5 نکته مهم برای طراحی اصولی کاتالوگ

طراحی اصولی کاتالوگ

5 نکته مهم برای طراحی اصولی کاتالوگ

هنگام طراحی اصولی کاتالوگ چه نکاتی را باید رعایت کرد؟ اگر به فکر طراحی استاندارد و جذاب هستید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

گاهی اوقات مردم برای برآورده کردن یک نیاز خرید می کنند، اما بیشتر اوقات مردم از روی میل و علاقه خرید می کنند. آنها هزینه محصول یا خدماتی را می­دهند که فکر میکنند به آسایش آنها کمک خواهد کرد بنابراین مشتریان پولی را که احتمالا به سختی بدست آورده اند را مبادله می کنند.

در این میان شما باید آنها را مجاب کنید که محصول و خدمات شما در زندگی و آینده آنها تاثیر مثبتی دارد و حس علاقمندی را در آنها ایجاد کنید. هنر ایجاد تمایل مشتری برای بدست آوردن خرید کار آسانی نیست اما بسیار ارزنده است. این امر به آسانی و فقط داشتن یک کاتالوگ رنگی بدست نخواهد آمد.

باید به مشتریان نشان دهید چه تفاوتی با سایر رقبا دارید و با خرید محصول شما چه اتفاقاتی برای آنها خواهد افتاد و در نهایت اعتماد مخاطبین را کسب کنید. برای کسب اعتماد مشتری شما مراحل زیادی را باید طی کنید؛ برای مثال کمپین های تبلیغاتی موثر طراحی کنید تا نام شما برای مشتریان یادآور خدمات ویژه و موثر باشد.

یکی از ابزار های تبلیغاتی که می تواند مسیر شما را هموار کند طراحی اصولی کاتالوگ است. اما پرسش این است که چگونه یک کاتالوگ استاندارد طراحی کنیم که هم جذاب باشد هم مشتری را متقاعد به خرید کند؟

طراحی اصولی کاتالوگ

 پیچیدگی و چیدمان شلوغ ممنوع

یک کاتالوگ خوب باید به مشتریان شما این امکان را بدهد که به راحتی تعیین کنند که می خواهند چه چیزی را از طیف محصولاتی که در دسترس دارند بخرند. افزودن غیر ضروری عناصر طراحی پیچیده فقط شما را از فروش محصول یا خدماتی که می خواهید عرضه کنید دور می­کند.

هارمونی ایجاد کنید

انتخاب رنگ یکی از مهم ترین رکن هایی است که در هنگام طراحی باید در نظر داشته باشید. طراحی اصولی  باید هارمونی و تناسب رنگی داشته باشد.

زمانی که شما از رنگ هایی که در هارمونی و هماهنگی با یکدیگر هستند استفاده می­کنید می توانید جذابیت کاتالوگ را در چشم مخاطب دو چندان کنید. مغز انسان جذابیت‌های دیداری و احساس نظم را که در هارمونی به وجود می‌آید درک می‌کند و از آن یک تعادل زنده مجسم می‌کند. راز به کارگیری رنگ ها را دست کم نگیرید.

عکاسی صنعتی در کاتالوگ

آیا استفاده از تصاویر حرفه ای برای طراحی  اصولی کاتالوگ لازم است؟ استفاده از تصاویر موجود در اینترنت راهی آسان و ارزان است. اما آیا این تصاویر گویای محصولات و خدمات شما هستند؟ خود را به جای مشتری بگذارید آیا عکس های تکراری شما را مجاب میکند که یک محصول را بخرید یا اصلا به آن برند اعتماد کنید؟

جواب به این سوال به روشنی روز است. بنابراین بهترین قدم این است که از یک شرکت تبلیغاتی مانند طرح گندم کمک بگیرید و تصاویری گویا و جذاب که نحوه ی کاربرد محصول شما را نشان دهد در کاتالوگ قرار دهید. اگر برای حرفه  و مشتریان خود ارزش قائل هستید  سعی کنید نقاط ضعف را پایین بیاورید و برای بهتر شدن روند فروش روی نقاط قوت خود تمرکز کنید.

یک عکاس ماهر زاویه و نور مناسب را می شناسند و می توانند تصویری مناسب و متقاعد کننده ارائه کند بنابراین با این حساب شما خیالتان از کیفیت و رزولئوشن تصویر آسوده خواهد بود.

استفاده از تصویر شارپ و مناسب می تواند روند فرش محصول را تحت تاثیر قرار دهد؛ بنابراین هیچگاه کیفیت را قربانی ارزانی نکنید.

 فونت مناسب استفاده کنید

فونت های زیادی وجود دارند که بسیار جذاب هستند اما برای همه خوانا و واضح نیستند. شما باید در نظر داشته باشید که می خواهید مزیت های محصول خود را برای مخاطب شرح دهید بنابراین انتخاب فونت، متن و اصول نگارشی مناسب نیز به اندازه انتخاب رنگ و تصویر مهم است و نباید از آن سرسری گذشت.

وجود حتی یک نقطه اضافی به چشم مشتری خواهد آمد بنابراین قبل از چاپ طرح نهایی کاتالوگ حتما همه چیز را چک کنید.

معمولا طراحان حرفه ای از یک فونت برای طراحی اصولی کاتالوگ استفاده می­کنند اما اگر نیاز دانستید و یا علاقه داشید از یک فونت بیشتر در کاتالوگ استفاده کنید بهتر است آنها از خانواده باشند تا بافت متنی شما یکدست باشد.

کاغذ و ابعاد مناسب انتخاب کنید

کاتالوگ ها نمایده برند شما در دستان مشتری هستند بنابراین بهتر است از کاغذ مناسب استفاه کنید. طراحی اصولی کاتالوگ بر روی یک کاغذ بی کیفیت خیلی چشم گیر نیست. حال سوال این است که کدام کاغذ برای کاتالوگ مناسب است؟

برند های حرفه ای معمولا از کاغذ های ضخیم و براق استفاده میکنند چراکه علاوه بر نمایش کیفیت و جذابیت بصری کاتالوگ، دارای مقاومت بیشتری نیز می­باشد.

برخی اوقات مشتری ها دوست دارند در زمان و مکان مناسب محصولات شما را برسی کنند و کااتالوگ را برای مدتی نگهداری میکنند؛ بنابراین مقاومت کاغذ اهمیت بسیاری دارد چونکه مشتری هر زمانی با هر نوع نگهداری می تواند از آنها استفاده کند.

قبل از اینکه بخواهید طراحی را شروع کنید باید در نرم افزار خود ابعاد را مشخص کنید و پس از مشخص کردن حاشیه امن شروع به طراحی کنید. معمولا افراد مبتدی و بی تجربه در حین طراحیکاتالوگ ایجاد حاشیه امن برای قطع کاغذ را در نظر نمیگیرند و از خارجی ترین گوشه ها شروع به اتود زدن می­کنند.

شما باید چند سانتی متر از لبه کاغذ فاصله داشته باشید تا هنگام چاپ و قطع کاغذ آسیبی به طرح نرسد. در واقع طرح شما باید وسط کاغذ قرار بگیرد به چند نمونه توجه کنید طراحی اصولی کاتالوگ توجه کنید.

با توجه به عوامل موثر در چاپ کاتالوگ طراحی کنید

حتما قبل از اینکه کاتالوگ را چاپ کنید به عوامل موثر در چاپ دقت کنید، بسیاری از مشتری ها هستند که بدون توجه به قوانین چاپ از هر کدرنگی استفاده میکنند و زمان تحویل کاتالوگ از طراحی ناراضی هستند و یقین دارند همه چیز به درستی پیش رفته اما چرا کاتالوگ ما انقدر با طرح اصلی مغایررت دارد و چاپ­خانه را مقصر اصلی فرض می­کنند!

باید بدانید که در زمان طراحی باید تنظیمات چاپ را در نرم افزار خود اعمال کنید زیرا رنگ هایی که در مانیتور میبینید کاملا متفاوت با رنگ روی کاغذ می­باشد. طراحان این امر را اصول اولیه و پایه میدانند و به ندرت این اشتباه را از یک طراح حرفه خواهید دید.

کلام آخر

اگر نکات ذکر شده برای طراحی اصولی کاتالوگ را با دقت و حوصله انجام دهید، جذابیت و فروش خود را تضمین کرده اید. ما دراین مقاله سعی کردیم شما را با اهمیت وجود کاتالوگ ها رد کمپین های تبلیغاتی و طراحی حرفه ای کاتالوگ آشنا کنیم، امیدوار هستیم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =