عوامل موثر در ساخت تیزر تبلیغاتی

نکاتی برای ساخت تیزر تبلیغاتی

امروزه ساخت تیزر تبلیغاتی یکی از روش های مهم و پر کاربرد در بازاریابی به حساب می آید. شکرت ها و کمپانی های برای معرفی و افزایش فروش محصولات و یا خدمات خود دست به ساخت انواع مختلف تبلیغات مانند ساخت تیزر های مختلف تبلیغاتی می زنند. از این تیزر ها در سینماها، شبکه ها تلویزیونی و خانگی، رویداد های مهم، اینترنت، حتی ورزشگاه ها و موارد دیگر، استفاده می شود. در صورتی که تمامی المان های مهم به درستی در ساخت تیزرها رعایت شوند، این المان های تبلیغاتی می توانند در بازاریابی به صورت بسیار تاثیر گذاری عمل کنند. به علت اهمیت بالای این مقوله، در این مقاله می خواهیم به هویت و عوامل موثر در ساخت تیزر تبلیغاتی بپردازیم.

مختصر راجع به تیزر تبلیغاتی

تیزر های تبلیغاتی در واقع یک نوع از کمپین تیزر ها (teaser campaign) هستند. کمپین تیزر یک روش بازاریابی است که در آن اطلاعات کامل و کافی در مورد یک محصول، اخبار مربوط به آن کالا، رویداد ها و یا خدمات یک شرکت را با مردم در اشتراک می گذارد. این روش معمولا رمز آلود و برای ایجاد سر و صدا و جلب توجه صورت می گیرد. در اصطلاح آن ها را دنباله ای از خورده نان یا سر نخ ها می دانند که کنجکاوی مردم را جلب می کند و باعث ایجاد هیجان در آن ها می شود.

چگونه یک تیزر تبلیغاتی خوب بسازیم؟

حال که تیزر های تبلیغاتی را معرفی کردیم، می توانیم المان های موثر در ساخت تیز تبیلغاتی خوب را معرفی کنیم. در این دسته بندی ما 7 عامل را معرفی می کنیم که با توجه به آن ها می توانید تیزری موفق را بسازید.

همچنین بخوانید: درباره ساخت تیزر و کلیپ تبلیغاتی شبکه اجتماعی بدانید!‏

نکاتی برای ساخت تیزر تبلیغاتی

1. رمز آلود بودن

مردم عاشق حل معما هستند پس شما باید از این نکته استفاده کنید. سعی کنید تیزر خود را با حس کنجکاوی بسازید. مردم را تشویق به حل این معما و فکر کردن به آن بکنید. در واقع باید این باور را که حل این معما با ارزش و سود آور است را در ذهن بیننده ایجاد بکنید.

برای مثال: دن براون برای رونمایی از رمان جدید خود یک مسابقه ایجاد کرد. او چند طرح جلد کتاب خود را معرفی کرد و از مردم خواست که به آن ها رای دهند. اما کسانی که در این رای گیری شرکت می کردند با یک سوپرایز رو به رو شدن. یک ویدیو که در آن دن براون اسم هر فرد را می آورد و از آن ها استقبال می کند تا برای خرید کتاب و دریافت امضای وی در روز فروش به مکان اعلام شده، مراجعه کنند.

2. راز خود را زود فاش نکنید

حال که حس کنجکاوی مردم را جلب کرده اید باید دست به افشا و ارائه اطلاعات بزنید. باید در ساخت تیزر تبلیغاتی مخاطبان خود را علاقمند و هیجان زده نگهدارید. از ترفند تعلیق استفاده کنید. می توانید یک سرنخ یا اطلاعات را به مخاطب خود ارائه دهید یا از آن ها بخواهید به آن فکر کنند و حدس بزنند. پیشنهاد می کنیم به صورت قطره ای بیننده ها را تغذیه کنید. این گونه مخاطب را درگیر خود می کنید و آن ها تلاش می کنند که حدس بزنند محصول شما چیست و چه ویژگی هایی دارد. سعی کنید کار خود را به صورت غیر قابل پیشبینی پیش ببرید.

3. ارزش دادن

شما باید بتوانید بهترین زمان را برای ارئه انتخاب کنید. برسی کنید تا بفهمید مخاطب در چه زمانی آماده دیدن تیزر شما است. ساخت تیزر تبیلغاتی خوب به تنهایی نمی تواند در جذب مخاطب موفق باشد.برای مثال: ناشران مک میلان از کمپین تبلیغاتی کتاب (BeeLiked) استفاده کردند تا رمان خون و استخوان از نورا رابرتر را معرفی کنند. همچنین یک مسابقه برای دریافت نسخه رایگان کتاب نیز برگذار شد. همین مسئله باعث شد مردم این رونمایی را به اشتراک بگذارند.

4. به تیزر خود جذابیت دهید

سعی کنید هیجان موجود در تیزر خود را در یک سطح نگه ندارید. پیشنهاد ما این است که تا انتهای کار میزان جذابیت و هیجان القایی به مخاطب افزایش یابد. در ساخت تیزر تبلیغاتی می توانید از المان سادگی نیز استفاده کنید. سعی کنید از زبان رمز آلود، با تعلیق، راز و دارای فوریت استفاده کنید. برای مثال: می توانید از جملاتی مانند چیزی بزرگی در راه است. از دست ندهید در تیزر خود استفاده کنید.

5. از ویژگی های تعاملی استفاده کنید

باید مخاطب را درگیر تیزر و تبلیغ خود کنید. آن ها دوست دارند به تکاپو بی افتند. برای مثال: ویدیوی های ضبط شده آن ها در مورد یک موسیقی را در تیزر تبلیغاتی یک آلبوم قرار دهید. همه چیز را به ویدیو تبیلغاتی خود بسط ندهید و برای آن ها چالش هایی بسازید. برگزاری مسابقات و اعلام آن در تیزر یک راه حل بسیار مناسب است. همچنین شمارش معکوس برای معرفی و یا اعلام تاریخ نیز می تواند برای مخاطب جذاب باشد. پس از این موارد در ساخت تیزر تبلیغاتی خود استفاده کنید.

7 تکنیک برای تیزر تبلیغاتی

6. هشتگ ها

پس ورود اینترنت و فضا های مجازی سیستم تبیلغات بسیار گسترده و پیچیده تر شد. هشتگ ها می توانند مخاطبان و فالور های شما را در یک فضای مجازی در کنار هم جمع بکنند. این مورد نه تنها باعث بازدید بیشتر تیزر های شما می شود بلکه تعامل مردم را نیز در مورد محصول شما بالا می برد. هشتگ ها و فضای مجازی احساس مشارکت را به سرعت و با میزان زیادی در مخاطبان ایجاد می کنند.

7. ایمیل

می توانید از این روش نقاط ضعف و قوت خود را از مخاطبین بپرسید. همچنین از آن ها بخواهید ایده های خود را با شما در اشتراک بگذارند. این مورد نه تنها باعث افزایش مشارکت می شود بلکه ساخت تیزر تبلیغاتی را برای شما بسیار راحت تر می کند. زاویه دید افراد متفاوت است و هر کسی می تواند یک ایده تازه و نوین را به شما ارائه کند. همچنین این کار باعث می شود مخاطب احساس کند بخشی از کمپین شما است و آن را به اشتراک بگذارد، برای آن تبلیغ کند و هیجان زده باشد.

جمع بندی:
همان طور که در این مقاله گفتیم، ساخت تیزر تبلیغاتی امروزه یکی از بحث های مهم بازاریابی به حساب می آید. اگر صاحب یک کسب و کار و یا شرکت هستید به هیچ وجه از این المان چشم پوشی نکنید. البته بهتر است این کار را به متخصصین خود بسپارید و با آن ها در این مورد مشورت کنید.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + پنج =