عکاسی صنعتی از ساعت

عکاسی صنعتی از ساعت مچی

عکاسی صنعتی از انواع ساعت مچی

عکاسی صنعتی از ساعت یکی از مواردی است که بسیاری از برندهای معتبر و مطرح ساعت در سطح جهان عملا بدون آن، تبلیغات و بازاریابی موثری نخواهند داشت. از این رو بکارگیری تیمی خبره و زبردست جهت عکاسی صنعتی از ساعت مچی که توانایی نمایش تمامی جزئیات آن نظیر خطوط پس زمینه ی صفحه ساعت، تضاد رنگ ها، برند ساعت، عقربه های ساعت و تمام ظریف کاری های موجود در طراحی ساعت مثلا اگر الماسی در آن بکار رفته باشد، همگی به وضوح در عکس به تصویر کشیده شود.یکی از هنرمندی هایی که انتظار می رود تیم حرفه ای در عکاسی صنعتی از ساعت مچی انجام دهند، این است که تصویری از سوژه مورد نظر ایجاد نمایند که مخاطب با تماشای آن به تمامی ویژگی های منحصر به فرد ساعت پی ببرد و نیازی به بیان جملات و توضیحات نوشتاری دیگر نباشد. یکی دیگر از مهمترین مواردی که در عکاسی صنعتی می بایست به آن توجه نمود، نورپردازی به هنگام عکسبرداری می باشد که مهارت ها و ترفند هایی می طلبد که فقط در پس ذهن یک تیم عکاسی حرفه ای یافت می شود.  مجموعه طرح گندم با کادری مجرب در حیطه عکاسی صنعتی و دارا بودن تجهیزاتی پیشرفته و مدرن، جلوه بصری اعجاب انگیزی از سوژه مورد نظر شما خلق می نمایند.

ساعت‌ها چیزی است که ما آن را با حسی از تجملات مرتبط می‌دانیم. عکس ساعت اغلب برای کمک به فروش یک ساعت یا راه اندازی یک مارک جدید ساعت است.

برندهای برتر ساعت هر ساله ثروت اندکی را صرف بازاریابی ساعت های خود می کنند. اگر می‌خواهید بخش کوچکی از آن باشید، باید یاد بگیرید که چگونه یک عکس ساعت لوکس کامل بسازید.

همچنین بخوانید: نکات مهم عکاسی صنعتی از ابزار آلات

اهمیت عکس‌های با کیفیت بالا از ساعت

صنعت ساعت های لوکس جهانی حدود 8 میلیارد دلار ارزش دارد. نرخ رشد فعلی آن از سال 2022 تاکنون 4.3 درصد در سال ثابت بوده است.

در واقع با این حساب مردم بیشتر از هر زمان دیگری در حال خرید ساعت های لوکس هستند؛ یا باید سرمایه گذاری روی ساعت های لوکس باشد؟ درست مانند اتومبیل های کلاسیک، بسیاری از ساعت ها به عنوان قطعات سرمایه گذاری خریداری می شوند.

تولیدکنندگان آگاه هستند که تعداد فزاینده ای از مشتریان آنها ساعت های خود را به عنوان سرمایه گذاری خریداری می کنند. در نتیجه، آنها به نوبه خود در عکاسی صنعتی از ساعت های لوکس و تصاویر پیشرفته محصول سرمایه گذاری می کنند.

عکاسی از محصولات با جزئیات بالا مانند رولکس، نورپردازی و روتوش در طی مراحل پس از تولید دو مورد از مهم ترین عواملی هستند که باید در نظر گرفته شوند.

هرگز نباید در هر کاری عجله کنید. با این حال، وقت گذاشتن برای عکاسی صنعتی از ساعت‌های لوکس اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. آهسته حرکت کنید و تمام جنبه های ساعت را با سازنده را بررسی کنید.

همچنین بخوانید: عکاسی صنعتی محیطی چیست؟

 

 

عکاسی صنعتی از ساعت

 

تنظیمات نور در عکاسی از ساعت

بسیاری از عکاسان ساعت های لوکس تنها از یک نور استفاده می کنند. اگر کار با یک منبع نور راحت هستید، باید این کار را انجام دهید.

از آنجایی که گرفتن انعکاس در ساعت ها آسان است، زاویه نور بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد. شما واقعاً به دنبال ایجاد یک زاویه باریک از نور هستید. نورپردازی باید تا حد امکان دقیق باشد.

استفاده از یک چراغ اغلب بهترین گزینه است. به هر حال، باید با ایده ها و زاویه های مختلف بازی کنید، اما یک نور می تواند به نشان دادن درجه بندی های عالی در قسمت های براق ساعت کمک کند.  هنگامی که از یک نور استفاده می کنید، نشان دادن جزئیات دقیق تر ساعت نیز آسان تر است. به ساعت نگاه کنید و به زودی متوجه خواهید شد که یک ساعت لوکس بیشتر از چیزی است که به نظر می رسد.

تولید کنندگان ساعت های لوکس تمرکز زیادی روی کوچک ترین جزئیات دارند. این همان کاری است که هنگام عکاسی صنعتی از ساعت نیز باید به آن دقت کنید. تمام عناصر ساعت باید به وضوح قابل مشاهده باشند.

نور باید در قسمت صیقلی محفظه درجه بندی ایجاد کند. موقعیت و کیفیت دیفیوزر هر دو نقش دارند.

همچنین بخوانید: عکاسی صنعتی آزمایشگاهی

آیا باید از بند ساعت عکاسی کنم؟

اگرچه بند ساعت مهم ترین قسمت ساعت نیست، اما همچنان باید بخشی از عکس را تشکیل دهد.

سازندگان ساعت های لوکس اغلب به همان اندازه که برای خود ساعت صرف می کنند، زمان و تلاش خود را برای بند ساعت صرف می کنند. با ایجاد یک سایه خفیف، بند به بازیگر اصلی عکس تبدیل می شود.

عکس ها باید واضح باشند، و همانطور که ممکن است متوجه شده باشید، عکاسی از اشیاء فلزی براق در زمینه های روشن مشکل ایجاد می کند. شما در معرض خطر این هستید که در همه جا با انعکاس هایی روبرو شوید.

از چه لنزی برای عکاسی از ساعت استفاده کنم؟

 

 

بهترین انتخاب لنز برای عکاسی صنعتی از ساعت استفاده از لنز ماکرو است. بیش از هر چیز مهم این است که تا حد امکان به موضوع خود نزدیک شوید. بین تو و ساعت است.

عکس های ساعت های لوکس هرگز به آن سادگی که شما انتظار دارید نیست. ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید که پیش‌بینی نمی‌کنید.

من شخصاً لنز ماکرو سیگما 105 میلی‌متری را به‌عنوان لنز قابل استفاده برای ساعت‌ها توصیه می‌کنم، این لنز بسیار واضح است، تقریباً با هر دوربینی سازگار است.

اگر لنز ماکرو نداشته باشید چه؟ اگرچه لنز ماکرو کم و بیش یک ابزار ضروری در عکاسی محصول است، اما اگر لنز ندارید زیاد نگران نباشید.

لنزهای دیگر به اندازه کافی نزدیک فوکوس می کنند تا عکسی عالی بگیرید. یکی از جایگزین ها اضافه کردن یک اکستنشن لوله به دوربین است.

لوله های اکستنشن لوله های غیر نوری هستند که به راحتی بین دوربین و لنز نصب می شوند. آنها امکان تمرکز بیشتر را فراهم می کنند. یک راه عالی برای افزایش بزرگنمایی عکاسی از نمای نزدیک.

 

بیشت بخوانید » عکاسی تبلیغاتی چیست؟

 

انواع مختلف عکس صنعتی ساعت

 

عکاسی صنعتی از ساعت
عکاسی صنعتی از ساعت

 

وقتی صحبت از تماشای عکس می شود، واقعاً می توان گفت که هیچ نوع «عمومی» وجود ندارد. مهم است که با مشتری خود صحبت کنید و بفهمید که او چه انتظاراتی از یک پروژه‌ی عکاسی صنعتی از ساعت دارد.

بله، اکثر تولیدکنندگان ساعت می‌خواهند ساعت خود را به رخ بکشند، اما ممکن است این تمام خواسته آنها نباشد.

مثل همیشه، وقتی با برندهای لوکس کار می کنید، ممکن است بخواهند خود برند را برجسته کنند. انواع مختلف عکس هایی را که می توانید با نشان دادن تکالیف قبلی به مشتری خود بگیرید، توضیح دهید.

عکس های ساعت را می توان به سه زیر عنوان مختلف تقسیم کرد.

  • مچ شات: این جایی است که ساعت روی مچ بسته می شود.
  • شات قهرمان: در شات قهرمان، ساعت در یک محیط صحنه عکاسی می شود.
  • عکس کاتالوگ: یک عکس محبوب که تمام جزئیات ساعت را نشان می دهد.

کلام آخر

در یان مقاله تلاش کردیم شما را با نکات مهمی برای عکاسی صنعتی از ساعت آشنا کنیم و انواع آن را معرفی کنیم؛ امیدواریم که مطالب برای شما می بوده باشد.

شرکت تبلیغاتی طرح گندم با سالها تجربه در زمینه ی عکاسی حرفه ای و تبلیغاتی توانسته است در کنار معتبرترین برند ها سابقه ای ردخشان از خود برجای بگذارد؛ جهت دریافت مشاوره رایگان و مشاهده ی نمونه کارها کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

 

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 3 =