راهنمای طراحی کاتالوگ: ایجاد یک طرح برنده

راهنمای طراحی کاتالوگ

اصول اولیه طراحی کاتالوگ

راهنمای طراحی کاتالوگ شامل کدام نکات خواهد بود؟

همانند همه قطعات بازاریابی، هدف از طراحی یک کاتالوگ باید انتقال اطلاعات آن و در عین حال جلب مشتریان با تصاویر، طرح و زبان دلپذیر باشد. طراحی کاتالوگ خوب شامل تصاویر قوی و جذاب از محصولات با وضوح مناسب است که تصویر حرفه ای و بدنه برای محتوا و برای توصیف محصولات و قیمت آنها در نظر گرفته شده است. مانند همه طرح ها، طراحان باید به دنبال تعادل بین تصاویر بزرگ و غالب، تصاویر کوچکتر و متن باشند.

هنگام طراحی کاتالوگ، به یاد داشته باشید که یک کاتالوگ فضای کافی را برای طراحان برای استفاده از بدنه های توصیفی و کپی شده از تصاویر و تصاویر بزرگ فراهم می کند. باید از فضا برای تسهیل بهتر فروش از طریق توضیحات محصول استفاده کرد.

طرح ها، مانند همیشه، باید به مخاطبانی که آنها را مشاهده می کنند توجه کنند. مشتریان خود را بشناسید و طرح های خود را بر این اساس تنظیم کنید.

جزییات فنی برای طراحی کاتالوگ

به یاد داشته باشید که صفحات جزوه به صورت چهار صفحه در هر برگ چاپ می شوند و سپس تا می شوند و صفحات کاتالوگ را تشکیل می دهند، بنابراین طراحان باید صفحات را مطابق با آن چیدمان کنند. برنامه ای مانند Adobe InDesign بهترین گزینه برای تنظیم صفحات کاتالوگ است. افزودن شماره صفحات به طرح، هم برای گرافیست شما که کاتالوگ را ایجاد می کند و هم برای خوانندگانی که سعی در مرور بخش ها و جستجوی صفحات محصول خاص دارند مفید است.

همچنین مطالعه کنید: طراحی کاتالوگ با indesign

هر صفحه کاتالوگ باید به عنوان اندازه نهایی قطعه طراحی شود. به عنوان مثال ، اگر جزوه استاندارد 8.5 در 11 اینچ را ایجاد می کنید، هر اندازه صفحه به عرض 8.5 اینچ در ارتفاع 11 اینچ تنظیم می شود.

اگر می خواهید اثر هنری شما از لبه ها خارج شود، مطمئن شوید که حداقل 125 اینچ منطقه خارج اضافه کرده و عناصر مهم را در حاشیه 125 اینچ نگه دارید.

استفاده از بالاترین کیفیت تصاویر مهم است اما اغلب نادیده گرفته می شود و حتی بهترین کیفیت چاپ نمی تواند بر وضوح ضعیف و تصاویر تیره غلبه کند. برای بهترین کیفیت و نتایج برای کاتالوگ های شما-300 PPI را برای همه گرافیک ها توصیه می کنیم. اگر تصویری روی صفحه کامپیوتر شما تیره یا “گل آلود” به نظر می رسد، آن را با چیزی که روشن تر و پر جنب و جوش تر است جایگزین کنید. و به یاد داشته باشید: همه گرافیک ها و رنگها باید در حالت CMYK تولید شوند نه RGB.

به سبک اتصال فکر کنید

 

راهنمای طراحی کاتالوگ

 

 

برای اکثر کاتالوگ ها، آنها یا از طریق دوخت زین بسته می شوند یا از صحافی کامل استفاده می کنند. دوخت زین بیشتر برای کاتالوگ کوچکتر زیر 96 صفحه استفاده می شود، در حالی که صحافی کامل معمولاً برای کاتالوگ های بالای 40 صفحه استفاده می شود. با این حال، تا زمانی که حداقل و حداکثر صفحات خاص رعایت شود، خریداران چاپ می توانند تصمیم بگیرند که چگونه می خواهند ستون فقرات بسته شود. دوخت زین معمولاً مقرون به صرفه تر است، اما نیاز است که منگنه ها را در ستون فقرات وارد کنید. کاتالوگ های صحافی کامل با چسباندن صفحات و جلد در ستون فقرات با یک چسب حرارتی انعطاف پذیر ایجاد می شوند. بنابراین کاتالوگ های صحافی شده دارای ظاهری شیک تر و حرفه ای تر هستند و می توانند به فروشگاه شما حس لوکس بدهند.

تصاویر همه چیز هستند

کاتالوگ ها ابزارهای بازاریابی بسیار بصری هستند و باید به همین ترتیب طراحی شوند. از گرافیک ها و عکس های تولید شده باید برای تجزیه بخش هایی از متن و جلب توجه یک صفحه استفاده کرد. اگر منابع لازم برای استخدام یک عکاس حرفه ای را ندارید، یک دانشجو را در رشته عکاسی برای عکاسی از محصولات خود استخدام کنید. یا اگر خدمات شما کلی تر است، سعی کنید عکس های با کیفیت بالا را پیدا کنید.

تایپوگرافی را ثابت نگه دارید

یکی از نکات قابل توجه در راهنمای طراحی کاتالوگ، توجه قلم یا همان فونت است.

با کاتالوگ های طولانی، استفاده از فونت های مختلف در طول طراحی وسوسه انگیز است. با این حال، تداوم در تایپوگرافی مهم است و به کاتالوگ شما ظاهر حرفه ای تر و مارک دارتری می بخشد. در حالی که برخی از انواع مختلف تشویق می شوند، سعی کنید فقط به 2-3 فونت اصلی که می توانید در سراسر کاتالوگ استفاده کنید، پایبند باشید.

اهمیت تداوم

 

 

 

از نظر سازگاری با تایپوگرافی، مهم است که کل کاتالوگ را با طراحی کلی آن سازگار نگه داریم. باز هم، برخی از تنوع می تواند خوانندگان را درگیر خود کند، اما به طور کلی، باید به نظر برسد که صفحات به صورت یکپارچه در کنار هم جریان دارند. داشتن یک عکاس اصلی که همه عکس ها را تهیه می کند و یک طراح گرافیک اصلی برای چیدمان صفحات و گرافیک، سبک کاتالوگ را ثابت نگه می دارد.

شامل فضای سفید

اگرچه اغلب نادیده گرفته می شود، اما فضای سفید در طراحی کاتالوگ بسیار مهم است. فضای سفید (همچنین به عنوان فضای منفی نیز شناخته می شود) مساحت بین عناصر مختلف طراحی است. فضای سفید اجازه می دهد تا در طراحی شما فضای تنفس ایجاد شود و می تواند به تأکید بر برخی محصولات کمک کند ، زیرا چشم ها را به آنچه در صفحه مهمتر است می کشاند. فضای سفید به طراحی تعادل می بخشد و از احساس غرق شدن اطلاعات و گرافیک در خوانندگان جلوگیری می کند.

نتایج را بررسی کنید

بعد از اینکه کاتالوگ شما چاپ و برای مشتریان ارسال شد ، بسیار مهم است که بررسی کنید که طراحی چقدر موثر بوده است. توجه به اینکه کدام محصولات از کاتالوگ بیشتر یا کم فروخته می شوند یا کدام ویژگی های کاتالوگ پاسخ قابل توجهی از مشتریان را به خود جلب می کند ، به طور کلی نشان دهنده اثربخشی کاتالوگ است. و اگر هر نوع کوپن یا کد تخفیف را درج کرده اید، می توانید موفقیت فروش برخی محصولات را به راحتی در مقایسه با سایرین اندازه گیری کنید. برای بررسی تغییرات و اصلاحات در آینده، بازبینی اثربخشی هر بخش بازاریابی همیشه مهم است.

روی چاپ با کیفیت حساب کنید

در نهایت به عنوان راهنمای طراحی کاتالوگ، طراحان باید طرح های خود را در دست چاپگرهای مجرب و اثبات شده قرار دهند. در زمینه چاپ کاتالوگ، جعبه و … شما میتوانید از کارشناسان مجرب ما استفاده کنید، همچنین شما عزیزان میتوانید با کلیک بر روی چاپ کاتالوگ فوری در تهران از خدمات چاپ کاتالوگ فوری ما بهره مند شوید.

کلام آخر 

در این مقاله تلاش کردیم به طور جامع نکاتی جهت راهنمای طراحی کاتالوگ در اختیار شما عزیزان قرار دهیم امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد، ممنونیم که تا پایان مطلب با ما همراه بوده اید.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =