مزایا و معایب چاپ دیجیتال

مزایا و معایب چاپ دیجیتال

همه چیز درباره چاپ دیجیتال

مزایا و معایب چاپ دیجیتال را در این مقاله بخوانید!

مشتریانی که به دنبال مشاوره چاپ هستند اغلب از ما در مورد تفاوت بین چاپ دیجیتال و چاپ صفحه می‌پرسند، بنابراین ما این راهنمای مفید و بحث در مورد دو روش چاپ را گردآوری کرده‌ایم تا به شما در تصمیم‌گیری در مورد بهترین راه برای کار چاپ خاص خود کمک کند.

درباره چاپ روی صفحه

چاپ روی صفحه یک تکنیک چاپ سنتی است که سال هاست مورد استفاده قرار می گیرد. در فرآیند چاپ روی صفحه، یک نوع طرح شابلون بر روی توری ریز یا پارچه پلی استر ایجاد می شود که چندین لایه جوهر از طریق این طرح شابلون بر روی سطح مواد چاپی فشار داده می شود. تمام رنگ‌های جوهر مختلف با استفاده از استنسیل صفحه نمایش متفاوت برای ایجاد جلوه چاپی نهایی اعمال می‌شوند. مناطقی از مواد چاپی که باید شفاف باقی بمانند با یک ماده غیرقابل نفوذ پوشیده شده اند تا از آلودگی جوهر جلوگیری شود.

مطالعه بیشتر: چاپ دیجیتال چیست؟

 درباره چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال یک تکنیک مدرن تر است که شامل ایجاد یک تصویر چاپ دیجیتال بر روی رایانه است و سپس مستقیماً روی مواد چاپی چاپ می شود. جوهر در چاپ دیجیتال با استفاده از جت لیزری یا چاپگر جوهرافشان مستقیماً روی مواد چاپی اعمال می شود. اگرچه چاپ روی صفحه خروجی چاپ با کیفیت بالاتری را ارائه می دهد، چاپ دیجیتال بسیار محبوب شده است زیرا آثار هنری پیش از چاپ بسیار کمتری را به دنبال دارد که آن را بسیار مقرون به صرفه تر می کند.

 

اگر برای کسب و کارتان نیاز به عکاسی صنعتی، طراحی کاتالوگ و خدمات دیگر دارید با ما تماس بگیرید.

مطالعه بیشتر: تفاوت عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی

 

چاپ صفحه در مقابل چاپ دیجیتال

 

مزایا و معایب چاپ دیجیتال
مزایا و معایب چاپ دیجیتال

 

اغلب مشتریان ما تمایل دارند پس از اینکه فرصتی برای بررسی طرح آنها و مواد چاپی مشخص شده داشته باشیم، به ما اجازه می دهند تصمیم بگیریم که کدام روش چاپ برای نیازهای آنها بهترین است. به عنوان مثال، ما معمولاً می‌توانیم از چاپ روی صفحه یا چاپ دیجیتال برای اکثر پرچم‌ها و بنرهایی که تولید می‌کنیم استفاده کنیم، اما در جایی که مشتریان به سطوح بالایی از جنب و جوش و کنتراست نیاز دارند، معمولاً چاپ روی صفحه را توصیه می‌کنیم.

با این حال، بیان اینکه کدام تکنیک بهتر است، دشوار است، زیرا پاسخ واقعاً چندان واضح نیست. مشتریانی که نیاز به نیازهای زیادی از علائم یا نمایشگر دارند، اغلب ترکیبی از راه حل های چاپ روی صفحه و چاپ دیجیتال را انتخاب می کنند، که بستگی به وضوح و کنتراست رنگ مورد نیاز در محصولات چاپ نهایی دارد. جزئیات بیشتر در مورد برخی از مزایا و معایب هر تکنیک چاپ را در زیر مشاهده کنید.

 

مزایای چاپ دیجیتال

ما اغلب چاپ دیجیتال را برای مشتریانی که به دنبال چاپ های یکباره و چاپ های کم هستند توصیه می کنیم و برای انواع مواد چاپی مناسب است. مزایا عبارتند از:

 • راه اندازی کم هزینه و سرعت چرخش
 • چاپ آسان در طیف وسیعی از رنگ های مختلف
 • انتقال دقیق تصاویر عکاسی
 • بهترین برای چاپ های یکباره یا کوتاه
 • چاپ ها را می توان به روش های مختلف سفارشی کرد.
 • طرح ها روی مواد چاپی صاف می نشینند و از سطح بیرون نمی آیند.
 • معایب چاپ دیجیتال
 • محدوده پارچه های قابل چاپ محدودتر از چاپ روی صفحه است.
 • چاپ چندان بادوام نیست.
 • رنگ سفید معمولاً نمی تواند در داخل چاپ بازتولید شود.
 • به دلیل قیمت ثابت، چاپ فله کاهش هزینه را ارائه نمی دهد.

همانطور که مشاهده می شود، چاپ دیجیتال برای سفارشات چاپ کوچک واقعاً ایده آل است، جایی که داشتن تعدادی رنگ مختلف و جلوه های سفارشی سازی یا تصاویر عکاسی مهم است. با این حال، در مواردی که مشتریان نیاز به چاپ بر روی مواد با رنگ روشن‌تر دارند، اگر چاپگر نتواند از جوهر سفید استفاده کند، چاپ دیجیتال ممکن است مناسب نباشد. اشکال اصلی دیگر چاپ دیجیتال این است که به اندازه چاپ روی صفحه بادوام نیست، اما یک راه حل کاملا ایده آل برای رویدادهای منحصر به فرد و اهداف نمایش یکباره است. و در نهایت، اگر چاپ دیجیتال را انتخاب کنید، به صرفه جویی در مقیاس در هزینه های چاپ دست نخواهید یافت زیرا قیمت ها بدون توجه به تعداد چاپ های مورد نیاز ثابت باقی می‌مانند.

مزایای چاپ روی صفحه

 

 

مزایا و معایب چاپ دیجیتال
مزایا و معایب چاپ دیجیتال

 

 

وقتی صحبت از چاپ روی صفحه می شود، یکی از مزایای اصلی این است که راه حلی واقعا موثر برای چاپ انبوه است زیرا بسیار مقرون به صرفه است. مزایای دیگر عبارتند از:

 • خروجی با کیفیت بالاتر از چاپ دیجیتال
 • برای چاپ هایی که در درازمدت مورد نیاز هستند دوام بیشتری دارد.
 • قابل استفاده بر روی انواع مواد چاپی مختلف از جمله شیشه، چوب، منسوجات، تابلوها، بنرها، لوازم الکترونیکی و… .
 • چاپ بر روی مناطق مشخصی از مواد چاپی آسان است.

معایب استفاده از چاپ صفحه

یکی از معایب اصلی چاپ صفحه این است که هزینه راه اندازی اولیه بسیار بالاتری نسبت به چاپ دیجیتال دارد و زمان بیشتری را صرف می کند. دیگر معایب چاپ روی صفحه عبارتند از:

 • محدوده رنگ محدودتر موجود است.
 • مقدار جوهر استفاده شده می تواند طراحی را به گونه ای نشان دهد که گویی از مواد چاپی بیرون آمده است.
 • نمی توان آن را به روش چاپ دیجیتال سفارشی کرد.

ما در شرکت تبلیغاتی طرح گندم همیشه به مشتریان توصیه می‌کنیم در صورت نیاز به کیفیت بالاتر و ظاهر حرفه ای‌تر برای چاپ، چاپ صفحه را انتخاب کنند. در صفحه چاپ کاتالوگ و بروشور اطلاعات بیشتری دریافت نمایید. با این حال، ما اطمینان حاصل می‌کنیم که مشتریان ما از زمان اضافی مورد نیاز برای آماده سازی صفحه نمایش و پیامدهای هزینه چاپ روی صفحه آگاه هستند. چاپ صفحه برای سفارش های عمده ای که نیازی به سفارشی سازی زیاد یا استفاده گسترده از رنگ‌های مختلف ندارند، مناسب تر است. پیشرفت‌های معاصر در چاپ دیجیتال به این معنی است که امروزه برای تعدادی از مواد چاپی مختلف، از جمله شیشه و چوب، به طور گسترده‌تری از آن استفاده می‌شود.

 

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 2 =