ایجاد کاتالوگ محصولات در فیسبوک

ایجاد کاتالوگ محصولات در فیسبوک

ساخت کاتالوگ محصول در فیسبوک 

ساخت کاتالوگ محصولات در فیسبوک را در این مقاله بخوانید! 

کاتالوگ محصولات فیس بوک زمانی که برای اولین بار نیم دهه پیش معرفی شد، یک کشف بزرگ برای صاحبان کسب و کارها بود. این یکی از اولین گام‌های واقعی به سمت یک تجربه تجارت آنلاین بود. حتی بهتر از آن، درج کاتالوگ محصولات به کسب و کارها در فیس بوک اجازه داد تا محصولات خود را به صورت پویا، دقیق و با خلاقیت های هوشمندانه تبلیغ کنند؛ و بتوانید ابزار های فروش آنلاین دیگر خود مانند سایت را نیز تبلیغ و توسعه دهند.

تنظیم یک کاتالوگ فیس بوک هنوز هم می تواند کمی چالش برانگیز باشد (حتی برای تبلیغ کنندگان با تجربه). از هر کسی که چند سال با تبلیغات فیس بوک کار کرده است بپرسید، به شما خواهند گفت: فیس بوک تقریباً به صورت هفتگی مدیر کسب و کار خود را تغییر می دهد (اغلب به ظاهر هیچ دلیل خوبی ندارد).

وقتی می‌خواهید نظرات مثبت خود را افزایش دهید، می‌خواهید بهترین کالای را برای کاتالوگ دیجیتال خود به کار بگیرید، به خصوص اگر می‌خواهید مردم چیزی را که می‌فروشید بخرند.

اگر در حال خواندن این مطلب هستید، احتمالاً سعی کرده اید خودتان آن را بفهمید و دریافته اید که آپلود کاتالوگ محصولات در فیسبوک چقدر می تواند گیج کننده باشد. اصلا نترسید! در این مقاله، بهترین و سریع‌ترین راه برای راه‌اندازی و راه‌اندازی کاتالوگ فیسبوک خود را به شما نشان می‌دهیم؛ با ما همراه باشید.

 

کاتالوگ محصولات فیسبوک چیست؟

به یک کاتالوگ فیس بوک مانند یک ظرف غول پیکر برای همه محصولات خود فکر کنید. کاتالوگ شما حاوی تمام اطلاعاتی است که برای اجرای تبلیغات پویا محصول برای آن موارد در سراسر شبکه مخاطبان فیس بوک و اینستاگرام نیاز دارید، از جمله سطوح موجودی (تعداد)، قیمت، نام محصول، توضیحات کوتاه، تصاویر و موارد دیگر.

اما کاتالوگ های فیس بوک فقط برای تبلیغات پویا در محصولات خرده فروشی نیستند. در اینجا چیزی است که آنها می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند:

  • تجارت الکترونیک (محصولات فروخته شده به صورت آنلاین)
  • سفر (هتل ها و املاک تعطیلات، پروازها یا مقاصد)
  • املاک و مستغلات (املاک اجاره ای و لیست املاک و مستغلات)
  • خودرو (طبقات مختلف بازار خودرو)
  • سرگرمی و رسانه (عناوین رسانه ای مانند نمایش های تلویزیونی، فیلم ها و محتوای جریانی)

 

راز ساخت کاتالوگ محصولات در فیسبوک این است که این اطلاعات به صورت پویا (برای تبلیغات پویا) مستقیماً از وب سایت خود به روز شوند، بنابراین دیگر نیازی به لمس آن در حساب تجاری فیس بوک/اینستاگرام خود نخواهید داشت. تنظیم کنید و دیگر نگران آپدیت های کاتالوگ نباشید!

همچنین بخوانید: 7 نکته برای طراحی کاتالوگ دیجیتال موثر

 

کاتالوگ محصولات در فیسبوک
کاتالوگ محصولات در فیسبوک

 

چگونه می توانم کاتالوگ فیس بوک را برای کسب و کار خود فعال کنم؟

ایجاد کاتالوگ محصولات در فیس بوک با سطوح مختلفی از پیچیدگی همراه است، اما در بیشتر موارد، شروع کار بسیار آسان است. این مراحل را دنبال کنید.

مطمئن شوید که یک حساب مدیریت کسب و کار فیس بوک ایجاد کرده اید (این با صفحه استاندارد فیس بوک شخصی شما متفاوت است).

از داشبورد Business Manager، روی منوی همبرگر در بالا سمت چپ کلیک کنید و به ” Commerce Manager” بروید.

روی «افزودن کاتالوگ» در پایین صفحه کلیک کنید.

 

کاتالوگ محصولات در فیسبوک
کاتالوگ محصولات در فیسبوک

 

سپس در داخل صفحه ی مدیر کاتالوگ فیس بوک خواهید بود، جایی که می توانید نوع کاتالوگ محصولی را که می خواهید ایجاد کنید انتخاب کنید. انتخاب خود را انجام دهید، سپس به مرحله بعدی بروید (ما تجارت الکترونیک را برای این راهنما انتخاب کردیم).

در صفحه بعدی، از شما پرسیده می شود که آیا می خواهید اطلاعات محصول خود را به صورت دستی (از طریق صفحه گسترده csv). آپلود کنید یا به یک پلتفرم شریک فیس بوک مانند Shopify ،WooCommerce ،Magento و موارد دیگر متصل شوید. برای بیشتر افراد، می‌توانید «اتصال پلتفرم شریک» را انتخاب کنید و دستورالعمل‌ها را دنبال کنید.

اگر پلتفرم تجارت الکترونیک شما در اینجا فهرست نشده است، ما به کار خود ادامه می دهیم و یک کاتالوگ دستی ایجاد می کنیم. نگران نباشید، هنوز هم نسبتا آسان است. به خواندن ادامه دهید.

 

 

کاتالوگ محصولات در فیسبوک

 

 

یک کاتالوگ دستی محصولات فیس بوک را آپلود کنید

اگر نمی توانید از پلتفرم های ذکر شده در بالا استفاده کنید، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید تا کاتالوگ محصولات فیس بوک خود را به صورت دستی آپلود کنید.

  1. «آپلود اطلاعات محصول» را از گزینه‌های بالا انتخاب کنید و کاتالوگ خود را نام ببرید.
  2. روی «ایجاد» کلیک کنید و سپس از منوی سمت چپ به «منبع داده» بروید.
  3. انتخاب کنید که چگونه می خواهید محصولات خود را به کاتالوگ اضافه کنید.

همچنین بخوانید: عکاسی کاتالوگ

 

طراحی کاتالوگ دیجیتال

 

مگر اینکه فقط چند محصول داشته باشید، انجام این کار به صورت دستی واقعاً بد است. در صورت امکان، استفاده از فید داده (به زودی در این مورد بیشتر خواهد شد) یا پیکسل فیس بوک را توصیه می کنیم، اگر قبلاً این را تنظیم کرده اید.

چگونه فید داده محصول خود را برای فیس بوک پیکربندی کنید

از میان گزینه های بالا، اگر «فید داده» را انتخاب کردید، به خواندن ادامه دهید. هنگامی که روی “بعدی” کلیک کنید، فیس بوک چند گزینه آپلود را در اختیار شما قرار می دهد:

 

 

آپلود فایل برای ساخت کاتالوگ

فید برنامه ریزی شده (فید XML)

Google Sheets

توصیه ما: از یک خوراک برنامه ریزی شده استفاده کنید. اکثر پلتفرم های تجارت الکترونیک مانند Shopify و WooCommerce دارای یک افزونه خوراک محصول هستند که می توانید به صورت رایگان از آن استفاده کنید.

آپلود فایل:

می توانید یک الگوی اکسل یا csv. را مستقیماً از فیس بوک دانلود کنید، که به شما نشان می دهد چگونه باید داده های خود را پر کنید. فایل تکمیل شده شما باید چیزی شبیه به این باشد (با اطلاعات محصول شما):

 

طراحی کاتالوگ

 

 

زمان‌بندی‌شده:

مسلماً این بهترین راه برای تنظیم کاتالوگ محصولات فیس‌بوک شماست. برخلاف آپلود دستی فایل (که فقط در زمانی که آن را آپلود می‌کنید دقیق است)، یک فید XML برنامه‌ریزی‌شده بازتابی زنده از موجودی زنده شماست.

سطوح سهام، قیمت‌گذاری، تصاویر، همه به صورت پویا در فروشگاه شما به‌روزرسانی می‌شوند، به فید داده منتقل می‌شوند و سپس توسط فیس‌بوک واکشی می‌شوند. این همان چیزی است که برای تبلیغات پویا فیس بوک می خواهید.

 مطالب مرتبط» معرفی 7 نرم افزار ساخت کاتالوگ

 

بنابراین چگونه یک فید محصول پویا ایجاد می کنید؟

 در Shopify: شما به طور خودکار یک URL فید محصول خواهید داشت که می توانید به آن دسترسی داشته باشید. به سادگی .atom را به همه مجموعه های خود یا به یک URL خاص اضافه کنید. به عنوان مثال، “yourstorename.com/collections/all.atom”.

از طرف دیگر، ده‌ها پلاگین خوراک محصول رایگان وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید که به شما امکان سفارشی‌سازی بیشتر را می‌دهند (و امکان استفاده از فید خود را در چندین پلتفرم مانند Google و Pinterest). فروشگاه App Shopify را جستجو کنید و یکی را که ظاهر آن را دوست دارید انتخاب کنید.

اگر از پلتفرم تجارت الکترونیک دیگری مانند WooCommerce ،BigCommerce یا Neto استفاده می‌کنید، به افزونه‌های فید محصول نیز دسترسی خواهید داشت، بنابراین راه‌اندازی تبلیغات پویا از اینجا بسیار آسان خواهد شد.

البته هنوز هم می‌توانید چندین کاتالوگ محصولات در فیسبوک را از Commerce Manager -> Facebook Catalog Manager ایجاد کنید، اما این کار تنها در صورتی عملی خواهد بود که چندین فروشگاه/کسب و کار را مدیریت کنید که نیاز به فید داده جداگانه دارند (و یک کاتالوگ جدید و جداگانه).

 

کاتالوگ محصولات در فیسبوک

 

کلام آخر

در این پست تلاش کردیم شما را با مزایا و نحوه ی بارگذاری کاتالوگ محصولات در فیسبوک آشنا کنیم و گام به گام با شما همراه شویم، امیدوارم که مطالب برای شما مفید بوده باشد.

شرکت تبلیغاتی طرح گندم با سالها تجربه و به کارگیری افراد مجرب؛ در زمینه ی چاپ و طراحی انواع ابزار های تبلیغاتی توانسته است در میان ربا و در کنار برند های معتبر جهانی سابقه ای درخشان از خود برجای بگذارد. جهت دریافت مشاوره رایگان و مشاهده نمونه کارهای اسمارت کاتالوگ کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =