راه اندازی استودیو عکاسی در خانه

راه اندازی استودیو عکاسی در خانه

آتلیه عکاسی خانگی

آیا رویای راه اندازی یک استودیو عکاسی در خانه برای خودتان دارید؟ برای بسیاری از عکاسان، این یک هدف اصلی است که فرصت های زیادی را برای شما به ارمغان می آورد. توانایی تولید کار استودیویی با کیفیت بالا در خانه خود به این معنی است که می توانید از حمل و نقل تجهیزات بزرگ، سنگین و دست و پا گیر به محل استودیو اجاره ای خودداری کنید.

 همچنین به معنای کنترل کامل محیط استودیو عکاسی خود است. راه اندازی آتلیه در خانه قطعا می تواند به پیشرفت کسب و کار عکاسی شما کمک کند و نمونه کارهای عکاسی آنلاین شما را به ارتفاعات جدیدی برساند.

انواع خاصی از عکاسی وجود دارد که به بهترین وجه برای محیط استودیو مناسب است. اگر پرتره یا هد شات می‌گیرید، احتمالاً بسیاری از کارهای خود را در استودیو انجام می‌دهید، بنابراین راه‌اندازی یک آتلیه در خانه‌تان یک مزیت بزرگ خواهد بود. عکاسی پرتره و هد شات راهی عالی برای کسب درآمد به عنوان یک عکاس است زیرا مشتریان بالقوه زیادی در آنجا وجود دارند. هرکسی برای لینکدین و سایر پروفایل های رسانه های اجتماعی نیاز به پرتره های خوبی از خود دارد، بنابراین کنسرت ها فقط منتظر هستند تا عکس گرفته شوند!

اگر یک استودیو عکاسی در خانه خود راه اندازی می کنید که همه کاره است، می توانید انواع دیگر پرتره، عکاسی صنعتی و تبلیغاتی را نیز انجام دهید.

بیشتر و بیشتر مردم دوست دارند دوستان پشمالوی خود را در پرتره های حرفه ای ببینند که زیباترین ظاهر خود را دارند، بنابراین پرتره های حیوانات خانگی راه عالی دیگری برای کسب درآمد بیشتر با مجموعه جدید استودیو خانگی شما است. برای انجام برخی عکس‌های فوق‌العاده زیبا از نوزادان، محصولات و کالا ها به یک استودیوی بزرگ عکس خانگی نیاز ندارید.

بنابراین، چگونه می توانید با راه اندازی استودیو عکاسی در خانه شروع کنید؟

 

راه اندازی آتلیه عکاسی خانگی

اولین چیزی که باید قبل از خرید یک تکه تجهیزات استودیو عکاسی در خانه مد نظر بگیرید این است: هدف شما از راه اندازی این استودیو عکاسی چیست؟

واقعاً مهم است که اهداف خود را برای نمونه کارهای عکاسی شخصی خود مشخص کنید؛ به این ترتیب، می توانید مطمئن شوید که زمان و هزینه خود را برای ساختن یک استودیو عکاسی در خانه  راه بیاندازید که حرفه ای نیز باشد و واقعاً نیازهای شما را برآورده کند.

برای مثال: شما می خواهید کمی به سبک شخصی خود فکر کنید. اگر همه عکس‌های نمونه کارتان آفتابی هستند و به طور طبیعی روشن هستند، بهتر است مطمئن شوید که استودیوی پرتره خانگی شما نور طبیعی زیادی دارد یا اینکه آماده انجام تحقیقات و دریافت نور استودیو خانگی با کیفیت بالا هستید.

اگر به دنبال عکس‌های تاریک و بداخلاق با نورپردازی دراماتیک و کم‌کلید هستید، باید فضایی را در نظر بگیرید که بتوانید به‌طور موثر جلوی نور ناخواسته محیط را بگیرید. بهترین نمونه کارها دارای صدای و سبک عکاسی متمایز و قابل تشخیصی هستند، بنابراین همیشه ایده خوبی است که به این فکر کنید که ظاهر امضای شما چیست.

به یاد داشته باشید، این استودیو عکاسی در خانه باید به شما و نیازهای تجاری شما خدمت کند، نه اینکه شما را عقب نگه دارد! یکی دیگر از ملاحظات قبل از شروع برنامه ریزی برای راه اندازی استودیو عکاسی این است که نیاز شما به برق چیست. اطمینان حاصل کنید که فضایی را انتخاب می‌کنید که دارای پریزهای قابل اعتماد زیادی باشد یا به راحتی با سیم کشی با کیفیت خوب به آن دسترسی داشته باشید. همچنین در نظر بگیرید که سیم‌های برق در سرتاسر فضای استودیو شما باعث ایجاد خطرات زمین خوردن می‌شود، بنابراین اگر افراد در استودیوی خانگی خود دارید، باید نحوه مدیریت آن را از نظر ایمنی در نظر بگیرید.

 

تجهیزات آتلیه خانگی برای عکاسی

از آنجایی که متوجه شده اید چه فضایی در خانه شما برای یک استودیوی عکاسی خانگی مناسب است و با نیازهای کاری شما مطابقت دارد، می توانید به فکر تجهیزاتی باشید که باید جستجو کنید.

خبر خوب در اینجا این است که صرف نظر از بودجه شما برای را اندازی استودیو عکاسی در خانه، گزینه های بسیار خوبی وجود دارد.

 

استودیو عکاسی در خانه
استودیو عکاسی در خانه

راه‌اندازی نور در آتلیه خانگی

یکی از مهم ترین تجهیزات یک آتلیه عکاسی، نورپردازی است. برای شروع می‌توانید از یک یا چند فلش و یا چتر نورپردازی استفاده کنید. اگر قصد دارید با نورپردازی پیشرفته‌تری داشته باشید، احتمالاً باید تعداد منابع نور خود را افزایش دهید تا بتوانید به نورپردازی پیچیده‌تری مانند تنظیم نور پرتره سه نقطه‌ای دست پیدا کنید. افزایش تعداد و نوع اصلاح کننده های نور واقعاً می تواند جلوه های نوری جدیدی را برای استودیو عکاسی در خانه ایجاد کند.

چراغ های سرعت استودیو عکس خانگی

اسپیدلایت ها عالی هستند زیرا آنها ارزان، سبک و کوچک هستند، اما کاستی هایی دارند که باید قبل از خرید آنها برای استودیوی عکاسی خود در نظر بگیرید. آنها قطعاً به اندازه استروب ها قدرتمند نیستند، بنابراین نور زیادی از آنها دریافت نمی کنید و مجبور خواهید بود آن را با تنظیمات دوربین خود جبران کنید.

همچنین بخوانید: گیمبال چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

 

استودیو عکاسی در خانه
استودیو عکاسی در خانه

 

فلاش آتلیه عکاسی خانگی

اگر به جای چراغ‌های سرعتی به سراغ چراغ‌های بارق بروید، قطعاً چراغ‌های شما قدرتمندتر خواهند بود. اگر می خواهید بهترین کیفیت نور و واضح ترین تصاویر ممکن را در استودیو عکاسی در خانه داشته باشید، این گزینه عالی است؛ زیرا آنها بسیار سریعتر از اسپیدلایت ها هستند.

با استفاده از این تجهیزات شما همچنین از مزایای یک چراغ مدلینگ بهره مند خواهید شد. چراغ‌های مدل‌سازی برای اینکه بتوانید نحوه نمایش نور فلاش را روی صورت سوژه‌تان در تصویر نهایی تجسم کنید عالی هستند. همچنین به تمرکز کمک می کند و مطمئن می شود مردمک های سوژه شما خیلی گشاد نشده اند.

همچنین بخوانید: کاربردهای عکاسی تبلیغاتی

 

استند نور آتلیه عکاسی خانگی

پایه های نور را برای استودیو عکاسی در خانه خود فراموش نکنید. اینها معمولاً کمی فضای کف را اشغال می کنند، بنابراین اگر می دانید که با نورپردازی سه نقطه کار می کنید، مطمئن شوید که فضای کافی برای هر سه پایه روشنایی دارید. مهم است که در برخی از تنظیمات نورپردازی به خاطر داشته باشید که چراغ ها در پشت سوژه قرار دارند، بنابراین باید مطمئن شوید که فضای پشت سوژه و همچنین فضای کافی در مقابل شما وجود دارد تا بتوانید همچنان عکاسی کنید و کادر مورد نظر خود را به دست آورید.

برای راه اندازی آتلیه خود، روی چند پایه سبک سنگین و محکم سرمایه گذاری کنید، تا سال های آینده به ارزش پول خود برسید.

پس زمینه های آتلیه عکس خانگی

راه اندازی استودیو عکاسی در خانه شما باید شامل چند گزینه پس زمینه باشد که می توانید بارها و بارها برای انواع مختلف عکس برداری از آنها استفاده کنید. اولین پس‌زمینه‌ای برای خرید، پس‌زمینه جمع‌شدنی است که به شما امکان می‌دهد هم سیاه و هم سفید را انتخاب کنید، زیرا همه‌کاره هستند و برای هزاران کنسرت پرتره مختلف کار می‌کنند.

اصلاح کننده های استودیو عکس خانگی

این یک بخش سرگرم کننده از راه اندازی استودیو عکاسی در خانه است زیرا اصلاح کننده ها واقعاً می توانند تصاویر شما را به سطح بالاتری ببرند. گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد، بنابراین به‌جای اینکه بر روی همه این‌ها دلسرد شوید و روی «افزودن به سبد خرید» کلیک کنید، در نظر بگیرید که برای چه نوع افکت‌هایی می‌روید و چه نوع تصاویری واقعاً برای شما مناسب هستند. گزینه های اصلاح کننده نور عبارتند از:

 • بازتابنده های فلزی یا سفید: جلوه ای را ایجاد کنید که یک نور کاملاً دیگر را در صحنه خود داشته باشید. بازتابنده‌ها نور را به سوژه شما می‌تابانند تا سایه‌های عمیق را پر کنند و همچنین می‌توانند درخششی خنک یا در مورد بازتابنده‌های طلایی، درخششی گرم ایجاد کنند که به راحتی می‌تواند چشم را فریب دهد تا فکر کند نور خورشید است.
 • سافت باکس ها: اینها می توانند در راه اندازی استودیو عکاسی در خانه به شما کمک کنند نور را پخش کنید تا به طور یکنواخت روی سوژه شما بیفتد و ظاهری جذاب و یکنواخت ایجاد کند. همانطور که از نامش پیداست، نور سافت باکس یک نور زیبا و ملایم است که به روشی جذاب برای نورپردازی سوژه شما ترجمه می شود. یک سافت باکس می تواند برای تقلید نور پنجره یا نور طبیعی استفاده شود تا سوژه شما لزوماً به نظر نرسد که در یک استودیوی خانگی نشسته است.
 • ژل ها: ورق های رنگارنگ کاغذ ژل، رنگ منابع نوری شما برای استودیو عکاسی در خانه را تغییر می دهند. یک ژل نارنجی یا قرمز به شما درخشش گرمی می بخشد و یک ژل آبی یا سبز رنگی خنک به تصویر می بخشد. شما می توانید با ترکیب های مختلف ژل بازی کنید تا جلوه های بسیار جالب و هنرمندانه ای به دست آورید. نکته جالب در مورد ژل ها این است که نسبتاً ارزان هستند، بنابراین اگر بازی با نور رنگی سرگرمی شماست، بهتر است یک دسته در استودیوی عکاسی خانگی خود داشته باشید.
 • چتر: مانند سافت باکس، چتر به شما کمک می کند نور را پخش و نرم کنید. در اینجا ذکر این نکته مهم است که آنها معمولا کنتراست بیشتری دارند و در مقایسه با سافت باکس ها منبع نور پراکنده ای ایجاد نمی کنند. اگر فضای بزرگی دارید بهتر است از چتر استفاده کنید.

مطالب مبتدی » تکنیک های عکاسی استودیویی برای مبتدیان

 

عکاسی صنعتی در آتلیه خانگی

 

کیت های آتلیه عکاسی خانگی

پس از خواندن تمام این اجزای مختلف برای راه اندازی استودیو عکاسی در خانه، احتمالاً از خود می پرسید که آیا بهتر است فقط یک مجموعه استودیوی خانگی تهیه کنید که شامل تمام قطعات لازم باشد؟ این همه به بودجه و اهداف شما بستگی دارد.

اگر از کیت صرف نظر کنید و تک تک قطعات را بخرید، تقریباً مطمئناً در کل هزینه بیشتری خواهید پرداخت. کیت ها تمایل دارند اجزای با کیفیت پایین تری را ارائه دهند، اما می توانید برخی از معاملات بسیار خوب را پیدا کنید. و اگر تحقیقات خود را انجام دهید، از اینکه در واقع گزینه های عالی وجود دارد، خوشحال خواهید شد. اگر مبتدی هستید و هنوز هیچ تجهیزاتی ندارید، یک کیت استودیو عکاسی در خانه می تواند به شما کمک کند تا به سرعت راه بیافتید.

سپس، می‌توانید در حین پیش‌روی، قطعاتی از تجهیزات را اضافه یا تعویض کنید و در مورد آنچه دوست دارید و برای شما مفید است اطلاعات بیشتری کسب کنید. در اینجا لیستی از چند گزینه بسیار بررسی شده است، اما به خاطر داشته باشید که گزینه های زیر گزینه های روشنایی پیوسته هستند (نه بارق):

 • کیت نورپردازی مداوم جدیدتر
 • کیت نورپردازی مداوم Studio FX
 • کیت نورپردازی مداوم Fovitec Studio Pro

 

راه اندازی یک آتلیه عکاسی خانگی با بودجه مناسب

اگر بودجه‌ای ندارید، اما کیت‌های آتلیه عکاسی خانگی آن را برای نیازهای استودیو عکاسی در خانه شما را کاهش نمی‌دهند، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید تنظیماتی با کیفیت بالا و بدون ضرر کردن داشته باشید. گزینه‌های دست دوم می‌توانند مقدار زیادی از شما را صرفه‌جویی کنند، و تا زمانی که آن‌ها را از یک منبع قابل اعتماد تهیه کنید (و امیدواریم با ضمانت‌نامه‌ای)، می‌توانید در خرید چراغ‌های قدرتمند و سایر تجهیزاتی که قیمت تازه‌تری دارند، پول زیادی صرفه‌جویی کنید.

برای مثال، اینترنت مملو از ایده‌های نابغه‌ای برای چیزهایی مانند بازتابنده‌های DIY است که می‌تواند عکس‌های شما را واقعاً حرفه‌ای روشن کند.

راه دیگر برای کنترل هزینه های راه اندازی استودیو عکاسی در خانه این است که در صورت امکان با نور طبیعی کار کنید. اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که فضایی با میزان روشنایی قابل اعتماد در روز داشته باشید، بسیاری از پرتره ها تنها با استفاده از نور طبیعی موجود، بدون نیاز به بارق های فانتزی، خیره کننده به نظر می رسند. شما حتی می توانید از اصلاح کننده های نور DYI برای افزایش نور طبیعی و خلاقیت در ظاهر نهایی تصاویر خود استفاده کنید.

همچنین بخوانید: عکاسی صنعتی از تاسیسات

 

نکات آتلیه عکاسی خانگی کوچک

اگر فضای استودیو عکاسی در خانه شما بسیار کوچک است، ناامید نشوید! فضاهای کوچک، اگر به درستی تنظیم شوند، همچنان می توانند آتلیه عکاسی کاملاً قابل استفاده باشند.

چند نکته مفید:

 • نور اضافی را به حداقل برسانید. تا حد امکان از نور پنجره استفاده کنید، بنابراین مجبور نیستید فضای گرانبها را با پایه های نور پر کنید.
 • از اصلاح کننده های نور، به ویژه بازتابنده ها استفاده کنید. شگفت‌انگیز است که چگونه چند بازتابنده می‌توانند پرتره شما را کاملاً پر از نور جلوه دهند، انگار که از یک تنظیم نور سه نقطه‌ای استفاده می‌کنید. با بازتابنده ها و پرتاب نور موجود بازی کنید و ببینید چه چیزی در فضای کوچک شما بهترین کار را دارد.
 • لنز پرتره مناسب را برای استودیو عکاسی در خانه خود انتخاب کنید. اگر فضایی برای زوم وجود نداشته باشد، احتمالاً لنز زوم نمی‌خواهید، بنابراین یک لنز پرایم با کیفیت بالا که به شما امکان می‌دهد کل سوژه خود را از فاصله‌ای که در استودیوی عکاسی خانگی در اختیار دارید عکس بگیرید، این کار را انجام می‌دهد. شما باید در نظر بگیرید که فاصله کانونی چگونه بر کادربندی شما تاثیر می گذارد و همچنین چگونه سوژه شما در کادر به نظر می رسد. به خاطر داشته باشید، 35 میلی‌متر معمولاً عریض‌ترین اندازه‌ای است که می‌خواهید هنگام ایجاد پرتره در فضاهای تنگ استفاده کنید.

 

نکات مهم برای استودیوهای پرتره خانگی

چند کار دیگر وجود دارد که می توانید بدون توجه به فضا و بودجه برای استودیو عکاسی در خانه خود انجام دهید تا آتلیه را به مکانی راحت تبدیل کنید. بنابراین مطمئن شوید که  شما دارای موارد زیر است:

 • آب و تنقلات سبک: عکاسی می‌تواند به طرز شگفت‌آوری خسته‌کننده باشد، و داشتن یک نور داغ (یا سه نور) در طول روز می‌تواند بسیار ناراحت کننده باشد. اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما با داشتن نوشیدنی در دسترس احساس نمی کنند که در حال غش کردن هستند.
 • یک آینه: خوب است که بتوانید به سرعت و به راحتی یک بار یک بار انجام دهید و مطمئن شوید که قبل از عکسبرداری ظاهر خوبی دارید. اگر روی دیوار نصب شده باشد، لازم نیست نگران اشغال فضای آن باشید.
 • مقداری پودر شفاف: لازم نیست یک آرایشگر برتر باشید تا مشتری خود را با از بین بردن درخشش بینی و پیشانی آن‌ها، بسیار زیباتر کنید.

 

همچنین بخوانید: آموزش ترفندهای عکاسی سیاه و سفید حرفه ای و تاثیرگذار

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − دو =