اهمیت دیجیتال مارکتینگ در طراحی سایت

اهمیت دیجیتال مارکتینگ در طراحی سایت

هر فردی که کسب و کاری دارد، به دنبال همسو کردن حرفه اش با امکانات و نیازهای امروزی است. صاحبان مشاغل از کوچکترین آن ها تا بزرگترینش به دنبال استفاده از اینترنت برای معرفی خدمات و محصولات خود به دیگران و یافتن مشتری های جدید هستند. شاید در ابتدای کار، استفاده از برخی پلتفرم ها مثل اینستاگرام و یا واتساپ برای اهداف کاری، کافی باشد ولی وقتی کار گسترده تر می شود، چنین پلتفرم هایی توانایی لازم برای پشتیبانی از تمام نیازهای یک حرفه را ندارند. به همین دلیل صاحبان کسب و کار به دنبال استفاده از فضایی مناسب و کارآمدتر مثل سایت هستند. در این مرحله مسائلی مثل دیجیتال مارکتینگ، طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ در طراحی سایت مطرح می شود.

درباره دیجیتال مارکتینگ

منظور از دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال، دانشی ترکیبی از مدل های مختلف بازاریابی مدرن است که بازاریابی محصولات و خدمات دیجیتال، در بستر اینترنت و وب، از طریق دستگاه های دیجیتال و سیستم های الکترونیکی انجام می شود.

 

 

 

 

 

چرا باید از دیجیتال مارکتینگ استفاده کنیم؟

دیجیتال مارکتینگ، گرچه جدید است، اما در کارهای امروزی یک ضرورت به حساب می آید. چراکه از طریق بازاریابی دیجیتالی، عواید زیادی برای صاحب کار ایجاد می شود. از جمله:

 • بازاریابی مقرون به صرفه
 • دسترسی راحت تر به نیروهای متخصص
 • تعامل بیشتر با مشتریان و شناخت بهتر نیازهایشان
 • دسترسی به کاربرانی که می توانند به مشتری تبدیل شوند.
 • دسترسی به بازارهای بزرگتر و بازارهای جهانی
 • ایجاد توانایی آنالیز عملکرد خود و همچنین رقبا
 • فراهم آوردن امکان رشد برای مشاغل کوچک

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

روش ها و ابزارهایی که در دیجیتال مارکتینگ مورد استفاده قرار می گیرند با بازاریابی سنتی متفاوت است. برخی از روش ها و ابزارهای بازاریابی دیجیتال شامل موارد زیر است:

 • SEO (بهینه سازی موتور جستجو)
 • بازاریابی محتوایی
 • آنالیز و تحلیل داده ها
 • بازاریابی ایمیلی
 • انتشار آگهی
 • تبلیغ در شبکه های اجتماعی
 • تبلیغات کلیکی
 • چت و روابط عمومی آنلاین

دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز برای برندسازی بسیار ضروری است. اگر درباره برندسازی اطلاعات کافی ندارید، مقاله معرفی شده را مطالعه نمایید: 8 مزیت برندسازی

طراحی سایت

سایت مثل دفتر کار یا فروشگاه است که خدمات و محصولات را در آن به مشتری معرفی می کنیم و خرید و فروش انجام می شود. به همین دلیل طراحی و چیدمان آن اهمیت خاصی دارد و باید توسط متخصص این کار انجام شود. سایت طرح گندم در این زمینه می تواند خدمات ویژه ای اعم از مشاوره و طراحی به شما ارائه کند.

از آنجایی که سایت، معرف شما و کسب و کارتان، خدمات و محصولات و اعتبار شماست، تاثیر بسزایی در دیجیتال مارکتینگ حرفه شما خواهد داشت. اما این سوال پیش می آید که نمود دیجیتال مارکتینگ در طراحی سایت چگونه ظاهر می شود؟

نمود دیجیتال مارکتینگ در طراحی سایت

طراحی سایت بر بازاریابی دیجیتال حرفه شما بسیار تاثیر خواهد گذاشت. برای نمونه به چند مورد از این تاثیرات اشاره می کنیم.

 1. اولین وسیله ارتباطی مخاطبان با شما

سایت شما، اولین و مهمترین جایی است که می توانید با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. به همین دلیل بسیار مهم است که طراحی سایت، علاوه بر کاربردی بودن، زیبا و جذاب هم باشد و حس خوبی برای کاربر ایجاد کند. سایتی که این ویژگی ها را داشته باشد، به نوعی خودش را تبلیغ می کند و قسمتی از مسیر دیجیتال مارکتینگ را با موفقیت می پیماید.

نمود دیجیتال مارکتینگ در طراحی سایت

 1. SEO یا بهینه سازی موتور جستجو

برای اینکه سایت شما توسط موتورهای جستجو، نمایش داده شود، باید به شکلی ارائه شود که برای موتورهای جستجو مناسب و کارآمد شناخته شود. به همین دلیل مهم است که سعی کنید سایت شما رتبه خوبی در موتورهای جستجو کسب کند. سئو همین کار را انجام می دهد. به این مفهوم که مراحلی که باعث می شود، سایت شما رتبه بهتری را کسب کند و بیشتر به نمایش درآید را متخصص سئو برای شما انجام می دهد.

 1. طراحی وب و برندسازی

برای اینکه بازاریابی خوبی برای برندتان داشته باشید، طراحی سایت برای شما اهمیت زیادی دارد. طراحی مناسب سایت به شما کمک می کند تا بهتر دیده شوید. فرض کنید که تمرکز برند شما بر روی سادگی و مینیمالیسم است، اما سایت شما شلوغ، پر از رنگ های متضاد و پیچیده باشد. این طراحی کاملا” با برند شما در تضاد است و فردی که به خاطر علاقه به مینیمالیسم وارد سایت شما می شود، با دیدن این حجم از رنگ، هر چقدر هم زیبا باشد، دلسرد شده و در سایت نمی ماند.

 1. تجربه کاربر

از جمله نمودهای دیجیتال مارکتینگ در طراحی سایت، در تجربه کاربری مشخص می شود. اگر کاربرانی که وارد سایت شما می شوند، تجربه خوبی از حضورشان نداشته باشند، اشتراک گذاری و نظر دادن در مورد آن کم می شود، در نتیجه بر ترافیک وارد شده به سایت و سئو آن تاثیر می گذارد. به همین دلیل یکی از روش های موثر در دیجیتال مارکتینگ، بهبود تجربه کاربر است.

User Experience Considerations یا همان تجربه کاربری، توسط کارشناسان این حوزه انجام می شود و روی مسائلی مثل اینکه بارگذاری سایت چقدر زمان می برد، امکانات سایت چگونه به کاربر نمایش داده می شود، ظاهر سایت چگونه است و … فعالیت می کند.

سایتی که تجربه کاربری بالایی داشته باشد، بیشتر در موتور جستجو نشان داده می شود، در نتیجه کاربران بیشتری از نقاط مختلف جهان می توانند با سایت شما و در نتیجه کار شما آشنا شوند. ارتباط شما گسترده تر خواهد شد و اعتبار بیشتری نیز کسب خواهید کرد.

مطالب مرتبط : آموزش ساخت سایت فروشگاهی

اهمیت دیجیتال مارکتینگ در طراحی سایت

 

 

 1. نرخ تبدیل

منظور از نرخ تبدیل، اقداماتی است که باعث می شود بازدید کننده سایت تبدیل به مشتری شود. بالا رفتن نرخ تبدیل به معنای موفقیت سایت شما است. نرخ تبدیل این امکان را فراهم می سازد که عملکرد سایت را اندازه گرفت.

نرخ تبدیل، ارتباط نزدیکی با UX یا همان تجربه کاربری دارد. اگر کاربران سایت شما از حضورشان در سایت، تجربه خوبی داشته باشند، امکان اینکه تبدیل به مشتری سایت شما شوند، بیشتر است. به همین دلیل استفاده از امکاناتی که باعث جذابیت سایت شوند بسیار مهم است. همینطور ارتباط دادن سایت با شبکه های اجتماعی. اینگونه این امکان را برای کاربران فراهم می کنید تا با اشتراک گذاری سایت شما، به بهبود تجربه کاربری کمک کنند.

در نهایت این را به خاطر داشته باشیم، همانطور که سعی می کنیم ویترین فروشگاه خود را زیبا و به روز دکور کنیم، سایت ما هم مثل همان ویترین، باید در چشم کاربر زیبا و جذاب و البته کاربردی جلوه کند تا بتوانیم به هدف مورد نظرمان برسیم. مشاوره با افراد متخصص در این حوزه، به شما کمک می کند تا با اطمینان بیشتر و درصد خطای کمتری این مسیر را طی کنید.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =