8 استراتژی بازاریابی موثر برای رشد کسب و کار

استراتژی بازاریابی موثر

  8 استراتژی بازاریابی موثر برای رشد کسب و کار

استراتژی بازاریابی موثر چه کمکی به شما خواهد کرد؟

آیا می خواهید بدانید که چه استراتژی های بازاریابی واقعاً می تواند به شما در رشد کسب و کارتان کمک کند؟

ایجاد یک کسب و کار و گسترش آن آسان نیست. اول از همه، شما باید یک مفهوم قابل اجرا داشته باشید. سپس باید یک جایگاه پردرآمد پیدا کنید. به عنوان مثال، از آنجایی که نیاز روزافزون به معلمان زبان وجود دارد، راه اندازی یک سرویس آموزش زبان یک مفهوم قابل اجرا خواهد بود.

البته، شما همچنین باید یک جمعیت شناسی برای مشتریان هدف تعیین کنید و چیزی ارزشمند برای فروش داشته باشید درواقع شما باید ویژگی های مخاطبان خود را بشناسید. شما در مورد محصولات یا خدمات خود صحبت می کنید، اما بدون روش های بازاریابی صحیح برای تقویت رشد، کسب سود و ماندگاری غیرممکن است.

شناسایی استراتژی بازاریابی موثر برای شرکت شما کار ساده ای نیست، به خصوص زمانی که در نظر داشته باشید که هر کسب و کاری منحصر به فرد است. چگونه می توانید پیام خود را به طور مؤثر به مخاطبان مناسب برسانید؟ چگونه می توانید آگاهی و فروش را در عین حفظ سود افزایش دهید؟

سوالات زیادی برای پاسخ وجود دارد. حقیقت این است که هر چیزی که شما را به این مکان در کسب و کارتان ببرد، بعید است که شما را به جایگاه بعدی برساند. متأسفانه، بیشتر کارآفرینان آنقدر مشغول کار در مشاغل خود هستند که از کار کردن بر روی استراتژی بازاریابی موثر غفلت می کنند و بعد مدتی رشد آنها متوقف و فراموش خواهند شد.

پس گزینه های شما چیست؟ به بیان دیگر، باید کمی به عقب برگردید و مکانیزم های اساسی پیام خود و همچنین نحوه دستیابی به مخاطبان گسترده تر را به طور موثر بررسی کنید. در این مقاله، ما دقیقاً به آن می پردازیم استراتژی های بازاریابی که واقعاً به شما کمک می کند تا تجارت خود را توسعه دهید؛ بدون هیچ ترفند یا ابهامی، با ما همراه باشید.

10 استراتژی بازاریابی موثر برای رشد کسب و کار آورده شده است:

  1. از پلتفرم های رسانه های اجتماعی استفاده کنید

 

 

 

استراتژی بازاریابی موثر

نادیده گرفتن شبکه های اجتماعی غیرممکن است زیرا اکثر مردم این روزها در رسانه های اجتماعی فععالیت می کنند. حتی بسیاری از کسب و کارها برای موفقیت خود کاملاً به رسانه های اجتماعی متکی هستند. ممکن است در ابتدا دلهره آور به نظر برسد، اما با کسب تجربه، متوجه خواهید شد که انتشار در رسانه های اجتماعی در دسترس تر و قابل مدیریت تر می شود.

البته، می‌توانید با یک مدیر رسانه‌های اجتماعی نیز در ارتباط باشید تا به شما در استراتژی بازاریابی موثر  در شیکه های اجتماعی کمک کند. با این حال، اگر این کار را نکردید، به سادگی خودتان باشید. می توانید ایده های خود را در بخش نظرات ارسال کنید یا با افزودن محصولات خود به لیست ها شروع کنید.

هر چیزی را که فکر می کنید برای مخاطبانتان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شما و کسب و کارتان جالب یا مفید است، پست کنید.

هدف بازاریابی رسانه های اجتماعی این است که مطالب ارزشمندی را در اختیار افراد علاقه مند قرار دهد که می خواهند در سراسر شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند و در نتیجه دید و ترافیک افزایش می یابد. تلاش‌های بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) تحت تأثیر اشتراک‌گذاری‌های رسانه‌های اجتماعی از مقالات، عکس‌ها و ویدیوها قرار می‌گیرد، زیرا اغلب ارتباط در نتایج جستجو در شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی را افزایش می‌دهند.

  1. یک بازاریاب برای استراتژی بازاریابی موثر اینترنتی استخدام کنید

 

با بررسی آمار و مطالعه جمعیت‌شناسی، بخش‌های درون بازار و گروه‌های وابسته، بازاریابان اینترنتی می‌توانند هر پیامی را با داده‌های مخاطبان خود تنظیم کنند. مهم است که از این امر به نفع خود استفاده کنید؛ زیرا هر کسب و کاری پیام های خود را برای مخاطبان هدف خود شخصی نمی کند. و ما در مورد اضافه کردن نام در پیام های تبریک ایمیل خود صحبت نمی کنیم، بلکه بیشتر در مورد روان مشتری بالقوه خود تحقیق می کنیم تا نظرات آنها را بیاموزیم، آنچه را که دوست دارند، دوست ندارند یا به آن امیدوار هستند.

 

مشتریان باید احساس ارزشمندی کنند و در مورد داستان های شخصی آنها شنیده شود. زیرا وجود بازاریابان اینترنتی حضور دارند تا تبلیغاتی را ایجاد کنند که مرتبط و هم سو با استراتژی بازاریابی موثر. باشد و به خواسته ها و سفارشات مشتریان در لحظه پاسخگو باشند و نظرات آنها را ثبت و ضبط کنند و در انتهای هر ماه یک گزارش کامل از روند کار را در اختیار شما قرار دهند تا بر روی عملکرد و برنامه ریزی خودتان بیشتر تمرکز کنید و بتوانید استراتژی بازاریابی موثر را برای کسب و کار خود پیش ببرید.

  1. بهرمندی از برندسازی مشترک

نام تجاری مشترک یک استراتژی بازاریابی موثر است که در آن دو یا چند شرکت برای تبلیغ و فروش یک محصول یا خدمات با یکدیگر همکاری می کنند.

نام تجاری مشترک یک استراتژی بازاریابی است که در آن دو یا چند شرکت برای تبلیغ و فروش یک محصول یا خدمات با یکدیگر همکاری می کنند. نتیجه این است که مصرف‌کنندگان اغلب آماده هستند تا هزینه‌های اضافی بپردازند، زیرا برندها اعتبار جمعی خود را برای بالا بردن تصور ارزش محصول یا خدمات ارائه می‌کنند. نام تجاری مشترک همچنین ممکن است تولیدکنندگان برچسب خصوصی را از تکرار محصول یا خدمات باز دارد.

از سوی دیگر، بازاریابی قرابتی، همکاری بین یک شرکت (تامین) و یک سازمان است که افراد دارای علایق مشابه را گرد هم می آورد، مانند کافی شاپی که کالاهای یک نانوایی محلی را می فروشد. نمونه های زیادی از مشارکت در برندسازی مشترک وجود دارد که می توانید این روزها در بازار پیدا کنید.

  1. برای کسب و کار خود یک سایت طراحی کنید

یکی از استراتژی بازاریابی موثر ایجاد سایت است. در واقع هر کسی می‌تواند یک وبلاگ راه‌اندازی کند، عمدتاً به این دلیل که بسیاری از پلتفرم‌های وبلاگ‌نویسی عضویت رایگان را برای کسانی که هنوز نمی‌خواهند برتر باشند ارائه می‌دهند. در واقع، بسیاری از مردم شروع به وبلاگ نویسی برای کسب درآمد آنلاین می کنند. اما داشتن یک سایت و بهینه سازی آن متفاوت است.

به عنوان فردی که یک کسب و کار را مدیریت می کند، اگر قبلاً سایت یا وبلاگی نداشته اید، باید فوراً یک سایت برای شرکت خود راه اندازی کنید.

با این حال، این فقط در مورد قرار دادن افکار خود در سایت شما نیست. شما باید وبلاگ نویسی را به عنوان یک شخصیت معتبر شروع کنید و از این ابزار قدرتمند در استراتژی بازاریابی موثر بر توسعه کسب و کار خود استفاده کنید.

  1. از ویدیوها به عنوان ابزار بازاریابی استفاده کنید

ویدئو راهی سریع و موثر برای رساندن پیام شما به مخاطبان است. این دقیقاً به مشتریان شما نشان می دهد که محصول شما می تواند چه چیزی را برای شرکت خود به دست آورد. طبق تحقیقات Aberdeen Group، سازمان هایی که از ویدئو به عنوان بخشی از برنامه بازاریابی خود استفاده می کنند، سالانه 49 درصد افزایش درآمد نسبت به سازمان هایی که این کار را نمی کنند، مشاهده می کنند. شرکت شما باید از مزایای ویدئو استفاده کند زیرا به بخش مهمی از استراتژی بازاریابی موثر محتوا تبدیل می شود.

علاوه بر این، ایجاد ویدئوهای آموزش یکی از موثرترین راه ها برای انتشار اخبار در مورد شرکت شما است. به غیر از آموزش های ویدیویی، می توانید وبینارهای زنده رایگان را نیز ارائه دهید تا توضیح دهید که چگونه محصولات/خدمات شما زندگی آنها را بهتر می کند. اگر شما چیزی به آنها بیاموزید، چیزهای مفیدی را یاد خواهند گرفت و به شما اطمینان خواهند کرد.

دستورالعمل های گام به گام این روزها رایج است. هرچه در آن بهتر عمل کنید و ارزش بیشتری ارائه دهید، سریعتر می توانید دید و در نتیجه فروش خود را افزایش دهید.

 

  1. شروع به انجام پادکست کنید و یک داستان سرای عالی باشید

پادکست ها یک رویکرد عالی برای به دست آوردن بینش در مورد روش های بازاریابی و انتشار اطلاعات در مورد محصولات شرکت شما یا تبلیغ خود به عنوان یک رهبر فکری هستند و یک استراتژی بازاریابی موثر به حساب می آید. یک پادکست حاوی محتوای ایجاد شده توسط شما یا یک نماینده کسب و کار روش دیگری برای بحث در مورد راه حل هایی است که ارائه می دهید. عالی ترین جنبه شرکت در یک پادکست، فروش شرکت شما به مخاطبان دیگران در حین انجام این کار است.

  1. قدرت سئو را درک کنید 

 

شرکت تبلیغاتی

 

 

سئو ممکن است ترسناک باشد، اما می تواند استراتژی بازاریابی موثر ی باشد. وقتی می دانید که چگونه به درستی به سئو تسلط داشته باشید یا از یک آژانس سئو مانند طرح گندم کمک بگیرید.

سئو (SEO) یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو، مجموعه‌ای از فعالیت‌هایی است که در طراحی و کدنویسی سایت، تدوین استراتژی محتوایی، تولید محتوا و لینک‌سازی خارجی انجام می‌دهیم تا جایگاه بهتری در نتایج جستجوی گوگل کسب کرده و بازدیدکننده بیشتری برای سایت جذب کنیم.

  1. طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ
catalog

 

 

 

یکی از ابزار های مهم برای بازاریابی طراحی و تولید کاتالوگ ها هستند.برخی از افراد بروشور و کاتالوگ را با یک دیگر یکی میدانند؛ اما لازم است بگویم که کاتالوگ یک دفترچه راهنما است که تمام اطلاعات یک برند؛ اعم از اطلاعات برند؛ کالا ها یا خدمات موجود و قابل ارائه ی سازمان یا شرکت، نحوه ی خدمات رسانی، لینک شبکه های اجتماعی و… را به مخاطبان معرفی میکند.

کاتالوگ ها به دو دسته کاتالوگ های چاپی و کاتالوگ های آنلاین تقسیم می شوند که هر کدام در بسترهای متفاوتی قابل ارائه هستند و تفاوت هایی با یکدیگر دارند و می تواند در یک استراتژی بازاریابی موثر واقع شوند و کسب و کار، فروش و برند سازی شما را ارتقا ببخشند.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم شما را با انواع استراتژی بازاریابی موثر آشنا کنیم و شرح دهیم که چگونه می توانید از آنها استفاده کنید. امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد.

شرکت تبلیغاتی طرح گندم، با سال ها تجربه در زمینه به کارگیری ابزار های تبلیغاتی توانسته است در زمینه گسترش کسب و کار به برند های مختلفی کمک کند و تجربه ای درخشان به دست بیاورد و با به کارگیری کارگیری افراد متخصص آوازه ای خوشنام از خود بر جای بگذارد. برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید.

 

 

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + چهار =