7 نرم افزار طراحی کاتالوگ با قالب آماده

افزار طراحی کاتالوگ

نرم افزار طراحی کاتالوگ

نرم افزار طراحی کاتالوگ را در این مقاله بشناسید!

مهم نیست که به در یک صنعت مد و فشن فعالیت می‌کنید یا صنعت های دیگری مانند: خطوط سفر هوایی، دریایی یا حتی پلتفرم های تجارت الکترونیک…، شرکت های بیشتری نه تنها کاتالوگ های دیجیتال بلکه کاتالوگ های فیزیکی محصولات را نیز برای تبلیغ کالاهای خود منتشر می‌کنند.

اما ایجاد و نگهداری کاتالوگ محصولات کامل یک هنر خاص خود است.

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین نرم افزارهای کاتالوگ را که باید در سال ۲۰۲۱ استفاده کنید تا از فرآیند مدیریت کاتالوگ خود نهایت استفاده را ببرید، به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 

مدیریت کاتالوگ محصولات چیست؟

مدیریت کاتالوگ محصول فرآیند ایجاد و نگهداری کاتالوگ محصولات تجارت الکترونیک دیجیتالی یا فیزیکی شما است. قبل از اینکه بهترین راه حل های نرم افزار طراحی کاتالوگ در سال 2021 را به شما معرفی کنیم، تمام اصول اولیه مدیریت کاتالوگ محصولات را پوشش خواهیم داد.

مدیریت کاتالوگ محصول زیرمجموعه ای از مدیریت پروژه بازاریابی است که تضمین می کند همه مشتریان شما، اعم از B2B یا B2C، به آخرین داده ها و تصاویر محصول شما دسترسی دارند تا درآمد را در تمام کانال های فروش هدفمند افزایش دهند.

علاوه بر این، مدیریت کاتالوگ محصول یک پروژه یکباره نیست، بلکه یک کار مداوم است.

مهمترین وظایف مدیریت کارآمد کاتالوگ را می توان به شرح زیر خلاصه کرد:

  • برنامه ریزی: تعیین کنید که کدام محصولات به کاتالوگ شما اضافه خواهند شد.
  • ایجاد: ورودی های محصول جدید ایجاد کنید و تخفیف، آزمایش یا رویدادهای دیگر اضافه کنید.
  • تعمیر و نگهداری: در صورت لزوم داده های محصول فعلی را به روز کنید.
  • بررسی و تایید: مطمئن شوید که تیم و مافوق شما با محتوا موافق هستند.
  • توزیع: کاتالوگ های فیزیکی یا آنلاین خود را به طور منظم توزیع کنید.

 

بسته به تعداد محصولاتی که ارائه می‌دهید، بازارهایی که ارائه می‌دهید، مقیاس کسب‌وکارتان و تعداد جزئیاتی که می‌خواهید در آن گنجانده شود، مدیریت کاتالوگ می‌تواند به یک کار سنگین تبدیل شود، کاری که به منابع زیاد و همکاری متقابل نیاز دارد.

 

همچنین بخوانید: 7 نکته برای طراحی کاتالوگ دیجیتال موثر

 

نرم افزار کاتالوگ چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

مهم نیست که از چه نوع ابزار مدیریت منابع بازاریابی استفاده می‌کنید، نرم‌افزار مدیریت کاتالوگ می‌تواند به شما کمک کند جریان کاری خود را از طریق قالب‌های طراحی کاتالوگ و ویژگی‌های اتوماسیون ساده‌سازی کنید که زمان صرف پروژه‌هایتان را کاهش می‌دهد .

مدیریت کاتالوگ پیچیده تر از آن چیزی است که فکر می کنید.

مدیریت محتوای کاتالوگ بسیار پیچیده تر از آن چیزی است که مردم در نگاه اول انتظار دارند. شما باید دید کلی خوبی از همه محصولات آینده داشته باشید، برنامه ریزی کنید که کدام یک از این محصولات در کاتالوگ شما گنجانده می شود و مطمئن شوید که تمام اطلاعات محصول دیگر به روز هستند.

این شامل همکاری در بخش های مختلف اس . در حالی که مدیران بازاریابی معمولاً مسئول مرحله برنامه ریزی و توزیع هستند، فرآیند ایجاد واقعی توسط بخش طراحی و همچنین کپی رایترهای داخلی یا خارجی انجام می شود.

نرم افزار مدیریت کاتالوگ به نتیجه نهایی کمک می کند.

راه حل خوب نرم افزار طراحی کاتالوگ نه تنها به شما کمک می کند تا مرحله پیاده سازی را کوتاه کنید، بلکه به شما کمک می کند تا کاتالوگ خود را با حداقل تلاش برنامه ریزی، نگهداری و توزیع کنید.

علاوه بر این، اگر از کاتالوگ‌های فیزیکی استفاده می‌کنید، خطاها منجر به هزینه‌های هنگفتی می‌شوند، زیرا به هیچ وجه نمی‌توانید کاتالوگ تمام‌شده را با اطلاعات نادرست قیمت یا محصول توزیع کنید. بنابراین، نرم افزار طراحی کاتالوگ محصولات خوب به شما کمک می کند تا ثبات را افزایش دهید و میزان خرابی را کاهش دهید.

از آنجایی که نرم افزار مدیریت کاتالوگ محصولات شما را قادر می سازد کاتالوگ هایی با تصاویری خیره کننده و توضیحات محصول قانع کننده ایجاد کنید، به طور مستقیم به نتیجه کسب و کار شما کمک می کند.

 

1.Adobe InDesign سفارشی سازی کامل طراحی 

 

نرم افزار طراحی کاتالوگ

 

 

بدون شک، Adobe Creative Cloud یکی از قابل تنظیم ترین راه حل های نرم افزاری خلاقانه است که می‌توان از آن برای نرم افزار طراحی کاتالوگ خود استفاده کرد.

با Adobe InDesign، یک ابزار طراحی و چیدمان صفحه دریافت می‌کنید که به شما امکان می‌دهد بروشورها، پوسترها، آگهی‌ها، مجلات و کاتالوگ‌های خیره‌کننده محصول ایجاد کنید.

قبل از اینکه در Creative Cloud مشترک شوید، باید بدانید که Adobe InDesign برای مبتدیان مناسب نیست. برای استفاده بهینه از این نرم افزار طراحی، باید کارکنان خلاقی در هیئت داشته باشید.

Adobe InDesign از 20.99 دلار در ماه شروع می شود.

مطالب مرتبط » راهنمای طراحی کاتالوگ در Adobe InDesign

 

2. Adobe Spark – ابزار خلاقانه برای مبتدیان 

 

نرم افزار طراحی کاتالوگ

 

Adobe Spark در Adobe Creative Cloud نیز جزو  نرم افزار طراحی کاتالوگ است و به افراد با دانش طراحی محدود اجازه می دهد تا از ابزارهای آن استفاده کنند و از فرآیند مدیریت کاتالوگ نهایت استفاده را ببرند.

Adobe Spark از طیف گسترده ای از ابزارها تشکیل شده است که می توانند به شما در ایجاد تصاویر گرافیکی و ویدیویی برای گنجاندن در کاتالوگ های دیجیتال خود کمک کنند تا فروش تجارت الکترونیک خود را افزایش دهید.

علاوه بر این، نرم افزار کاتالوگ خلاق دارای ابزارهای انتشار زیادی است که به شما کمک می کند در چند ثانیه به مخاطبان خود برسید.

Adobe Spark از 9.99 دلار در ماه شروع می شود و ابزارهای مختلف طراحی گرافیکی را برای افراد و شرکت های کوچک ارائه می دهد.

 

3. Akeneo – برای مدیریت اطلاعات محصول (PIM)

 

طراحی کاتالوگ

 

 

Akeneo یک سیستم مدیریت اطلاعات محصول (PIM) است که با آن می توانید تمام اطلاعات محصول و توضیحات محصول خود را در یک مکان جمع آوری و مدیریت کنید و تحت عنوان نرم افزار طراحی کاتالوگ از آن استفاده کرد.

نرم افزار مدیریت کاتالوگ محصولات به شما امکان می دهد یک کاتالوگ خیره کننده ایجاد کنید که به راحتی می توانید آن را در تمام کانال های فروش خود توزیع کنید.

Akeneo می تواند توسط بازاریابان، خرده فروشان، مدیران تجارت الکترونیک و تیم های مدیریت داده برای غنی سازی مشخصات محصول، افزودن ترجمه، طبقه بندی داده های محصول و اطمینان از ثبات استفاده شود. علاوه بر این، این یک راه حل PIM فراگیر برای SMEها به شرکت های بزرگ است.

برای نصب نسخه رایگان جامعه منبع باز یا دریافت نسخه نمایشی سفارشی از نسخه سازمانی از وب سایت Akeneo دیدن کنید.

4. Canva – نرم افزار طراحی کاتالوگ برای مبتدیان 

 

نرم افزار طراحی کاتالوگ برای مبتدیان

 

 

با Canva می‌توانید تصاویری خیره‌کننده برای کاتالوگ خود از انواع قالب‌های طراحی قابل سفارشی‌سازی ایجاد کنید، حتی بدون دانش طراحی قبلی.

گزینه های کشیدن و رها کردن شما را قادر می سازد تا عناصر بصری مختلف را برای ایجاد تصاویر منحصر به فرد ترکیب کنید. اگرچه Canva یک نرم افزار طراحی کاتالوگ کامل نیست، اما می تواند به شما در ایجاد طرح های حرفه ای برای صفحات کاتالوگ خود کمک کند.

در حالی که Canva Basic رایگان است، برنامه Pro از 12.95 دلار در ماه شروع می شود.

 

5. Catalog Machine – مدیریت نرم افزار طراحی کاتالوگ آسان

 

شرکت تبلیغاتی

 

 

اگر نیاز به تولید یک کاتالوگ نرم افزار دیجیتال خیره کننده دارید، Catalog Machine تمام ابزارهای مورد نیاز شما را ارائه می دهد. این نرم افزار مدیریت کاتالوگ محصولات به شما این امکان را می دهد که کاتالوگ های محصولات را هم به صورت آنلاین و هم به صورت PDF ایجاد و به اشتراک بگذارید.

با کمک قالب های قابل تنظیم برای طیف گسترده ای از محصولات و صنایع، برای ایجاد کاتالوگ های منحصر به فرد نیازی به دانش فنی یا طراحی ندارید.

پایگاه داده آنلاین یکپارچه Catalog Machine به شما کمک می کند تمام اطلاعات محصول را در یک مکان ذخیره کنید، در حالی که سازنده کاتالوگ تبدیل آسان این توضیحات محصول را به طیف گسترده ای از انواع کاتالوگ قابل تنظیم را امکان پذیر می کند.

Catalog Machine Lite از 19 دلار در ماه شروع می شود و شامل فضایی برای 100 محصول، 5 کاتالوگ و 50 صفحه است.

 

6. Product Maker – سازنده کاتالوگ دیجیتال مقرون به صرفه

 

 

سازنده کاتالوگ دیجیتال

 

Product Maker یک نرم افزار طراحی کاتالوگ دیجیتال و بروشور مقرون به صرفه است که به افراد یا شرکت های کوچک و متوسط ​​امکان می دهد طیف گسترده ای از ارائه محصولات آنلاین را ایجاد کنند.

Product Maker به شما امکان می دهد بروشورها و کاتالوگ های لمسی واضح و شیک ایجاد کنید. با این نرم افزار می توانید تمامی مجموعه های کاتالوگ خود را ایجاد، وارد، صادر و مشاهده کنید. نرم افزار کاتالوگ به ویژه برای دستگاه های لمسی طراحی شده است و با سیستم های ویندوز 8.1، ویندوز 10، IOS یا اندروید کار می کند.

استفاده از بلیط تکی تنها با 1.5 دلار در دسترس است، در حالی که برنامه های ماهانه از 12 دلار مقرون به صرفه شروع می شود.

 

7. CleverCat – نرم افزار مدیریت کاتالوگ ترکیبی 

 

طراحی کاتالوگ دیجیتال

 

 

CleverCat یک نرم افزار طراحی کاتالوگ و مدیریت کاتالوگ محصولات مبتنی بر ابر است که از ابزارهای بصری کشیدن و رها کردن استفاده می کند تا به شما کمک کند به جای چند هفته یا حتی ماه، قالب های چاپ را در چند دقیقه ایجاد کنید.

نرم افزار کاتالوگ کاربردی ترکیبی، انعطاف پذیری طراحی نرم افزار طراحی صفحه را با سرعت و سهولت نرم افزار کاتالوگ مبتنی بر پایگاه داده ترکیب می کند.

با CleverCat می‌توانید به راحتی داده‌های محصول را با استفاده از یک فایل CSV وارد و همگام‌سازی کنید و متون، قیمت‌ها، مقادیر، تاریخ‌ها، عکس‌ها یا بارکدها را به طراح قالب اضافه کنید.

علاوه بر این، CleverCat با Yumpu.com همکاری می‌کند تا کاتالوگ‌های PDF شما را به قالبی جذاب تبدیل کند.

اشتراک سالانه CleverCat از 119 دلار شروع می شود.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم شما را با چندین نرم افزار طراحی کاتالوگ چاپی و کاتالوگ دیجیتال آشنا کنیم و مزایای آن ها را برای شما بازگو کنیم تا بتوانید مناسب ترین نرم افزار را انتخاب کنید؛ امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد.

شرکت تبلیغاتی طرح گندم با سالها تجربه در زمینه چاپ و طراحی ابزار های تبلیغاتی مانند انواع کاتالوگ صنعتی، کاتالوگ آنلاین، بروشور و پاپ آپ و… توانسته است در کنار برند های معتبر نامی درخشان از خود برجای بگذارد، جهت دریافت اطظلاعات بیشتر و نحوه ی همکاری کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

4.2/5 - (4 امتیاز)

1 دیدگاه برای “7 نرم افزار طراحی کاتالوگ با قالب آماده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *