چرا دوربین دیجیتال؟ 4 کاربرد مهم دوربین های دیجیتال

دوربین دیجیتال چه کاربردی دارد؟

اگر خرید دوربین انجام داده باشید، متوجه خواهید شد که دوربین های فیلم کاملاً منقرض شده‌اند. دوربین های دیجیتال به یک دوربین استاندارد برای همه افراد از آماتورها تا حرفه ای های سطح بالا تبدیل شده اند.

دوربین های دیجیتال به شما امکان کنترل عکس هایتان را می دهند. می‌توانید فوراً آنها را مرور کنید تا ببینید تنظیمات مختلف چگونه اعمال می‌شوند. ویرایش عکس ها با نرم افزار پس از تولید آسان است. بسیاری از دوربین های دیجیتال جیبی هستند. همچنین علاقه مندان در هزینه چاپ صرفه جویی می کنند، زیرا آنها فقط فقط عکس هایی را که می خواهند چاپ می کنند.

قدرت نهفته در هر دوربین دیجیتال شگفت‌انگیز است و راه‌های بسیاری را برای عکاسان باز می‌کند. شما حتی می‌توانید ویدئویی با کیفیت بسیار بالا بگیرید؛ و فوراً به عکس های خود افکت اضافه کنید. عکس‌هایی با شفافیت بالا بگیرید. حتی تصاویر خود را مستقیماً از دوربین خود به اشتراک بگذارید.

عکاسی دیجیتال تقریباً از هر نظر بهتر از عکاسی فیلم است. در حالی که فیلم همیشه حسی متمایز خواهد داشت، و همیشه طرفداران فیلم وجود خواهند داشت، دیجیتال برای عکاسان جدید کاملاً راهی آسان است.

کدام دوربین دیجیتال را باید بخرید؟

برای ورود به عکاسی دیجیتال، به یک دوربین دیجیتال نیاز دارید. سه نوع اصلی از دوربین های دیجیتال وجود دارد که در اینجا به مزایا و معایب هر یک از آنها می‌پردازیم. این توضیحات باید به شما ایده خوبی از آنچه نیاز دارید بدهد.

Point and Shoot  دوربین

Point and Shoot

اگر قبلاً یک دوربین دیجیتال داشته اید، به احتمال زیاد یکی از این دوربین‌ها بوده است. آنها بسیار کوچک هستند، لنزهای قابل تعویض ندارند و معمولاً زوم اپتیکال بسیار کمی دارند.

بزرگ‌ترین مزیت دوربین‌های Point and Shoot قابل حمل بودن آن‌ها است. می توانید به راحتی یکی را در کوله پشتی، کیف کوچک یا حتی جیب خود بگذارید. می‌توانید در یک لحظه آن را بیرون بیاورید و عکس بگیرید. نیازی به انتخاب لنز مناسب، راه اندازی سه پایه، نگرانی در مورد سرعت شاتر یا هر چیز دیگری نیست. فقط کافی است دکمه شاتر را بزنید.

قیمت نیز در اینجا یک مزیت است: شما می‌توانید با قیمت مناسب دوربین Point and Shoot بگیرید.

اگرچه اندازه کوچک این دوربین دیجیتال شامل مشکلاتی است؛ همانطور گفته شد شما نمی توانید لنز را عوض کنید؛ سنسورها بسیار کوچک هستند و وضوح عکس را محدود می‌کنند؛ و معمولا در گرفتن عکس بسیار کند هستند.

اگر می‌خواهید با کمترین سرمایه‌گذاری شروع به عکاسی کنید، یا اگر می‌خواهید قابلیت حمل راحت را داشته باشید، یک Point and Shoot بخرید.

دوربین های DSLR

دوربین دیجیتال dslr

 

این دوربین دیجیتال مناسب برای عکاسی صنعتی و گرفتن تصاویر با کیفیت و حرفه ای است. آنها دارای سنسورهای بزرگ هستند، از لنزهای زیادی پشتیبانی می‌کنند، دارای تعداد زیادی ویژگی حرفه ای هستند، و مملو از فناوری هستند که به شما کمک می‌کند عکس های عالی بگیرید.

البته، برای وارد کردن تمام آن فناوری در یک دستگاه، فضای زیادی لازم است. دوربین‌های DSLR تقریبا بزرگ هستند و نیاز به کیف مخصوص دارند؛ آنها همچنین بسیار گران می‌باشند.

اگر می‌خواهید بهترین عکس‌هایی را که می‌توانید بگیرید، یک DSLR بخرید.

دوربین بدون آینه mirrorless

دوربین دیجیتال mirrorless

 

اگر از نظر پیچیدگی و قیمت چیزی بین دوربین عکاسی و DSLR می‌خواهید، دوربین بدون آینه عملکردی عالی دارد. این دوربین‌ها بسیاری از ویژگی‌های دوربین‌های DSLR بزرگ‌تر را دارند، اما منحنی یادگیری کوتاه‌تر و قابلیت حمل بیشتری دارند.

جثه های کوچکتر به این معنی است که به راحتی در کیف یا کوله پشتی قرار می گیرند. با این حال، برخی مصالحه ها در مورد دوربین های بدون آینه وجود دارد. بسیاری از آنها منظره یاب نوری ندارند و معمولاً به اندازه دوربین های DSLR امکاناتی ندارند.

آنها همچنین می توانند گران باشند (اگرچه مدل های سطح پایه و میان رده مقرون به صرفه تری وجود دارد).

اگر بهترین های هر دو دنیا را می خواهید، اما مایل به پذیرش برخی مصالحه هستید، یک دوربین دیجیتال بدون آینه بخرید.

 

گوشی های هوشمند

دوربین گوشی

پیشرفت‌های اخیر در فناوری گوشی‌های هوشمند به این معنی است که بسیاری از دوربین‌های گوشی در حال حاضر دارای با کیفیتی هستند. در حالی که بسیاری از علاقه مندان به عکاسی صنعتی ممکن است آنها را «دوربین های دیجیتال» ندانند، اما ضرب المثلی در عکاسی وجود دارد که می‌گوید: «بهترین دوربین، دوربینی است که همراه خود دارید».

و این بزرگترین مزیت استفاده از تلفن به عنوان دوربین شماست. شما همیشه آن را با خود دارید. بسیاری از برنامه های دوربین عالی وجود دارد که به شما امکان می‌دهد تنظیمات را تغییر دهید و جلوه های جالب را نیز اعمال کنید.

البته، ویژگی های زیادی از این نوع دوربین دیجیتال دریافت نخواهید کرد. تنظیمات حداقل هستند. از دوربین گوشی هوشمند خود برای امتحان عکاسی دیجیتال بدون سرمایه گذاری استفاده کنید.

 

مگاپیکسل در مقابل اندازه سنسور

تعداد مگاپیکسل ها (معمولاً مانند “16 مگاپیکسل” نوشته می شود) به مقدار اطلاعاتی که دوربین شما می تواند ضبط کند مربوط می شود. وهرچه مقدار بیشتر باشد کیفیت بهتری را تجربه می‌کنید.

اما چیزی که واقعا اهمیت دارد اندازه سنسور دوربین شماست. هر چه سنسور بزرگتر باشد، تصویر به دست آمده واضح تر است. اندازه های مختلف سنسور وجود دارد. در اینجا به تفکیک چند اندازه رایج اشاره شده است:

اکثر دوربین های DSLR سطح پایه دارای سنسورهای APS-C یا Micro Four Thirds (MFT) هستند. دوربین‌های Point-andshoot احتمالاً 1 اینچی یا کوچک‌تر دارند. وقتی صحبت از آن به میان می‌آید، سنسورهای بزرگ‌تر تصاویر بهتری تولید می‌کنند، حتی اگر مگاپیکسل کمتری داشته باشند؛ و تقریباً هر دوربین دیجیتال دارای مگاپیکسل زیادی است. بنابراین در هنگام خرید روی اندازه سنسور باید بیشترین دقت را داشته باشید

تثبیت تصویر

ثابت نگه داشتن دوربین نسبتاً دشوار است؛ به همین دلیل است که سه پایه ها بسیار مفید هستند. اما همیشه قرار نیست زمانی برای راه اندازی سه پایه داشته باشید. در این موارد، لرزشگیر تصویر می‌تواند کمک کند.

همه چیز به این بستگی دارد که دوربین شما تنظیماتی را برای به حداقل رساندن تخریب تصویر هنگام حرکت دوربین در حین گرفتن عکس انجام می‌دهد. حتی یک تکان کوچک در دستان شما می‌تواند تاثیر داشته باشد.

شما نمی‌خواهید همیشه لرزشگیر تصویر را روشن کنید، اما زمانی که از سه پایه استفاده نمی‌کنید می‌تواند بسیار مفید باشد.

زوم اپتیکال در مقابل دیجیتال

هنگامی که به لنزها یا دوربین دیجیتال نگاه می کنید، دو نوع زوم مختلف را مشاهده خواهید کرد: اپتیکال و دیجیتال. زوم اپتیکال توسط لنزها ایجاد می‌شود و هنگامی که بزرگ‌نمایی می‌کنید واضح‌ترین عکس‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد.

زوم دیجیتال توسط دوربین اعمال می‌شود، و درست مانند مقیاس‌گذاری یک تصویر در رایانه شما است. لزوما باعث کاهش کیفیت عکس می‌شود. اگر عکس واقعا واضح باشد، می‌توانید بدون ایجاد تخریب قابل‌توجه، کمی زوم دیجیتالی کنید. اما زوم اپتیکال همیشه بهتر است و قیمتا لنز نیز بیشتر می باشد.

فرمت RAW

فرمت RAW

هنگامی که دوربین شما عکس می گیرد، می تواند تصویر را در فرمت RAW یا فرمت پردازش شده مانند JPEG ذخیره کند. در فرمت  RAW، تمام اطلاعات ضبط شده توسط دوربین در کارت حافظه شما ذخیره می شود.

این کار فضای زیادی را اشغال می‌کند، اما در زمانی که بعداً در حال ویرایش هستید، بیشترین گزینه‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد. حرفه ای ها به صورت RAW عکاسی می کنند؛ و بهتر است زمانی که وارد ویرایش عکس می شوید، این کار را خودتان شروع کنید.

توجه داشته باشید که آیا دوربین دیجیتال شما می‌تواند با فرمت RAW عکس بگیرد. اگر چنین است، آن را امتحان کنید!

منوها و حالت های عکسبرداری

وقتی شروع به کار می کنید، احتمالاً زیاد نگران ویژگی هایی که می توانید از منوها یا حالت های مختلف عکسبرداری به آنها دسترسی داشته باشید، نخواهید بود. اما با تجربه بیشتر، این موارد بسیار ارزشمندتر خواهند شد.

به عنوان مثال، امکان استفاده از حالت کاملا دستی به شما امکان کنترل نهایی بر روی عکس‌هایتان را می‌دهد. حالت‌هایی مانند Av، Tv و P که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت، کنترل بیشتری نسبت به خودکار به شما می‌دهند، اما برای استفاده به دانش گسترده‌ای نیاز ندارند. و توانایی تنظیم ISO، سرعت شاتر، دیافراگم و سایر متغیرهای عکاسی کلیدی برای پیشرفت عکاسی شماست.

ویژگی‌های منو ممکن است به شما امکان ویرایش و سازمان‌دهی عکس‌ها، تنظیم صفحه در پشت دوربین و تغییر گزینه‌های عکسبرداری را بدهد (اگرچه بهترین حالت زمانی است که این عکس‌ها روی بدنه خود دوربین دیجیتال باشند). هرچه گزینه های بیشتری داشته باشید، کنترل بیشتری روی عکاسی خود خواهید داشت.

دانستن حالت های دوربین دیجیتال

همانطور که وقتی به هر دوربین دیجیتال نگاه می کنید خواهید دید، حالت های مختلفی وجود دارد که می توانید استفاده کنید. دوربین های مختلف ممکن است حالت های کمی متفاوت داشته باشند، اما چند مورد اساسی وجود دارد که باید بدانید.

استفاده از حالت خودکار(Auto)

استفاده از حالت خودکار بسیار ساده است. فقط اشاره کنید و شلیک کنید. حتی در یک DSLR، حالت خودکار تمام تنظیمات را انجام می دهد. وقتی می‌خواهید خیلی سریع عکس بگیرید یا نمی‌خواهید تنظیمات زیادی را تغییر دهید، عالی است.

دادن کنترل خلاقانه به دوربین دیجیتال، البته آن را از شما دور می کند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد توصیه می کنند از آن استفاده نکنید، البته استفاده از این حالتتوصیه نمی شود زیرا؛ درک تنظیمات خاص به شما کنترل زیادی می دهد و به شما امکان می دهد تصمیم بگیرید که عکس شما چگونه باشد.

حالت‌های ماکرو، پرتره، منظره، ورزشی و شب همه انواع حالت‌های خودکار هستند. آنها تنظیمات را تغییر می دهند تا برای نوع خاصی از عکاسی که شما انجام می دهید بهینه باشند. باز هم، کنترل را در اینجا از دست می دهید، اما اگر به یک عکس سریع نیاز دارید، آنها کار را انجام می دهند.

اولویت دیافراگم

این حالت که معمولا با “A” یا “Av” نشان داده می شود، به شما امکان می دهد دیافراگم را تغییر دهید و دوربین دیجیتال شما بقیه موارد را کنترل می کند. به طور کلی، این برای کنترل عمق میدان در عکس شما استفاده می شود.

اگر می‌خواهید عمق میدان کم (پس‌زمینه‌ای تار) داشته باشید، استفاده از دیافراگم بزرگ‌تر آن را برای شما به ارمغان می‌آورد. اگر می خواهید همه چیز در تصویر شما در فوکوس باشد، دیافراگم کوچکتر راه حلی است.

اولویت شاتر

حالت “S” یا “Tv” به شما امکان می دهد سرعت شاتر را تغییر دهید و به دوربین شما اجازه می دهد تا با دیافراگم،  ISO و سایر تنظیمات کار کند. معمولاً هنگام عکاسی از سوژه ی در حال حرکت، سرعت شاتر را تنظیم می کنید.

سرعت شاتر بیشتر (که با عدد کوچک‌تر مشخص می‌شود، مانند 1/650) به شما امکان می‌دهد از سوژه‌هایی که خیلی سریع در حال حرکت هستند عکس بگیرید. سرعت پایین‌تر نور و جزئیات بیشتری را برای اشیاء ثابت به شما می‌دهد.

 

مطالب مرتبط » تکنیک های عکاسی از سوژه متحرک را بیاموزید!

 

قابلیت program

برخی از دوربین‌ها حالت برنامه دارند که با حرف P مشخص می‌شود. این حالت معمولاً بسیار شبیه به حالت خودکار است، اما کنترل بیشتری روی مواردی مانند ISO و فلاش به شما می‌دهد.

با این حال، همه دوربین ها این را ندارند و مشخصات دقیق این حالت بین سازنده ها متفاوت است. دفترچه راهنمای مالک خود را بررسی کنید تا بدانید این حالت دقیقاً چه کاری انجام می دهد.

کتابچه راهنمای

حالت دستی کامل، “M” به شما امکان کنترل همه چیز را می دهد. دیافراگم، سرعت شاتر، ISO، فلاش، فوکوس خودکار و هر چیز دیگری. استفاده از این نیاز به مهارت و صبر زیادی دارد.

در ابتدا نگران این حالت نباشید. برای یادگیری اصول اولیه، اولویت‌های دیافراگم و شاتر را رعایت کنید.

 

مطالب مرتبط » بهترین تنظیمات دوربین برای عکاسی محصول را بشناسید!

 

ISO  و تراز سفیدی

علاوه بر حالت های عکاسی، دوربین دیجیتال شما ممکن است طیف وسیعی از تنظیمات دیگر را نیز داشته باشد. قرار نیست همه دوربین‌ها تنظیمات یکسانی داشته باشند، اما برخی از آنها در بین مدل‌ها ثابت هستند.

درک ISO و تعادل رنگ سفید اولین قدم برای کنترل واقعی عکاسی است. همه دوربین ها توانایی تغییر این تنظیمات را به شما نمی دهند، اما درک آنها در هر صورت مهم است.

ISO

حساسیت دوربین به نور ایزو نامیده می شود.هر چه ISO بالاتر باشد، حساسیت بیشتری دارد.

در تنظیمات بسیار روشن، اگر ISO خیلی بالا باشد، ممکن است تصاویری دریافت کنید که  از نور منفجر شده اند.

برعکس، ایزوی که برای تنظیمات کم نور بسیار کم است، نور کافی را ثبت نمی کند و تصویری بسیار کم نور به شما می دهد:

یافتن ISO مناسب اغلب یک موضوع آزمون و خطا است.

تعادل رنگ سفید

انواع مختلف نور سایه های رنگی متفاوتی دارند. به عنوان مثال، نور رشته ای، رنگ گرم تری نسبت به فلورسنت نور روز دارد. دوربین شما می تواند نوع نور را هنگام عکس گرفتن در نظر بگیرد و واقعی ترین رنگ های ممکن را به شما بدهد.

اکثر دوربین ها به طور خودکار تعادل رنگ سفید را در حالت های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تنظیم می کنند. اما اگر به خوبی کار نمی کند یا به صورت دستی عکاسی می کنید، می توانید تنظیمات را خودتان انجام دهید.

علاوه بر این تنظیمات، راهنمای مالک خود را برای نحوه تغییر تایمر خودکار، جبران نوردهی و حالت انفجار بررسی کنید. با آنها بازی کنید تا ببینید چه اتفاقی می افتد!

همه چیز درباره نور است: چشم هنری

عکاسی همه چیز در مورد نور است. دریافت نور مناسب روی سوژه گرفتن مقدار مناسب با دیافراگم و سرعت شاتر. استفاده عمدی از سایه ها تاکید بر جالب ترین بازی های متقابل نور در یک صحنه.

در نظر گرفتن این موضوع اولین قدم عالی برای توسعه چشم هنری است که به شما در بهبود عکاسی کمک می کند. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، به چند عکس حرفه ای یا گروه های عکس در فلیکر نگاهی بیندازید تا ببینید عکاسان بسیار با استعداد چگونه از نور استفاده می کنند و به آن فکر می کنند.

قرارگیری در معرض نور

نوردهی یک گسترش فنی نور است. برخورد نور بیش از حد به سنسور دوربین دیجیتال شما منجر به عکس‌هایی با نوردهی بیش از حد می‌شود، مانند عکس زیر:

نور کافی باعث ایجاد تصاویر کم نور می شود:

البته می توانید از هر دوی این افکت ها برای اهداف هنری استفاده کنید.

تعامل دیافراگم (میزان نور به دوربین شما)، سرعت شاتر (مدت زمانی که نور وارد دوربین شما می شود) و ISO (حساسیت دوربین شما به نور) منجر به نوردهی می شود. بهترین ابزار برای درک نوردهی،  هیستوگرام دوربین شما است .

عادت کنید بعد از هر عکس هیستوگرام را بررسی کنید و به دنبال نور متعادل باشید. سعی کنید میزان نور را در بالا و پایین هیستوگرام به حداقل برسانید.

ترکیب بندی 

ترکیب بندی به سادگی هنر قرار دادن وسایل مناسب در مکان های مناسب در عکس شما است. این بخش مهمی از دریافت “احساس” مناسب در تصویر شماست.

روش‌های ترکیب‌بندی زیادی وجود دارد: پیش‌زمینه و پس‌زمینه، قانون یک سوم، نسبت طلایی، خطوط پیشرو، و …. بهترین شرط شما این است که با برخی از اصول اولیه آشنا شوید  و آنها را عمداً تمرین کنید.

سعی کنید چند روز با قانون یک سوم عکس بگیرید. هفته آینده روی خطوط پیشرو و غیره تمرکز کنید. هنگامی که ایده خوبی از نحوه کار این روش ها به دست آوردید، شروع به ترکیب و تغییر آنها برای متناسب با سبک شخصی خود خواهید کرد.

و این زمانی است که لذت واقعی شروع می شود.

بسیاری از چیزهای دیگر وجود دارد که عکاسان هنگام عکاسی به آنها فکر می کنند. اما اگر با این سه شروع کنید، به خوبی در مسیر بهبود عکاسی خود خواهید بود.

تمرین برای عکاسان مبتدی

شما مطلقاً نیازی به انجام تمرینات برای بهبود عکاسی خود ندارید. فقط گرفتن عکس زمانی که چیزی را می بینید که ارزش ضبط کردن دارد کمک خواهد کرد. اما تمرین عمدی تا حد زیادی به سمت توسعه مهارت های شما می رود.

این پنج تمرین فقط پیشنهاد هستند. بسیاری از تمرینات عکاسی اولیه دیگر وجود دارد. پروژه های عکاسی جالبی وجود دارد  که می توانید شروع کنید. و  گروه هایی در رسانه های اجتماعی وجود دارند که به شما کمک می کنند.

سیاه و سفید عکس بگیرید

عکاسی سیاه و سفید

عکاسی سیاه و سفید یک راه عالی برای توسعه چشم شما برای نور است. وقتی رنگ وارد معادله نمی شود، باید روی نور و سایه تمرکز کنید تا جلوه جالبی ایجاد کنید.

سعی کنید به مدت یک هفته فقط عکس های سیاه و سفید بگیرید. یا حتی فقط یک روز. اگر واقعا علاقه مند هستید، یک ماه تلاش کنید! از اینکه چقدر متفاوت شروع به نگاه کردن به نور و سایه می‌کنید شگفت زده خواهید شد.

و برای یک چالش اضافی، تنظیمات خود را تغییر دهید. عکاسی از مناظر سیاه و سفید با معماری یا پرتره بسیار متفاوت است.

عکس تک رنگ

به مدت یک هفته فقط از چیزهای آبی عکس بگیرید. یا چیزهای قرمز رنگ یا سیاه یا سفید. رنگ خاصی مهم نیست اما این تمرین به آموزش چشم شما برای یافتن اشیاء جالب برای عکاسی کمک می کند.

هنگامی که شروع به جستجوی چیزهای خاصی برای گرفتن عکس کنید، از تعداد عکس های جالبی که پیدا می کنید شگفت زده خواهید شد. چیزهای طبیعی، چیزهای ساخته شده توسط انسان، لباس، مردم، حیوانات… امکانات بی پایان هستند.

از یک شی 10 عکس بگیرید

وقتی از چیزهایی عکاسی می کنیم، اغلب به یک زاویه می چسبیم. گرفتن چندین عکس از یک شی باعث می شود خلاقانه در مورد نحوه نزدیک شدن به آن فکر کنید.

چیزهای زیادی وجود دارد که می توانید در این تمرین روی آنها تمرکز کنید. البته می توانید زاویه و جهت عکس خود را تغییر دهید. اما شما همچنین می توانید اشیاء جدیدی را به عکس وارد کنید، روی قسمت متفاوتی از شیء تأکید کنید، حتی از آن برای یک عکس انتزاعی استفاده کنید.

عکس های انتزاعی بگیرید

عکاسی انتزاعی ممکن است مورد علاقه ی شما نباشد، اما این تمرین دیگری است که به شما کمک می‌کند اطراف را به روشی جدید ببینید. شما باید به بافت ها، الگوها، رنگ ها و تعاملات جدا از خود شی نگاه کنید.

این مورد به شما کمک می کند بیشتر به دنبال تنظیمات دوربین دیجیتال خود باشید.

از غریبه ها عکس بگیرید

صادقانه بگوییم: این تجربه ترسناک است. اما دلیلی وجود دارد که بسیاری از متخصصان آن را توصیه می کنند. از ده غریبه در خیابان بخواهید که پرتره آنها را بگیرند.

این تمرین برای تمرین عکاسی پرتره شما با دوربین دیجیتال عالی است، که یک مهارت واقعا سرگرم کننده است که اکثر مردم نمی توانند از آن استفاده کنند. اما همچنین به شما کمک می کند تا متوجه شوید که چقدر فرصت دارید تا عکس های عالی بگیرید. ممکن است انتظار داشته باشید که بیشتر مردم نه بگویند . اما از اینکه چند نفر واقعاً مایلند عکسشان گرفته شود شگفت زده خواهید شد!

لوازم جانبی مورد توجه

عکاسی در مورد تجهیزات و دوربین دیجیتال نیست در مورد هنر است. و توسعه مهارت های خود شما را بسیار دورتر از خرید لوازم جانبی می برد.

به عنوان مثال، یک یا دو کارت حافظه اضافی  تقریبا ضروری است. وقتی وارد شیار می شوید، ممکن است صدها عکس بگیرید و این می تواند کارت شما را به سرعت پر کند. به خصوص اگر دوربین DSLR دارید. خوشبختانه، کارت‌های SD ارزان هستند و تقریباً در همه جا در دسترس هستند. چند چیز اضافی بگیرید.

باتری های اضافی  به همین دلیل عالی هستند. هر عکاسی ناامیدی از دیدن یک عکس عالی را تجربه کرده است تا متوجه شود باتریش تمام شده است. خشمگین است. اما اگر باتری یدکی دارید، می توانید اطمینان حاصل کنید که همیشه یک باتری کاملاً شارژ شده آماده کار دارید.

چگونه می خواهید آن کارت ها و باتری ها را حمل کنید؟ در کیف دوربین ! ممکن است این مورد برای دوربین‌های نقطه و عکاسی ضروری نباشد، اما دوربین های DSLR و دوربین های بدون آینه راحت تر در یک کیف اختصاصی حمل می‌شوند. آنها وسایل شما را ایمن نگه می دارند و حمل وسایل بیشتر را آسان می کنند.

اگر قصد دارید هر گونه عکاسی در نور کم انجام دهید، سه پایه ضروری است. سرعت شاتر شما به قدری آهسته خواهد بود که حتی یک لرزش کوچک از دستان شما در عکس نمایان می‌شود. اگر در شب عکس نمی گیرید، سه پایه هنوز هم بسیار مفید است. توانایی استفاده از سرعت شاتر آهسته‌تر می‌تواند به شما امکان ایجاد جلوه‌های بسیار جالبی را بدهد، و گرفتن دوربین با دست برای این عکس‌ها تقریبا غیرممکن است.

هنگامی که شروع به ورود بیشتر به عکاسی کردید، احتمالاً می خواهید لنزهای اضافی و فلاش خارجی را برای دوربین DSLR یا بدون آینه خود نیز در نظر بگیرید. در ابتدا نگران این موارد نباشید. اگر در مورد لنزها کنجکاو هستید، راهنمای ما در مورد 5 لنز و زمان استفاده از آنها را بررسی کنید.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + ده =