7 ایده برای برجسته سازی کاتالوگ شما

برجسته سازی کاتالوگ

7 ایده برای برجسته سازی کاتالوگ شما

برجسته سازی کاتالوگ چه تاثیری در کسبب و کار شما دارد؟

یک کاتالوگ موثر و با طراحی خوب می تواند برای تبلیغ تمامی محصول یا خدمات شما استفاده شود. همچنین نشان دهنده برند شما به عنوان یک کل است و آن را به یک ماده بازاریابی چاپی مهم برای تجارت شما تبدیل می کند. در واقع، کاتالوگ های چاپی و کاتالوگ های دیجیتال متداول ترین محصولات طراحی شده در شرکت تبلیغاتی طرح گندم هستند و طرفداران بسیاری نیز دارند.

چه مشتریان در نمایشگاه‌های تجاری در غرفه‌های رومینگ باشند یا در ویترین فروشگاه شما توقف کنند، برجسته سازی کاتالوگ به شما کمک می‌کنند تا به مشتریان بالقوه ثابت کنید که محصولات و خدمات شما برای ـنها موثر و کاربردی است و همچنین می توانید محصول خود را در مقایسه با سایر رقبا متمایز کنید. با این حال، جلب توجه و متمایز بودن به اندازه کافی برای به یاد ماندنی بودن می تواند سخت باشد. اینجاست که طراحی ظاهر می شود.

لیلیان کروکس، طراح گرافیک، می‌گوید: «طراحی خوب به انتقال پیام شما کمک می‌کند، باعث می‌شود تا از صحبت‌های بازاریابی بکاهید، و اطلاعات را به بهترین نحو برای بازار دقیقی که می‌خواهید به آن دست یابید، مرتب می‌کند.»

  1. اهداف خود را شناسایی کنید

مانند تمام مواد بازاریابی خود، باید با اهداف خود را برای  برجسته سازی کاتالوگ  مشخص کنید و سپس شروع کنید. قبل از شروع فرآیند طراحی، هدف اصلی از طراحی کاتالوگ را مشخص کنید. برای مثال از خود بپرسید اهداف تجاری شما برای ارائه کاتالوگ چیست؟  امیدوارید چه کاری رو به سرانجام برسونید؟ تشریح اهدافتان به شما کمک می کند چارچوبی را برای مؤثرترین طرح و طراحی گردآوری کنید.

این همچنین به تمرکز طراحی کمک می کند. اگر سعی کنید کارهای زیادی را برای برجسته سازی کاتالوگ انجام دهید، نتیجه شلوغ و درهمی بدست خواهید آورد و احتمال کمتری وجود دارد که به هدف خود برسید.

  1. فراخوان یا کال تو اکشن را فراموش نکنید

 

 

فراخوان کاتالوگ

 

 

Call to Action (CTA) متنی است که مشتریان بالقوه را به انجام یک اقدام سوق می دهد (یعنی همین امروز با ما تماس بگیرید) هدف منحصر به فردی که شما به تازگی بیان کردید باید به وضوح در CTA شما بیان شود. این بخش نقطه تبدیل مخاطبان، مشتریان بالقوه به مشتریان شما است و همچنین به افزایش نرخ پاسخ کمک می کند.

بسته به چیدمان کاتالوگ خود (سه تایی، دوگانه یا یک صفحه ای) می توانید یک CTA را روی جلد جلو و پشت قرار دهید تا از دیده شدن آن اطمینان حاصل کنید. صفحه یا بخش فراخوان یکی از نکاتی است که برخی از طراحان آن را فراموش می کنند، که موجب برجسته سازی کاتالوگ شما خواهد شد بنابراین اگر طراحتان نیز این نکته را فراموش کرد شما به او یادآوری کنید.

  1. طراحی کاتالوگ خود را ساده نگه دارید

برای اینکه بیشترین تأثیر را با کاتالوگ خود داشته باشید، از ضرب المثل کلاسیک “کمتر بیشتر است” پیروی کنید. یک طراحی مینیمالیستی از عناصر ساده و جلوه های بصری برای رسیدن به جلوه دلخواه خود بدون انحراف از هدف اصلی و آزمونی که آن را پشتیبانی می کند، استفاده می کند.

برای برجسته سازی کاتالوگ خود با طرحی ساده شروع کنید.سعی کنید المان ها و تصاویر را انتخاب کنید که به هدف شما نزدیک باشد و گویای اهداف برند و کسب و کار شما باشد و برای هر بیننده و خواننده ای درک و خواندن آن ساده باشد.

  1. از رنگ ها به نفع خود استفاده کنید

 

 

برجسته سازی کاتالوگ
برجسته سازی کاتالوگ

 

رنگ ها می تواند ابزار قدرتمندی در وثیقه بازاریابی شما باشند. مطالعات علمی نشان داده اند که “رنگ پتانسیل افزایش شانس رمزگذاری، ذخیره و بازیابی موفقیت آمیز محرک های محیطی را دارد.” این بدان معنی است که ترکیب رنگ های مناسب می تواند باعث شود که تصاویر را به خاطر بسپارید و به شما این امکان را می دهد که درهم و برهمی را کاهش دهید.

 

  1. برجسته سازی کاتالوگ خود را شخصی کنید

هنگام طراحی کاتالوگ، همیشه مخاطبان هدف خود را در نظر داشته باشید. المان های بصری می تواند راه طولانی را طی کند و از ابتدا تا انتها باید منعکس کننده سلیقه مشتریان شما باشد. یک کاتالوگ برای متخصصان جوان بسیار متفاوت از یک کاتالوگ برای بازنشستگان یا کودکان است.

سفارشی کردن کاتالوگ های خود، برجسته کردن موارد خاص بر اساس خریدهای قبلی مشتریان یا نمایش محصولات موجود در فروشگاه های اطراف را در نظر بگیرید. این سطح از شخصی سازی به شما کمک می کند که متمایز شوید.

  1. یک هویت برند قوی ارائه دهید

کاتالوگ ها همیشه برای فضا در ذهن مصرف کنندگان رقابت می کنند و به هین جهت است که که برجسته سازی کاتالوگ ها و شخصی سازی کاتالوگ ها اهمیت دارند. با این حال، بسیاری از کاتالوگ‌ها آنقدر شبیه به هم به نظر می‌رسند، به طوری که تمایز بین شرکت‌های مختلفی که آنها را منتشر می‌کنند دشوار است. برای ایجاد وفاداری به برند، باید در میان رقبا برجسته باشید و می‌توانید این کار را با ایجاد یک هویت قوی انجام دهید.

یک کاتالوگ باید توسعه نام تجاری شما باشد و باید از هر پیامی که برای آن حمایت می کنید پشتیبانی کند. یک کاتالوگ موفق محصولات را به روشی واضح و آموزنده نمایش می دهد و در عین حال فردیت را به نمایش می گذارد. اجازه ندهید کاتالوگ شما با جزئیات بیش از حد طولانی محصول گرفتار شود.

برای مثال در طراحی کاتالوگ آنلاین می توانید از صدای منحصر به فردی برند برای پیشبرد محصولات خود استفاده کنید.

  1. از عکس های تاثیرگذار استفاده کنید

 

 

برجسته سازی کاتالوگ

 

 

کاتالوگ‌های پرتصویر حس شخصیت برند را به مشتریان می‌دهند و به مشتریان اجازه می‌دهند با کمترین تلاش آنها را مرور کنند. به طور کلی، عکاسی تبلغیاتی و نشان دادن محصولات در محیط طبیعی آنها  بسیار موثر در برجسته سازی کاتالوگ شما است، به خصوص زمانی که افراد در عکس ها با محصولات شما تعامل دارند.

با این حال، محصولات زیادی را در یک عکس گروه بندی نکنید. این می تواند حواس بیننده را پرت کند. بهتر است موارد را به صورت جداگانه یا در گروه های بسیار کوچک و مرتبط نشان دهید. عکس های عالی را در مرکز کاتالوگ خود قرار دهید. آنها کار را انجام می دهند تا خواننده شما را درگیر خود نگه دارند.

کلام آخر

طراحی کاتالوگ یک کار ساده و آسان نیست و نیاز به دانش طراحی، تجربه و شناخت بازار دارد که این مقاله چند نکته مهم از اصول آن گفته شده است که بتوانید عمل برجسته سازی کاتالوگ را نیز انجام دهید. حال که این مقاله را به پایان رسانده اید می توانید نرم افزار خود را باز کنید و شروع به تمرین و پیاده سازی ایده های خود کنید.

جهت مشاهده نمونه کارهای شرکت تبلغیاتی طرح گندم کلیک کنید.

 

 

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 9 =