانون هیک، روانشناسی طراحی را در نظر می گیرند.قانون هیک اساساً می‌گوید که هر چه انتخاب‌های بیشتری به کسی بدهید، زمان بیشتری برای تصمیم‌گیری او طول می‌کشد. اغلب به این صورت خلاصه می شود: “ساده نگه داشتن “.بنابراین وقتی قانون هیک را برای ناوبری وب سایت اعمال می کنیم، می خواهیم انتخاب ها را تا حد امکان ساده نگه داریم تا تصمیم گیری برای کاربران آسان تر شود. به عنوان یک قانون خوب، سعی کنید تعداد گزینه ها را به هفت یا کمتر محدود کنید.

 

  • تبدیل

طراحی وب خوب به هدایت چشم کاربران شما کمک می کند و به آنها می گوید که می خواهید کجا نگاه کنند. در وب سایت شما، طراحی شما می تواند توجه را به پیشنهادات ویژه جلب کند، فراخوان ها را برجسته کند و به کاربران کمک کند تا دکمه ها و عناصر قابل کلیک را شناسایی کنند. همه این موارد می تواند به کاربران کمک کند تا اقدامات مورد نظر شما را انجام دهند.راه‌های مختلفی برای بهینه‌سازی طراحی بصری برای تبدیل وجود دارد، اما بیایید به چند نمونه رایج نگاهی بیندازیم.

 

  • حرفه ای بودن برند و اعتماد

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، از هر 4 کاربر 3 نفر بر اساس طراحی وب سایت شما اعتبار کسب و کار شما را قضاوت می کنند. طرح هایی که مدرن و حرفه ای به نظر می رسند اعتماد را تشویق می کنند. در همین حال، یک وب سایت با طراحی ضعیف ممکن است کسی را به مشروعیت شما شک کند. به عنوان مثال، اگر به دنبال خودروی دست دوم می گردید، به کدام یک از این مشاغل بیشتر اعتماد می کنید؟ با پاسخ به این پرسش از اهمیت طراحی سایت در بازاریابی نیز با خبر خواهید شد. زیرا از مهم ترین ابزار های تبلیغات آنلاین سایت ها هستند.

 

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم شما را با اهمیت طراحی سایت در بازاریابی آشنا کنیم و نکاتی را جهت طراحی یک سایت مناسب با کسب و کار خود در اختیارتان قرار داده ایم. امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد.

مطالب مرتبط : نقش سایت در دیجیتال مارکتینگ

 

همکاران ما در طرح گندم در بخش دیجیتال مارکتینگ با انجام خدمات طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت در خدمت شما عزیزان هستند.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هفت =