• 02188725029
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

7 نکته در نوشتن متن کاتالوگ

کاتالوگ ها یک نوع متفاوت و جذاب برای فروش محصولات هستند. شما قرار است چندین محصول را در یک کاتالوگ با توضیحات کوتاه و جذاب تبلیغ کنید. اگر احساس می کنید برای نوشتن متن کاتالوگ ها به کمک نیاز دارید، با ما همراه باشید تا در این مقاله با نکات و نمونه متن کاتالوگ آشنا شوید  .هدف اصلی شما در این مورد دیده شدن محصولات و خدمات شما است تا مشتریان خود را از طریق تماس مستقیم با شرکت و یا ...  وادار به خرید کنید، توضیحات محصولات برای کاتالوگ ها مجموعه خاصی از قوانین را در بر می گیرد. که اینجا به انها اشاره میکنیم :
۱. زمانی که خوانندگان به کاتالوگ شما نگاه می‌کنند، چه مزایا یا خدماتی را توصیف کنید ؟ آخرین چیزی که آن‌ها می‌خواهند ببینند، مزایا و خدمات شما است البته، آن‌ها باید لیست شوند، اما این قسمتی نیست که بسیاری از خوانندگان به آن توجه کنند.چیزی که آن‌ها به دنبال آن خواهند بود این است که در واقع چه چیزی برای آن‌ها وجود دارد؟
2. سبک نوشتن شما برای کاتالوگ تا حد زیادی به کاربران شما بستگی دارد .این به این معنی است که شما باید ابتدا تحقیقاتی انجام دهید و مخاطبین خود را بشناسید تا بدانید چگونه درباره محصول خود صحبت کنید و بدانید چگونه آن‌ها را توصیف می‌کنند . بهتر است با آن‌ها صحبت کنیم .برای مثال , یک مخاطب زن جوان یک لحن دوستانه  را ترجیح می‌دهد - همانطور که آن‌ها با دوستانشان صحبت می‌کنند - در حالی که یک مدیر شرکت با این نوع زبان ارتباط ندارد .همیشه از اصطلاحات تخصصی استفاده کنید.
3. عناوین جذاب را بنویسیدسرتیترها اولین مواردی هستند که مشتریان هنگام باز کردن کاتالوگ می بینند. به همین دلیل تلاش برای نوشتن عناوین جذاب بسیار مهم است. آنها می توانند مردم را ترغیب کنن که در نهایت خرید کنند، شما هرگز نباید محصولات را در عنوان توصیف کنید. در مثال محصولات مو ، نباید بگویید "شامپوی عسل زیتون آلی". این کسل کننده و غیرقابل تصور است.در عوض چیزی مثل "اجازه دهید موهای شما مانند قبل بدرخشند!"
4. با ابزارهای آنلاین نوشتن ، ویرایش و تصحیح متن بنویسید ،هرگونه نگارش خوب به چندین لایه تصحیح و ویرایش نیاز دارد تا از کیفیت برخوردار باشند. با این حال ، همه نویسندگان از تمام مراحل عبور نمی کنند ، و زیاد اعتقادی به ویرایش ندارند! ما شما را به انجام این کار تشویق می کنیم .
۵. از متن درست استفاده کنید : به عنوان مثال ، نگویید " از محصولات موی ما شگفت‌زده خواهید شد . " به جای آن بگویید : " شامپو ارگانیک ما شما را با بوی تابستان الهام خواهد داد تا احساس ‌کنید موهایتان ارزش 1 میلیون دلار را دارد." این موضوعی است که کاملا باید در مورد آن فکر کنید.
6. آن را ساده نگه داریدسادگی همیشه بهترین راه برای پیشرفت است.  از کلمات طولانی و اصطلاحاتی پیچیده که جز سردرگمی مفهومی برای خوانندگان شما ندارد خودداری کنید همچنین توضیحات را بیش از حد پیچیده نکنید. فقط نکات اصلی خود را بیان کنید ، به اختصار توضیح دهید .سادگی در اغلب زمینه های زندگی دست کم گرفته می شود. اما درهم و برهمی به خوانندگان نشان نمی دهد که آنچه شما می گویید منطقی است. این نکته کاتالوگ شما را تضعیف می کند و خواننده را از متن شما دور می کند.
 7. داستانی را بگویید ، آن را به هدف شخصی خود تبدیل کنید تا خواننده چیزی را احساس کند. به او کمک کنید که از شامپو زیتون عسل بوی آن را درک و حس کند، باعث شود تا آن را روی موهای خود  حس کند یا ببیند که چقدر براق است. این تنها روشی است که می توانید چیزی را بفروشید یعنی با احساس خوانندگان خود همراه شوید تا متن کاتالوگ خوبی را دشته باشید.با این نوع نوشتن ، به راحتی خوانندگان خود را ترغیب خواهید کرد.