• 02188725029
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

طراحی کاتالوگ با indesign

در نظر داشته باشید این مطلب فقط جنبه آموزشی دارد و در واقع شما عزیزان قطعا باید از متخصصین و مجربین طراحی کاتالوگ با indesign کمک بگیرید تا یک کاتالوگ حرفه ای را داشته باشید در ادامه به آموزش طراحی کاتالوگ با ایندیزاین میپردازیم .

آموزش طراحی کاتالوگ با indesign

سند را ایجاد کنید

اندازه و تنظیمات سند به نوع ظاهری کاتالوگ شما بستگی دارد ، به نحوه توزیع (دیجیتال یا چاپی) آن نیز بستگی دارد.

طراحی کاتالوگ با InDesign خود را با رفتن به FILE -> NEW -> DOCUMENT یا میانبر Ctrl + N شروع کنید.

 

Document preset - می توانید تنظیمات پیش فرض را دست نخورده بگذارید.
Intent - هدف سند خود را انتخاب کنید: چاپ ، انتشار وب یا انتشار دیجیتال.
Number of pages - تعداد صفحاتی را که کاتالوگ شما خواهد داشت تنظیم کنید. اگر مطمئن نیستید که چند مورد را می خواهید ، بعداً می توانید موارد بیشتری اضافه کنید.
Page size and orientation  - اندازه های بسیاری وجود دارد که می توانید انتخاب کنید ، بنابراین این تصمیم کاملاً به تنظیمات شما برای شکل ظاهری کاتالوگ شما بستگی دارد. من به اندازه A4 می روم و برای جهت گیری پرتره را انتخاب می کنم.
Columns - توصیه می کنم 1 ستون را انتخاب کنید
Margins - حاشیه ها را به دلخواه کم یا زیاد کنید. من با پیش فرض کار می کنم
Bleed and Slug - مرزها قسمتهایی از متن یا اشیا است که مرزها را مشخص میکنند تا در چاپ  به اشتباه  برش نخورند و Slug منطقه خارج از صفحه است که شامل دستورالعمل های چاپگر یا اطلاعات خروج از طرح است. می توانید تنظیمات پیش فرض را حفظ کنید.
با یک پیش تنظیم سند را شروع کنید ، بگذارید بگوییم: اندازه A4 ، حاشیه به طور پیش فرض.

اخیراً ، Adobe Indesign جنبه جدیدی را برای ایجاد یک سند معرفی کرده است. اگر نسخه جدیدتری از InDesign دارید ، هنگام باز کردن برگه New Document شما به این شکل است.

 

 

 

یک دسته از بالای سند مانند Print، Web یا Mobile را انتخاب کنید. می توانید از بین الگوهای سفارشی ذکر شده در سمت چپ کادر ، یکی را انتخاب کنید و در سمت راست می توانید تنظیمات خود را همانطور که در بالا توصیه شده تغییر دهید.

یک نکته جالب در مورد InDesign این است که شما می توانید با استفاده از اشکال الگویی ایجاد کنید که بعداً می توانید آن را با تصاویر و متن پر کنید.

ابتدا یک جعبه تصویر ایجاد کنید و آن را در یکی از صفحات خود قرار دهید تا طرح مورد نظر ایجاد شود. برای افزودن جعبه تصویر ، باید به نوار منو رفته و آن را انتخاب کنید.

preview

image_2

 

پس از آن ، به FILE> PLACE بروید. پوشه ای را انتخاب کنید که تمام تصاویر خود را در آن ذخیره کرده اید. عکسی را که می خواهید در کادر تصویر نشان داده شود انتخاب کنید.

خواهید دید که تصویر در داخل جعبه ای که ایجاد کرده اید قرار گرفته است. فقط برای انتخاب عکس ، باید روی دایره خاکستری که روی تصویر نشان داده شده است کلیک کنید. می دانید که این کار را انجام داده اید زیرا با فشار دادن آن ، مرزهای تصویر به قرمز تغییر می کنند. این بدان معنی است که شما فقط تصویر را در حال اصلاح و جابجا می کنید. وقتی بیرون جعبه را کلیک کنید و دوباره روی آن کلیک کنید ، حاشیه آبی خواهد شد. این بدان معنی است که شما فقط جعبه عکس را جابجا می کنید. تا زمانی که تصویر دارای حاشیه قرمز باشد ، می توانید عکس را حرکت دهید و بدون نگرانی از موقعیت جعبه ، آن را تغییر دهید.

 

 

 

همچنین بخوانید : بایدها و نبایدهای طراحی کاتالوگ

توصیه من این است که وقتی تصاویری متناسب با جعبه ندارید ، جعبه را بزرگتر کنید یا از خودکار استفاده کنید ، که باعث می شود تصویر شما به طور خودکار در جعبه تصویر جا بیفتد.

ضمناً ، اگر تصاویر شما بسیار پیکسلی به نظر می رسند ، وحشت نکنید. این برنامه از تصاویر با وضوح بالا استفاده نمی کند ، (برای جلوگیری از کاهش سرعت برنامه شما) ، اما هنگام صادر کردن سند ، تصاویر پیکسل نمی شوند. اگر شکل ظاهری شما را دوست ندارید و اگر این مورد شما را آزار می دهد ، به منوی بالا بروید VIEW> DISPLAY PERFORMANCE> HIGH-QUALITY DISPLAY را انتخاب کنید. با این حال ، ما آن را توصیه نمی کنیم.

preview

TEXT

می توانید ابزار TEXT را در نوار کناری پیدا کنید که با T مشخص شده است. هنگام انتخاب ، روی صفحه کلیک کرده و بکشید تا جعبه متن ایجاد شود. می توانید اندازه متن را دقیقاً مانند آنچه در Word انجام می دهید تغییر دهید. استفاده از همه گزینه های متن آسان است. اما من هر یک از آنها را توضیح خواهم داد تا به شما در درک عملکرد آن کمک کنم. برای مشاهده منوی متن ، باید متن را انتخاب کنید ، همان کاری که برای ترسیم جعبه انجام دادید.

 

preview

 

کنترل های قالب بندی نویسه

Font - دو کادر مربوط به تنظیمات قلم ها است. از اینجا می توانید سبک قلم را تغییر دهید.

Font Size -در اینجا جایی است که بزرگتر یا کوچکتر شدن آن اتفاق می افتد.

Special functions - همه راس ها / راس های های کوچک ، زیرنویس / Superscript ، Underline / Strikethrough.

Character Spacing - به شما امکان می دهد فضای بین کاراکترها را تغییر دهید.

preview

 

Vertical Scale - حروف را با توجه به نقاطی که نشان می دهید ، با توجه به محور افقی به سمت بالا یا پایین حرکت می دهد.

Baseline Shift - برای ایجاد عرض بیشتر به حروف ، تایپوگرافی را تغییر شکل می دهد.

Color and stroke - (این دو گزینه فقط درصورتی ظاهر می شوند که قبلاً چیزی را در کادر تایپ کرده باشید). این گزینه ها به شما کمک می کند تا متن و رنگ متن را تغییر دهید. برای این کار متن را انتخاب کرده و روی T برای رنگ دوبار کلیک کنید.

Character style - این گزینه پیشرفته تری است و می توانید از آن چشم پوشی کنید.

Language - زبانی را که در آن می نویسید برای تصحیح های خودکار انتخاب کنید.

Align and justify  - متن را تراز می کند یا آن را به سبک های مختلف توجیه می کند.

Bleeding  - متن حاشیه ای را که تنظیم کرده اید وارد می کند یا حذف می کند ، با توجه به محور عمودی.

 

preview

 

Shapes

InDesign به شما امکان می دهد اشکال را به دلخواه خود اضافه کنید. می توانید خطوط ، مربع ها ، دایره ها و غیره اضافه کنید. همه این موارد و موارد دیگر را می توانید در نوار کناری سمت چپ پیدا کنید. برای یافتن اشکال ، بر روی ابزار ELLIPSE راست کلیک کنید. ابزار Line را در همان نوار ، کمی بالاتر مشاهده خواهید کرد. برای تغییر رنگ یک شکل ، دوباره به نوار بالا بروید. در اینجا گزینه هایی برای پر کردن شکل دارید. می توانید رنگ ضربه یا ضخامت آن را تغییر دهید و نوع ضربه ای را که به دنبال آن می گردید انتخاب کنید.

 

اگر از ابتدا نمی دانید کاتالوگ شما چند صفحه خواهد داشت ، جای نگرانی نیست! در هر زمان می توانید ورق های بیشتری اضافه کنید.

ابتدا باید صفحه صفحات را باز کنید ، که نشان می دهد در چه تعداد صفحه و گسترش کار می کنید. از نوار بالا روی دکمه "Window" کلیک کنید و "Pages" را انتخاب کنید.

 

آموزش طراحی کاتالوگ با ایندیزاین

وقتی پالت صفحات باز می شود ، متوجه می شوید که 2 نوع صفحه وجود دارد: None و A-Master

None

این یک صفحه معمولی است. می توانید هر تعداد عنصر که می خواهید روی آن اضافه کنید ، و آنها فقط در آن صفحه ظاهر می شوند.

A-Master

با این حال ، صفحه اصلی عناصری را که روی آنها قرار می دهید در تمام صفحات دیگر اعمال می کند. مانند پس زمینه ای است که می توانید به راحتی در همه صفحات استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید در پایین صفحه تمام صفحات کاتالوگ خود پیوندی به وب سایت خود اضافه کنید. می توانید با هر تعداد صفحه اصلی که می خواهید کار کنید.

می توانید صفحات را به صورت دستی اضافه کنید یا می توانید با استفاده از Palette Pages به طور خودکار شماره صفحه را افزایش دهید.

صفحات را به صورت دستی اضافه کنید

در Palette Pages 2 نماد صفحه پیدا خواهید کرد. بر روی سمت چپ ماوس خود کلیک کنید و آن را نگه دارید تا آیکون صفحه را در قسمت زیر بکشید و رها کنید. این روش به شما کمک می کند یک صفحه یا صفحه گسترش دهید

 

صفحات را به طور خودکار اضافه کنید

اگر می دانید کاتالوگ شما چند صفحه دارد ، می توانید چندین صفحه را همزمان اضافه کنید. پالت Pages را باز کرده و بر روی سمت چپ منوی زیر که در گوشه سمت راست است کلیک کنید. کادر را با تعداد صفحاتی که می خواهید اضافه کنید پر کنید. اگر صفحات باید قبل از یک صفحه خاص باشند یا آن را دنبال کنید ، "insert" را انتخاب کنید. شماره صفحه ای را که می خواهید این صفحات جدید دنبال یا قبل از آن باشند مشخص کنید. نوع صفحه ، None یا A-Master را انتخاب کنید و روی ok کلیک کنید.

 

نحوه طراحی کاتالوگ با  indesign و  چگونگی ایجاد جلد جلویی ، طرح بندی ها و قاب پشتی را در ادامه توضیح میدهیم . این رویکرد بیشتر بر اصول طراحی متمرکز است.

کاور

جلد برای هر نشریه بسیار مهم است. برای جلب توجه خواننده باید جذاب باشد. من توصیه می کنم از رنگ های جذاب و یک تصویر / تصویر نمایشی برای آنچه بین جلد است استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر در حال طراحی کاتالوگ فروشگاه گل هستید ، می توانید روی جلد اول یک باغچه یا یک تصویر زیبا از گلدان گل قرار دهید. اگر لباس می فروشید یا جواهرات بهترین کالای مجموعه را انتخاب می کنید.

همچنین کاتالوگ باید حاوی نشان تجاری و عنوان کاتالوگ باشد.

برای قرار دادن آرم و عنوان بر روی تصویر ، باید دو جعبه ایجاد کنید ، عناصر مورد نظر را وارد کنید و جعبه ها را در بالای عکس قرار دهید. برای آوردن جعبه ها به جلو یا ارسال آنها به عقب ، روی کادر مورد نظر برای انتقال کلیک کنید. روی کادر کلیک راست کرده و ترتیب را انتخاب کنید. گزینه هایی مانند این را دارید: به جلو بیاورید ، جلو بیاورید ، به عقب بفرستید و به عقب بفرستید.

preview

 

چیدمان

ایجاد طرح بندی کاتالوگ خلاقانه ترین قسمت است!

بهترین تصاویر را اضافه کنید: وقتی کاتالوگ را ورق می زنید ، قطعاً متوجه عکس های محصول می شوید. عکسبرداری معمولاً مفهومی در پشت خود دارد و عکس ها توسط عکاسان باتجربه گرفته می شوند. بنابراین اگر می خواهید به تنهایی کاتالوگ درست کنید از تصاویر خودتان استفاده نکنید ، از عکس های حرفه ای استفاده کنید. اگر شما یک طراح یا هنرمند هستید و می دانید چگونه از دوربین DSLR استفاده کنید ، پیش بروید و آزمایش کنید. ممکن است عکسهای شما مانند عکسهای گرفته شده توسط عکاسان حرفه ای نباشد ، اما مطمئناً شما یک چیز عالی ، خلاقانه و منحصر به فرد خواهید ساخت. همچنین میتوانید از متخصصین عکاسی صنعتی یا تبلیغاتی نسبت به صنف کاری خودتان استفاده کنید که قیمت های پایینی معمولا دارند.برای مشاهده نمونه تصاویر به صفحه نمونه عکاسی صنعتی مراجعه کنید.
جزئیات محصول: کاتالوگ شما باید حاوی شرح و قیمت هر محصول باشد. این به مشتری اطلاعات بیشتری در مورد محصول می دهد و او را مجاب به خرید آن می کند. آنها را قابل مشاهده کنید ، اما آنها را در صفحه برجسته نکنید - این نگران کننده است.
فضای سفید مورد نیاز است: از تمام فضای سفید استفاده نکنید ، اجازه دهید طرح شما نفس بکشد. اگر بیش از حد اشکال غیر ضروری اضافه کنید ، این می تواند کاتالوگ را به هم ریخته و محصولات شما تمام توجه شایسته را به خود جلب نکنند.
قلم ها: هر قلم داستانی را روایت می کند. بهترین جفت فونت را که با محتوای شما مطابقت دارد انتخاب کنید. اگر هدف کاتالوگ شما زنان 20 تا 50 سال باشد ، نوع نوشتار باید جنبه فانتزی داشته باشد. اگر هدف شما نسل جوان است ، حروف بزرگ و انفجاری را انتخاب کنید.
Colors: Colors یک عنصر مهم در طراحی است ، به همین دلیل شما باید موارد مناسب را برای کاتالوگ خود انتخاب کنید. اگر محصولات اکو می فروشید ، به دنبال یک پالت رنگی باشید که از طبیعت الهام گرفته شده است. تن های خاکستری ، قهوه ای یا سبز باید مناسب باشد.

پشت جلد

جلد پشتی باید حاوی اطلاعات تماس ، مانند آدرس ، شماره تلفن و ایمیل باشد ، بنابراین افراد علاقه مند می توانند نحوه تماس با شما را بدانند. همانطور که برای طراحی است ، همان رنگ ها ، قلم ها ، طرح را مانند بقیه کاتالوگ حفظ کنید.

 

چگونه می توان کاتالوگ خود را برای چاپ در InDesign اکسپورت کرد:
رفتن به پرونده - اکسپورت. سند خود را به دلخواه خود نامگذاری کنید.

اکنون ، منوی FORMAT را نمایش دهید و Adobe PDF (چاپ) را انتخاب کنید.

هنگام ذخیره آن ، منوی اکسپورت دیگری به شما ارائه می شود. فقط مراحل بعدی را برای تنظیم سند خود دنبال کنید.

 

preview

preview

preview

طراحی کاتالوگ با indesign

preview

طراحی کاتالوگ با indesign

preview

طراحی کاتالوگ با ایندیزاین

 

 

 

بعد ، روی export کلیک کنید. شما در حال حاضر کاتالوگ PDF خود را آماده دارید تا به یک چاپخانه ببرید و آن را چاپ کنید. وقتی آن را به چاپگر می برید ، از دفتریار بخواهید که آن را دو طرفه و منگنه چاپ کند ، مثل اینکه یک مجله باشد. اگر PDF را باز کنید ، متوجه می شوید که برخی از علائم عجیب و غریب در حاشیه دیده می شوند: آنها فقط علائم برش هستند تا به چاپگر نشان دهند که کجا می تواند لبه ها را با گیوتین برش دهد.

نحوه export کردن کاتالوگ دیجیتال خود در InDesign:


برای جلوگیری از بروز مشکلی در مراحل بعدی ، در تنظیمات سند یک تنظیم مجدد انجام خواهیم داد.

به File / Document Setup بروید. گزینه Facing Pages را بردارید و روی تأیید کلیک کنید.

preview

طراحی کاتالوگ با indesign

 

پس از انجام این کار ، کپی این سند را با پیکربندی دیگری تهیه کنید: File / Save as. اسمی به آن بدهید که از سندی که دارای صفحات روبرو است ، متفاوت باشد.

اکنون ، به File / Export بروید. سند را هر اسمی که می خواهید بگذارید. اکنون ، منوی Form را انتخاب کنید و( Adobe PDF (interactive را انتخاب کنید

وقتی آن را ذخیره کردید ، منوی اکسپورتی دیگری ظاهر می شود. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، تنظیم کنید.

preview

طراحی کاتالوگ با indesign

 

در جدیدترین نسخه های InDesign ، ممکن است برگه Export to Interactive PDF کمی متفاوت باشد ، به ویژه در تنظیمات Resolution ، جایی که نمی توانید اندازه را به صورت دستی اضافه کنید ، فقط می توانید از فهرست کشویی انتخاب کنید.

preview

آموزش طراحی کاتالوگ با indesign 

 

اکنون کاتالوگ دیجیتال شما تمام شده است! بررسی کنید که همه چیز درست است و پیوندهایی که قرار داده اید کار می کنند و غیره ، امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد ، همانطور که در ادامه مطلب توضیح دادیم برای طراحی کاتالوگ حتما از متخصصین با تجربه استفاده کنید تا بتوانید بهترین خروجی را بگیرید همچنین شما عزیزان میتوانید برای مشاهده نمونه کارهای طراحی کاتالوگ حرفه ای در انواع صنف ها و ایده طراحی کاتالوگ به صفحه طراحی کاتالوگ ما مراجعه نمایید، موفق باشید...


  • همه
  • عکاسی
  • چاپ
  • کاتالوگ
مشاهده بیشتر برای مشاهده همه shift را نگه دارید مشاهده همه