8 نکته برای عکاسی از شکلات

عکاسی از شکلات

آیا می‌خواهید عکاسی از شکلات هایی بگیرید که زیبا، ظریف و خوشمزه به نظر برسند؟ اگر شما تابحال سعی کرده باشید تا از شکلات عکس بگیرید، حتماً متوجه شده‌اید که گرفتن عکس زیبا از شکلات‌ها به این آسانی‌ها هم نیست، مگر اینکه تکنیک‌هایی را برای این کار بلد باشید. در این مقاله که گرفتن عکس از شکلات نام دارد، شما تکنیک‌هایی را در رابطه با عکس گرفتن از شکلات یاد خواهید گرفت. تکنیک‌هایی در زمینه نوع قرار گرفتن سوژه عکس، انتخاب ابزار عالی و ویرایش عکس و موارد بیشتر.
در نتیجه اگر شما می‌خواهید تا عکس‌های بهتری از شکلات‌ها بگیرید، این مقاله را مطالعه کنید.

8 تکنیک عکسبرداری از شکلات

۱. روی ماکت تست کنید

شما برای عکس گرفتن از شکلات نیاز به حرکت دادن عناصر بسیاری دارید تا بتوانید ترکیب درست تصویر را بدست بیاورید. سپس، هنگامی که شما همه چیز را مرتب و منظم کردید، می‌بایست نور را تنظیم کنید و نوردهی صحیح انجام دهید.
تمامی این تنظیمات، در صورت نیاز، می‌تواند شکلاتی را که قصد گرفتن عکس از آن را دارید خراب کند. در واقع، گرمای متصاعد شده از انگشتان شما می‌تواند شکلات را شل کند یا روی آن علامت بیندازد. به علاوه، هنگامی که شکلات را در دست می‌گیرید، همیشه این ریسک وجود دارد ک آن را خراش دهید، تکه کنید یا به آن آسیب کلی برسانید.
در نتیجه، چه باید کرد؟ برای پیشگیری از هر گونه مشکل، روی یک ماکت شکلات عکاسی را تست کنید. ماکت شما می‌بایست هم انداه و هم شکل شکلات مورد نظرتان باشد یا می‌تواند تکه دوم یک شکلات باشد. هنگامی که همه چیز مرتب بود، شما می‌توانید ماکت را با شکلاتتان جایگزین کنید.

مقاله مرتبط:

راهنمای عکاسی از غذا

عکاسی از شکلات

۲. مراقب گرما باشید

اگر شما تابحال شکلات خورده باشید، حتماً متوجه شده‌اید که چقدر بافت حساسی دارد و به گرما تا چه حد حساس است. در بخش قبلی مقاله، در مورد خطرات لمس شکلات با دستان گرم صحبت کردیم. اما شما می‌بایست به محیط قرارگیری شکلات توجه داشته باشید. بهترین دما برای اتاق چقدر است؟ بهترین دما برای سطح قرار دادن شکلات جهت عکاسی چقدر است؟ نگامی که در حال برنامه‌ریزی برای گرفتن عکس از شکلات هستید، به شما توصیهٔ کنیم تا دمای استودیو را در حدود ۲۰ درجه سانتیگراد حفظ کنید تا شکلات در محیط سرد و خشکی قرار بگیرد.
به شما توصیه می‌کنیم تا شکلات را در یخچال نگهداری کنید و از یخ زدن آن نیز پیشگیری کنید تا باعث تکه شدن یا شکرک زدن آن نشود. اگرچه، اگر شما انتخاب دیگری نداشته باشید، به دقت شکلات را قبل از گرفتن عکس وارسی کنید (پس از اینکه شکلات را از یخچال بیرون آوردید) و هر گونه مشکل احتمالی را رفع کنید. شکوفه چربی می‌تواند با گرما دادن شکلات برطرف شود. شما می‌توانید از سشوار نیز برای این موضوع استفاده کنید، اما دقت کنی تا آن را ذوب نکنید. و شکوفه شکر نیز می‌تواند با مقداری آب پاک شود.
در نهایت، هنگام تنظیم ابزار عکاسی، گرمای متصاعد شده از منبع نور را اندازه بگیرید. اگر شما از یک فلاش یا استروب استفاده کنید، می‌بایست مشکلی داشته باشید. اما اگر شما از نور پایدار استفاده می‌کنید، از استفاده از لامپ‌های هالوژنی یا نور مستقیم خورسید استفاده کنید، چرا که هر دوی اینها می‌توانند شکلات را به سرعت ذوب کنند. بجای آن دو می‌توانید از لامپ‌های LED یا نور غیر مستقیم خورسید استفاده کنید.

۳. از پس زمینه درست و مناسب استفاده کنید.

هیچ قانون سفت و سختی که به شما بگوید چه چیزی برای عکاسی از شکلات مناسب است و چه چیزی نیست وجود ندارد، اما به شما نصیحت می‌کنیم به موارد زیر در رابطه با عکس گرفتن از شکلات توجه داشته باشید.
نخست اینکه به رنگ‌ها اهمیت دهید. ار شما قصد گرفتن عکس از شکلات‌های تیره را دارید، سعی کنید تا از وسایل و پس زمینه‌های سفید یا روشن استفاده کنید. همچنین اگر شکلات مورد نظرتان سفید است، از وسایل و پس زمینه‌های تیره استفاده کنید. (عکس‌های با کلید بالا و کلید کم را با تمرکز روی محدوده تونالیته مشابه بگیرید)
به این نکته توجه داشته باشید که حالت مورد نظر برای گرفتن عکس از شکلات از اهمیت بالایی برخودردار است. اگر قصد شما گرفتن عکس برای استفاده شخصی، فانتزی یا فروشاهی است، با توجه به قصد و هدفتان از شکلات عکسبرداری کنید.
اگر شما از شکلات خالص و بدون افزودنی عکسبرداری نمی‌کنید، به استفاده از محتویات دیگر در آن فکر کنید. به عنوان مثال، اگر شکلات شما از نوع شکلات نعنایی است، به اضافه کردن برگ نعنا یا گیاه نعنا به پس زمینه عکس فکر کنید.

۴. نورپردازی می‌تواند عکس را بهتر یا بدتر کند

شما می‌توانید از هر نوع نوری برای گرفتن عکس از شکلات استفاده کنید، اگرچه با توجه به تجربیات شخصی ما، ور طبیعی بهترین گزینه است.
اگرچه، شما نمی‌بایست شکلات را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید. گرفتن عکس در صبح زود یا غروب خورشید، در سایه، یا در روز ابری برای کاهش گرما و پیشگیری از ذوب شدن شکلات توصیه می‌شود.
به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از نور طبیعی به معنای آیین نیست که شما نتوانید کنترل نتیجه حاصله را در دست داشته باشید. شما می‌توانید جهت نور را تعیین کنید و از متعادل کننده‌ها برای شکل‌دادن کیفیت نور و مسیر آن به سمت و سویی که می‌خواهید استفاده کنید.
نورپردازی جانبی با یک انعکاس دهنده در جهت مخالف نقطه آغازین است و به شما کمک می‌کند تا بافت شکلات را افزایش دهید.

۵. به ترکیب کردن فکر کنید

ترکیب کردن بستگ به این دارد که چگونه شما عناصر درون قاب را جاگذاری و از فضاهای خالی استفاده می‌کنید. این موضوع از جهات مختلفی برای عکاسی از شکلات دارای اهمیت است. به عبارت دیگر، شما می‌بایست به دقت به این نکته توجه داشته باشید که چگونه شکلات خود را می‌چینید و برای آنچه پس زمینه ای در نظر می‌گیرید.
با این موضوع شروع می‌کنیم که عکس شما در چه جاهایی استفده خواهد شد. آیا شما از عکس شکلات برای استفاده در مجله استفاده می‌کنید؟ یا برای چاپ به عنوان اثر هنریی؟ یا برای دل خودتان؟
این موضوع به این دلیل اهمیت دارد که استفاده نهایی از هر کدام، نوع ترکیب لازم را مشخص می‌کند. شما نیاز خواهید داشت تا تصمیم بگیرید ک عکس می‌بایست در حالت پرتره گرفته شود یا منظره، چرا که هر کدام از این حالت‌ها روی فرمت مجله، شبکه‌های اجتماعی، سایز چاپ و دیگر موارد متفاوت هستند.
در نهایت، هنگامی که شما تمامی اطلاعات لازم را دربارهٔ عکس‌ها بدست آوردید، می‌توانید با به‌کارگیری قوانین ترکیب و گرفتن عکس فوق‌العاده جذاب نتایج بهتری را بدست بیاورید.

۶. بهترین لنز را خریداری کنید

شما معمولاً می‌بایست برای عکس گرفتن از شکلات با لوکیشن‌های خیلی محدودی سر و کار داشته باشید. (مگر اینه هدفتان عکاسی صنعتی باشد). یک لنز استاندارد 50mm برای کار شما مناسب خواهد بود. لنزهای Telephoto می‌توانند براب شما مفید باشند، بخصوص اگر می‌خواهید بوکه در پس زمینه باشد و عمق میدان کم وجود داشته باشد.
در نتیجه، اگر شا دوربین APS-C دارید، می‌توانید از لنزهای 35mm و 60mm استفاده کنید (و اگر لنزهای ماکرو 35mm تا 60mm دارید، خیلی بهتر است). برای دوربین فول فریم می‌توانید از لنزهای 50mm تا 100mm استفاده کنید.

همچنین بخوانید:

8 نکته و ترفند برای بهبود عکاسی از غذا

عکاسی از شکلات

۷. از کارتهای خاکستری استفاده کنید

شکلات سفید دقیقاً سفید نیست، و شکلات تیره دقیقاً سیاه نیست و همچنین شکلات شیری می‌تواند انواع طیف‌ها را در خود داشته باشد. این موضوع کار را برای تنظیم تعادل رنگ سفید در هنگام گرفتن عکس از شکلات سخت‌تر می‌کند.
برای پیشگیری از هر گونه مشکل و ذخیره زمان مورد نیاز برای ویرایش عکس‌ها، همیشه از کارت خاکستری یا یک چک کننده رنگ در طول زمان عکاسی استفاده کنید. تمام کاری که نیاز است انجام دهید این است که کارت خاکستری را در صحنه عکسبرداری قرار دهید و اولین عکس را بگیرید، سپس کارت خاکستری را بردارید و مجدداً عکسبرداری کنید. این کار را هر بار که نور را تغییر می‌دهید انجام دهید.
سپس، شما می‌توانید از عکس با کارت خاکستری برای تنظیم تعادل نور سفید در تمامی عکس‌های مشابه استفاده کنید. لایتروم یک برنامه بسیار کاربردی و مناسب برای تنظیم تعادل نور سفید است، چرا ه به شما اجازه می‌دهد تا ویرایش تصاویر گرفته شده را همگام سازی کنید، و در نتیجه با هر ابزاری که دوست دارید بتوانید ویرایش تصویر را انجام دهید.

۸. عکس‌های گرفته شده از شکلات را مجدداً پردازش کنید

هر عکاس روند کار مخصوص به خود را دارد، اما فازغ از اینکه چگونه می خوهید کار کنید و از چه برنامه ای استفاده کنید، مراحل کمی وجود دارد تا برای پردازش مجدد عکس‌های گرفته شده از شکلات انجام دهید.
به عنوان مثال، مطمئن شوید تا رنگ و نوردهی تصویررا چک کرده‌اید. اگر عکس‌های گرفته شده توسط شما خام باشد (که بسیار توصیه می‌گردد)، شما اطلاعات بسیاری برای انجام فرایند پردازش عکس در اختیار خواهید داشت.
گام بعدی این است که هرگونه نقص روی شکلات را روتوش کنید. به عنوان مثال، اگر قسمتی از شکلات فرورفته یا خراشیده شده‌است، می‌توانید از ابزار Healing tool برای ناپدید کردن لکه‌ها استفاده کنید. و شما می‌توانید در نهایت ویرایش را به کمک فیلتر یا با استفاده از تنظیمات از پیش تعیین شده انجام دهید. این کار می‌تواند به حصول نتیجه مطلوب و داشتن عکس‌های با کیفیت از شکلات شود.

همچنان بخوانید : نکات مهم برای عکاسی حرفه ای و صنعتی

ترجمه شده از: https://digital-photography-school.com/chocolate-photography/

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + یازده =